» »

hdd

hdd

zelenjava ::

Pozdravljeni.

Prosim če mi lahko kdo pove kako odstranim hpa v disku.Namreč disk ima 320gb,zazna mi jih 333gb.Kako lahko to storim.Probal sem že use razno pa mi ne uspe.Drugače mi pa povejte za kak enostaven program, za prepis trdega diska ki prepiše tudi hpa in dco.Namreč dban tega nezna.Lp

Duhec ::

Gotovo veš kaj delaš. Poizkusi s Taft-om. Deluje v Dos sistemu. Ne vem pa, če deluje za sata diske.
http://www.vidstrom.net/stools/taft/

RejZoR ::

Jezst sem to ponavadi reševal s Gparted. Čeprav ne vem če gre za isti problem. Enkrat sem se igral s particijami in obnovo podatkov s PING-om in sem naredil 2500 TB veliko particijo. Oz vsaj tko so jo zaznali operacisjki sistemi. Disk je bil velik samo 500GB. Pol sem jo s tem programom oklestil nazaj. Okna pa so samo jokala ko sem hotel to naredit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

si bom kar sposodil temo:
disk mi zacne ob neaktivnosti racunala scasoma nekaj ruzit (kot da bi se kopiralo), nakar vcasih dobim bsod oz. restart.
pa en kup pokvarjenih (orphan) datotek včasih (ceprav ne vem, ce ni to ratalo, ker sem dal reset na sredi bsod) -- no, sedaj prvic. kaj mi je storiti?

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

bump
zanimivo je, da se dogaja samo ob neaktivnosti računala, dokler delam na njemu, je ok, potem pa kar naenkrat ruženje + bsod (spet sedaj)

Duhec ::

Sicer je tvoj problem drugačen kot problem avtorja teme...
Kateri OS imaš ?
Mogoče v ozadju, ko sistem ni dejaven, izvaja neka indeksacija, optimizacija, sceniranje datotek s strani antivirusnika itd..
Osebno bi naredil najprej v Command Promptu:
chkdsk c:/r
(Če je seveda sistem na C: particiji diska).
Če te pozove, da bo to naredil ob naslednjem restartu, naredi restart in počakaj, da naredi in pregleda svoje. Glede na kapaciteto diska zna trajati kar nekaj časa.
Naredi disk test s sw od proizvajalca ter preveri parametre smart diska. Malce pobrskaj po slo-techu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333717 (2697) opeter
»

Totalen format - ne moreš nič dobiti nazaj

Oddelek: Programska oprema
325187 (3718) Jupito
»

Ne morem naložiti Operacijskega sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
101577 (1029) Marc`
»

disk problem + nakup novega

Oddelek: Kaj kupiti
7668 (487) Isotropic
»

Blue Screen - HP prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
172429 (2054) StarMafijec

Več podobnih tem