» »

Prometheus

Prometheus

««
25 / 25
»
»»

imagodei ::

Vazelin je izjavil:

Prometheus mi je bil vedno super movie (sem gledal že v kinu 2012). Nisem si pa mislil, da mi bo tudi še sedaj vreden ogleda kot prvi dan (Convenant je precej slabši material).
Ga moram dodati na svojo "glej vsake dve leti" listo. ;)

Sožalje.
- Hoc est qui sumus -

Vazelin ::

Pogledal še Cameronom Aliens.
Že malo pozabil kako awesome akcijski spektakel mu je uspelo narediti. Tip top movie.
Se pa težko odločim ali je boljša enka ali dvojka. Pač različna filma.

Late 80s/early 90s Cameron = GOAT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

vostok_1 ::

Zato pa pravim, da je smešno ko M-Power navaja, da mu je prometej na tretjem mestu.

Prometej je bil coffee-boy za statiste pri snemanju Aliensev. Kaj šele, da bi na istem spisku.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

vostok_1 je izjavil:

Zato pa pravim, da je smešno ko M-Power navaja, da mu je prometej na tretjem mestu.

Prometej je bil coffee-boy za statiste pri snemanju Aliensev. Kaj šele, da bi na istem spisku.

Prometej dejansko je na tretjem mestu. Trojka, štirka in Covenant so vsi slabši od Prometeja.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Poldi112 ::

Trojka je bila čisto ok. Za razliko od Prometheus, ki je bil skupek debilizmov s fantastičnim izgledom.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Han ::

Kakšnih debilizmov? Covenant jih je poln, Prometheus pač ne.

Poldi112 ::

Uf, pardon, jemljem nazaj, sem ju pomešal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vostok_1 ::

Prometheus je bil Covenant-light po številu debilizmov.
Prometej nas je navadil na prihajajoče debilizme v alien franšizi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Han ::

Prometej je povsem spodoben "Alien" film, ki se je dejansko lepo navezal na izvirnik. Igralska zasedba je odlična, zgodba dobra, kinematografija spektakularna, prav tako efekti. Skratka, gledljiva epizoda. ;)

vostok_1 ::

I disavow you.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

Moja lestvica Alien franšize:
1. Alien, Aliens (enostavno se ne morem odločiti za prvo mest. čisto različna filma :D)
2. Prometheus
3. Alien 3
4. Alien 4
5. Convenant

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

Danes sem si pogledal tale film prvič po 9 letih, čeprav sta mi alien in aliens top filma vseh časov. Heh ne vem kaj mi je, saj bi lahko vedel, da bo dober, ker je režiser Ridley Scott. Že takoj prvo sekundo me je zadelo z lepimi prizori. Pol pa sem ga gledal v trdo do konca. 10/10
Sta pa alien3 in alien4 nagravžna zmazka, ki me spravljata v slabo voljo. Medtem ko Prometej me je spravil v dobro voljo. Ali je film dober ali slab spoznaš po tem, ali te spravi v dobro ali slabo voljo. Ridley Scott dela umetnine in to je bistvo filmov, v bistvu hočeš z dobrim filmom doseč tisti občutek, ko vidiš lepo naravo in te prevzame. No vsaj en važen aspekt je to.

kuall ::

Berem temo in vidim, da sta dva slo tech "posebneža", vostok in imagodei, proti temu filmu, kar me ne preseneča. Se da ljudi kar dobro spoznat po tem, kakšen okus imajo za filme.

Kvinta ::

Sta pa alien3 in alien4 nagravžna zmazka, ki me spravljata v slabo voljo.


Tema dvema posebnežema lahko roko daš welcome to the club ;((
A.C.A.B

kuall ::

3 in 4 itak ni noben maral, po tem kriteriju lahko vse ljudi daš v isto kategorijo. ne gre to tako bre.
saj sem 3 in 4 gledal brez predsodkov ampak sem postajal kar slabe volje čimdlje sem ju gledal. je pa dobro vprašanje, kaj me spravi v slabo voljo točno. v alien3 je bilo najbolj opazno to, da so glavno akterko pretvorili iz močne ženske v cmerico. ampak to je samo eden od stotih detajlov. je pa tudi to zanimivo, da jaz znam film spoznat po parih sekundah, ali bo dober ali ne v večini primerov. če je začetek zanič (prvih 5 minut) je najbolje nehat gledat, ker samo zapravljaš čas z neumnostmi od takrat dalje.

Apofis ::

kuall je izjavil:

Berem temo in vidim, da sta dva slo tech "posebneža", vostok in imagodei, proti temu filmu, kar me ne preseneča. Se da ljudi kar dobro spoznat po tem, kakšen okus imajo za filme.
Ej, men je tud klobasa ta film...pa mam zlo visok BS prag...

FoxKnox ::

Mene je pa spravilo v slabo voljo in uničilo SF čar cele franšize dejstvo, da je Android David, vrhunski tehnološki proizvod človeka, " stvaritelj " ksenomorfa in s tem začetnik ALIEN zgodbe.

opeter ::

Meni je bolj zanimivo prikazano v stripih, filmih, knjigah in igrah v Alien vs. Predator vzporedni franšizi, kjer se vidi, da so ksenomorfi stari več (deset ali sto) tisoč let in je njihov izvor vprašljiv. Predvsem pa so imeli vsaj enega "naravnega" sovražnika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

opeter ::

Škoda, da so tako zavozili film The Predator (2018).

Ena zanimivost glede alternativnega konca, ki bi vsebovala znano osebo iz starejših Alien filmov -> Ripley.


Plus vsaj še ena verzija je bila z Rebecca Jorden, oziroma "Newt" v glavni vlogi. Ona je bila deklica v filmu Aliens.
https://avp.fandom.com/wiki/Rebecca_%22...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Gury ::

Vazelin je izjavil:

Pogledal še Cameronom Aliens.
Že malo pozabil kako awesome akcijski spektakel mu je uspelo narediti. Tip top movie.
Se pa težko odločim ali je boljša enka ali dvojka. Pač različna filma.

Late 80s/early 90s Cameron = GOAT


Zame sta oba filma odlična, zato se osebno ne bi mogel opredeliti, kateri je boljši. Prvi je izrazit horror movie, drugi pa to, akcija in drama.
««
25 / 25
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615659 (5995) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214534 (8150) oo7
»

Kaze film Prometheus resnico?

Oddelek: Loža
397848 (5797) Kamran

Več podobnih tem