» »

Hp ENVY- se splača?

Hp ENVY- se splača?

GabrieLeo ::

Že zelo resno razmišljam o prenosniku. Ta naj bi bil moj prvi zato bi rabil nekaj pomoči.

Po kar nekaj pregledih spletnih trgovin in ebaya sem zasledil prenosnik, ki mi je takoj padel v oči. Hp ENVY. Ko sem gledal reviewe na youtubu sem zasledil tudi, da je prenosnik primeren celo za gamerje, kar me je še bolj navdušilo, saj rad igram. Prenosnik se mi zdi zelo vredu in verjetno ga bi kupil že nekaj časa rabljenega.

Potem sem pa izsledil informacijo, da je na trgu več različic tega prenosnika. Mislim, da 15 in 17. Ima kdo ta prenosnik? Lahko poda kakšno mnenje, izkušnjo? Katera različica je -boljša-?

djordjevic ::

Iz lastnih izkušenj ti povem, da ne kupuj prenosnika, če ga misliš konstantno uporabljati za igranje iger. Pregrevanje komponent se v prenosnikih namreč rado konča v prehitrih odpovedih.
No grave is deep enough to keep us in chains.

jazbec ::

hp dela dobre prenosnike, z nakup ne zgrešiš nič

za začetek pa povej budget ter namen uporabe

BALAST ::

hp dela dobre prenosnike, z nakup ne zgrešiš nič

Zgrešiš bistvo, da gamer računalnik lahko enostavno nadgradiš z boljšo grafično, več diska in več pomnilnika... pri prenosniku ti ostane malo manevra, pa še ta je 5x dražji.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

jazbec ::

ja če hoče prenosnik, hoče prenosnik
js sm tudi mnenja da za igre nabijat je boljši stacionarni

GabrieLeo ::

sej ne mislin samo igrati. Mogoče kakšen cod2 preko neta ali pa kakšen black ops. Za zahtevnejše igre imam seveda -namizni- računalnik. Sicer pa bi prenosnik uporabljal za vsakodnevno delo (mail, skype, word) ter za malo bolj profi programe za obdelovanje videa (sony vegas, adobe...) Nisem ravno zahteven uporabnik.

Sem pa ravnokar po forumih prebral da je različica 14 in še nekaj naprej. Katere so še? Katera je boljša? Ali se jih da dobiti tudi v Sloveniji?

IceIceBaby ::

Sem uporabljal že 2 različna envyja. Računalnik na papirju in z 2 metrov izgleda super, ko ga začneš uporabljati pa se na žalost izkaže za precej slab izdelek glede na ceno. Za ta denar imho dobiš precej boljši računalnik.

BALAST ::

Sem bil dobro leto na prenosniku, kot primarni gaming računalnik, po naključju ravno HP c2d 2ghz z geforce 8600gt, ampak sem se s težavo spravil igrat, ker pri gaming prenosniku vedi da porabi procesor 30W in grafična 25W, kar pa dva heatpipa stežka hladita, temperatura je pri obeh blizu 90°C, kar ni proporočeno pri nobeni računalniški komponenti in še glasnost edinega ventilatorja je bila zelo nevzdržna med igro. (3000 obr/min)

Glede na to da sem igral na zunanjem 22" monitorju sem moral kar večino grafičnih nastavitev znižat na min. in s tem pač niseb bil zadovoljen.
Prenosnik mi že 3leta deluje normalno, le da za igre uporabljam sedaj namizni PC, vreden okoli 500€. i5 750 in hd5770, ki pa vse igre poganja na med. ali višje.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

jazbec ::

Janmart
meni je tale padel v oči
http://www.hp.com/united-states/campaig...
http://geizhals.at/eu/664531

IceIceBaby
mi poveš kaj te moti, js sm že uporabljal 3 različne nevy-je pa me ni noben razočaral

IceIceBaby ::

jazbec,

ohišje je za ta rang slabo. Aluminij po vrhu, plastika spodaj. Posledično se zadeva zvija in škripa bolj, kot bi to pričakoval od mašine za tak denar.

Baterija je zanič. Nisem povsem na tekočem z novejšimi modeli, ampak 13", ki sem ga imel je bil porazen, 15" pa tudi. 14" modeli naj bi imeli sicer boljšo baterijo.

Trackpad je neupodaben.

Računalnik je glasen. Ventilator je vklopljen tudi na idle.

GabrieLeo ::

jazbec hvala za linka. Men je tudi osebno ful hud prenosnik, ampak ima kakor vsak tudi negativno kritiko. Kakor sem slišal je naprimer pri tem envyju problem baterija... Sicer pa dosti pohval glede zvoka pa tudi za zmerno gejmanje je uredu. Ravno nekaj zame. Kaj pa glede resolucije?

deadbeef ::

jazbec je izjavil:

hp dela dobre prenosnike, z nakup ne zgrešiš nič

za začetek pa povej budget ter namen uporabe


Lol?

Kokr vem je najbolj zanesljiv Lenovo.

http://hothardware.com/News/ASUS-More-R...

When it comes to the personal computing market, Apple is considered the cream of the crop these days. But a new quarterly report from PC repair firm, RescueCom, shows that increasing numbers of Apple customers are having trouble with their beloved Macs. Lenovo has been crowned as the most reliable, while ASUS, despite losing market share, beat Apple to claim the No. 2 spot.


HP je ravno najslabši.

IceIceBaby ::

Ne bluzi. Pokvarljivost še zdaleč ni edin kriterij za oceno računalnika. HP dela cel range, od najbolj cheap netbookov do hi-end delovnih postaj.

GabrieLeo ::

kaj pa kakšen Lenovo IdeaPad Y550? Baje je tudi ta dosti dober za igranje ter ostale stvari...

T-Majo ::

jazbec je izjavil:

hp dela dobre prenosnike, z nakup ne zgrešiš nič

za začetek pa povej budget ter namen uporabe



Najvišjo kvarlivost imajo poleg Acerja. Pa ne, da imam kaj proti HP-ju, ga imam tudi sam.

Tarzan ::

GabrieLeo je izjavil:

kaj pa kakšen Lenovo IdeaPad Y550? Baje je tudi ta dosti dober za igranje ter ostale stvari...

Karkoli z integrirano Intelovo grafično kartico je za igre neuporabno. Osebno bi raje nabavil potem enega malo bolj zmogljivih prenosnikov osnovanih na Fusion procesorjv AMDja. Te so več kot sposobni poganjati 3-D pospešene igre, če nisi ne vem kako zahteven

jazbec ::

od 10 hp-jev, ki smo jiv v družini imeli so vsi delali prez problema oz. delajo še zdaj
tudi znanci niso imeli nobenega problema, medtem ko je največ problemou bilo z asusi

moraste se pa zavedat, da se hp cheap modeli res kvarijo, medtem ko je pri probook, elitebook, envy ipd. modelih, kvaliteta na vrhu

maurelius ::

Sem imel Envy-ja in sem ga vrnil. Najprej sem bil zelo navdušen nad njim - izgleda perfektno.

Pri uporabi se je pa začelo:
- zelo zelo je vroč levo od trackpada (med igricami se res lahko spečeš)
- trackpad je lep ampak slab
- tipkovnica je škripala tudi po 2eh zamenjavah

Sicer je hiter in ima lep zaslon ter hud dizajn, ampak tiste tri stvari preveč motijo.

Potem sem dal še 200€ več in kupil HP EliteBook 8540w in ga imam že eno leto - sem zelo zadovoljen tako da ti raje priporočam to, če boš dal toliko denarja..

GabrieLeo ::

aha... Ali mi lahko mogoče priporočate kakšen drug, ampak podoben prenosnik? Cena pa tam do 700, 800...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet glede nakupa: mac ali drug računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
214214 (3380) zee
»

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6222045 (18273) SuperVeloce
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6417303 (15060) VANR
»

prenosnik za igre

Oddelek: Kaj kupiti
333438 (2840) r3dkv1c4
»

Gaming laptop do 900€

Oddelek: Kaj kupiti
166656 (6398) zlesar

Več podobnih tem