» »

Statična elektrika? Help!

Statična elektrika? Help!

AndraZK ::

Imam problem...
Kupil sem si novo ohišje, in sicer Dragon Chiftec midi, črni. Med prelaganjem komponent sem vsako od njih očistil (robček, paličice za ušesa, zobna krtačka, fen, kompresorja pač nimam). Vse lepo in prav, in celo delovalo je...:D

Ampak, ko sem čez nekaj časa hotel zapreti ohišje (samo stranico), se je ob dotiku izklopil monitor, mp3ji pa so se začeli zatikati. Sistem se ni zrušil, vsaj pomoje ne. OK, zamenjam IDE1 in IDE2 zaradi drugih težav, in niti sanjalo se mi ni da je računalnik krepal ob dotiku.
Vendar to se mi je potem zgodilo še dvakrat. Enkrat se je monitor celo priklopil nazaj in pokazal blue screen, z nvidiinim dlljem...

WTF??
Statična elektrika na stranici? Ki povzorči motnje na grafični? Ohišje ni pod napetostjo... oziroma med stranico in ohišjem ni bilo napetosti...

Zdaj imam ohišje zaprto in zadeva deluje... ampak si ga dejansko ne upam odpreti :8)

Help :)

krucymucy ::

Mogoče si kako komponento (ala kabel za disk) slabo priklopu pa se ti ob tresljaju prekine stik!!!

AndraZK ::

Dvomim da je tresljaj, saj je bil dotik, razen pri prvem, zelo previden :)
Pa tudi če bi bil kratek stik, potem bi se moral računalnik izključiti...

Prijatelj meni, da ima grafična nekje preveč stika z ohišjem, in jo ob majhni razliki statične elektrike zmede... :\

Porukal sem malo ohišje in se ni nič zgodilo.

Highlag ::

Ohišje samo je ozemljeno. Vezano je na potencial 0V ki pride iz napajalnika (črne žice)

Če se nisi dotaknil komponente, ampak samo ohišja načeloma ne more biti nič narobe.
Če te je strah statične elektrike se moraš pred dotikom komponent razelektriti. To narediš tako, da se primeš za ohišje.

AngelOfDeath ::

Highlag bol ziher je če se prej primeš za vodovodno cev ("pipo") ali pa radijator.

Highlag ::

Ni nujno!

Štos je v tem, da izenačiš potenciale. In ker šariš po ohišju, je najbolje da si na istem potencialu, kot ohišje.

Če je ozemljitev v hiši pravilno izvedena, bi moral biti potencial vodovodne napeljave in ozemljitvenega vodnika enak, samo v realnosti lahko pride do odstopanj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost s statično elektriko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162703 (2030) Markus386
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311095 (5615) ...:TOMI:...
»

Razalektritev pred menjavo komponent

Oddelek: Strojna oprema
161976 (1693) MIHAc27
»

Varnost pri sestavljanju pc-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
131376 (1014) solatko

Več podobnih tem