» »

Crknjene maticne plsoce

Crknjene maticne plsoce

Racunalnik ::

Cez cas so se mi nabrale 3 plate ki se ne zbootajo,takoj ko jim das napajanje se same zalaufajo brez stiskanja stiakala on/off in se ne premaknejo naprej, mogoce kdo ve kaj bi to bilo, ker majo vse tri isti simptome?

MIHAc27 ::

Da, nekdo ve kaj bi bilo.

s51as ::

Mogoče je pa kriv napajalnik?
It's just me myself and I

Vesoljc ::

jih probavas v istem ohisju?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Racunalnik ::

Probavam jih v razlicnih kombinacijah, zanimivo je da imajo vse isti simptom, takoj ko jim das napajanje se sistem prizge in zacne vrtet ventilatorja, zato sem mislil ce je kje skupna tocka tega problema.

Spajky ::

Ziher je crknjen/poškodovan kakšen čip/tranzistor na platah; odkrit in to popravit je pa muka in ponavadi jalova posla, če glih nimaš sreče in kmalu odkriješ kje je kaki slabi lot ali kontakt tudi če so vsi glavni kondenzatorji Ok. Jest sem si par takih plat spravil za kanibalizacijo rezervnih delov, vglavnem kondenzatorjev za rezervo >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

s51as ::

Če uprabljaš isti napajalnik, je lahko zelena žica prišla v stik z zemljo, kar pomeni vklop... zakaj pa potem crkne, pa ne vem...
It's just me myself and I

Duhec ::

Odstrani jim baterije in naredi vsem Clear Cmos in še 1x preizkusi.

Pšenični ::

"Cez cas so se mi nabrale 3 plate ki se ne zbootajo,takoj ko jim das napajanje se same zalaufajo brez stiskanja stiakala on/off in se ne premaknejo naprej, mogoce kdo ve kaj bi to bilo, ker majo vse tri isti simptome?"

Koliko so stare? Podnožja? Mel sem en tak problem, z plato, ki se je zalaufala sama od sebe, čim si vžgal napajalc. Ampak se je zbotala in delala bp. Mislim da je bla ena frka....NE meči plat stran, ker tud jaz mislim, da je problem...mogoče rešljiv.

Plate morajo bit v ohišju, in zamenjaj napajalc. Sposodi si ga.

"Odstrani jim baterije in naredi vsem Clear Cmos in še 1x preizkusi. "

Pusti jih kak dan brez baterije, vzemi vse ven iz plate, izklopi od napajalca. . Ram, proc....vse ven. Nato v ohišje...itd.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535386 (4322) svetetko
»

Računalnik "umre" po 20 sekundah

Oddelek: Strojna oprema
332618 (1844) Rias Gremory
»

Potrebujem ISO originalnega CD-ja za matično ploščo Asus M2N SLI Deluxe

Oddelek: Pomoč in nasveti
311426 (992) Enron x86
»

Kaj je "krmilnik"

Oddelek: Pomoč in nasveti
143046 (2584) Tomaz Eruj
»

računalnik se noče prižgat ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
61161 (1013) Duhec

Več podobnih tem