» »

Prometheus

Prometheus

««
2 / 25
»»

Izi ::

Kakor piše na IMDB Prometeus štarta že 30. maja v Belgiji, Franciji in Švici. Zanimivo, da gre najprej v predvajanje Francosko govoreča verzija filma, par dni zatem pa še Angleška verzija.
V Slovenijo pride 7. junija, ker je en dan prej kot v Ameriko kjer ga začnejo predvajati 8. junija.
Nemška verzija štarta avgusta, Italijanska pa šele septembra.

detroit ::

son of a bitch...when do i get to see the new alien!?
Skero

Tr0n ::

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Gregor P ::

Zanimivo, zakaj ravno različica 88-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jest10 ::

Sam res no, kje je fora, da s temi trejlerji izdajo že praktično vso zgodbo:| Ne znajo malo bolj diskretno "rajcati"?

neboben ::

jest10 je izjavil:

Sam res no, kje je fora, da s temi trejlerji izdajo že praktično vso zgodbo:| Ne znajo malo bolj diskretno "rajcati"?

Mogoč imajo nov način trženja, če pogledaš Diablo 3, kolk so že zblebetal pa še zmeraj nas držijo.

Drgač pa tud jest veselo čakam ta film. Med čakanjem mi pa prav pride kak spoiler. Vsaj ni tolk težko počakat :)

Berserker ::

jest10 je izjavil:

Sam res no, kje je fora, da s temi trejlerji izdajo že praktično vso zgodbo:| Ne znajo malo bolj diskretno "rajcati"?


In kaj točno so povedali s temi nesmiselnimi trailerji ?

jest10 ::

Berserker je izjavil:

jest10 je izjavil:

Sam res no, kje je fora, da s temi trejlerji izdajo že praktično vso zgodbo:| Ne znajo malo bolj diskretno "rajcati"?


In kaj točno so povedali s temi nesmiselnimi trailerji ?


Zelo veliko, če se ti da vzeti nekaj časa in si vse posnetke malo podrobneje ogledati;)
Samo ne bom pisal, ker si bo par uporabnikov populilo vse lase.

VelikiTun ::

Podobne teaserje je imel DeusEx - brez direktnega prikaza ali omembe igre, le link na določeno spletno stran. Za hype odlična strategija.

Dua'L ::

GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

oo7 ::

Eno uprašanje glede filmov Alien in seveda tega Promitus.Kakor sem jaz razumel bo Prometheus se dogajal pred filmi Alien.Zanima me,če je bilo kdaj rečeno katerega leta se odvija vse to koliko v prihodnosti.Sicer sem gledal vse 4 dele že večkrat ampak se ne spomnim ali pa sploh ni bilo omenjeno katerega leta se vse to dogaja.
Hvala:).

imagodei ::

Nisem sem mogel zadržat in sem poklikal vse prikolice, objavljene tle. Žal se strinjam, da je iz trailerjev mogoče začutit več kot zgolj osnovno linijo zgodbe. :(
- Hoc est qui sumus -

T-h-o-r ::

so fucking what, jao


gredo na nek planet, kjer jih bodo lovili razni stvori in vesoljci v oblekah, ki želijo na zemljo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gregor P ::

Ti stvori zgledajo vsaj toliko inteligentni, da znajo upravljati vesoljsko ladjo; ker tisti alieni prej so samo klal in se "razmnoževal":D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jest10 ::

Pa saj je v tem filmčku ne šofirajo vesoljčki

Gregor P ::

Jah tista druga ladja, ki vzleti iz podzemnega hangarja ni videti, da bi šla kam kar sama od sebe (avtopilot), iz napovednika je namreč videti, da eden izmed stvorov (kakorkoli že je ta nastal) upravlja z ladjo; ker sicer mi še ni čisto jasno, zakaj sploh rabijo Zemljane, da pridejo k njim, če bi lahko kar direkt poslali to ladjo s kanistri na Zemljo; sploh v časih, ko še nismo bili tako razviti (glede na to, da so nam že takrat pošiljali neka "vabila"; dopuščam možnost, da so to oni pošiljali kar vsepovprek po vesolju v upanju, da se nekdo ujame v past in da so Zemljani končno "sedaj" postali dovolj razviti, da so se lahko vabilu tudi "odzvali" in tam jih je čakal celotni "paket presenečenja")?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jest10 ::

Gregor P je izjavil:

Jah tista druga ladja, ki vzleti iz podzemnega hangarja ni videti, da bi šla kam kar sama od sebe (avtopilot), iz napovednika je namreč videti, da eden izmed stvorov (kakorkoli že je ta nastal) upravlja z ladjo; ker sicer mi še ni čisto jasno, zakaj sploh rabijo Zemljane, da pridejo k njim, če bi lahko kar direkt poslali to ladjo s kanistri na Zemljo; sploh v časih, ko še nismo bili tako razviti (glede na to, da so nam že takrat pošiljali neka "vabila"; dopuščam možnost, da so to oni pošiljali kar vsepovprek po vesolju v upanju, da se nekdo ujame v past in da so Zemljani končno "sedaj" postali dovolj razviti, da so se lahko vabilu tudi "odzvali" in tam jih je čakal celotni "paket presenečenja")?:8)


Malo podrobneje poglej napovednike, kdo se vsede za volan tiste ladje;)

kuglvinkl ::

Giger je zgleda tut tle risal.

Berserker ::

jest10 je izjavil:

Berserker je izjavil:

jest10 je izjavil:

Sam res no, kje je fora, da s temi trejlerji izdajo že praktično vso zgodbo:| Ne znajo malo bolj diskretno "rajcati"?


In kaj točno so povedali s temi nesmiselnimi trailerji ?


Zelo veliko, če se ti da vzeti nekaj časa in si vse posnetke malo podrobneje ogledati;)
Samo ne bom pisal, ker si bo par uporabnikov populilo vse lase.


Obstaja tudi opcija PM in če se ti da spisat razlago , bi bil hvaležen. Sicer sem serijo filmov alien gledal pred leti in se bolj malo spomnim.

Nikec3 ::

Film bo iz tehnološkega vidika nedvomno mojstrovina, se pa vseeno malo bojim dialogov. Iz trailerjev imam občutek, da je film precej poenostavljen, dialogi so klišejski, na trenutke celo otročji. Upam da se motim, ampak se bojim da se ne. Tudi meni ni všeč, da iz trailerjev izveš vso zgodbo, pri The Dark Knight Rises so trailerji precej bolj skrivnostni, pa čeprav so izdali že 3.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Gregor P ::

Morda SPOILER - slike iz napovednika (torej nič strašnega)8-)

jest10 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Jah tista druga ladja, ki vzleti iz podzemnega hangarja ni videti, da bi šla kam kar sama od sebe (avtopilot), iz napovednika je namreč videti, da eden izmed stvorov (kakorkoli že je ta nastal) upravlja z ladjo;

Malo podrobneje poglej napovednike, kdo se vsede za volan tiste ladje;)

Če je v tem zadnjem napovedniku ob 2:27 "pilotska kabina" ladje, vidiš, kako gre iz desne proti njej nekaj človeku podobnega

Pilotska kabina?


je ob 2:36 za krmilom nekaj kar ne spominja ravno na tipično človeško bitje

Pilot?


Ampak itak so lahko kronološko povsem pomešani, poleg tega pa lahko to tudi ni pilotska kabina, ampak kakšna druga komandna soba na tem planetu, ali pa da je to bitje na sedežu že davno tega umrlo, morda je bilo potrebno človeka najprej transformirati v tega pilota itd.; priznam, da govorim bolj po spominu, ker se mi ne da iti vseh napovednikov še enkrat skozi:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

kuglvinkl ::

Ta "pilot?" je stara Gigerjeva risba.

T-h-o-r ::

ta pilot je sedel na svojem stolu v alienu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gregor P ::

Saj to ni sedaj problem, da je to delo Gigerja; smo verjetno vsi gledal njegova dela, ko je prišel Alien ven:D

Ampak je problem oz. vprašanje, ali je to pilot oz. ali je to pilotska kabina te "tuje" vesoljske ladje, ki naj bi bila na poti na Zemljo? Zato ker jaz vidim "nečloveško" bitje na sedežu, jest10 pa pravi: "podrobneje poglej napovednike, kdo se vsede za volan tiste ladje"

Saj opis slike mislim, da je ravno pilotska kabina; ali je to zgolj interpretacija "oboževalcev"?

Gigerjeva risba



Oz. smo videli nekaj podobnega v prvem Alienu

Space Jockey

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

jest10 ::

Tist tipček ob stolu je David.

Jst ::

Jaz se spomnim pa enega TV filma leta nazaj, ki se mi zdi, da je bil "kao" neuradni prequel Alien1. Takrat se je SyFy imenoval še SciFy. Bila sta dva ~40min dela. Se kdo mogoče spomni oziroma, je komu "posvetila lučka," kako se je imenoval?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nikec3 ::

Ravno danes sem prvič v življenju pogledal originalnega Aliena. Nad večino stvari sem precej navdušen, sploh nad robotovim govorom, o tem kako posadka ne bo preživela. Sedaj mislim da je precej jasno, da bomo v Prometeju imeli 2 vesoljski rasi. Vesoljce ki so v Alienu oddajali signal o nevarnosti, ter jasno Aliene.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jest10 ::

Ali bolj verjetno vesoljce in njihove "robotke", ki se jim je "strgalo"

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

Ravno danes sem prvič v življenju pogledal originalnega Aliena.
:O Prvič? Ne morem verjet! :O
Drugače pa originalni Alien je bil fantastičen pred 33 leti, danes pa deluje že malo zastarelo. Je pa ravno to čar, ker takrat ni bilo računalniške grafike in so morali precej prepustiti domišljiji gledalca, česar danes ne vidiš več.

Nikec3 ::

Prvič? Ne morem verjet!
Drugače pa originalni Alien je bil fantastičen pred 33 leti, danes pa deluje že malo zastarelo. Je pa ravno to čar, ker takrat ni bilo računalniške grafike in so morali precej prepustiti domišljiji gledalca, česar danes ne vidiš več.


Mlajša generacija :D Sicer me pa starost sploh ne moti. Efekti so za moje pojme odlični, pa še raje imam počasnejše filme.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Gregor P ::

jest10 je izjavil:

Tist tipček ob stolu je David.

Kaj pa tisti "tipček" na stolu? Aliensko predelan David, ali nek drug član posadke, ali "domačin" oz. "podivjan domači robot"? Ker meni ni jasno, zakaj niso kar sami poslali to ladjo na Zemljo z vsem "tovorom" že davno tega? Ali so tudi oni imeli finančni krizo in je bilo tako najbolj racionalno, najprej počakati nekaj tisoč let, da pridejo Zemljani k njim, nato "izdelava pilota" ter ostale "posadke", ki prepelje tovor "varno" na Zemljo:D Edino tako še razumem kot rečeno, da so "vabila" razposlali "vsem" in so morali počakati na pozitiven odziv, predvsem pa so rabili genetski material iz izdelavo "prave robe" za dotični planet.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

T-h-o-r ::

zastarelo delujejo edino računalniki na ladji in notranjost ladje


vse ostalo je precej bolje, kot pa razna cheap cgi sranja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

DarkSite ::

Mislim, da v trailerjih preveč pokažejo. Škoda.



Meredith pa un David imata podobno obleko(ok mogoče samo barva :D ). Je to naključje ali pa lahko sklepamo, da ker je David robot, je tudi ona?

Gregor P ::

Prikažejo nam že tako, da naj bi vsaj sumili, da je ona tudi robot, ni pa nujno seveda.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Prve kritike filma so zunaj. Trenutno ima film na rottentomatoes.com 1 negativno kritiko in 7 pozitivnih. Kritiki menijo, da je film vizualno fantastičen, naj bi pa bil tudi inteligenten sci-fi.

Should thrill, challenge and provoke audiences ready for [Scott's] signature brand of intelligent and visceral film-making.

Not only does Prometheus herald the rebirth of Alien, it breaths life back into intelligent sci-fi.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kuglvinkl ::

Ja, u Švici se že vrti IIRC.

Čeprav, za ocene je treba počakat prvi teden predvajanja v US.

U glavnem, v kino bom šel za tole IMO.

Zgodovina sprememb…

sulaco ::

Jest bom šel že v petek zvečer!!!!!! ( v četrtek sem še v službi )

oo7 ::

Kolk dolg pa je ta film? 2 ali 3 ure?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

particle ::

124min

zee ::

Tole si grem pa pogledat lokalni IMAX. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T-h-o-r ::

sinhronizacija v kitajščino 8-)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zee ::

T-h-o-r je izjavil:

sinhronizacija v kitajščino 8-)


S kitajskimi slikcami v podnapisih. :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T-h-o-r ::

ah, pol pa tak kul
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Nikec3 ::

Tole si grem pa pogledat lokalni IMAX.

Verjetno nas večina še ni imela možnosti gledat filma v IMAX, zato me zanima, če je razlika res občutna in kaj je dejansko drugače, boljše?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

zee ::

Slika povsem digitalna, brez prasnih delcev, ki jih vidis med predstavami v obicajnih kinematografih, bistveno boljsi zvok, dosti vecje platno,bistveno manj ljudi v dvorani.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kmetek ::

kdaj se pri nas vrti? tuš planet?

Gregor P ::

Ali bo film tudi dejansko narejen za IMAX (oz. bodo predvajali IMAX različico, če je, ali bodo naši vzeli "navadno" - verjetno cenejšo - in jo malo predelali za IMAX "ekspirijens"); sicer domnevam, da že.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

zee ::

@Gregor_P: Resnicno ne vem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T-h-o-r ::

nisem kje prebral, da bi bil dejansko sneman z imax kamerami


kot npr. dark knight rises
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
««
2 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615850 (6186) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214790 (8406) oo7
»

Kaze film Prometheus resnico?

Oddelek: Loža
397904 (5853) Kamran

Več podobnih tem