» »

HTC Sensation vs. Samsung Galaxy SII - kaj kupiti?

HTC Sensation vs. Samsung Galaxy SII - kaj kupiti?

surrounded ::

Zdravo, odločam se med omenjenima telefonoma

Primerjava: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Prosil bi za pomoč, nasvet, izkušnje.

Nagibam se k HTC-ju, ker mi je enostavno bolj všeč, ima porihtano glede muzike (baje dober zvok + dobre slusalke prilozene) + je precej novejši.
Minus vidim v snemanju videa (720p proti 1080p pri samsungu), da nima kartice (samo interno 16giga), po teh podatkih na gsmarena pa naj bi tudi baterija zdržala manj.

Zanima me kaj mislite, predvsem:
-ali je 16giga spomina dolgoročno dovolj za vse aplikacije, nekaj muzike in slik ter kak film
-primerjava procesorjev, saj je pri HTC-ju enojedrni 1,5giga proti samsungovem dvojedrnem 1,2 (Nekako tezko to primerjam - naceloma velja da naj bi bil Sensation XL zmogljivejši od navadnega Sensationa, ki ima tudi dvojedrni 1,2 procesor)
-ali so podatki o porabi baterije realni (baterija je podobna, samsung pa naj bi zdrzal precej več)

Vem da je dosti vprašanj, ampak ko kupujem bi rad mel mir 2-3 leta, tako da rajši malo bolj razmislim pa gnjavim. Cena je enaka (pri Mobitelu).
Hvala za vsak odgovor.
  • spremenil: Mavrik ()

martincek1 ::

Sensation, ne Desire XL

- 16Gb mas dovolj za navigacijo, 1500kom muzke, 3 filme, aplikacije.. uglavnm čez glavo ;)
- oba sta približno enako zmogljiva.. mogoče kakšen prej odpre film, drug prej igro zažene, vse skupaj v razmiku 1 sekunde, big deal :)
- glede baterije boš moral pa po forumih malo prebrati.. lahko proizvajalec napiše kar hoče..

Na tvojem mestu bi v živo stestiral oba aparata in se odločil. Sicer pa tudi 720v1080p IMO ni nobene razlike, razen če maš namen snemat za nevem kakšne fensi zadeve...

Velja se ustaviti tudi ob ekranih.. Sensation XL ima večji ekran in marsikomu to precej pomeni.. je pa tudi večji cegu :) Pa seveda ali si fan Sensa ali TWja..

Zgodovina sprememb…

surrounded ::

jao, mas prav. Zajebal v naslovu, zdej pa ne morem spremenit.

Hvala za odgovor

HarryRed ::

To pa nisi vzel v obzir, da ima Samsung galaxy S2 dvojedrni procesor, medtem ko ga Sensation XL nima?? Med tema dvema je Galaxy S2 sigurno boljša izbira. Če že hočeš HTC-ja potem bi raje vzel navadnega Sensationa, ki je primerljiv s SGS2 (sama izdelava mobitela in izbira materialov je pri HTC-jih veliko boljša kot pri Samsungih). Edina prednost XL-a pred navadnim Sensationom in S2 je velik zaslon, če si ga seveda želiš. Meni osebno je XL prevelik, tako da tega ne štejem kot prednost.

Mavrik ::

Em, XLov procesor je pa tudi opazno hitrejši od S2 CPUja, kar se na Androidu, kjer je dual-core procesor bolj za okras kar zelo pozna.
The truth is rarely pure and never simple.

LapD ::

XL je v bistvu en mali nateg ... vzami XE, ki je neprimerno boljši. http://www.gsmarena.com/htc_sensation_x...

Vse kar govori v prid XL je velikost ekrana, ampak ko pogledaš število in gostoto pikslov te srat prime.
web&motion designer

surrounded ::

Ej hvala za pomoč. Glede XE-ja, meni je tudi dosti bolj všeč, ampak trenutno ga nimajo pri mobitelu, težko pa vem vnaprej. Če bi imel kakšne informacije da ga bojo dobili, bi vsekakor počakal.
Pravijo sicer tudi, da naj bi dobili samsung galaxy S3 nekje do marca verjetno, ampak do takrat težko počakam, ker bi rad kupil nekaj v krajšem času.

Še nekaj: vidim da je nekdo od administratorjev prijazno spremenil naslov teme, kjer sem na začetku napisal napačen telefon, za kar se zahvaljujem. Predlagal bi mogoče edino še da se napiše HTC Sensation XL, ker se dejansko tu o njem pogovarjamo (in ne o navadnem Sensationu). Hvala, lp

Zgodovina sprememb…

Nesta ::

Tukaj bi opozoril na GPU ki je neprimerno hitrejsi na Galaxy S2(Mali-400). Sensationi imajo vsi Adreno 220 in se slabsega ima novi Nexus Prime(PowerVR SGX540). Kar se mene tice je best buy SGS2 v vseh pogledih. Mislim da je edino resolucija slabsa (poleg trenutno softwarea ki je se 2.3) od Nexus Prima in Sensationa. Prosim popravite me ce imam narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung bojda pripravlja manjši Galaxy S3

Oddelek: Novice / Android
2911580 (9570) klinker
»

galaxi nexus ali galaxy s2

Oddelek: Mobilne tehnologije
153228 (2888) Alessio983
»

Samsung Galaxy Nexus vs. HTC Sensation XE

Oddelek: Mobilne tehnologije
223095 (2247) pharaon
»

kupiti samsung galaxy s2 ali počakat s3 - 2012?

Oddelek: Kaj kupiti
278086 (6361) TOP
»

HTC Desire S ali LG Optimus 2x

Oddelek: Mobilne tehnologije
263784 (2922) OldSkul

Več podobnih tem