» »

virus - rabim pomoč

virus - rabim pomoč

bananaman12 ::

Imam problem, računalnik se mi vsakič ugasne ko ga prižgem in se naloži do namizja potem pa se po nekaj sekundah ugasne. Najdel sem vzrok in to je neka usb tipkovnica. S tem se mi računalnik ni več ugašal.

Ampak zdaj pa imam problem ker zgleda da je bil na tej tipkovnici nekakšen virus saj ko hočem na namizju klikniti kako ikono mi kar naenkrat po defaultu skupaj označi še druge. Povsod pač kjer hočem klikniti ikono se to zgodi, tudi v kakih datotekah pa kej.

Tipkovnico sem zamenjal za neko staro ampak so še zmeraj problemi, kot da bi bili vsi usb in starejši vhod za tipkovnico okuženi s tem virusom.

nočem formatirati diska ker imam preveč pomembnih podatkov gor.

prosim naj mi nekdo pomaga kako naj odstranim ta virus brez formatiranja. Zahvaljujem se za kakršnokoli pomoč!

RejZoR ::

Tipkovnica okužena z virusom? Zelo malo verjetno. To imaš nek drug problem. Poženi na sistemu DrWeb CureIt in Norton Power Eraser pa sporoči kaj bosta našla. Ničesar ne odstranjuj oz briši, samo preglej in poročaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bananaman12 ::

jah prej sm na enem drugmu računalniku imel to tipkovnico in mi je začel čez neki časa odpirat search okna pa pač krneki in sem čez dolg cajta spoznal da to dela zrd tipkovnice.
pač zj sm pa sestri dal to tipkovnico ker pač sm mislu da je blo to neki druzga vzrok, in neki cajta je blo vse normalno danes se je pa računalnik kar ugašal in neka okna so se odpirala in sem izklopil tipkovnico se pa ni več ugašal, ampak še vedno pa pač označuje ikone itd.

trenutno sem pa priključil svojo novo usb tipkovnico in trenutno dela vse navadno kot da nebi bilo nič. če bom pa spet priklopil uno tipkovnico bo pa spet začel.

RejZoR ::

Bi prej rekel, da gre za PEBKAC kot pa da je za to kriva tipkovnica kot taka...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bananaman12 ::

DrWeb CureIt ni nič našel bom še sprobal Nortona

Norton Power eraser tud ni nič najdu.

Zgodovina sprememb…

Zelnick ::

Prvo pogooglaj PEBKAC preden kaj iščeš :))
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

bananaman12 ::

jah ful smešn res..

RejZoR ::

Pravim ti samo, da je verjetnost, da bi se okužil zaradi tipkovnice praktično nemogoče. Vsaj ne neposredno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pithlit ::

bananaman12 je izjavil:

prosim naj mi nekdo pomaga kako naj odstranim ta virus brez formatiranja. Zahvaljujem se za kakršnokoli pomoč!

Nesi na servis. Ali pa pokliči koga naj ti pride pomagat na dom.

Ne pritožij se nad diagnozo PEBKAC dokler si zastonjkar. Tisti ki ti bo zadevo rešil in mu boš pošteno plačal (po njegovem/njenem ceniku... pa naj bo to 30EUR/ura ali pa kavica) ti PEBKAC-a tudi približno ne bo omenjal.
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

To sem napisal predvsem zato, ker je tko trdno prepričan, da ga okužuje tipkovnica...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Xequerin ::

haha. Ste me nasmejali :p

Ko sem bral sem pomislil na to, da imaš na tipkovnici, ki ti povzroča težave zablokirane tipke (ali pač okvara tipkovnice). Sploh če imaš na njej še kakšen gumb za ugasnitev računalnika. (kar ga tebi ugaša, kot si rekel).

To se mi zdi še najbolj verjetna razlaga. Da imaš okuženo tipkovnico je nekam bosa :D

Ericssony ::

Tudi tipkovnico ima lahko okuženo z virusom - če je ne čisti >:D
 keyboard

keyboard



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

calix izsiljevalski virus

Oddelek: Informacijska varnost
172854 (1648) mtech7
»

Addi mi sesujejo ekran ob vsakem kliku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
7879 (706) All
»

Kateri Live/Rescue Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
5589 (494) Matwic
»

Virus vse datoteke spremenil v bližnjice na ext disku, kako pridobiti nazaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91553 (1381) fosil
»

Kateri AV Rescue CD si zasluži to ime?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182440 (1931) MrStein

Več podobnih tem