» »

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800

Trupl0 ::

Hvala ti.

Kdo ve ali bodo Lumia 900 kaj kmalu na voljo pri operaterjih?
If you are going through Hell, keep going !

SLO_Matej ::

Trupl0 je izjavil:

Hvala ti.

Kdo ve ali bodo Lumia 900 kaj kmalu na voljo pri operaterjih?

Novi paradni konj Lumia 900 in novi cenovno dostopen model Lumia 610 ter fotografski posebnež Nokia 808 bodo v Sloveniji na prodaj na začetku julija.

http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

cekr ::

Malo pretiravajo s ceno? 650€ za Lumio900 se mi zdi malo mimo. Čeprav sem čakal na to zadevo, bom začel verjetno pogledovatu h konkurenci.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tilen ::

Kaj si pa pričakoval? Flagship za 300 EUR?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cekr ::

Ne moreš primerjat recimo Lumia900 in recimo GalaxyNote. Glede na ceno in specifikacije zmaga slednji.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

darkolord ::

Cena brez vezave je 769€ za Galaxy Note.

Pa še zmeraj deluje slabše kot Lumia.

Matic1 ::

Galaxy S3 je tudi 690 € brez vezave.
Še iPhone 4s 16 GB je 627 € brez vezave.
Tako, da čisto pričakovana cena za flagship, ki je pravkar prišel ven.

LukaSLO ::

Kakor sem pogledal, je razlika med Lumio 800 in 900-ko le v velikosti zaslona. To drži?

Se torej bolj splača kupiti 800-ko?

Tilen ::

Lumia 900 ima tudi kamero na sprednji strani in gyro.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cekr ::

Matic1 je izjavil:

Galaxy S3 je tudi 690 € brez vezave.
Še iPhone 4s 16 GB je 627 € brez vezave.
Tako, da čisto pričakovana cena za flagship, ki je pravkar prišel ven.




Galaxy S3 dobiš za 620EUR brez vezave.
No, saj tudi Lumia900 ne bo 650. To bo samo pri Mobitelu.
Verjetno bo šla cena v prosti prodaji krepko pod 600€. Je tudi L800 za 380EUR v prosti prodaji, pri Mobitelu pa 450EUR.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

vrunc ::

mene pa zanima, če je možno na povezovanje telefona preko wifija na tv (dnla), gledanje slik, videa....in podobno, in če je možno namestit aplikacije mimo marketa?

Tilen ::

Da.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hotlips ::

Lumia 900 (v vseh oddenkih) 569€ @mobisvet. Je pod 600€, sam pocen pa tole glih ni.

lp.hl

Derfakez ::

Mene zanima, če mi zna kdo pomagat. Sicer sm je ceu kup formuov prebral, vključno s tem tukaj, ampak še vedno na svoji nokii 800 nism uspel usposobit MMS-ov.

Probal sem ročno napisat APN v nastavitvah in ne dela. Kar se tiče aplikacije Network Setup je na marketplace-u ni nikjer videti. Probal sem tudi preko neta iz nekih linkov iz forumov pridet do te aplikacije vendar mi telefon ne omogoča, da jo naložim, češ da moj telefon tega ne podpira. V diagnosticts tools sem probal vpisati APN vendar, moji diagnostics tolls-i te nastavitve sploh nimajo, kljub temu da imam baje najnovejši firmware (1600.2489.8107.12072). Probal sem z unistall in install, kar naj bi mi poosodobilo Diagnosticts Tolls-e vendar, mi še vedno ne omogoča, da bi tam to kje napisal.

Zej mogoče ma to kakšne veze, v diagnosticts tools (1.13.0.1) pod About mi pri Mobile Operator piše:
VOD-IT, kar glih ni Simobil. Telefon sem kupil rabljen in nisem 100% ziher kje je bil kupljen ampak mislim da v italiji. Načeloma je telefon super ohranjen, vendar MMS-ov ne morem nikakor usposobiti. Razen, če razlog leži v temu, da sem SIM kartico obrezal, da paše v telefon (sem nekje prebral, da tudi to zna biti problem).

Aja pa MMS mam usposobljene, ker so na prejšnejm telefonu delali, pri Simobilu so mi pa samo rekli, da telefon vse sam naštima in, da bi moglo delat.

Upam, da ima še kdo kakšen dober predlog, ker se že malo obupal. Hvala za pomoč!

servo ::

Ja, verjetno bo problem v obrezani kartici. Iz microsim kartice naj bi aparat sam razbral nastavitve.

jan93 ::

mene pa zanima zakaj nimam na moji lumuji 800 xbox live aplikacije :)

Tilen ::

Mogoče zato, ker si izbral kakšno čudno državo kjer to ni podprto? Ne vem, ugibam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

jan93 je izjavil:

mene pa zanima zakaj nimam na moji lumuji 800 xbox live aplikacije :)

Misliš Xbox LIVE Extras, ki omogoča tudi kustomizacijo svojega Xbox avatarja? Ta ni privzeto nameščena, si jo pa lahko preneseš iz Marketplaca: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/...

Da pa ne bi imel Games huba pa močno dvomim.

Derfakez ::

Mogoče je v tem problem, vendar hudo dvomim, saj mi je na tej SIM kartici, ki je obrezana deloval MMS. Kar se tiče države, imam naštimano na Slovenijo, tako, da to najvrjetneje ni problem.

Matic1 ::

Moja je imela z LGjem na mobitel omrežju grozne težave MMS usposobit. S simobilovo kartico so delovali bp. Je lepo pobral nastavitve iz omrežja. Samo se pol ne spomnem točno kaj sem naredil, ker je kr neki časa nazaj. Mogoče reset telefona? nisem ziher. Sva pa pol usposobila po prebiranju tone forumov. Ja pa uni papki na mobitelu ti ne znajo kaj pomagat in te ponavadi prepričujejo čisto neki drugega.

jan93 ::

mogoče pa zato ker sn si nastavo slovenija pod vse pa mogoče ni podprta z slovenskim marketom ? ker games huba tui nimam

SLO_Matej ::

To močno dvomim, da je vzrok za to. Kolikor vem, pri Lumii 800 dobiš že nekaj prednameščenih iger v Games hubu, med drugimi tudi Angry Birds. :)

Kaj pa če poskusiš iz Marketplaca namestiti kakšno igro? Kam se ti namesti?

jan93 ::

samo pod games

SLO_Matej ::

To je to. ;)

To je hub za igre, ki ima tudi povezavo z Xbox LIVE. V Windows Phonu imaš hube oz. stičišča za različne zadeve.

vrunc ::

SLO_Matej je izjavil:

To močno dvomim, da je vzrok za to. Kolikor vem, pri Lumii 800 dobiš že nekaj prednameščenih iger v Games hubu, med drugimi tudi Angry Birds. :)

Kaj pa če poskusiš iz Marketplaca namestiti kakšno igro? Kam se ti namesti?


kje si ti našel te igre na Lumii 800. Jest nimam nobene nameščene, razen tistih, ki sem jih sam :)

SLO_Matej ::

Nimam jaz Lumie 800, ampak tista testna v Mobitel centru je imela prednameščene ene tri igre, ena od teh pa so bili tudi Angry Birds. :)

flameir ::

Angry Birds ni prednameščena ;)
sicer pa sem šel v to temo ker me zanima, če kdo ve kje bi lahko dobil nova usb vratca za lumio 800?
danes sem jih namreč ponesreči zlomil :D

lopov ::

flameir je izjavil:

Angry Birds ni prednameščena ;)
sicer pa sem šel v to temo ker me zanima, če kdo ve kje bi lahko dobil nova usb vratca za lumio 800?
danes sem jih namreč ponesreči zlomil :D


Zagotovo Teleray v Ljubljani, po netu si že gledal?

Slišal sem, da se dobijo tudi kompletno nova ohišja. Če bi mel ta telefon bi si omislil belega, tko kot bo (je) 900 :)

Derfakez ::

Rešitve še vedno nisem našel. Videl pa sem da je Network Setup App spet na marketplace. Ampak mi napiše da ta aplikacija ni na voljo za mojo naprava. A kdo ve kak pridet okoli tega, glede na to da je prau za lumio narejena? Resnično nevem več kaj bi probal...

IceIceBaby ::

A že lahko vzpostavim hotspot na lumiji 800?

Nesta ::

Eno vprasanje kaksna se vam zdijo Nokia Lumia z WP OSi? Ponujajo to za kar se prodajajo?

Jaz osebno ne bi sel nikoli takega telefona trenutno kupovat ko sta na trziscu Android in IOS in ponujata veliko vec za manj denarja... Lahko da se motim... in bi rad vase mnenje.

Hvala

darkolord ::

Je že velikokrat napisano na forumu, uporabi iskanje. WP ponuja odlično uporabniško izkušnjo.

Tilen ::

IceIceBaby je izjavil:

A že lahko vzpostavim hotspot na lumiji 800?


Lahko.

Lumia 800 - sharing

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

IceIceBaby ::

Sem na mobitelu. Telefon kupljen v prosti prodaji v avstriji. V settingsih ne najdem internet sharing opcije, kljub temu, da sem ravno par ur nazaj naredil update.

V čem je fora?

servo ::

katero verzijo pa maš zdaj gor?

IceIceBaby ::

OS Version: 7.10.8112.7

servo ::

no, tukaj je probelem - sharing je v naslednji verziji - 7.10.8773...

IceIceBaby ::

Hmm...ravno dopoldne mi je sporočilo, da je na voljo update. Sem domneval, da mi je vrglo gor zadnjo verzijo.

Lahko na roke naredim update na najnovejši firmware?

servo ::

Če ti zune sam ne ponudi lahko probaš force-at zadevo - poglej malo nazaj v tej temi

flameir ::

lopov je izjavil:

flameir je izjavil:

Angry Birds ni prednameščena ;)
sicer pa sem šel v to temo ker me zanima, če kdo ve kje bi lahko dobil nova usb vratca za lumio 800?
danes sem jih namreč ponesreči zlomil :D


Zagotovo Teleray v Ljubljani, po netu si že gledal?

Slišal sem, da se dobijo tudi kompletno nova ohišja. Če bi mel ta telefon bi si omislil belega, tko kot bo (je) 900 :)


sam to verjetno servis precej drago naredi, kajne? ;)

BlackGuard ::

Hej, sem že spraševal v temi za WP 7, ampak bom vprašal še tukaj. Torej zanima me par stvari o Lumii 800.

1. Ker bi jo kupil pri Mobitelu in imel naročnino na S!, me zanima, če jo bom lahko brez problemov uporabljal? Mislim predvsem na kakšne nastavitve MMS-ov, mobilnega interneta,... sam gsm pa kot vem ne bi smel bit zaklenjen, tega Mobitel ne počne že dosti let, imam pravo informacijo?

2. Nokia drive. Je možno planirati vnaprej ruto. Npr, da bi si že vnaprej na PC-ju izbral pot čez določene točke in to prenesel na mobitel. Na Ovi maps mislim, da se je dalo. Zdaj, ko pa je Nokia drive ne vem več kako to gre. Pa seveda kakšna pokritost Slovenije, Hrvaške, Italije, Avstrije?

3. Kako je kaj z baterijo? Na začetku vem, da so bili veliki problemi. Prej sem bral malo po XDA forumu in pravijo, da je se je to z nadgradnjami in Tangom izboljšalo. Vem pa za uporabnika z Alterja, ki mu ni zdržala niti čez dan (imel jo je samo prijavljeno v omrežje, na njej pa ni delal nič).

4. Ali se da ročno izbirati na omrežja 2G in 3G?

5. Ali obstaja na marketplace-u kakšna aplikacija, ki meri mesečno porabljene podatke? Sem zdaj malo brskal (konkretne aplikacije od S! ni, na app storu vem, da je) in je nisem našel.

6. Pri operaterju imam zakupljenih 100MB podatkov, ali bi to bilo dowolj za WP? Brskanje po spletu uporabljam samo preko Wi-Fi. Osveževal bi edino kakšne aplikacije kot so vremesnka napoved ipd.
Upam, da ni blo preveč vprašanj ;)

flameir ::

Sem lastnik lumie 800 že nekaj mesecev, tako da ti bom odgovarjal iz izkušenj.

1. Telefon je mogoče uporabljati pri vseh mobilnih operaterjih. Ne pozabi pa, da ima microSIM. Tako da neseš svojo S! SIM kartico na S! center pa ti jo tam v sekundi zastonj obrežejo in rata microSIM. Lahko pa tudi naročiš novo, vendar seveda z doplačilom :)
Glede MMSov je pri mobitelu vse ok, sem pa bral, da ima nekaj S! uporabnikov težave. Načeloma pa ti telefon samodejno sinhronizira vse podatke iz SIM kartice, tako da bi moralo delovat. In še ena stvar. Za pošiljanje MMSov je potrebna internetna povezava. (POZOR: TUJINA!)

2. Tudi sam močno pogrešam to opcijo, vendar zaenkrat to še ni mogoče. So pa recimo nekaj tednov nazaj dodali možnost shranjevanja krajev pod "priljubljene", tako da upam da bo v kakšnem od prihodnjih posodobitev tudi možnost "vmesnih točk" ter "načrtovanih poti" (izrazoslovje mam od garmina hehe :) ).
Kar se tiče pokritosti, je po Sloveniji odlična. Zaenkrat sem našel čisto vse iskane naslove, jih je bilo nekaj tudi čist nekje bogu za hrbtom v hribih ;)
Za druge države ti pa ne vem povedat, grem pa kmalu na dopust na portugalsko z avtom, tako da lahko sporočim, kako me je peljal tja (garmin vs. nokia drive). (off topic: ravno si prenašam mape portugalske, španije, francije in italije :D)
Aja in še ena stvar pri zemljevidih, prenašaš jih lahko le in samo prek povezave WI-FI.

3. Na začetku je tud men slabo držala, potem pa se je stanje bistveno izboljšalo. Ni na nivoju iPhona, je pa povsem dovolj zame. Povprečno mi zdrži 2dni, brez push aplikacij vendar z veliko klici ter smsi, tudi nekaj brskanja po spletu.

4. Seveda. V nastavitvah izbiraš med povezavo E (2G) ter povezavo 3G.

5. Simobil še nima svoje aplikacije, mobitel pač. Za dotično aplikacijo žal nebi znal pomagat.

6. Če res ne boš brskal po spletu, bo to za push mail in vreme dovolj. Sem prvi mesec preizkusil in popolnoma zadostuje.


Upam, da sem ti vsaj malo pomagal.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

clix ::

@flameir.

4. A to velja samo za lumie? namreč, na moji omniji nimem te nastavitve. vse kar lahko nastavim je vključen ali izključen prenos podatkov. če je podatkovni prenos izključen, se mobi preklopi na 2G, samo, ne morem pa imeti vključenega prenosa podatkov samo preko 2g.

BlackGuard ::

Uh, si kar zelo pomagal :)

1. Super, dobro, da vem, da ne bom bv plačeval za novo SIM kartico.

2. Škoda, potem ne moreš vnašat niti drugih opozoril (poiloader->sem tudi jaz navajen iz Garmina :)). Bi blo fajn, da bi to kaj zrihtali. Mislim pa, da če je Slovenija tako dobro pokrita, da sta Italija in Avstrija še bolj :D. Za Hrvaško in Srbijo me pa malo bolj skrbi. Mogoče ve kdo drug kaj več?

3. Fajn, potem drži kar piše na XDA.

4. Hvala.

5. Sem že dobil odgovor v drugi temi in žal takšne aplikacije ni. Škoda.

6. Super.

Hvala za hiter in dober odgovor :D

Tilen ::

clix je izjavil:

@flameir.

4. A to velja samo za lumie? namreč, na moji omniji nimem te nastavitve. vse kar lahko nastavim je vključen ali izključen prenos podatkov. če je podatkovni prenos izključen, se mobi preklopi na 2G, samo, ne morem pa imeti vključenega prenosa podatkov samo preko 2g.


Omnia je svoj čas imela to nastavitev. Ne vem zakaj je nima več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

clix ::

aha, zanimivo. hvala

flameir ::

Np. Še nekaj glede baterije. Push aplikacije veliko porabijo. Mi je nekdo v WP7 temi rekel naj izklopim push mail, pa se je dejansko zelo poznalo.

servo ::

5. obstaja Nokijina aplikacija "Counter" - sem jo glih včeraj zasledil in namestil. Za zdaj samo meri količino podatkov, klicov in sporočil - ni še možno nastavit meje oz. opozorila.

http://www.wpcentral.com/nokia-releases...

BlackGuard ::

Že malo bolj uporabno, mogoče pa jim bo uspelo spackat skupaj :D. Hvala ;)

Zgodovina sprememb…

mihecbla ::

Tudi jaz imam vprašanje glede imenovane Nokie. Zanima me, če npr. da kličem številko 040***+++, za tem neko drugo številko in potem ponovno prvotno številko, mi bo pod klicane beležilo 3 številke (040***+++, neko drugo, 040***+++), ali bo mi 040***+++ pisalo samo zadnjo? Upam, da je razumljivo vprašanje.

Zanima me pa tudi, kakšni so nasveti glede nakupa lumie 800. Naj raje počakam na WP8 telefone, ali naj kar kupim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lumia 520 Mnenja,nasveti...

Oddelek: Mobilne tehnologije
479822 (7537) luxxx7
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261703 (37535) rok_p
»

Microsoft prevzema mobilni del Nokie (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8730456 (25579) vostok_1
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549479 (7420) krneki0001

Več podobnih tem