» »

Kabel za audio povezavo med PC in monitorjem/TV

Kabel za audio povezavo med PC in monitorjem/TV

xsdfe ::

Škatlo od starega računalnika sem povezal z novim tv-jem, ki ima poleg antene tudi vhod za računalnik, torej namizje že dobim na ekranu, ne vem pa kako naj povežem za zvok?
Ima pa tv priključek kjer piše audio in.
Hvala za nasvete.

gendale ::

še sreča da si povedal kateri ti je ta vhod za računalnik

drugače pa

načeloma imajo vsi novi tvji hdmi vhod, prek njega gre slika in zvok

računalniki majo zadnjih par let tud že hdmi izhod

in pol gre vse preko enega kabla

dj se ti mal bolj izjasni o svoji strojni opremi, boš lažje dobil pomoč
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

xsdfe ::

Se pardoniram, škatla je stara tako da nima hdmi izhoda, torej zvok sem nekako mislil "vleči" kar iz tistega konektorja, ki je za zvočnike priključit.

_Stupid_ ::

Bi si malce sposodil temo, pa bi vprašal, če ve kdo kako se da, če se sploh da, ločit zvok pri priklopu TVja. To kar je na tvju(rečmo kak .mkv film, kaka igrca ali pa tv prek multicasttv) bi se slišalo samo na tvju, ne pa na računalniških zvočnikih, ostalo bi se pa slišalo na zvočnikih ne pa na tvju.

Obstaja kaka rešitev za to? Za enkrat vem, da se da zrihtat zvok samo al na monitorju al na tvju. Imam pa povezavo prek hdmi priključka.

borut_p ::

Glede na besede 'škatlo od starega računalnika' predvidevam, da imaš na računalniku na plati rumen jack izhod za sliko in si preko takega kabla tudi priklopil sliko. Za zvok potrebuješ pa kabel za računalniške zvočnike (2,5mm konektor), ki ima na drugem koncu bel in rdeč priklop za stereo zvok (prodajajo skoraj v vsaki tehnični trgovini).
Sicer je taka ideja priklopa zelo slaba, saj bo kvaliteta tako slike kot zvoka slaba. Ampak kaj češ, če praviš da priklapljaš staro mašino.
LP

_Stupid_ je izjavil:

Bi si malce sposodil temo, pa bi vprašal, če ve kdo kako se da, če se sploh da, ločit zvok pri priklopu TVja. To kar je na tvju(rečmo kak .mkv film, kaka igrca ali pa tv prek multicasttv) bi se slišalo samo na tvju, ne pa na računalniških zvočnikih, ostalo bi se pa slišalo na zvočnikih ne pa na tvju.

Obstaja kaka rešitev za to? Za enkrat vem, da se da zrihtat zvok samo al na monitorju al na tvju. Imam pa povezavo prek hdmi priključka.



Sicer slednjega nisem probal ampak izgleda da bi to bilo to. Sam imam povezan zvok na TV preko S/PDIF (digitalni izhod na plati), na rač zvočnike pa klasično preko (2,5mm jack). Naložene imam driverje od realteka HD, tak da mi da možnost programa Realtek HD audio manager. Tam je možno pri 'device advanced settings' izbrati opcijo 'Make front and rear output devices playback two different audio streams simultaneously' - sprobaj, mogoče ti bo ratal narest tako kot želiš.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

xsdfe ::

Jaz sem video priklopil prek teglae konektorja -


Sedaj za avdio pa razmišljam če bi se dalo iz tega 2.5mm jack ki je na računalniku (zelene barve), da bi ga pripreljal na tv ki ima vhod nad katerim piše audio-in, v katerega sem probal in tudi paše ta jack konetkor. Ne vem pa če je to možno ali sploh tak kabel obstaja.

Spajky ::

Moralo bi delovat ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tim55 ::

xsdfe je izjavil:

2.5mm jack ki je na računalniku (zelene barve)


2.5 ali 3.5 mm?

no jaz zvok podobno priklopim laptop na lg-ja (vga-slika + 3.5mm kabel-zvok) in deluje brez problemov

borut_p ::

Ja ok, 3,5mm audio connector. Seveda obstaja male/male konektor, samo ga je nekoliko težje najti

http://www.mimovrste.com/artikel/172000...
http://www.techtradecenter.si/a/1388_Ka...

LP

Tim55 ::

aha no samo preverjam...
js sm svojega naroču na ebayu iz kitajske in sem zadovoljen-ne brni, dober celo za povezavo z receiverjem, seveda sta pa tudi zgornja linka vredu :)

RuskiSnajper ::

to je trivialno , to sm jas napeljeval z HDTVja v PC , za pisarniški PC (ki tudi ni slabi za kake igre) prava custom pro low end mašina za tastare, z prodajo stare grafične pa dokupil HD4770 ki ima HDMI izhod in deluje kot mora. Seveda z tem da maš HD audio na grafični, Radeon majo skor vse.

nerabis male/male

kupis navadnega in dokupiš adapter ... TechTrade ali Čip

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275593 (1048) Škorc
»

Priklop 2.1 zvočnikov (jack) na novejši TV (brez jacka)

Oddelek: Zvok in slika
264644 (4326) LooK
»

Hišni kino/komp/tv

Oddelek: Zvok in slika
5692 (504) pEACH
»

PC povezava na TV

Oddelek: Zvok in slika
314959 (4627) roadruner
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610112 (9173) LordTado

Več podobnih tem