» »

Kateri SSD

Kateri SSD

Machiavelli ::

Lp,imam vprašanje namreč rang 180-220eur za SSD

Pogoj Sata III,cca 120gb kapaciteta

OCZ Vertex 3 Max Iops
Corsair GT
Ali kaj podobnega kaj je boljši nakup ?
Nigaaazz

Gwanaroth ::

Poglej si še za Crucial M4! Ga imam sam (256GB verzijo) in letiiiii...
Lights often keep secret hypnosis..

popster ::

sam mam en model od ocz in dela lepo.

ST-777 ::

Preden kupiš določen model ssd-ja, poglej na newegg.com mnenja uporabnikov. OCZ Vertex 3 Max Iops, ki ga omenjaš, odsvetujem. Razlog, si lahko pogledaš tukaj: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

"Pros: Very Fast - over 350MBPS; Cons: BSODs EVERY darn day. This thing is useless."

Machiavelli ::

Kaj pa kakšn Kingston,Patriot ?
Nigaaazz

nUUb ::

Corsair Force 3 120Gb - 155eur
 ATTO bench

ATTO bench


Nisem imel nobenih problemov, lahko jutri poročam, ko dobim SATA 3 PCI-e kartico, kakšne so realne hitrosti na SATA 3.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Machiavelli ::

ST-777 je izjavil:

Preden kupiš določen model ssd-ja, poglej na newegg.com mnenja uporabnikov. OCZ Vertex 3 Max Iops, ki ga omenjaš, odsvetujem. Razlog, si lahko pogledaš tukaj: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

"Pros: Very Fast - over 350MBPS; Cons: BSODs EVERY darn day. This thing is useless."


Kaj ni tako da so zdaj vsi modeli večji nanometer,čeprav bi morali biti manjši ? + firmware so posodobil...
Nigaaazz

Tilen ::

ST-777 je znan po nabijanju čez OCZ. Tudi v temi "SSD za sistemski disk" ga je polno. Jaz sicer res nimam MAX IOPS različice, mi pa Vertex 3 120GB deluje odlično od prve montaže cca pol leta nazaj. Vmes sem za šalo nadgradil še bios, ker so nekateri pravili, da se BSOD začne po nadgradnji in tudi tokrat nimam sreče. Meni v glavnem zadeva deluje. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ST-777 ::

Machiavelli, kako deluje najnovejši firmware, najlažje razbereš iz mnenj uporabnikov, ki so se oglasili na forumu firme OCZ. http://www.ocztechnologyforum.com/forum...

Tilen, v temi "SSD za sistemski disk" sem omenil tudi druge firme in ne le OCZ.

Tilen ::

Normalno, da se na forumu oglašajo večinoma uporabniki s težavami. Da bi nekdo odprl temo in povprek hvalil je nekako tako, kot če bi nekdo na Siol/T-2/Telemach/Amis forumu odpiral teme in govoril kako vse deluje. Kar ti hočem reči je to, da mi na kraj pameti ne pride, da bi sedaj šel na OCZ forum hvalit zadnji fw in govorit kako mi vse deluje. Bi se pa seveda oglasil, če bi mi sesulo SSD.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Machiavelli ::

Seveda prvi modeli so bili problematični in peščica teh je šlo v prodajo...pač tud pralni stroj je lahko čist izpraven alpa z serijsko napako...
Nigaaazz

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ST-777 ::

Tilen je izjavil:

Normalno, da se na forumu oglašajo večinoma uporabniki s težavami.
Na newegg.com so tudi uporabniki, ki so zelo zadovoljni s ssd-jem, ki so ga kupili. En primer: SSD OCZ Vertex 3 VTX3-25SAT3-90G, same pohvale, niti eden od osmih uporabnikov ni kritičen do tega modela. http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Blazz ::

ST-777 je izjavil:

Preden kupiš določen model ssd-ja, poglej na newegg.com mnenja uporabnikov. OCZ Vertex 3 Max Iops, ki ga omenjaš, odsvetujem. Razlog, si lahko pogledaš tukaj: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

"Pros: Very Fast - over 350MBPS; Cons: BSODs EVERY darn day. This thing is useless."


to je povsem odpravljeno z novim FWjem. Vsi vertexi 3 laufajo povsem brez BSOD s zadnjima dvema FWjema... Mislim, da je zadnja stvar newegg kjer bi človek bral komentarje... tam folk whinea, da jim BSOD ssd dela medtem ko nimajo ahci modea vkloplenga in podobne fore...

precej boljša stran je: http://thessdreview.com/

Vredno branja: http://thessdreview.com/ssd-guides/buye...

Procesor ::

Machiavelli ::

Procesor je izjavil:

INTELOV : http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


270MB/s, zapisovanje do 130MB/s Se hecaš ? xD
Nigaaazz

Blazz ::

intel 320 serija ima star kontroler tko ene 2 leti....

machiavelli, predlagam pa da si prebereš tisti članek, ki sem ga dal zgoraj in boš videl da te sequential 270 mb/130 mb ne pomenijo veliko za SSD, ki ga boš uporabljal za OS... random 8k in 4k write/read so veliko bolj pomembne postavke...

ST-777 ::

V ZDA so cene ssd-jem že precej znižali, saj je sedaj že manj kot $1/GB, verjetno bo tako kmalu tudi v Evropi.

"Intel 320 Series 160GB SSD For $154 Means SSDs Under $1/GB With Free Shipping" http://thessdreview.com/latest-buzz/int...

ProGTX ::

Pol leta nazaj sem kupil Intel SSD 320 160GB za 250€ in mi ni žal niti centa, ker se lahko vsak mehanski disk le skrije pred njim. Bi se pa pridružil pozitivnim mnenjem glede Vertex 3 in Crucial m4.

Machiavelli ::

Blazz je izjavil:

intel 320 serija ima star kontroler tko ene 2 leti....

machiavelli, predlagam pa da si prebereš tisti članek, ki sem ga dal zgoraj in boš videl da te sequential 270 mb/130 mb ne pomenijo veliko za SSD, ki ga boš uporabljal za OS... random 8k in 4k write/read so veliko bolj pomembne postavke...


To je res..samo zakaj nebi za 20-30eur več kupu nekaj kar je solidno in boljše ?
Nigaaazz

ST-777 ::

Machiavelli je izjavil:

zakaj nebi za 20-30eur več kupu nekaj kar je solidno in boljše ?
O tem kako se SSD-ji različnih firm kvarijo, piše tukaj: http://www.macobserver.com/tmo/article/... (Intel ima najnižji Failure Rate.)

Dr_M ::

Samsung 830.
Pride okoli 200€, hiter, zanesljiv in poceni (v primerjavi z intelom). :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machiavelli ::

Tale samsung je pa že neki zanimiuga ja...

170-180eur
Nigaaazz

Dr_M ::

Hja, glede na to, da je pri nas 200€, vprasanje, ce se ti splaca iz tujine narocevat. Razen ce mislis vec stvari kupit. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Procesor ::

Machiavelli je izjavil:

Procesor je izjavil:

INTELOV : http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


270MB/s, zapisovanje do 130MB/s Se hecaš ? xD



V glavnem treba izbrat med intelom ali samsungom. Ostalo je za moje pojme krafl. Sploh pa ne kaki OCZ vertex - več slabega prebral kot dobrega.

Tega pa ne razumem najbolje, kaj naj bi se hecal:
270MB/s, zapisovanje do 130MB/s Se hecaš ? xD

Če pogledaš ima intelov ssd 5 LET garancije samsung pa 3 leta !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Procesor ()

Blazz ::

Machiavelli je izjavil:

Blazz je izjavil:

intel 320 serija ima star kontroler tko ene 2 leti....

machiavelli, predlagam pa da si prebereš tisti članek, ki sem ga dal zgoraj in boš videl da te sequential 270 mb/130 mb ne pomenijo veliko za SSD, ki ga boš uporabljal za OS... random 8k in 4k write/read so veliko bolj pomembne postavke...


To je res..samo zakaj nebi za 20-30eur več kupu nekaj kar je solidno in boljše ?



se povsem strinjam s tabo, želim ti samo povedati, da glej druge meritve, ko boš kupoval SSD.

Machiavelli ::

Procesor je izjavil:

Machiavelli je izjavil:

Procesor je izjavil:

INTELOV : http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


270MB/s, zapisovanje do 130MB/s Se hecaš ? xD



V glavnem treba izbrat med intelom ali samsungom. Ostalo je za moje pojme krafl. Sploh pa ne kaki OCZ vertex - več slabega prebral kot dobrega.

Tega pa ne razumem najbolje, kaj naj bi se hecal:
270MB/s, zapisovanje do 130MB/s Se hecaš ? xD

Če pogledaš ima intelov ssd 5 LET garancije samsung pa 3 leta !!


Kakor sem na tekočem fabrike počasi zmanšujejo garancijo na 2leti.... WD,Seagate itd..
Nigaaazz

Blazz ::

p.s.: Vertex 3 120gb dobis pr AGT že za 175 eur. V kolikor iščeš 180 gb je best buy corsair force series 3 za 230 eur.

pa še tole slikco dodam, da nalijem benza na ogenj intel/samsung fanboijev:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Dr_M ::

Wow, a zdej je pa nekdo ze kr fanboy ce nekaj priporoci? Si ti brat od x45 slucajno? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blazz ::

DR M: če že moram omeniti, da boš zastopil, sem se predvsem obračal na izjave od 'Procesor' in 'st-777'

Machiavelli ::

Corsair Force Series 3 F
Corsair Force Series GT
OCZ vertex 3
OCZ vertex 3 Max Iops
Kingston HyperX

GT je malce boljši kot vertex 3 max iops 120gb vs 120gb
Force 3 je malce slabši kot una dva gor "120gb" a dobiš lahko 180gb za podoben znesek kot GT 120gb

Pomoje bom uzeu Corsair.... kr mam že itak Kišto,napajalc,ram od corsaira....
Corsair Force Series 3 F180, 180GB Ali GT 120-180gb ?
Nigaaazz

Dr_M ::

Blazz je izjavil:

DR M: če že moram omeniti, da boš zastopil, sem se predvsem obračal na izjave od 'Procesor' in 'st-777'



Ja in?
Pa se vedno nisi povedal, ce si slucajno od x45 brat. Delujes ze...

Machiavelli je izjavil:

Corsair Force Series 3 F
Corsair Force Series GT
OCZ vertex 3
OCZ vertex 3 Max Iops
Kingston HyperX

GT je malce boljši kot vertex 3 max iops 120gb vs 120gb
Force 3 je malce slabši kot una dva gor "120gb" a dobiš lahko 180gb za podoben znesek kot GT 120gb

Pomoje bom uzeu Corsair.... kr mam že itak Kišto,napajalc,ram od corsaira....
Corsair Force Series 3 F180, 180GB Ali GT 120-180gb ?


Force 3 je primerljiv z Agility, GT pa z Vertex.
Razlike so samo na papirju. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Blazz ::

dr_M s tvojimi neargumentiranimi posti se ne bom več ubadal....

Machiavelli ::

Ok tak sm se odloču....

Če hočš več placa z nekim solidnim performancom in zanesljivostjo

1.Corsair Force Series 3 F180 180GB - cca 220eur

Če hočš nek zanesljiv in kanček boljši performanc

2.Corsair GT 120GB - cca 170eur

Če hočš top performanc z malce manj zanesljivosti

3.OCZ Vertex 3 Max iops 120gb - cca 190eur,Non iops 165eur

GT...kul al ni kul ? xD
Nigaaazz

Blazz ::

machiavelli, vprašaj se ali ti je pomembno 60 giga ali 3-5% razlike v realnem performansu. Zavedaj se, da boš moral 20-30% prostora pustiti praznega za optimalen performans SSDja. Tako pri 120 GB vsi svetujejo da imaš 30 gb frej ali več.

zanesljivi so vsi več ali manj enako.. ker kaj crkne na SSDju? Kontroler. Tako Corsair in OCZ imata enakega Sandforce SF-2281 (pri naštetih modelih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Machiavelli ::

120Gb ssd bo izključno za Windows+updejti,Office+updejti,Antivirusni+updejti kar vse skupaj znese kolk max 60gb ?....
Nigaaazz

Blazz ::

jaz imam 120 gb in gor win7 , office, vsi updatei, par adobe stvari in 3 špile po 10 gb in sem na 90 gb zasedenosti

ncc2000 ::

60GB je za Win7 dovolj, če nimaš več kot 15-20Gb programovja, ki ga želiš furat na SSD-ju.
Podatki pa itak na SSD načeloma ne sodijo, predrag plac...

Machiavelli ::

Pol je več ali manj isti šmorn,ker realno gledano če bo delal bo če crkne crkne....pač v roku garancije pa itak več ali manj folka že zamenja disk...ali pač...
Nigaaazz

Procesor ::

Trenuno nisem pripravljen plačat cca 1,50€ za 1GB prostora. Poleg tega pa so tile SSD-ji trenutno prodani v relativno nizkih številkah in zato po mojem statistika glede crkovanja in delovanja ni kredibilna.

Bodite pametni in ne kupujte SSD-jev. Tako bo ponudba večja od povpraševanja in bodo cene hito padle :D:D:D

Machiavelli ::

Potem pa plačaj uber več za mehanski disk k zdj so cene nabil zaradi potresov in poplav....
Nigaaazz

Procesor ::

Sem nekaj dni nazaj dal 150 € za 1 TB HDD :(

Saj bi kupil SSD, vendar kombinacija SSD in HDD ne pride v poštev, ker se HDD izkloplja ko ni v uporabi. Za računalnik pa rabiš danes vsaj 500GB to pa stane trenutno kar precej. Bom počakal kako leto, dve da se stvari skristalizirajo in nato nadgradil sistem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD?

Oddelek: Kaj kupiti
338426 (5337) OZZY
»

nakup SSD diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6812759 (8927) Blinkys
»

SSD izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
193530 (2828) Mitja358
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
234368 (3854) Freaxx

Več podobnih tem