» »

Četrtina Evropejcev še ni okusila interneta

Četrtina Evropejcev še ni okusila interneta

Delež gospodinjstev z dostopom do interneta, Eurostat 2011

Slo-Tech - Eurostat je včeraj objavil rezultate raziskave o razširjenosti interneta in njegovi uporabi v državah EU, kandidatkah in državah EGP v letošnjem letu. Izsledki kažejo, da se je od leta 2006 občutno povečala dostopnost interneta nasploh in širokopasovnih povezav, medtem ko delež ljudi, ki interneta še nikoli niso uporabili, pada. Pričakovano prednjačijo severne države, medtem ko je v jugovzhodni Evropi penetracija najnižja.

Internet je najbolj razširjen na Nizozemskem, kjer ima 94 odstotkov gospodinjstev dostop do njega. Visoko so še Luksemburg, Švedska (oba 91 odstotkov) in Danska (90 odstotkov), medtem ko so na repu Bolgarija (45 odstotkov), Romunija (47 odstotkov) in Grčija (50 odstotkov). Slovenija s 73 odstotki ravno dosega povprečje EU.

Podobni rezultati so tudi, ko primerjamo penetracijo širokopasovni povezav. Vodijo Švedska, Danska, Nizozemska in Velika Britanija, zaostajajo pa Romunija, Bolgarija in Grčija. Tudi tod je Slovenija s 67-odstotno penetracijo ravno v zlati sredini.

Zanimiv je tudi podatek o deležu prebivalstva, ki interneta ni še nikoli uporabilo (doma, na pametnem telefonu, v kiberkavarnah, knjižnicah ali drugod). Od leta 2006 je ta delež padel z 42 na 24 odstotkov za celotno EU. V Sloveniji je takšnih ljudi 29 odstotkov, sicer pa distribucija ne preseneča. Na vrhu so Turčija, Romunija in Bolgarija, medtem ko je takšnih ljudi najmanj na Švedskem, Danskem in Nizozemskem.

23 komentarjev

OmegaM ::

Internet je marsi katero zadevo olajasal pa tudi kaj kje zagrenil.

Mene zanima koliko ljudi v evropi se nima vodovoda, itd.

Zalostno se je to, da imas na stajerskem kar nekaj vasi ko so prej dobili optiko kot pa vodovod.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Looooooka ::

Ohhh blagor njim.Ko bojo prvic na internetu bo mogoce vse ze v 3d...in bojo mel pristno navdusenje...mi razvajenci bomo verjetno pizdili, da je grafika ze zastarela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

cleanac ::

Pozitivno me preseneča Švedska, po drugi strani sem pa malo razočaran nad Luksemburgom...glede na to, da lahko celo državo pokrijejo s skoraj enim Wireless routerjem :D

Sicer pa to pomeni, da nimajo niti možnosti priklopa ali, da še ga niso dejansko preizkusili? Ker to je velika razlika.

fosil ::

V Luksemburgu imaš veliko poštnih nabiralnikov ki ne rabijo interneta :)
No ampak resno tam nad 90% je že tako, imaš delež ljudi ki interneta preprosto nočejo. Recimo starejši.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Kenpachi ::

"Hvala bogu, še premalo", citiram digitalcka.
Zaraki Kenpachi.

Blinder ::

če je četrtina ljudi starejših od 70 let pol so take številke normalne
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Iatromantis ::

Tudi francoski predsednik ga ne bi smel več okušati, saj je že več kot 3x kršil lastni drakonski ukrep '3-strikes':

French President's Residence 'Busted' For BitTorrent Piracy

Markoff ::

Kenpachi je izjavil:

"Hvala bogu, še premalo", citiram digitalcka.

Misliš analogcka? :D

"Podobni rezultati so tudi, ko primerjamo penetracijo širokopasovni povezav. Vodijo Švedska, Danska, Nizozemska in Velika Britanija, zaostajajo pa Romunija, Bolgarija in Grčija. Tudi tod je Slovenija s 67-odstotno penetracijo ravno v zlati sredini."

Morda ima VB večjo penetracijo od SLO, vendar se raje vprašajte, kakšen je de facto dostop uporabnikov tam do interneta. Preverite dejanske pasovne širine, modele plačevanja, dejansko dosežene hitrosti, ipd.

VB je v tem pogledu proti Sloveniji največja vukojebina na Kosovem.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Spajky ::

Jest sem čim sem dobil internet na "telefon" sem ga takoj okusil. Žice na jeziku so mi zrukale jezik tako, da sem še tri dni momljal :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

francek1 ::

Zdaj pa mi je jasno, zakaj so se spletne ankete pred volivami tako razlikovale od poznejsih rezultatov. Ocitno tisti, ki imajo trenirke, nimajo interneta.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Migelo ::

Ne verjamem tem stevilkam.

Berserker ::

Verjamem pa , da pa tisti ljudje v Romuniji, Grčiji in Turčiji znajo ter tudi bolje živijo v RL, kot mi.

digitalcek ::

Berserker je izjavil:

Verjamem pa , da pa tisti ljudje v Romuniji, Grčiji in Turčiji znajo ter tudi bolje živijo v RL, kot mi.


Joj, no! Ne take pisat. Bodo mislili, da sem se prijavil še pod enim nickom...
Na tem forumu si namreč (če ti ni všeč prav vse, kar je prinesel splet), kandidat za na grmado...

Mipe ::

Četrtina Evropejcev je prestarih, da bi se jim fučkalo za te novotarije.

$%&/() ::

Zavajajoč naslov, kolikor razumem četrtina Evropejcev nima dostopa do interneta, kar pa nikakor ne pomeni, da ga še ni okusila.

mtosev ::

žalostno. ni presenetljivo da to turki zadnji. tam imajo še hiše tako slabo grajene da se ob lažjem potresu vse podre.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

digitalcek ::

mtosev je izjavil:

žalostno. ni presenetljivo da to turki zadnji. tam imajo še hiše tako slabo grajene da se ob lažjem potresu vse podre.

Seveda. In turški pastir, ki nima optike, ni nič vreden, kajne? Ne on, ne njegove ovce, ne sir...

Berserker ::

mtosev je izjavil:

žalostno. ni presenetljivo da to turki zadnji. tam imajo še hiše tako slabo grajene da se ob lažjem potresu vse podre.



Njemu se dobesedno j*** za internet, znanost in napredek. Ima pa zato druge skrbi, opravke, hobije in tradicijo. Mi balkanci se težko privadimo na novosti. Tu smo navajeni živet po enakem ritmu dlje časa. Sicer potresi tam niso tako nedolžni, tako da dobro grajena bajta gor ali dol...

Zgodovina sprememb…

Jupito ::

digitalcek je izjavil:

mtosev je izjavil:

žalostno. ni presenetljivo da to turki zadnji. tam imajo še hiše tako slabo grajene da se ob lažjem potresu vse podre.

Seveda. In turški pastir, ki nima optike, ni nič vreden, kajne? Ne on, ne njegove ovce, ne sir...


To je zato, ker ni patentiral svojih ovc, sira, sebe in svojega dostojanstva. Zdaj pa ima! Zdaj je lahko vsakdo pastir brez optike in ima ovce.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

SkipEU ::

Rezultati se mi zdijo kar pravi. Vsak, ki misli drugače, bi se mogoče moral kdaj zapeljati po neobiskanih kotičkih Slovenije.

chuck ::

Where no Internet has gone before :)

deejay2 ::

Tale raziskava je zelo zelo mimo. Kako lahko napišete oziroma napišejo (Eurostat), da ima dostop do interneta pri nas samo 73 odstotkov državljanov? Sedaj v času mobilnega interneta imamo dostop vsi!

MrStein ::

Ja, za 5 EUR na megabajt... (kar je pri meni tam 3 sekunde - seveda ne plačam 5 milinojov evrov na mesec)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija v EU najbolj napredovala v indeksu digitalne družbe

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
124677 (3403) MrStein
»

Povprečna hitrost dostopa do internet nekoliko nižja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
336410 (4682) Jst
»

Četrtina Evropejcev še ni okusila interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
236674 (4673) MrStein
»

Evropsko poročilo o širokopasovnem internetu kaže napredek

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
103283 (2682) Icematxyz
»

Slovenija 4. v Evropi po deležu dostopa do optike

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
345804 (4540) Okapi

Več podobnih tem