» »

Bolha in tržni inšpektor

Bolha in tržni inšpektor

amigo_no1 ::

Tvoje pisanje, zato.
In je eksplicitno določeno, da nakup z namenom prodaje (preprodaja) je trgovinska dejavnost, ki podleže vsem zakonom vezanim na to področje. Prepordajane v kakršnihkoli količinah je pač prepovedano.


Kako te ne morejo, če NI ZAKONSKO DOLOČENE MEJE ?

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

. Ni odbitka DDV recimo. Že tu govorimo o 20%, če ostalega ne omenjamo.
Daj se malo skoncentriraj in ne kvasi bedarij. Ni odbitka DDV, ampak ni pa tudi pribitka DDV. A ti misliš, da trgovec razliko spravi v svoj žep:))


Ne vem kdo kvasi bedarije. Pa kaj če je ne spravi v svoj žep ?

Probaj kot nezavezanec za DDV prodati zavezancu karkoli. Boli njega ku*c ali ti spraviš DDV v svoj žep, če si ga na ne more odbit pri tvoji robi.

Jasno, pozabu si tudi drobnarijo, da trgovina DDV efektivno plača DDV ŠELE, KO ROBO PRODA. Posameznik ga plača takoj.

Ampak te "malenkosti" tebe ne zanimajo, jasno.


A so tebi sploh jasni denarni tokovi v vsakdanjem življenju? Denar, s katerim plačuješ kupljeno robo v takšni nelegalni "preprodajalni", je namreč denar kupcev (samo da pač začasno založiš iz svojega, dokler robe ne prodaš), razliko med nabavno in prodajno ceno pa neobdavčeno pospraviš v svoj žep. Davek, ki ga plačaš od svoje legalne plače, tu ne igra prav nobene vloge.


Stari, če govoriš o nelegalni preprodaji, je ta denar lahko karkoli. Lahko je denar od droge, katerega ti je Carlos "posodil", dokler ne steče promet skozi kanale.

Če ne govoriš o tem, ampak o osebni nabavi in poznejši prodaji in primerjaš to z denarnimi tokovi trgovinske dejavnosti, potem je tako, kot sem reku.

Da imaš denar v žepu, si ga moral nekje dobiti kot fizična oseba. Pri tem je moral biti plačan davek v taki ali drugačni obliki. Ko robo kupiš, plačaš praviloma DDV TAKOJ.

Pri tem nisi izvzet od davka NIKOLI. VSe kar kupiš , je obdavčeno tako, kot bi to kupil za svoj gušt. Stroškov za benz si pri tem ne moreš odštet. Ali katerihkoli drugih stroškov. Opremo, ki jo rabiš za opravbo take prodaje, plačaš, kot bi jo kupil za svoje užitke.

Pri štacuni ni tako. Ne samo da ti je za to opremo efektivno oproščen DDV, imaš tudi amortizacijo. Vrednost majhnih pripomočkov ti cesar priobračunu dobička oprosti takoj, vrednost opredmetenih osnovnih sredstev pa po enem od možnih načinov, praviloma skozi nekaj let.

Vsega tega pri osebni prodaji ni, niti približno.

Moj point je, da ob takem poslovanju NI TEORIJE da bi se lahko približal temu, da bi konkuriral pošteni štacuni.

Potem so se našli genijalci, ki so v to vpletli ilegalno trgovino. Ampak o tem tu ni bilo govora.

Pa tudi če bi bilo, SPET je štacuna v prednosti, ker lahko šmudla z DDVjem, kjer je fizična oseba veliko bolj omejena.

Pa se je spet našel genijalec ki je zavpil "pa kaj, to je samo 20%". Prvič, velikokrat ni samo 20% v končni konsekvenci in drugič, rad bi ga videl s tem argumentom, ko bom kupoval pri njemu in bom hotel 20% sconto kadarkoli in na karkoli, ker njemu se to kao ne pozna.



Po tvoji logiki nisi nič na boljšem, če imaš nelegalno trgovino, ki deluje mimo davkarije (in vsega ostalega).


To si svojim površnim branjem "pogrntal" sam, a začuda imaš tokrat prav.
Res, če posluješ nelegalno in ti to ratuje, lahko profitiraš veliko več skozi firmo. Kar se v praksi dokazuje vsak dan.

Birokracija ima velike probleme in stroške vsako leto, ker jo mnoge firme ne samo nategnejo za DDV tako , da ga ne plačajo, ampak zahtevajo "povračilo" DDV za posle, ki v resnici niso bili speljani.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

St235 ::

amigo_no1 je izjavil:

Tvoje pisanje, zato.
In je eksplicitno določeno, da nakup z namenom prodaje (preprodaja) je trgovinska dejavnost, ki podleže vsem zakonom vezanim na to področje. Prepordajane v kakršnihkoli količinah je pač prepovedano.


Kako te ne morejo, če NI ZAKONSKO DOLOČENE MEJE ?


Ker je pogoj da do kršitve pride da prodajaš nekaj kar si kupil z namenom za nadaljnjo prodajo. Mislim, da si svojo izjavo ravnokar pokazal, da bi lahko imeli še dosti dosti bolj zabite birokrate.

Brane a si še kar pri davkih???? Kdaj boš pa na ostale stvari odgovoril?

Pa če že citiraš ljudi vsaj poglej kaj so povedali. Namreč v citiranem odstavku ni govora o trgovni z prepovedanim blagom, ampak o ilegalni trgovini kot taki. Torej opravljanju neke dejavnosti na nedovoljen način. In tukaj je preprodajalec na črno na boljšem. Ker A. ne plačuje davka od prihodka B. ne rabi spoštovat ostalih zakonskih obveznosti, ki tudi v finančnem bremenu niso zanemarljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

O ilegalni trgovini LAHKO govorimo, če hočeš. V drugi temi.


V to si jo vpletel ti, da lažje mutiš.

Če želiš, dajmo. Ampak potem primerjajmo ilegalno poslovanje firme z ilegalnim poslovanjem posameznika.

JAz trdim,d a je firma spet lahko v prednosti.

Kar koneckoncev vidiš lahko vsak dan.
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Ti si zadevo pripeljal v debato, ker nisi razumel, da je bilo govora o opravljanju neke dejavnosti na ilegalen način, ne pa o prodaji prepovedanih dobrin.

Konec koncev vidim kaj vsak dan? Da je trgovina v prednosti ker posluje v skladu z zakonom, pred posameznikom, ki krši predpise? Seveda je v prednosti in to zato, ker imamo ustrezne inšpekcijske organe, ki sankcionirajo preprodajo brez ustreznega izpolnjevanja zakonskih določb.

Brane2 ::

Nehi manipulirat. "Ilegalno" je "postalo" s praktično prvim tvojim postom, kjer si to praktično enačil.


Sicer pa, saj sem ti reku - sprejmem izziv, ki to niti ni.

Dajva primerjat, ti pa se odloči kaj:

1. legalno nabavo&prodajo posameznika z legalno nabavo&prodajo trgovine

ali

2. ILEGALNO nabavo&prodajo posameznika z ILEGALNO nabavo&prodajo trgovine.


Which will it be ?

Moj point je, da je trgovina v debeli prednosti v obeh primerih.

Ampak dajmo it skozi detajle, če bi že rad.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

mikic007 ::

Nisem vsega bral, ampak kar ta model prodaja mi ne zgleda kot preprodaja. Najdrazja artikla komplet za pedikuro in star stolp z doma izdelano omarico? Ostalo pa vse nekaj na pol in nic navite cene, brez repa in glave v bistvu. Ce preprodaja, ima s tem kvecjemu izgubo, ce druga ne, v casu.

Vsekakor pa ne zgleda 99% preprodaja, ker je pred njim se vsaj 50% uporabnikov bolhe z veliko bolj sumljivimi oglasi. Pa tudi to, da prilepis nove slike in po moznosti se tekst neke spletne trgovine ni ravno nek dokaz, da preprodajas...

St235 ::

joj si trd Brane:
beseda ilegalno pomeni prepovedano, izven zakona. Torej ilegalna trgovina ali ilegalna prodaja pomeni, da prodajaš oziroma imaš trgovinsko dejavnost brez upoštevanja ustrezne zakonodaje. to nikar ni isto trgovini z ILEGALNIM BLAGOM (droge, belo blago, orožje)

LEGALNA NABAVA IN PRODAJA POSAMEZNIKA POMENI DA IMA REGISTIRANO DEJAVNOST TOREJ V KONKRETNEM PRIMERU TRGOVINO!!!!!!!!!!!!

Kar mi govorimo v tej debati je ilegalna (prepovedana) preprodaja (torej nakup z namenom prodaje, opravljanje trgovske dejavnosti brez usterznih dovoljenj in mimo zakonov) posameznika na eni strani in trgovino, ki posluje v skaldu z zakonom na drugi strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

Nehi nakladat in izberi.

greva po prvem ali drugem reglcu? Time for "put up or shut up".
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Okapi ::

1. legalno nabavo&prodajo posameznika z legalno nabavo&prodajo trgovine
Zanima nas samo tole. Kupiš za milijon evrov robe in prodaš za dva milijona. Če si zasebnik, ki to počne na črno, imaš milijon čistega, brez davkov, prispevkov, česarkoli. Odšteti moraš le stroške, ki jih imaš pri prodaji (bencin, telefon ...).

Pri nabavi si sicer moral plačati DDV, ampak si ga tudi "prodal" kupcu. Če si trgovina, dobiš sicer DDV, ki si ga plačal pri nabavi, nazaj, moraš pa zato plačati DDV od prodajne cene. Ker je prodajna cena višja od nabavne, ti to že krepko zmanjša zaslužek v primerjavi s preprodajalcem.

Preprodajalec sicer ne more izdati računa in zato pri enaki maloprodajni ceni pri prodaji zavezancem za DDV ni konkurenčen pravemu trgovcu, ampak glede na to, da preprodajalec prodaja fizičnim osebam, ga to ne prizadene.

In potem pridejo še vsi ostali davki (na dobiček in dohodnina) ter prispevki, ki jih prepodajalcu ni treba plačevati. Kar izračunaj si, koliko ostane od milijona razlike med nabavno in maloprodajno ceno, ko odšteješ DDV in davek na dobiček.

Če misliš, da to odtehta nekaj nižje stroške, ki jih imajo pri nekaterih postavkah poslovanja trgovci (bencin, telefon ...), si hudo naiven. Že če bi trgovec imel samo tiste stroške, ki jih ima preprodajalec, je slednji še vedno v veliki prednosti, za povrhu pa ima v resnici trgovec še veliko drugih stroškov, ki jih preprodajalec nima (računovodstvo, prispevki za plače, garancije ...).

O.

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

1. legalno nabavo&prodajo posameznika z legalno nabavo&prodajo trgovine
Zanima nas samo tole. Kupiš za milijon evrov robe in prodaš za dva milijona. Če si zasebnik, ki to počne na črno, imaš milijon čistega, brez davkov, prispevkov, česarkoli. Odšteti moraš le stroške, ki jih imaš pri prodaji (bencin, telefon ...).


1. "Nas", "mi", "vi" kot pojem podskupine tule je zelo neodrejeno. Veš,d a to zanima tebe, pa mogoče še koga, naprej pa je že medlo.

2. O.K. kaj od tega "na črno" ne počnejo tudi firme?

A mi lahko najdeš privat prerpodajalca, ki je recimo uveljavljal "pravico" do "povračila" DDV za fiktivni posel, ki dejanjsko ni bil speljan ?

Kaj pa recimo privat preprodajalca, ki je nabavil opremo kot osnovna sredstva ( in zanjo efektivno ni plačal DDV in CELO uveljavljal stroške amortizacije !) potem pa jo je mirno prodal naprej ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Okapi ::

"Nas", "mi", "vi" kot pojem podskupine tule je zelo neodrejeno.
In kaj ima sedaj veze, koga vse to zanima? Ti si tisti, ki razlaga, da je po tej varianti (1.) legit trgovec v prednosti pred preprodajalcem, ker si lahko pri davkih odšteje stroške in amortizacijo. Pozabljaš pa na DDV, na davek na dobiček, dohodnino in vse ostale zadeve.

O.K. kaj od tega "na črno" ne počnejo tudi firme?
:)):)) Zdaj, ko si videl, kako si zabredel, si izumil varianto 3 in začel primerjati preprodajaleca in trgovca, ki goljufa pri davkih.

O.

Brane2 ::

Če misliš, da to odtehta nekaj nižje stroške, ki jih imajo pri nekaterih postavkah poslovanja trgovci (bencin, telefon ...), si hudo naiven. Že če bi trgovec imel samo tiste stroške, ki jih ima preprodajalec, je slednji še vedno v veliki prednosti, za povrhu pa ima v resnici trgovec še veliko drugih stroškov, ki jih preprodajalec nima (računovodstvo, prispevki za plače, garancije ...).


NEKAJ nižje stroške ?!? Ti POJMA NIMAŠ O ČEM GOVORIŠ.

Če bi ti te stroške cesar nenadoma uvedel, lahko TAKOJ zapreš.

Popravljam se, ne LAHKO, MORAL bi TAKOJ zapreti. Lastniki ti ne bi pustili čakati, vsak dan bi jih ubijal.

Si sploh kdaj naredil letno bilanco ? Če si, se lahko spustiva skoznjo, ti pa mi boš pojasnil, kateri stroški se ti zdijo "zanemarljivi".

Res, to bi rad videl.

Zdaj, ko si videl, kako si zabredel, si izumil varianto 3 in začel primerjati preprodajaleca in trgovca, ki goljufa pri davkih.


Ti sploh ne veš, o čem govoriš. Inicialni argment je bil, da privat prodaja ogroža delo poštenih trgovin.

Moj odgovor je bil, da to niti slučajno ni res in da vsak ki je kdaj vodil knjigovodstvo, to ve.

Potem se je pojavil genijalec, ki je privat prodajo enačil z ilegalno preprodajo.

Moj odgovor je bil "primerjajmo primerljivo". Če nekdo dila ilegalno, je to stvar za inšpekcijske službe, katerim ni treba šteti oglasov, da najdejo nezakonitosti.


Sama privat prodaja po čistih matematičnih zakoniotostih seštevanja in odštevanja NIKOLI ne more ogrozit prodajalne. So razlike prevelike.

Če pa primerjamo ilegalni različici prodaje, pa tudi.

Kaj ti še ni jasno ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

St235 ::

Brane2 je izjavil:

Nehi nakladat in izberi.

greva po prvem ali drugem reglcu? Time for "put up or shut up".


dopovej si še, da je preprodaja prepovedana in da je tukaj vprašanje posameznika ki na črno preprodaja in na drugi strani trgovine, ki vse počne legalno.

Čas da se posvetiš temi in ne bluziš tja v tri, ko vidiš da si zalutal v napačno smer.

Brane2 ::

Dopovej si, da ni vsaska privat prodaja ilegalna preprodaja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Prodaja artiklov kupljenih z namenom prodaje je trgovinska dejavnost. Posameznik ki PREPRODAJA (ne govorim samo o prodaji, kot mi poskušaš podtaknit) brez registrirane dejavnosti je v prekršku in je takšna preprodaja ilegalna, protizakonita in kaznjiva.

Brane2 ::

Še nekaj, ti nisi Thomas.

Sem naredil svojčas par bilanc, pripravil podatke za druge n se učil za tretje.

Mogoče mi kdaj kak detajl uide, a pri principih me že ne more vrtet.

Ti pa stalno vse debate poskušaš reševati z mentalnimi driblanji in manipulacijami z iozrečenimi trditvami drugih.

Nima smisla tu na forumu.

Odloči se za varianto ena ali dva pa gremo dalje. ALi pa, prosim, pokaži,d a sem spregledal varianto 3 in jo predlagaj.

St235 je izjavil:

Prodaja artiklov kupljenih z namenom prodaje je trgovinska dejavnost. Posameznik ki PREPRODAJA (ne govorim samo o prodaji, kot mi poskušaš podtaknit) brez registrirane dejavnosti je v prekršku in je takšna preprodaja ilegalna, protizakonita in kaznjiva.



Pa kaj ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

mn ::

@Brane2

Samo v razmislek. Če so trgovine v tolikšni prednosti kot trdiš, pol sploh ni problem za vse privat preprodajalce. Odprejo naj trgovine pa bodo ubili dve muhi na en mah:
1.) Dobiček se jim po po tvojem mnenju podvojil
2.) Noben inšpektor jih ne bo več lovil.

Le zakaj tega ne storijo? So vsi neumni?

@Nekateri ostali:
Resnično me zanima zakaj se nekateri prepirate z Lakotnikom. On vam je lepo razložil kakšna je slovenska zakonodaja na tem področju. Ali ni logično, da če se zakonodaje ne upošteva tvegaš kazen če te dobijo? Sploh to velja za tistega ki je zakonsko določeno mejo tlačil notri.

Okapi ::

Dopovej si, da ni vsaska privat prodaja ilegalna preprodaja.
Saj ravno v tem je štos - je. Vsaka privat prodaja z namenom preživljanja se s tem (se pravi, kot tvoja dejavnost) je ilegalna. Nimaš dejavnosti "zasebna prodaja rabljenih izdelkov.";)

O.

Brane2 ::

Točno. In kaj s tem ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Le zakaj tega ne storijo? So vsi neumni?
Evo, vzel si mi besedo iz ust. Sem ravno hotel napisati, da bi inšpektorji lahko, namesto da grozijo, vsem tem preprodajalcem z bolhe svetovali, naj odprejo s.p., legalizirajo svojo trgovino in bodo več zaslužili.;)

O.

Brane2 ::

mn je izjavil:

@Brane2

Samo v razmislek. Če so trgovine v tolikšni prednosti kot trdiš, pol sploh ni problem za vse privat preprodajalce. Odprejo naj trgovine pa bodo ubili dve muhi na en mah:
1.) Dobiček se jim po po tvojem mnenju podvojil
2.) Noben inšpektor jih ne bo več lovil.


Tisti, ki se ukvarjajo s tem, bodo, ko in če jim promet naraste, da se jim bo dalo ukvarjat s tem.
Saj to vidiš vsak dan. Firme na ta način nastajajo in se ugašajo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Tisti, ki se ukvarjajo s tem, bodo, ko in če jim promet naraste,
:)) Ja, bodo, ampak ne zato, ker bi z legalizacijo več zaslužili, ampak ker s prometom narašča verjetnost, da boš dobil pisemce od inšpektorja.

O.

Brane2 ::

Dobil boš pisemce, ampak kazni so v osnovi v praksi nižje, tvoje pravice državljana pa trdnejše od pravic firme, kar se tajnosti podatkov itd tiče.
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Brane2 je izjavil:

Še nekaj, ti nisi Thomas.

Sem naredil svojčas par bilanc, pripravil podatke za druge n se učil za tretje.

Mogoče mi kdaj kak detajl uide, a pri principih me že ne more vrtet.

Ti pa stalno vse debate poskušaš reševati z mentalnimi driblanji in manipulacijami z iozrečenimi trditvami drugih.

Nima smisla tu na forumu.

Odloči se za varianto ena ali dva pa gremo dalje. ALi pa, prosim, pokaži,d a sem spregledal varianto 3 in jo predlagaj.

St235 je izjavil:

Prodaja artiklov kupljenih z namenom prodaje je trgovinska dejavnost. Posameznik ki PREPRODAJA (ne govorim samo o prodaji, kot mi poskušaš podtaknit) brez registrirane dejavnosti je v prekršku in je takšna preprodaja ilegalna, protizakonita in kaznjiva.



Pa kaj ?


Če hočeš debato 1 ali 2 potem odpri novo temo. Tukaj je govora o tem preprodaji in prodaji izdelkov s strani posameznika, ki nima ustrezne dejavnosti. In to ti dopovedujemo že tri strani, pa trmasto rineš v drugo smer, ker veš da o konkretni temi nimaš nič konstruktivnega za povedat.

Brane2 ::

Kaj to pomeni "je govora" ?

Da _ti_ , ko ti to ustreza, govoriš o tem ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

telexdell ::

Okapi je izjavil:

Le zakaj tega ne storijo? So vsi neumni?
Evo, vzel si mi besedo iz ust. Sem ravno hotel napisati, da bi inšpektorji lahko, namesto da grozijo, vsem tem preprodajalcem z bolhe svetovali, naj odprejo s.p., legalizirajo svojo trgovino in bodo več zaslužili.;)

O.

Še bolje pa, da gredo preganjat legalne trgovine. Če bodo legalne trgovine prodajale kot fizične osebe bodo imele več stroškov in s tem država posledično več prihodkov.>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Brane2 ::

V neki meri res. JAvna skrivnost je, da ti inšpektor praktično vedno lahko opizdi kazen za kaj.

Vedno si zaradi nečesa v prekršku.

Sicer pa, če bi rad bil pameten, ni problema, pokaži.

Dejmo nardit eno "štih probo" po vzorcu ena ali dva ( ti izberi ), pa "kom opanci, kom obojci".
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Dejmo nardit eno "štih probo" po vzorcu ena ali dva ( ti izberi ), pa "kom opanci, kom obojci".
Ta dva tvoja vzorca sta oba fail. Prvi zato, ker legalne dejavnosti "zasebna prodaja" ni, drugi pa zato, ker tule nikogar ne zanima, koliko se da zaslužiti z goljufanjem pri podjetništvu.

Nas zanima, ali se bolj splača delo na črno ali prijavljena dejavnost brez goljufanja. Oziroma, nas ne zanima, ker je vsem jasno8-) Ampak na tapeti v tej temi je točno to - neprijavljena trgovina na črno prek bolhe vs. prijavljena trgovina brez davčnih utaj.

O.

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

Dejmo nardit eno "štih probo" po vzorcu ena ali dva ( ti izberi ), pa "kom opanci, kom obojci".
Ta dva tvoja vzorca sta oba fail. Prvi zato, ker legalne dejavnosti "zasebna prodaja" ni,


Zasebne prodaje da ni ? Pol je cel Salomonov oglasnik in podobne zadeve čista mafijska dejavnost v celoti ? Ti sploh bereš svoje poste ?


drugi pa zato, ker tule nikogar ne zanima, koliko se da zaslužiti z goljufanjem pri podjetništvu.


Govori zase, ne za vse.


Nas zanima, ali se bolj splača delo na črno ali prijavljena dejavnost brez goljufanja.


Spet, kdo je to "nas" ? Prvi post sploh ne govori o tem, recimo. Od katerega posta se začnete "vi" ?
Lakotnikovega ?


Oziroma, nas ne zanima, ker je vsem jasno8-) Ampak na tapeti v tej temi je točno to - neprijavljena trgovina na črno prek bolhe vs. prijavljena trgovina brez davčnih utaj.


Čigavi tapeti, tvoji ? Fajn. Če te ne ujamejo in če tovrstne ugodnosti prevagajo neugodnosti in ugodnosti, ki bi jih imel pri cesarju kot firma, v takih primerih se ilegalna dejavnost splača.

Kaj s tem ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

BRane začne se z PRVIM postom in z Volkom, ki je odprt temo. Tako, da preberi najprej tisto pa se javi nazaj.

Okampti ti je lepo povedal na tapeti v tej temi je ali je preprodaja, ki jo vršijo fizične osebe kazniva in kakšne so pravne posledice takih kršitev. Kako naj posameznik, ki se z to aktivnostjo ukvarja obnaša v primeru inšpekcijskih pregledov. V oviru tega je mogoče še smiselno razpravljat zakaj je preprodaja kazniva, kdo določi mejo in kakšne ureditve bi bile boljše.

Nikakor pa z temo niso povezane tvoje nebuloze o vzorcu 1 ali 2, ker dotične vzorce okušaš vsilit ti in ti nikakor ne moremo povedat da to ni vsebina te teme.

Glede na temo je smiselna samo primerjava:
Prepordaja na črno brez ustrezne registrirane dejavnosti vs. prodaja z ustrezno registracijo trgovinske dejavnosti in vso zakonodajo, ki jo prinese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Zasebne prodaje da ni ?
Zasebne prodaje kot dejavnosti ni. Lahko pregledaš cel Ajpes, pa ne boš nič takega našel. Jasno je, da se ti za prodajo enih starih kavbojk ne splača (popravek - ni ti treba) odpreti štacune. Če bi se rad ukvarjal s prodajo kavbojk (rabljenih ali novih), boš pa več zaslužil, če jih boš prodajal na črno prek bolhe ali na tržnici, kot če bi registriral dejavnost in začel plačevati davke.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Zasebna prodaja kot taka ni dejavnost, ki bi jo lahko registriral. Je pa zasebna prodaja možna in dovoljena. Ni pa dovoljena PREPRODAJA, oziroma podajanje izdelkov, ki so bili kupljeni z namenom nadaljnje prodaje. Ker potem padeš v kategorijo trgovinske dejavnosti, ki pa je regulirana in jo ne more opravljat fizična oseba brez ustrezne dejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

St235 je izjavil:

BRane začne se z PRVIM postom in z Volkom, ki je odprt temo. Tako, da preberi najprej tisto pa se javi nazaj.


Sem. Javljam se nazaj. Najdi mi,kje je v prvem postu sploh tip omenil, da se ukvarja z "dejavnostjo" ali "preprodajo".

Torej najdi mi to v njegovem postu ali pa nehaj najedat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Danes sem dobil na dom priporočeno pismo, da se moram zglasit na tržnem išpektorjatu zaradi prodaje in oglaševanja na bolhi, kot trdijo.

Nimam nobene dejavnosti,

http://slo-tech.com/forum/t497833/p3356...

A boš zdaj končno tiho?

Volk| ::

Malo je tema zašla iz vidika.
Glede na razgovor, sem tudi z vaše strani obsojen kot preprodajalec, ker prodajam stvari, ki jih več ne potrebujem, aja, pa 3 nove zadeve prodajam, ki sem jih kupil pa ugotovil, da nista pač vredni, da ju obdržim. Razlog, pa očitno na koncu koncev ni pomemben.
Če vi smatrate, s mojimi oglasi(ki so pač napisani kot "top-shop"), da sem preprodajalec, koliko bolj še bo inšpektorju, ki me očitno hoče zašit.

Ne vem, zunaj toliko pravih lopovov, spravijo(te) pa se name, ker sem pač računalniški frik, pa rad sprobavam nove stvari, pol pa pač menjam.
Počasi me bodo kaznovali, ker si menjam spodnje gate vsak dan. Davek pa tako nabijejo na vsako stvar, počasi še bodo nabili davek na onasneževanje okolja ker sereš. Bog pomagaj tistim, ki majo drisko.

Kot sem napisal v prvem postu...ne morem verjet...ne vem kaj naj si mislim. Banalna republika.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Brane2 ::

St235 je izjavil:

Danes sem dobil na dom priporočeno pismo, da se moram zglasit na tržnem išpektorjatu zaradi prodaje in oglaševanja na bolhi, kot trdijo.

Nimam nobene dejavnosti,

http://slo-tech.com/forum/t497833/p3356...

A boš zdaj končno tiho?


ZAKAJ ? Tip pravi,d a NE gre za dejavnost in da NE GRE za preprodajo.


Si ti na kakšnih "močnejših zeliščih" ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Brane2 je izjavil:

St235 je izjavil:

Danes sem dobil na dom priporočeno pismo, da se moram zglasit na tržnem išpektorjatu zaradi prodaje in oglaševanja na bolhi, kot trdijo.

Nimam nobene dejavnosti,

http://slo-tech.com/forum/t497833/p3356...

A boš zdaj končno tiho?


ZAKAJ ? Tip pravi,d a NE gre za dejavnost in da NE GRE za preprodajo.


Si ti na kakšnih "močnejših zeliščih" ?


Inšpektor pa sumi, da to ni res in ga je poklical na razgovor in o tem teče debata.

Brane2 ::

Keyword : sumi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Volk| je izjavil:

Malo je tema zašla iz vidika.
Glede na razgovor, sem tudi z vaše strani obsojen kot preprodajalec, ker prodajam stvari, ki jih več ne potrebujem, aja, pa 3 nove zadeve prodajam, ki sem jih kupil pa ugotovil, da nista pač vredni, da ju obdržim. Razlog, pa očitno na koncu koncev ni pomemben.
Če vi smatrate, s mojimi oglasi(ki so pač napisani kot "top-shop"), da sem preprodajalec, koliko bolj še bo inšpektorju, ki me očitno hoče zašit.

Ne vem, zunaj toliko pravih lopovov, spravijo(te) pa se name, ker sem pač računalniški frik, pa rad sprobavam nove stvari, pol pa pač menjam.
Počasi me bodo kaznovali, ker si menjam spodnje gate vsak dan. Davek pa tako nabijejo na vsako stvar, počasi še bodo nabili davek na onasneževanje okolja ker sereš. Bog pomagaj tistim, ki majo drisko.

Kot sem napisal v prvem postu...ne morem verjet...ne vem kaj naj si mislim. Banalna republika.


Če nisi preprodajal, potem boš to pojasnil inšpektorju in zadeva je zaključena. Če pa bo inšpektor ugotovil, da si imel mesečno kupil 10 manikirnih setov (carinske dekalracije, bančne transakcije) ob enem pa si vska teden dobil par poštnih nakaznic, bo pa druga zgodba. kot sem že napisal na bolhi so te po vsej verjetnosti prijavili, in inšpektor mora zadevo preiskat.

Brane2 je izjavil:

Keyword : sumi.



Točno tako, kaj spet bluziš??????

Torej govorimo o tem kaj je preprodaja, kdaj do nje pride, kdaj nekaj je preprodaja in kaj ne. kašne so posledice preprodaje, zakaj je prepovedana itd.

Zdaj mi pa ti razloži kaj ima tukaj tvoje nabijanje z opcijo 1 in 2 veze z temo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

hehe.

Fajn je videt ta tvoja obvestila "o čem teče debata" kot nekakšne milestone. Ko nekje izpušiš, sledi post "Proklete cepec, a ti sploh veš, o čem teče debata - o XYZ" in po novi kadilski izkušnji gremo na ZXY itd itd.

O čem že "zdaj teče debata " ? :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Točno to ti poskušam dopovedat. Ko si ugotovil, da z davki in nabijanjem da fizična oseba z preprodajo na črno ne more konkurirat trgovini, brcaš v meglo si hotel na vsak način postavit neke temelje debate, ki nimajo veze z temo. in na to te že tri strani opozarjam pa še vedno nabijaš z glavo v zid.

Brane2 ::

Kako lepo,d a imamo tle tebe kot komentatorja.

In končnega razsodnika.

AFAIK neka splošna pravila, tudi na tem forumu pravijo, da topic debate določa OP, ne pa recimo ti.

Razen če nisi mogoče kake posebne sorte moderator, kaj pa vem.:))
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

nope, samo uporabnik foruma, ki mu grejo na živce filozofi brez trohnice znanja, ki bi bluzili kar tako malo v tri dni namesto, da bi človeku z konkretnim problemom svetovali kako in kaj naj dela. Kot sem ti že parkrat rekel: odpri temo glede opcije 1 in 2 in do nezavesti razglabljaj. Volk zaradi tega ne bo nič več vedel o morebitnem inšpekcijskem postopku in zakonodajni ureditvi, ki ureja trgovino. Ravno tako mu tvoje nebuloze o tem kakšne ugodnosti in davčne mahinacije se lahko gre trgovina pri tem nič ne koristijo.

Ker pa ustrajno izpostavljaš svojo funkcionalno nepismenost ti citiram 2. in 3. člen parvil foruma Slo Tech:
2. člen
Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.
Sklicevanje na lastno avtoriteto je nezaželeno.
3. člen
V odgovorih je potrebno slediti vsebini postavljene teme ali novice.


Torej kako utemeljuješ tvoje posiljevanje z opcijo 1 in 2 glede na to, da se zahteva argumentiran pogovor, KI SE NANAŠA NA PREDMET RAZPRAVE in da odgovori, sledijo VSEBINI POSTAVLJENE TEME?

AFAIK neka splošna pravila, tudi na tem forumu pravijo, da topic debate določa OP, ne pa recimo ti.

AFAIK bi si moral prebrat pravila foruma, preden se sklicuješ na lastno avtoriteto, kot vir ponovno napačnih informacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

St235 je izjavil:

200€ je kazen ČE SE NE ODZOVEŠ NA VABILO, nima nobene veze z morabitno kaznijo za preporodajo. Tukaj ni problem samo v tem, da nekdo preprodaja artikle in pri tem nekaj malega zasluži brez da bi plačal davek.


Utemelji mi prosim tole. Saj enkrat sem te že prosil, pa je neki zasmrdelo po dreku. Komentar je bil v stilu "Tole je Slo-Tech zanj je dosti tudi domneva.


Tukaj gre za opralvjanje dejavnosti brez ustreznega dovoljenja, brez spoštovanja zakona o varstvu potrošniko, nelojalno konkurenco. Zanimivo je kako so vsi skočili ko so hoteli ukinit garancije, tukaj pa podpirate točno to - prodajo brez izpolnjevanja zakonskih dolžnosti.


Enako vprrašanje in prošnja tule.

St235 je izjavil:



Prodaja 400 artiklov, je definitivno dejavnost ne glede na to kje in kako si jih dobil in za to potrebuješ ustrezno dejavnost.


Tole je neumnost. Nekdo ti je celo pripopal razlago z DURSa, da količina sama zase ni kriterij. Maš kako racionalno razlago za tole ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

St235 ::

In sem ti že odgovoril, vsak ima pravico do svojega mnenja. in moje na podolagi argmentov, ki sem ji že večkrat omenil, je da je Volk preprodajal. Ti seveda imaš pravico do nasprotnega mnenja. Presoja pa je na strani pristojnega inšpekcijskega organa. Samo kaj ima to veze z tvojimi off topic nebulozami o opciji 1 in opicji 2?

In zakaj si spet spremenil temo, ko si ugotovil, da nisi dorasel debati?

Še bolj konkretno o mojih izjavah:
200€ je kazen ČE SE NE ODZOVEŠ NA VABILO, nima nobene veze z morabitno kaznijo za preporodajo.
Vezano na to, da je nekdo kometiral, da je kazen za preprodajo 200€, ni res ker to je samo kazen glede tega če se en udeležiš.
Tukaj ni problem samo v tem, da nekdo preprodaja artikle in pri tem nekaj malega zasluži brez da bi plačal davek.

Trditev vezana na to, da preprodaja kot taka (neodvisno od tega ali je volk to storil ali ne) za sabo potegne več kot samo davčno zakonodajo.
Tukaj gre za opralvjanje dejavnosti brez ustreznega dovoljenja, brez spoštovanja zakona o varstvu potrošniko, nelojalno konkurenco. Zanimivo je kako so vsi skočili ko so hoteli ukinit garancije, tukaj pa podpirate točno to - prodajo brez izpolnjevanja zakonskih dolžnosti.

Komentar se je nanašal na to, da so nekateri tukaj trdili, da ni nič narobe če se preprodaja na črno, medtem ko so taisti ljudje pred nekaj časa kričali, ko so hoteli ukiniti minimalno garancijo. Z preprodajo na črno pa se dovoli točno to - nespoštovanje obstoječe zakonodaje in kršenje pravic potrošnikov.

Prodaja 400 artiklov, je definitivno dejavnost ne glede na to kje in kako si jih dobil in za to potrebuješ ustrezno dejavnost.

Stavek izrgan popolnoma iz konteksta, ki se je nanašal na to, da je nemogoče tdit, da ti je 400 artiklov XY slučajno ostalo viška, sploh če to evidentno presega normalno gospodinjsko rabo. V takem primeru je skoraj nemogoče trdit, da pri nakupu posameznik ni imel v mislih morebitne nadaljnje prodaje.

Kot sem sam tudi 1001 povedal, ne obstaja minimalna količina pod katero ni mogoče govorit o preprodaji, ampak se preprodaja lahko prične že pri enem kosu. Vendar pa je na priemru evidentno visokih količin to toliko lažje dokazat, ker je praktično nemogoče utemeljit, da si slučajno in samo zase kupil 400 artiklov. Se pa strinjam, da samo na podlagi tega ni možno nedvoumno sklepat da gre za preprodajo.

A imaš še kak citat ali boš končno odgovoril na moje vprašanje in nehal spreminjat temo:

Torej kako utemeljuješ tvoje posiljevanje z opcijo 1 in 2 glede na to, da se zahteva argumentiran pogovor, KI SE NANAŠA NA PREDMET RAZPRAVE in da odgovori, sledijo VSEBINI POSTAVLJENE TEME?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

Jaz te ne sprašujem, na kaj so te konkretne trditve VEZANE.

Sprašujem te, s čim so UTEMELJENE.
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Aha, potem smo vsaj pokazali, da sem bil za razliko od tebe povezan z temo.

Trditev glede 200€ kazni je utemeljena z tem, da v vabilu jasno piše, da je to kazen za NEUDELEŽBO ne pa kazen za morebitno kršitev.

Trditev, da je preprodaja na črno več kot samo davčni problem sem utemeljil z navedbo več zakonov, ki se jih pri tem krši niso pa povezani z davkom.

Trditev, da preprodaja na črno krši pravice potrošnikov utemeljujem z tem, da ker nimajo registrirane dejavnosti zoper njih ne more ukrepat tržni inšpektorat in je mroebitna nesoglasja treba urejat v direktni civilni tožbi. Ravno tako ni jamstva in jasne odgovornosti v primeru, da prodano blago ne izpolnjuje tehničnih kriterijev za dajanje na trg.

Trditev da je 400 artiklov preprodaja je moje stališče, ker takšna številka presega količino artiklov za normalno uporabo in evidentno nakazuje, daje bil prisoten namen preprodaje.

In če sem sedaj na tvoje patetične poskuse diskreditacije odgovoril, a lahko končno ti odgovoriš:
A: Zakaj si spremenil temo dva posta nazaj? Ali je to zato ker si končno dojel, da nisi dorasel debati?
B: Torej kako utemeljuješ tvoje posiljevanje z opcijo 1 in 2 glede na to, da se zahteva argumentiran pogovor, KI SE NANAŠA NA PREDMET RAZPRAVE in da odgovori, sledijo VSEBINI POSTAVLJENE TEME?

Volk, tebi pa iskreno opravičilo, ker smo tako grdo zlorabili tvojo temo ampak samooklicanih filozofov, ki niso sposobni v debato prinest enega dokaza ali kredibilne trditve mam na teh forumu vrh glave.

Brez skrbi pa spremljam tudi ostale poste, tako da če imaš konkretno vprašanje kar na plano z njim. Če se ti rata vzdržat vrednostnih sodb celotne države na podlagi ene prijave toliko bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

A lahko končno ENKRAT daš odogovr na postavljeno vprašanje ?

Poglej tvoje zadnje quotane trditve v mojem postu.

S čim jih utemeljuješ ?

Po možnosti brez osebnih napadov, razen seveda, kot je v navadi v tvojih postih, če bi brez tega izgubili vsako vsebino... :8)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

St235 ::

Če govorimo o trditvi glede 400 artiklov potem sem ti že dvakrat odgovoril:
Trditev da je 400 artiklov preprodaja je moje stališče, ker takšna številka presega količino artiklov za normalno uporabo in evidentno nakazuje, daje bil prisoten namen preprodaje.


Glede na to da si linkat prej tri citate, sedaj pa se osredotočaš samo na zadnjega a to pomeni, da sem ti ostale zadovoljivo utemeljil? ali si zgolj prenesel debato v smer, ki ti bolj odgovarja, ker ti je zmanjkalo argumentov?

Lahko pa da je moje razumevanje besede utemeljitev napačno. Jaz si namreč pod utemeljitev razlagam, da je to pojasnilo oziroma razjasnitev zakaj sem podal neko mnenje oziroma zakaj zagovarjam neko stališče. Mislim, da sem to naredil za vse tri quote.

A lahko sedaj končno odgovoriš:
A: Zakaj si spremenil temo dva posta nazaj? Ali je to zato ker si končno dojel, da nisi dorasel debati?
B: Torej kako utemeljuješ tvoje posiljevanje z opcijo 1 in 2 glede na to, da se zahteva argumentiran pogovor, KI SE NANAŠA NA PREDMET RAZPRAVE in da odgovori, sledijo VSEBINI POSTAVLJENE TEME?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje SP

Oddelek: Loža
387748 (6649) fraising
»

Plačevanje davkov pri preprodaji

Oddelek: Loža
193121 (1930) Furbo
»

Prodaja avtov na črno, preprodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8832578 (27780) St235

Prodaja preko fb cveti nekaterim (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226480 (22237) dzinks63
»

Carina in Davčna - povezani?

Oddelek: Loža
254224 (3508) fikus_

Več podobnih tem