» »

Na internet preko mobitela

Na internet preko mobitela

brzy ::

Pozdravljeni,

Imam lokacijo na kateri ni interneta pa bi rad prehajal na internet preko telefona. Ker se tukaj ne gre za navam kakšne prenose sem pač vzel tak paket ki ima vključen tudi prenos podatkov. Problem je v tem, da se mi sam telefon poveže brez problema, ko pa odprem IE ali mozilo mi pa zmeraj napiše, da ni mogoč dostop. Vse skup imam povezano preko USB kabla. V PCju sem nastavil, da je povezava preko telefona privzeta. Kaj je še potrebno nastaviti ??
Moj telefon Samsung Corby.
  • spremenil: brzy ()

popster ::

ce te prav razumem bi rad vzpostavil povezavo na PCju, rabiš driver za gsm modem

brzy ::

ja seveda. telefon se mi poveže brez problema, ampak ko odprem IE ali mozilo mi napiše, da povezava ni vzpostavljena.

UNIVERZUM ::

na telefonu moraš vklopit USB tethering ali kaj podobnega, da dovoliš dostop druge naprave do čipa za mobilni internet.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

brzy ::

"USB tetherin" tega na mojem telefonu ne dobim. Je potrebno naredit/ustvarit kakšen profil a je mogoče to ?
Zanimivo se mi zdi, da se mi telefon (povezava) vzpostavi brez problema samo naprej mi pa ne gre. Na PCju sem izbral to povezavo kot privzeto.

r3Qui3m ::

Pred časom sem imel Samsunga in mi je delala povezava laptop-samsung-net.
Če se prav spominjam sem moral nekaj v Samsung PC studio (mislim, da se je tako imenoval) v nastavitvah omogočit da je delalo. Ali je bil celo en dodatek. Lej pozabil sem. Toda samo za info sem tole napisal, pa malo pri sebi poglej.
Se opravičujem, ker ti ne morem bolje pomagat :P

amigo_no1 ::

Kateri telefon ?
Če imaš Nokio (sam aparat v tem primeru deluje kot modem), v "Nokia PC Suite" najdeš "Connect to the internet" in dela.Včasih je potrebno vpisati še username/geslo.
Podobno ima Sony in verjetno še kateri.

Zgodovina sprememb…

brzy ::

brzy je izjavil:


Moj telefon Samsung Corby.


Kot sem že napisal, moj telefon je Samsung corby. V Samsung PC studiu imam ikono internet to vse dela brez problema. Kliknem ikono "internet" se mi poveže, tudi napiše hitrost in spodaj v opravilni vrstici se pojavita dva monitorčka. Se pravi je telefon povezan, ampak potem ko klinem (odprem) IE oz. Mozilo mi v brskalniku napiše, da naj se najprej povežem na internet in "strani ni bilo mogoče odpreti". V IE sem že nastavil privzeto povezavo (vedno odpri privzeto povezavo).
Nevem kaj naj bi še bilo ?

Spajky ::

DNS-ji so tapravi, Gateway IP?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

brzy ::

Hm...tega nisem nič nastavljel sem pustil, da vse izbere samodejno.

amigo_no1 ::

Kaj javi "nslookup" (start meni, run) ?

Operater, paket ?
Na telefonu internet/sms/mms delajo ?

Zgodovina sprememb…

brzy ::

Javi samo strani ni mogoče odpreti. V IE ko ti odpre test povezave (ko ni dobilo povezave). V tem testu pokaže da povezave enostavno ni, pa čeprav imam povezavo vzpostavljeno.
Operater je tušmobil, paket free15.
Na telefonu vse dela brez problema mms/sms/internet...
poveže se mi pa preko simobila. Na internet gre preko simobila, vse nastavitve so notri od simobila uporabniško ime in geslo sta že določena. Sam telefon se lepo poveže samo na PCju pa nič ne dela.

r3Qui3m ::

Odpri IE, Klikni na ORODJA in izberi Internetne možnosti. Pod povezave uštimaj nastavitve.

amigo_no1 ::

Kaj javi "nslookup" (start meni, run) ?

Lahko pingaš google (start meni, run) ?
ping google.com

brzy ::

amigo_no1 je izjavil:

Kaj javi "nslookup" (start meni, run) ?

Lahko pingaš google (start meni, run) ?
ping google.com


ojoj, to bom pa jutri preveril pa sporočim.

brzy ::

"nslookup"
(privzeti strežniki niso na voljo)
privzeti strežnik: UnKnown
adress: 127.0.0.1

Seveda se pingati tudi ne da oziroma kar vpišeš ni dosegljivo.

amigo_no1 ::

Lahko pingaš IP 74.125.39.104 ?
ping 74.125.39.104

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acer tezava z wifi povezavo

Oddelek: Strojna oprema
16816 (675) Beki89
»

wlan acer aspire problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61308 (1249) Gutjerez
»

mi ne odpre www.avto.net

Oddelek: Omrežja in internet
73810 (3464) bambi
»

Wireless-povezava vzpostavljena ampak nimam dostopa do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
91266 (1216) amigo_no1
»

Windows update nedosegljiv zaradi menjave Siolovega modema

Oddelek: Programska oprema
194457 (4125) Barti

Več podobnih tem