» »

Prometheus

Prometheus

««
22 / 25
»»

FlyingBee ::

ok, stručkote SF scene nisem hotel vznemirjati, predvsem sem hotel dopovedat, da človek pri nekaterih letih enostavno ne more več sprejeti bedarij iz še tako dobrega SF filma ... pri dotičnem Prometeju pa sem prišel do zaključka (heh, je že več kot leto minilo) da je praktično kar vse lepo v redu kot pri vseh ostalih izmišljotinah

Poldi112 ::

Glej, nimam se za stručkota, sem pa pogledal dosti filmov, rollerball recimo včeraj, in pri nobenem od zgoraj naštetih nisem imel problema. Vem, da bo to sklicevanje na lastno avtoriteto, kar načeloma ni kul, ampak če so mi bili vsi ti ok, prometheus pa ne, verjetno je nek razlog.

Lahko mi pa poveš, kako si razlagaš, da je model za ultimativno misijo svojega življenja izbere kup butcev (ki se izgubijo v jami, šlatajo kačo po tem, ko je malo prej čisto presran, ...)? Kot je rekel en pred menoj, jasno imaš suspension of disbelief. Ampak ko gre čez eno mejo vse skupaj postane neverjetno in enostavno ne moreš več uživati.

Nimam problema s tem, da se praktično nič ni razložilo. Problem imam z obnašanjem karakterjev v filmu, ki je tako nelogično, da te zmoti do te mere, da ti vse skupaj pade dol.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Invictus ::

Svašta, ljudje gledajo ZF film in pričakujejo realnost.

A ni poanta ZF filmov ravno v fantastiki? Znanstveni in ostali?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FlyingBee ::

Biolog je praktično prvo živo nezemeljsko bitje videl, to ga je popolnoma (dobesedno) prevzelo in evo, tudi to vprašanje sem rešil

še na drugo vprašanje imam odgovor: tip je najprej poslušal tuj jezik in si mislil WTF? potem pa slišal še enga, ki govori v njegovem jeziku in si mislil Fuuuuck thiiiis, I belive I can fly ... Noomi pa je pustil naj teče naprej in si mislil: Run, bitch, run.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Invictus je izjavil:

Svašta, ljudje gledajo ZF film in pričakujejo realnost.

A ni poanta ZF filmov ravno v fantastiki? Znanstveni in ostali?


Je. Ampak to da se ti karakterji obnašajo nerealno je vseeno hudo moteče. V scifi sprejmeš fikcijo, da te umesti v universe, ki ga slika film. In potem znotraj teh pravil spremljaš potek zgodbe in razvoj karakterjev. Ne sprejmeš pa fikcije tipa - ja, sej so ljudje in so iracionalni in posledično je vse ok. Ja, smo iracionalni, samo enih stvari pač nihče ne bi delal. So stvari ki so pričakovane, so stvari ki so verjetne, in so stvari, ki so čisto butaste. Nihče, ki bi se ustrašil trupla, ne bi 5 min kasneje ves navdušen šel šlatati aliena.

>Biolog je praktično prvo živo nezemeljsko bitje videl, to ga je popolnoma (dobesedno) prevzelo in evo, tudi to vprašanje sem rešil

Zakaj se je potem tako ustrašil trupla aliena par minut prej? Pa že tako je bil ves posran, če se prav spomnim. In tebi je smiselno, da bo nekoga, ki se boji za življenje in niti trupla ne upa analizirati, alien tako prevzel da bo pozabil vse ostalo in ga božal? Seriously?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

FlyingBee ::

kot prvo, alien 5 minut prej je bil mrtev in kdo se ne bi ustrašil mrtvega nezemljana, kot drugo pa eni se ne morejo upreti nezemeljski falusni obliki

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Od biologa bi nekako pričakoval, da je tekom kariere precej kadavrov odprl. In po tvoji logiki, če bi bil alien falusne oblike mrtev, se ga biolog ne bi upal dotakniti? Ker kdo se ne bi ustrašil mrtvega nezemljana?

Glede nezemeljske falusne oblike, če bi bil ti ta biolog, a bi tudi pošlatal tega aliena?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

imagodei ::

FlyingBee je izjavil:

ok, stručkote SF scene nisem hotel vznemirjati, predvsem sem hotel dopovedat, da človek pri nekaterih letih enostavno ne more več sprejeti bedarij iz še tako dobrega SF filma ... pri dotičnem Prometeju pa sem prišel do zaključka (heh, je že več kot leto minilo) da je praktično kar vse lepo v redu kot pri vseh ostalih izmišljotinah

No, če si želel povedati to, se seveda strinjamo s tabo. Ne moreš požret bedarij, ne glede na to, kako dober je film.

Zvenelo pa je nekoliko v stilu, da zagovarjaš Prometeja, češ da itak noben SF film ni brez napak.

Tudi to je res, ampak so stvari, ki jih lažje sprejmemo, so pa stvari, ki jih ni mogoče sprejeti. Faster than light potovanje je postalo nekako standard, glede tega se nihče več ne vznemirja. Ni praktično, da bi polovico filma gledali, kako posadka počasi potuje od enega zvezdnega sistema do drugega, se vmes postarala in nato kot kopica betežnih starcev bila bitko s prebivalci v tistem zvezdnem sistemu. Kako naj bi deloval Warp drive je tudi kar solidno pojasneno in ima celo trdno podlago v fiziki.

Težko pa sprejmeš kretenizme, da nek znanstvenik brez razmisleka sname čelado skafandra in se gre dotikat neznanega organizma. Minimum, kar bi pričakoval je, da kot znanstvenik pomisli na možne patogene.

Ali pa scena, ko oživijo par tisoč let staro glavo - ma, Frankenstein bi bil ponosen. No, do trenutka, ko glava eksplodira, ker - to itak vemo, da obsojencem na električni stol pogosto eksplodira glava.

Ali pa nepojasnena rast organizma. Ali pa gimnastične scene le nekaj trenutkov po tem, ko si je baba opravila carski rez. Pa popolnoma neodgovoren attitude kapitana ladje. Pa - kako se lahko izgubiš v neki jami, ki si jo par trenutkov prej popolnoma 3D mapiral?

Če se omejim samo na očitne nesmisle. Potem so pa tu še stvari, ki morda imajo neko logiko za sabo, ampak žal smo bili gledalci za Ridleya Scotta tako nekaj obstranskega, da se nam ni trudil pojasnit zgodbe. Npr. vsaj, kakšni so androidovi motivi, ko okuži unega tipa? Za kaj gre, ko zbudijo spečega Vesoljca?

Skratka, kar nekaj.

Je pa res, da je tale film kot slab oglas za artikel: bolj se ga trudiš pozabit, bolj se ti vrača nazaj v podzavest.
- Hoc est qui sumus -

driver_x ::

imagodei je izjavil:

Npr. vsaj, kakšni so androidovi motivi, ko okuži unega tipa? Za kaj gre, ko zbudijo spečega Vesoljca?


Celostne sodbe filma ne bom podajal, ker je to čisto subjektivna zadeva, repliciram zgolj na zgornji citat. Po mojem mnenju filmu ni potrebno ravno vsega prinesti na pladnju ampak mora pustiti nekaj prostora za to, da si gledalec določene dele ustvari sam.

oo7 ::

Jaz pa moram rečt, da mi je film dober in komaj čakam nadaljevanje.

FlyingBee ::

jaz tudi nadaljevanje predvsem z upanjem na boljši film sicer pa je zelo enostavno za razložit:

- carski rez nikakor ni enak temu z današnjo tehnologijo, dobila je verjetno še pomirjevala, antibiotike in lokalne analgetike

- glava eksplodira ker je od vesoljca, na električnem stolu še nisem videl nezemljana :-)

saj ne, mal heca ne škodi ... vseeno pa se po novem z warp pogonom (kako pridobiti oziroma še težje, kako nadzorovati toliko energije za tak pogon) manj strinjam kot s navdušenjem biologa (človeški faktor in/ali kretenizem)

Ridley res obvlada, bolj me matra zdaj kdaj bo nov del kot če ne bi bilo toliko obsojajočih trenutkov

Poldi112 ::

Gladko si ignoriral moj zadnji post, kar je dovolj zgovorno.

Warp, kot rečeno, moraš nekako razložiti, da lahko imaš zgodbo v vesolju, ki si si ga zamislil. To je tisti "fi" del v "sci-fi". Medtem ko ni popolnoma nobene potrebe po debilizmih karakterjev, ki si jih je privoščil Ridley. Razen če nekako pripororejo k zgodbi, ampak tega še nikomur tu ni uspelo demonstrirati.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FlyingBee ::

misliš, da samo na tvoje odgovarjam, kar je dovolj zgovorno

tudi sam sem bil bil zgrožen nad tem dejanjem, vendar človek je iracionalno bitje in se enem trenutku odloči tako, v drugem pač drugače ... moraš verjeti, da nam je Ridley prvi trenutek prikazal, ko se od vsega prestrašeni človek odloči za tako potezo, še posebej če je za tabo ginger mercenery, ki vpije NEEEEEEEEEEEE! kdo bi ga ubogal?

FlyingBee ::

driver_x je izjavil:

imagodei je izjavil:

Npr. vsaj, kakšni so androidovi motivi, ko okuži unega tipa? Za kaj gre, ko zbudijo spečega Vesoljca?


Celostne sodbe filma ne bom podajal, ker je to čisto subjektivna zadeva, repliciram zgolj na zgornji citat. Po mojem mnenju filmu ni potrebno ravno vsega prinesti na pladnju ampak mora pustiti nekaj prostora za to, da si gledalec določene dele ustvari sam.

Android še ni imel posodobljene verzije 199.2.1 ZapoCake, zato je neprimere za taka potovanja ... Nazi looking Android je imel od onemoglega diktatorja korporacije navodila, da razišče kakšen je vpliv črne snovi na človeka, stari je iskal večno življenje, kdo bi mu zameril

imagodei ::

Hvalabogu se nam ni treba strinjat, pa se svet kljub temu ne ustavi. Drek za nekoga, zlato za drugega.
- Hoc est qui sumus -

FlyingBee ::

če ste si toliko ZF filmov ogledal, veste da je skoraj vedno en bolj ali manj neumen karakter, tako da ni se treba kaj dosti sprenevedat

Poldi112 ::

Noben od zgoraj naštetih ni imel pol toliko neumnosti. In če potem upoštevaš še režiserja je vse skupaj še toliko bolj neverjetno. Zato tudi ima ta tema toliko strani. Ampak eni pač gledate gledate grafiko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

WarpedGone ::

- carski rez nikakor ni enak temu z današnjo tehnologijo, dobila je verjetno še pomirjevala, antibiotike in lokalne analgetike

Tle sploh ni problema - problem je čist 'biološka moč' prerezanga mišičnega tkiva.
Če bi zadeva bla vsaj kak 'superglue', kateremu lahk pripišeš superhealing powers ki hkrati superhitro sprime prerezane celice in poskrbi da za zadeva opravlja svojo funkcijo naprej recimo.
Tiste klanfe so preveč v oči bodeče. Stvar bi bla "lažje kupljiva" če kanf sploh blo nebi, sam nek međik kako jo zalimajo nazaj skup.
Zbogom in hvala za vse ribe

FlyingBee ::

če kontrolirajo energijo potrebno za warp pogon, potem bodo tud že tako rano znal na hitro pozdravit

WarpedGone ::

Verjamem, sam bi si želu bol 'believable' princip. Če je čaranje, potem čaraj, ne pa klamfat in nič druzga.
Zbogom in hvala za vse ribe

Poldi112 ::

To je umetnost velikih režiserjev, ko ti subtilno kot kubrick v 2001 prikaže, da je imela punca res zajebano situacijo, ki jo je premagala, s čimer ti da hint da ima za popizdit močno voljo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FlyingBee ::

ja, zelo lepo, da ženske tako v višave pošilja, res je king of SF

imagodei ::

FlyingBee je izjavil:

če ste si toliko ZF filmov ogledal, veste da je skoraj vedno en bolj ali manj neumen karakter, tako da ni se treba kaj dosti sprenevedat

Ja, pa pismo, no... Sej to je ves point. Četudi v zgoraj omenjenih filmih najdeš kak "neumen" (verjetno: neverjeten/plehek/neprepričljiv) karakter, je to en karakter. V Prometeju z lampo iščeš karater, ki izstopa v pozitivni smeri.

Imaš kapitana, ki se mu jebe za vse. Imaš znanstvenike, ki so se upali podati v neznano, par let preživet v hibernaciji, potem pa se ustrašijo vsake sence. Imaš znanstvenike, ki so "(presumably) hand-picked by Weyland", pa so očitno tako neumni, da se gredo izpostavljat tujim patogenom in tacat po neznanih bitjih. Imaš karakter, ki teče, skače, pleza nekaj minut po težki operaciji; in verjetno kasneje pod vplivom hudih protibolečinskih zdravil beži pred kotalečim se kolesom, namesto da bi zavila vstran. Imaš androida, ki očitno nekaj ve, ampak ne pove. V resnici se njegov karakter sploh ne razvija, ampak ga Ridley Scott enostavno vpokliče vsakokrat, ko mora nekaj postorit, da se scenarij premakne naprej. Pa če je tisto, kar stori, še tako za lase privlečeno. Skratka, meni film deluje kot slaba šala; kot da bi se na sceni režiser pogovarjal z igralci, češ, kva bomo še notri strpal, kaj mislite, kako bi tole speljali...

Poleg tega, vztrajam, da je en pomemben aspekt pripovedovanja zgodbe tudi to, da podaš nek kontekst, pojasniš okoliščine, podaš zaključke in da zgodbo pripelješ do približno smiselnega konca. Kaj pa so filmi danes drugega kot moderne pripovedke? Ljudje poslušamo pripovedke, beremo knjige, hodimo v gledališče in kino - hell, še celo pesmi poslušamo zato, da dobimo neko sporočilo, neko zaključeno celoto.

Prometej, v obliki, kot je bila podana v kino verziji, ima ravno toliko smisla, kot nekakšna takšnale pravljica: "Nekoč je živel princ, ki ga je gnala silna želja ubiti zmaja. V votlino je šel neoborožen, ker je mislil, da se bosta z zmajem najprej pogovorila. Zmaj ga je pojedel. The end."

EDIT: Aja, interpretacija nejasnosti je prepuščena vsekemu posamezniku.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

MatH ::

Tudi meni je bil film zaradi že stokrat premletih debilnosti eno veliko (sicer gledljivo) razočaranje. Nadaljevanje me gotovo ne bo tako razočaralo saj kaj več kot inkarnacije aliena s še več zobmi, večjega facehuger-ja s še več lovkami ter še bolj trdoživih zombijev ne pričakujem.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

FlyingBee ::

danes ga preletite in ugotovili boste, da ko ste se oddaljili od problema, vam zdaj ne bo tako bedno sicer je film s marsikatero bedno foro

imagodei ::

Še filme, ki so mi zelo všeč, redko gledam več kot 1x. Zakaj bi ponovno gledal film, ob katerem sem se počutil, kot da sem izgubil dragocen čas, ki se mi nikoli več ne bo vrnil?
- Hoc est qui sumus -

driver_x ::

imagodei je izjavil:

Še filme, ki so mi zelo všeč, redko gledam več kot 1x. Zakaj bi ponovno gledal film, ob katerem sem se počutil, kot da sem izgubil dragocen čas, ki se mi nikoli več ne bo vrnil?


Ja, res je neumno izgubljati čas z gledanjem slabih filmov. Toda ali ni morda še neumneje izgubljati čas z debatiranjem o takih filmih po forumih?

FlyingBee ::

kdor že v prvo vse kar film ponuja vidi, se mu klanjam

imagodei ::

> "Toda ali ni morda še neumneje izgubljati čas z debatiranjem o takih filmih po forumih?"

Zakaj torej debatiraš o njih?

Besides: Time you enjoyed wasting wasn't wasted at all.
- Hoc est qui sumus -

WarpedGone ::

Hehe, dobra.
Pomeni, da ti je tale film kljub izrazito negativnem odnosu do njega, vseeno 'pričaral' kup enjomenta. Če ne v samem gledanju, pa ob pljuvanju po njemu.
Zbogom in hvala za vse ribe

imagodei ::

Saj pravim, da je kot slab reklamni oglas na televiziji... Trudiš se pozabit, pa stalno slišiš tisto, "Da pralni stroj bo dlje živel..." ;)
- Hoc est qui sumus -

FlyingBee ::

WarpedGone je izjavil:

Hehe, dobra.
Pomeni, da ti je tale film kljub izrazito negativnem odnosu do njega, vseeno 'pričaral' kup enjomenta. Če ne v samem gledanju, pa ob pljuvanju po njemu.

ja, ni to bistvo vsega, s časoma dobivaš tak odnos do večino filmov

WarpedGone ::

Jah, niti ne.
Cel kup filmov gre mimo brez 'izgubljenih' besed.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pithlit ::

FlyingBee je izjavil:

kot prvo, alien 5 minut prej je bil mrtev in kdo se ne bi ustrašil mrtvega nezemljana, kot drugo pa eni se ne morejo upreti nezemeljski falusni obliki

Le kdo se ne bi ustrašil mrtvega nagačenega medveda... 5minut kasneje pa se ne bi mogel upreti neizmerni želji da bi objel tigra (saj je le mucka)?

Seems legit.

Če si tko razlagaš zadeve pol ja, je Prometej povsem smiselen.
Life is as complicated as we make it...

Sarkozy ::

haha, pa saj to je noro
verjetno edini film na SLOtech, ki ima 22 strani debate

99% pljuvačev si bo ogledalo tudi Prometheus2
t.i. "sadomazo" sindrom 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

Invictus ::

Sarkozy je izjavil:


99% pljuvačev si bo ogledalo tudi Prometheus2
t.i. "sadomazo" sindrom 8-)

Seveda.

Po čem bodo pa drugače pljuvali? Po sebi?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FlyingBee ::

Pithlit je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

kot prvo, alien 5 minut prej je bil mrtev in kdo se ne bi ustrašil mrtvega nezemljana, kot drugo pa eni se ne morejo upreti nezemeljski falusni obliki

Le kdo se ne bi ustrašil mrtvega nagačenega medveda... 5minut kasneje pa se ne bi mogel upreti neizmerni želji da bi objel tigra (saj je le mucka)?

Seems legit.

Če si tko razlagaš zadeve pol ja, je Prometej povsem smiselen.

Hehehe, ti si pa postavila v popolnoma drugačno sfero, take primerjave so izredno nehvaležne in v večini primerov izpadeš funkcionalni idiot ... pa še heca ne razumeš ... sem pa prepričan, da bi taki geniji znal tako reagirat, vsaj na začetku je že pokazalo kako se je z gingerjem hotel spoprijateljit, verjetno pada na zlobne tujce

Pithlit ::

FlyingBee je izjavil:

Hehehe, ti si pa postavila v popolnoma drugačno sfero, take primerjave so izredno nehvaležne in v večini primerov izpadeš funkcionalni idiot

Upam da sem te komplet narobe razumela.
Life is as complicated as we make it...

54j0 ::

Sepravi, film je bil tako slab, da se ljudje prepiramo glede tega, na kateri način je bil najslabši :).

arnecan1 ::

Film je bil gledljiv. Kar me jezi, je to, da ni bilo zaključka. In da bo potrebno za zadnji del čakati vsaj do 2016.

P.S.: Par lukenj v scenariju je bilo, ampak na koncu koncev je to ZF, za dokumentarce je potrebno gledati kaj drugega.:D

54j0 ::

Mene je v vseh Alien-ih in derivatih motilo le že prej omenjeno - da xenomorph po svoji drugi razvojni fazi (v bistvu tretji - ko zapusti gostitelja) zrase v odraslo zverino brez prehranjevanja (ali vsaj neke razlage, kako pridobi vso tisto maso). Vse ostalo brez težav prebavim (...).

FlyingBee ::

Pithlit je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Hehehe, ti si pa postavila v popolnoma drugačno sfero, take primerjave so izredno nehvaležne in v večini primerov izpadeš funkcionalni idiot

Upam da sem te komplet narobe razumela.

tako kot film

Pithlit ::

Torej sem prav razumela... ti podaš debilno izjavo, funkcionalni idiot sem pa jaz. Lepo da vem na kakšnem nivoju se pogovarjaš.
Life is as complicated as we make it...

Gregor P ::

54j0 je izjavil:

Mene je v vseh Alien-ih in derivatih motilo le že prej omenjeno - da xenomorph po svoji drugi razvojni fazi (v bistvu tretji - ko zapusti gostitelja) zrase v odraslo zverino brez prehranjevanja (ali vsaj neke razlage, kako pridobi vso tisto maso). Vse ostalo brez težav prebavim (...).

Sem že enkrat (nekje na forumu) omenil, da v video igri pa moraš malega Aliena nahraniti, da lahko zraste v velikega.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

dr.Akula ::

FlyingBee je izjavil:

ja, glede na to, da je SF žarn, je lahko že po prvem gledanju vse brez vprašanj, saj je itak vse izmišljeno, kaj čmo ... pričakovanja so bila velikapa še tisti, ki smo gledali še dokaj sveže prejšnje dele smo zdaj že toliko stari, da nas ne prepriča kar vsak film s "kul" zgodbo ali tematiko na splošno ... če bi ga gledal 15 let mlajši, bi vsekakor imel drugačno mnenje, tako da če si ti da, daj prosim teh 20 nesmislov naštej, če še nisi v tej temi, me prav zanima, če sem kaj zgrešil

Res da je SF žanr, še vedno pa v njem igrajo ljudje do katerih imamo neka logična pričakovanja kako bodo reagirali v določeni situciji. Če človek vidi da je nekdo imel hudo prometno nesrečo, najbrž ne bo šel tja in jim poizkusil prodati napihljiv čoln.

Nesmisli in nelogičnosti v filmu:
1. Kako po 6 random postavljenih krogih vedo, da je to nek razpored planetov in da morajo it tja? Kako sploh točno uskladiš eno tako enostavno sliko 6 krogel s postavitvijo planetov in si potem 100% siguren da si našel prave, ter sestaviš misijo za trilijon dolarjev ter se odpraviš tja?
2. Kdo bi na tako izjemno drago misijo poslal (domnevno) top-of-the-line znanstvenike, brez da jih kakorkoli testira. In kateri znanstvenik bi se strinjal iti na misijo o kateri pred začetkom le-te ne ve nič.
3. Zakaj se jim v čeladah nabira kondenz? Nesprejemljiva zasnova za kakršnokoli delo v vesolju.
4. Zakaj v jami snamejo maske? Kaj če so v zraku neznani nevarni mikrobi, bakterije? Imej v mislih da so to znanstveniki, ki bi se tega morali še posebej zavedati.
5. Kot že omenjeno, zakaj biolog zbeži ko zagleda mrtvega aliena, kačo pa hoče božat (tudi sama scena je tukaj totalno nesmiselno narejena)? To se tudi dotika ničelne psihološke evaluacije celotne ekipe preden so jih poslali na misijo.
6. Shaw starost trupla aliena testira s čitalnikom ogljika. Na Zemlji to lahko počnemo, ker vemo da je razmerje C14 proti C12 nespremenjeno zadnjih 50.000 let. Če s to metodo testiraš zadeve, ki so starejše od toliko let, boš dobil napačne rezultate; zato imamo poleg te še druge metode testiranja starosti, ki lahko gredo veliko dlje v preteklost. Ta metoda (čitanje ogljika) na drugem planetu nebi delovala, ker so pogoji drugačni kot na Zemlji.
7. Kako sta se una dva lahko izgubila v jami, če je geolog prej vse zmapiral in so v ladji celo imeli 3D scan mape? Zakaj nista enostavno poklicala na ladjo in nekomu rekla naj ju glasovno vodi ven?
8. Ko vsi drugi znanstveniki pridejo nazaj na ladjo, kapitan vpraša kje sta una dva (izgubljenca). Saj imata ja kamere na obleki in bi lahko že prej preklopil na njun feed in videl, da sta ostala zadaj.
9. Kaj je point tistega posnetka v jami, ko inženirji tečejo? Pred kom tečejo? Zakaj je eden tekel v jamo, če je bila tam kao nevarnost? Zakaj je posnetek ves zrnast namesto SuperHD, glede na to da so taka napredna civilizacija?
10. Potem ko se Shaw in Holloway poseksata, tip vstane, se pogleda v ogledalu in iz oči mu prileze črv, on pa o tem ne obvesti nikogar. Zakaj?
11. Zakaj Wickers Hollowaya ubije z metalcem ognja? Nekam neprimerno orožje za neznan planet.
12. Zakaj je mašina za operacije namenjena samo moškim? Če v prihodnosti že imaš možnost zgraditi tako magično napravo in jo potem vzeti s seboj na trilijonsko misijo, zakaj ne vzeti take ki je zmožna operirati oba spola.
13. Potem ko mašina potegne aliena iz nje, jo samo posponka in ona je v redu? Kaj pa vse notranje poškodbe ki jih je pri tem pridobila? Seveda par minut po tem že lahko izvaja dvoransko gimnastiko
14. Zakaj se je Wayland pretvarjal da je mrtev?
15. Kaj je bil point razkritja da je Wickers Waylondova hčerka in zakaj je bilo treba vse to sploh skrivati?
16. Zakaj so nas inženirji hoteli priti na zemljo in nas uničiti, če so nas (domnevno) ustvarili?
17. Zakaj Guy Pearce igra postaranega Waylanda (in ima za povrhu še zanič narejeno masko)? Zakaj ne enostavno najeti nekega 80-letnika in ga z masko dodatno postarati?

Naj bo dovolj za enkrat. Če ti rata zadovoljivo odgovoriti na vse tole, lahko dobiš še eno porcijo.

Lindelof je tu naredil še večjo pizdarijo kot pri Lost-u. Tam je vsaj pisal dobre zaplete, ki jih potem ni znal zaključiti. Pri Prometheusu je bilo to + popolnoma nelogično obnašanje karakterjev.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

oo7 ::

10. Najbrž se je bal, da ga bodo zaprli ali pa kaj podobnega>:D
17. Mogoče bo v nadaljevanju igral mlajšega sebe. Mogoče se bo nadaljevanje dogajalo v preteklosti in prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

dr.Akula ::

@M-Power

10. Sprejemljivo.
17. On (Guy Pearce) je že igral mlajšega Weylanda v promotih za film; bil je govorec na TED talks. Tam je bil star kakšnih 40 let. To ni nobena ovira, da za vlogo starca ne najameš drugega igralca, ki je minimalno podoben Guy Pearcu. Ko ga boš še dodatno postaral z masko, da bo kao star 130 let bo itak nerazpoznaven, bo pa stvar delovala veliko bolj avtentično.
ni podatka

driver_x ::

imagodei je izjavil:

> "Toda ali ni morda še neumneje izgubljati čas z debatiranjem o takih filmih po forumih?"

Zakaj torej debatiraš o njih?


Saj ne, Prometheus mi je bil dober.

vostok_1 ::

Seriously. Zagovorniki tega filma ste kot podporniki Janše. "Pa kaj če je patrije pod mizo kupil!"

Prometheus je moja strast. Redko kateri filem toliko preziram (pravzaprav nobenega). Pa sem ga gledal dvakrat in vrjetno bom še tretjič. Prometheus je tiste vrste bolečina, ki toliko boli, da že skoraj paše.

Prometheus je polomija prve klase.

Ne ne gre se za totalno znanstveno nekonsistentnost. Faljeno je vse. No edino CGI so dobro plačal.
Ideja fenomenalna...zgodba, plot, karakterji, premise ... you name it, obupno.

Kot, da so filem nasekali na več delov, vsakega dali sicer opravilno sposobnim a mentalno prizadetim osebam v edit, ter ga nato ponovno zlepili skupaj. Kako je ta filem šel čez quality control, mi nikakor ni jasno.


PacificRim je recimo blazno otročji film, ampak drugič ko sem ga gledal mi je bil še boljši kot prvič. Tako lepo sestavljen in predstavljen. Pa tud če robot z ladjo tepe plišasto pošat.
Vsaj paše v kontekst, ki je nam prikazan.

Prometheus pa: "Kako? Zakaj? Kaj kurac? A ti to meni resno? WTF?" Cel čas v kinu mi je sam to po glavi tavalo.

Perverzen film.

oo7 ::

Za vas ne vem ampak men je film dober sem ga gledal že 3x in užival ob gledanju in komaj čakam na nadaljevanje8-)
««
22 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615659 (5995) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214534 (8150) oo7
»

Kaze film Prometheus resnico?

Oddelek: Loža
397848 (5797) Kamran

Več podobnih tem