» »

Prometheus

Prometheus

««
20 / 25
»»

Pithlit ::

Izi je izjavil:

O čem ti to? Ves čas so oglaševali, da film sploh nima nobene veze z Alieni. Na začetku se je sicer špekuliralo, da gre za prequel, pa so vse odločno zanikali.

Scott: "When we do a sequel to this prequel..."
Arthur Max: "In the original draft it was LV426."

Ne mi s tem da to ni prequel. "Prequel" ni samo zato ker so vso original zasnovo razrezal do nerazpoznavnosti. Sprenevedanje pač...
Life is as complicated as we make it...

FlyingBee ::

res je, da je biti pameten za mizo pred računalnikom, ko gledaš film, zelo enostavno, ampak zakaj obe ženski na koncu, sicer v veliki paniki, tečeta v smer premikanja rogljička in ne levo ali desno?

Invictus ::

Zato ker je to idiotski kader Hollywooda že od pamtiveka ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sarkozy ::

Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

RejZoR ::

FlyingBee je izjavil:

res je, da je biti pameten za mizo pred računalnikom, ko gledaš film, zelo enostavno, ampak zakaj obe ženski na koncu, sicer v veliki paniki, tečeta v smer premikanja rogljička in ne levo ali desno?


Vbistvu bi moral teči po diagonali, ker dvomim, da bi šel naravnost v stran dost hitro, da te ne bi dohitel. Ali pa. Pa pravo stran moraš izbrat, ko enkrat pade na stran. Če si na napačni ne bo fajn...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FlyingBee ::

še vedno 50% možnosti, ne pa točno v smeri premikanja rogljička ... sicer pa je Shaw-ova odskočila zadnji trenutek LOL

Sc0ut ::

Ali pa tečeš malo desno/levo od njega. Da ko pade si v sredini in občutiš samo malo potresa in vetriča.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

DarwiN ::

FlyingBee je izjavil:

res je, da je biti pameten za mizo pred računalnikom, ko gledaš film, zelo enostavno, ampak zakaj obe ženski na koncu, sicer v veliki paniki, tečeta v smer premikanja rogljička in ne levo ali desno?


Neumen film pač.. Charlize Theron so morali nekako pospravit in ta smrt jim je bila enostavno najbolj preprosto izvedljiva... Podobno kot je bilo s tistima dvema idijotskima "znanstvenikoma", ki sta se izgubila v rogljičku in sta pol morala umreti... Kako umreta? Tako, da se glupan dobesedno na prvi pogled zaljubi v najbolj ogabno žival podobno kobri (pravzaprav so kobre še lepotičke proti tistemu tiču).. Totalni nesmisel in žaljenje inteligence gledalca... To je tako, kot bi pri vojnem filmu hotel režiser nek lik odstranit in bi pol ta tip na tleh ugledal mino in bi se kot profesionalni vojak navdušeno usedel nanjo.. :)

Ena sama neumnost... Vse od tega, kako sta se "znanstvenika" ob vsej tehnologiji izgubila, do razloga, zakaj sta se sploh hotela umakniti na varno, zakaj so ju morali pustiti celo noč v ladji, kako so ju predstavili za negativca (preprosto se enemu butalcu gre samo za denar), potem tisti njun pogovor s kapitanom Prometeja, ko so zaznali živa bitja, ampak je tip raje šel seksat..

Eh...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

hahahaa, ja, DarwiN, to si dobro napisal, sicerbodo nauvdušenci spet negodovali, ampak vsak vidi kolk je ta film brez veze idiotski

Gregor P ::

DarwiN je izjavil:

potem tisti njun pogovor s kapitanom Prometeja, ko so zaznali živa bitja, ampak je tip raje šel seksat..
... no ta verjetno ni tako daleč od realnosti:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Sims ::

In to je bila tudi edina pametna poteza tega lika v filmu. Torej le ni popolni fail :D

BladE_ ::

Napaka pri kopiranju linka, my bad(naj nekdo pobriše zgoraj)...
Akcija - Reakcija

Beli_Zajcek ::

BladE_ je izjavil:

Napaka pri kopiranju linka, my bad(naj nekdo pobriše zgoraj)...



Hehehehehe... Tako honest trailerja o tem sranju od filma pa res nisem pričakoval :))

WarpedGone ::

Ta videoposnetek trenutno ni na voljo

Tole se mi YT dogaja vse pogosteje. Čas da se zgodi konkurenca, ki deluje bolje.
Zbogom in hvala za vse ribe

PaX_MaN ::

@Blade: haha, dobr ga dissa.
"Engineers leaving ancient humans maps to their weapons facilities"
:))

RejZoR ::

Hehe, dober trailer. Moram priznat da je boljši od filma samega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

>Tole se mi YT dogaja vse pogosteje. Čas da se zgodi konkurenca, ki deluje bolje.

Meni pa se pa nekateri YT posnetki nalagajo fuuuul počasi, medtem, ko pa v istem oknu klikneš en random posnetek, se pa naloži takoj. Včasih je bilo to izjema, sedaj pa vse pogosteje naletim na posnetek, ki se (na 720p) nalaga celo večnost. Pa še odkar je YT začel uporabljati lasten kodek, je na 720p slika občutno slabša, če posnetek dam predvajati na TV. Res je čas za konkurenco.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gregor P ::

"Prikolica" je odlična ... 10 zvezdic:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dronyx ::

FlyingBee je izjavil:

res je, da je biti pameten za mizo pred računalnikom, ko gledaš film, zelo enostavno, ampak zakaj obe ženski na koncu, sicer v veliki paniki, tečeta v smer premikanja rogljička in ne levo ali desno?

Meni tudi ni jasno, zakaj bi imela ženska poveljnica vesoljske ladje (Charlize Theron) avtomat za izvajanje medicinskih operacij, ki je namenjen samo moškim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

FlyingBee ::

kdor sodi po prikolicah potem bo pošteno razočaran pri ogledu večino filmov

Pri prometheus-u se gre za izrez scen in s tem nas večino razočara, drugače dober film za sprostitev in zabavo, čeprav razočara, saj smo od Ridley-a in franšize Alien pričakovali več in to je to

dronyx ::

Meni Prometej deluje kot nekakšna sci-fi verzija Drevesa življenja (The tree of life). Film, ki ga ne smeš javno kritizirati, ker med fanatiki potem izpadeš za bedaka, a v njem ne moreš uživati, ker je pač preprosto beden (bolje desetič pogledati Aliena, kot prvič Prometeja je moje mnenje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

RejZoR ::

No ja, tolk beden spet ni bil. Pač ga vzameš kot nek sci-fi film brez ozira na režiserja oz reference na aliene...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

xCore ::

dronyx je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

res je, da je biti pameten za mizo pred računalnikom, ko gledaš film, zelo enostavno, ampak zakaj obe ženski na koncu, sicer v veliki paniki, tečeta v smer premikanja rogljička in ne levo ali desno?

Meni tudi ni jasno, zakaj bi imela ženska poveljnica vesoljske ladje (Charlize Theron) avtomat za izvajanje medicinskih operacij, ki je namenjen samo moškim?


jaz bi reko da je bolj namenjen staremu
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

RejZoR ::

Prvo sem mislil, da je Charlize dejansko dec ampak je pol bilo logično, ko sem videl, da je starec dejansko še živ in na ladji...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dronyx ::

Pri tisti robotski roki, s katerim izvleče ven aliena, sem se spomnil na otroške avtomate, kjer z joystickom poskušaš izvleči plišastega medvedka. :D

Drugače sama ideja, da bi avtomat za medicinske operacije delal samo na moških je zame smešna vsaj tako kot prizor, kjer top of the top znanstveniki božajo kobri podobnega plazilca na tujem planetu. Če kirurško odpreš moškega ali žensko bistvenih razlik po moje praktično ni. Razen seveda če ni bil stroj namenjen reševanju uroloških težav tistega starca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

FlyingBee ::

lol, dronyx, tvoja izjava ... kjer top of the top znanstveniki božajo kobri podobnega plazilca na tujem planetu ... zmaga, res je debi film

Nikec3 ::

Meni tudi ni jasno, zakaj bi imela ženska poveljnica vesoljske ladje (Charlize Theron) avtomat za izvajanje medicinskih operacij, ki je namenjen samo moškim?

Naprava je namenjena izključno Waylandu. V filmu je bilo to dobesedno povedano v enem dialogu Vickersove z Shaw.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

FlyingBee ::

hahaha in kaj če bi imela še 2 para moških copat pri vratih, kaj lahko sklepamo iz tega

po moje še Chuck Norris ne razume tega filma

RejZoR ::

FlyingBee je izjavil:

lol, dronyx, tvoja izjava ... kjer top of the top znanstveniki božajo kobri podobnega plazilca na tujem planetu ... zmaga, res je debi film


Spet pa pozabljate človeški faktor, adrenalin rush, sproščanje endorfinov glede na to da večina znastvenikov celo življenje tripa, da bi imeli možnost opazovati katerokoli nezemeljsko bitje, če pa je živo pred tabo pa še toliko bolj. Je pa spet odvisno od osebe do osebe. Nihče ne bo vedno reagiral enako kot nekdo drug pri povsem enaki situaciji. Sam recimo bi isto spizdil kakor hitro bi šlo, nekdo drug pa bi jo enostavno moral mal podrezat s palico. Lahko teoritiziramo kako debilno je bilo v filmu ampak dejstvo iz realnosti pa je, da je tak scenarij povsem možen pa kakorkoli že debilen naj bo. Tud ljudje smo včasih neverjetno debilna bitja, tko da to pojasni marsikaj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Sims ::

Če je imel le promil navdiha od tega(Steve Irwin) @ Wikipedia človeka, jo je seveda moral pošlatat. Steve bi jo pa kušno ... Torej s tega vidika, je še bil obziren do "kobre" :D

coolijo ::

FlyingBee je izjavil:

lol, dronyx, tvoja izjava ... kjer top of the top znanstveniki božajo kobri podobnega plazilca na tujem planetu ... zmaga, res je debi film


Oglej si zbrisane scene. Med njimi je ena, ki pojasni takšno navdušenje in neprevidnost znanstvenika...

Po ogledu zbrisanih scen je film definitivno veliko bolj povezan in dejanja posadke logična.

http://bloody-disgusting.com/news/31930...

FlyingBee ::

aha, dobro, saj brez tega ni zgodbe ... recimo, če vzamemo za primer avstralskega navdušenca Steva Irwinga nad vsem kar leze in gre, je stvar še bolj jasna, a ne

errhec ::

Če skušaš zgodbo ki potrebuje vsaj 2 filma stisniti v enega, nastane tak zmazek ( ali pa bi moral biti vsaj še uro daljši).
dd

Gregor P ::

To "zgodbo" lahko po mojem prikažeš tudi v 30 minutah, če hočeš, ali jo pa razvlečeš na 10 sezon nadaljevank8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pithlit ::

coolijo je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

lol, dronyx, tvoja izjava ... kjer top of the top znanstveniki božajo kobri podobnega plazilca na tujem planetu ... zmaga, res je debi film


Oglej si zbrisane scene. Med njimi je ena, ki pojasni takšno navdušenje in neprevidnost znanstvenika...

Po ogledu zbrisanih scen je film definitivno veliko bolj povezan in dejanja posadke logična.

http://bloody-disgusting.com/news/31930...

Dej ti meni razloži kaj za boga imajo izbrisane scene s samim filmom? Prosim lepo. Je kdo te izbrisane scene videl ob ogledu filma?

Nima prav nobene veze kolk izbrisanih scen bodo še objavili... film je pač tak kot je (in tak je nesmiseln).
Life is as complicated as we make it...

sprasujem ::

Sej je film še kar gledljiv, samo zame je dokaj neposrečena kombinacija Aliena in Odiseje 2000.

Pithlit ::

Gledljiv je če ti rata možgane izklopit za tisti dve uri.
Life is as complicated as we make it...

FlyingBee ::

Pithlit je izjavil:

Gledljiv je če ti rata možgane izklopit za tisti dve uri.


dronyx, mislim, da te je pithlit premagala v izjavi tedna, na temo Prometheus :-)

saj drugače ima kvalitetno narejene efekte in je poslastica za oči (go go Charlize)

Primorec ::

Kot je že eden napisal so izrezali najboljše dele proč, tako da je ostalo gnilo jabolko od muvija..

DarwiN ::

Tudi če bi vključili te izrezane dele, bi bil film še vedno katastrofa... Pač za odtenek bolj povezan in smiseln...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dronyx ::

Pithlit je izjavil:

Gledljiv je če ti rata možgane izklopit za tisti dve uri.

Smešno, saj so očitno želeli posneti "inteligentno verzijo" Aliena.

Se mi pa zdi, da tale recenzija (oziroma še bolje spremljajoči komentarji) najbolj zadane bistvo Prometeja. Pravi biser je pa tole:

Film je vizualna poslastica, kjer se vrhunski posebni efekti perfektno zlijejo s človeškimi liki, filozofija in kulisa pa z dogajanjem na terenu, če veste kaj mislim.

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Pithlit ::

dronyx je izjavil:

Smešno, saj so očitno želeli posneti "inteligentno verzijo" Aliena.

Ni čist tko ampak... če bi ustvarjalcem pustili da uresničijo svojo vizijo bi jim ziher tudi uspelo.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Kakorkoli so si mnenja o filmu deljena finančni rezultati niso slabi:
http://boxofficemojo.com/movies/?id=pro...

Poldi112 ::

Ja, mirno se meri s Transformerji in podobnimi. Al kaj točno si hotel s financami povedati?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

St235 ::

Da bolj kot je film crap, so bila nerealna pričakovanja. Vsaj po prebranem na tem forumu.

dronyx ::

Če gledaš na metacritics ocene bralcev, neke sredine praktično ni. Eni so popolnoma navdušeni 10/10, ali pa nimajo besed s katerimi bi lahko opisali grozo, ki jih je navdajala ob ogledu filma. In tu seveda ne mislim groze v Alien smislu.

Je pa dejstvo, da se film šlepa na blagovni znamki (franšizi) Alien(s) ter seveda imenu režiserja Ridleya Scotta. Če teh dveh momentov ne bi bilo sem trdno prepričan, da bi bil to samo še en sci-fi, ki ne bi imel omembe vrednega finančnega uspeha. Recimo meni soliden Sunshine iz leta 2007 naj bi zaslužil pičle 3 MIO USD, Pandorum iz 2009 pa 10 MIO USD in oba filma sta meni daleč pred Prometejem.

Pithlit ::

Pa... nisi štekat... Dam 'ženi' ta honest trailer za gledat... in ona: "Jaz bi pa to gledala."

Po mojem misli da je komedija...
Life is as complicated as we make it...

sprasujem ::

Ne glede na vse, vseeno čakam na nadaljevanje. Inženir nam še ni odgovoril na vprašanje zakaj? Čeprav napovedujem, da bi/bo katerikoli odgovor nekomu pomenil totalen failure:) . Sicer pa bolje kot da ni odgovora.

Zgodovina sprememb…

Sarkozy ::

Alien Lifecycle Evolution

from Prometheus to Resurrection

Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Sarkozy ::

kratek izsek intervjuja z Scottom na metro.co.uk

Sorry, Jim! I am a cameraman



What made you want to tackle sci-fi again?

I hadn’t done sci-fi for so long and I enjoyed doing it. Plus, when it comes to the Alien world, no one else had addressed the origin question and I thought that was interesting to tackle. Prometheus evolved into a whole other universe. You’ve got a person [Noomi Rapace’s Elizabeth Shaw] with a head in a bag [ Michael Fassbender’s David] that functions and has an IQ of 350. It can explain to her how to put the head back on the body and she’s gonna think about that long and hard because, once the head is back on his body, he’s dangerous.

So that’s the sequel?

[Laughs] I wish it was that easy. They’re going off to paradise but it could be the most savage, horrible place. Who are the Engineers?

Was it your idea to shoot in 3D?

Yes, but it was an obvious thing to do. I may as well join the club, you know? Celluloid is disappearing. The labs don’t exist any more except to service the old films. I like the digital process. It’s more reliable. You push a button and you get 5,000 prints that are all exactly the same but if I was going to do it physically with film, at the end of the process the chemical has gotten so used it’s no longer functioning. I would never use film again.

Why did you use a lot of real sets rather than full CGI like, say, Avatar?

[Laughs] Because it was a quarter of the price of Avatar. Sorry, Jim! I’m a cameraman, primarily. My films have always been criticised for being too visual, too misty, too this or too that, but I don’t care. We’re dealing with a visual medium; storytelling is entirely visual, as Hitchcock said. Because I went to art school and I can draw, I know exactly how the script is going to evolve into a film.

There is a rumour you’ll be making a Blade Runner sequel.

It’s not a rumour – it’s happening. With Harrison Ford? I don’t know yet. Is he too old? Well, he was a Nexus-6 so we don’t know how long he can live [laughs]. And that’s all I’m going to say at this stage.
Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()
««
20 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615786 (6122) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214702 (8318) oo7
»

Kaze film Prometheus resnico?

Oddelek: Loža
397890 (5839) Kamran

Več podobnih tem