» »

Izginjanje prostora na disku

Izginjanje prostora na disku

superb_ ::

Zdravo!

Kot je že v naslovu omenjeno, mi na disku dnevno izginja cca 0,2GB.

Kaj bi bil možen vzrok?

Hvala in lp

xxurban ::

Ali kaj downloadaš ?

black ice ::

Zajček? (vem, neposrečen prevod...)

superb_ ::

Nič ne downloadam...res pa je, da se je to začelo dogajati po namestitvi nove Avire in AutCAD Map 3D.

Zajček? Ne vem kaj bi to pomenilo.

V tem času od moje prve objave do sedaj je ponovno 'izginilo' 0,2 GB.

p.s. na računalnike se bolj slabo spoznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

lambda ::

Windirstart

Instaliraj si to, kjer lahko pregledaš katere mape v drevesni strukturi ti odžirajo prostor.

superb_ ::

Ok, ga bom inštaliral.

Sem pa malo pobrskal po internetu glede tega in ugotovil da prikaže rezultate v barvah.
Sedaj pa me zanima, kako bom vedel katere mape mi odžirajo prostor? Žal kot sem že omenil, se ne spoznam najbolje na računalnike...

lambda ::

Na tiste barve se ne oziraj preveč. Naredi ti drevesno strukturo diska in lahko razširjaš mape in pregleduješ kaj se skriva spodaj. Če ti odžira 0,2 GB dnevno, je to v enem tednu že več kot 1 GB, torej razširjaš drevo, kjer se skrivajo večje količine podatkov in razmisliš kje se ti zdijo ti podatki smiselni in kje ne.

Lahko s print screen narediš tudi posnetek stanja, naslednji dan pa še en print screen in pogledaš kje so se zaredili podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

fosil ::

Maš nov računalnik, nove windowse?
Potem je verjetno system restore, ki vsak dan ustvari novo obnovitveno točko.
Ko bo prišel do neke meje, ponavadi je to 10G, se bo nehal širit in bo začel brisat stare točke.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

superb_ ::

@nubes Hvala za razlago. Bom poizkusil s tem.

@fosil Nič od tega...vse staro...star računalik in stari win xp.

Kot sem omenil, na novo imam edino naloženo Aviro in ACAD Map 3D. Po tem pa so se nekako začele pojavljati težave. Uporabil sem CCleaner in sedaj redno spremljam prostor na disku in prostor kar preprosto izginja.

pijanec ::

men usakih par dni zgine par gb na novem f3, učeraj jih je šlo rekordnih 6, do zdej pa vse skupaj okol 130-140, upam da nebo prebil mejo 200 in da se zadeva mal umiri

para! ::

Hm, glede na to, da veš kdaj se je to začelo dogajati (po namestitvi Avira, ACAD), predlagam pregled teh dveh programov (nastavitve), predvsem Avire, ki je kolikor vem AV. V skrajnem primeru odstrani enega od teh in opazuj, če prostor še vedno izginja, ponovi še z drugim.

lp
Death before dishonor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo končno nudil več zasebnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10033536 (27839) Uporabnix
»

Je speedtest.net realen ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
205052 (3476) SloBiscuit
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232558 (2106) 69charger
»

Prenosnik - težava na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
5761 (706) Butec123
»

Access Denied

Oddelek: Pomoč in nasveti
7939 (852) miha_a

Več podobnih tem