» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
4 / 194
»»

Alamar ::

Lep primer neiznajdljivosti kupca.

nejclp ::

Ma jaz mam dobro izkušnjo. 2 leti star MEDIOn mi je crknil, ni se več vklopil, nič se ni zgodilo. Posumil sem, da je napajalnik, pa sem ga šel menjat, ker sem imel rezervo. Po menjavi je ob vklopu sicer zagnal ventilatorje pa konec, tako da sem rekel, klinc, verjetno je šla tudi plata, sem vzel disk ven in naredil backup. Potem grem gledat, pa ma računalnik 3 leta garancije, ampak sem ga že razstavil, ko sem napajlnik rinil v ohišje, sem poškodoval plastiko okoli venta na grafični (to sem potem zapopal s sekundnim lepilom), pa tudi vse vezice ki držijo kable sem precvikal,skratka, nič kaj nežen nisem bil. Sem pa vseeno telefoniral na cifro servisa, pa se mi je oglasila elektronska tajnica, zato sem raje poslal mejl in v 5 minutah dobil odgovor, naj naredim backup podatkov, če lahko, zapakiram računalnik, če se da v originalno embalažo in priložim račun in list z gesli in opisi napake, pa ga pridejo iskat. Sem ga sestavil nazaj, originalne embalaže nisem imel, zapakiral sem v eno škatlo in nasul stiropora, čez dva dni je prišel na dom iskat kurir, čez en teden ga je prinesel nazaj, zamenjal so plato, grafično kartico in napajalnik, vse v okviru garancije, brez vprašanj, čeprav se je na daleč videlo, da sem šaril po ohišju. Podatki z diska so sicer izginili, so dal reset, ampak sem prej naredil backup, po dveh letih ga je pa itak dobro spucat. Skratka v redu servis majo.

šernk ::

kako pa komunicirate s servisom? v angleščini al imajo tudi slovensko linijo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nejclp ::

Ma sploh nisem komuniciral s servisom, klele je kontakt,
http://www.medion.com/si/
če vpišeš številko naprave, dobiš linke za gonilnike in priročnike v pdf za to napravo, po mejlu sem komuniciral v slovenščini, opis napake in gesla, ki sem jih priložil računu v škatlo, pa sem napisal v angleščini in slovenščini.

Aja, edin uni kurirji so smotani, to so kurirji DPD, tko da pride, pa ve da mora neki dvignt, pa pojma nima za kaj gre, mu je treba razložit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

šernk ::

aha imajo torej podružnico v SLO, dobro vedet.

jah kurir je kurir...dobi navodilo da mora en paket prevzet in to je to iz njegove strani :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Volk| ::

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...

tole pa ni slabo, kaj?
Škoda da ne piše kaka plata je in če je možno še kaj vstavit not.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

XsenO ::

Če bi bil to prenosnik bi bil dober. Za stacionarca mi pa deluje drag (da ne omenjamo pdhranjeno grafično)
1 + 1 = 1

kmetek ::

Nič posebnega.

GT530 je bolj boga grafična

The GT 530 is an entry level OEM card with :
CUDA Cores : 96
Graphics Clock (MHz) : 700
Texture Fill Rate (billion/sec) : 11.2
Memory Clock : 898 MHz
Standard Memory Config : 1 GB or 2 GB DDR3
Memory Interface Width : 128-bit
Memory Bandwidth (GB/sec) : 28.8
NVIDIA SLI-ready : Not supported
Maximum Graphics Card Power (W) : 50 W
Minimum Recommended System Power (W) : 350 W

daš 100€ več pa imaš boljši PC z SSD in boljšo grafično, res malenkost počasnejšim procesorjem.

Namizni računalnik TROn ADVANCE2 SSD i5

ali sestaviš kje drugje po komponentah.

Pa tudi tablica MEDION 29.3 ni nič posebnega, če imaš za isti denar ACER ICONIA A500 :)

Volk| ::

Rad bi neko super silent mašino, pa vem da so hoferovi skoraj neslišni.
Pa hvala za info glede tega računalnika.
Mogoče kdo ve kaka plata je not?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

connel ::

Naj bi bila Gigabyte, ne vem pa kateri model točno. Malo pogoglaj, mogoče tu uspe zvedeti več, sem samo na hitro malo pogledal.

mtosev ::

kmetek je izjavil:

Nič posebnega.

GT530 je bolj boga grafična

The GT 530 is an entry level OEM card with :
CUDA Cores : 96
Graphics Clock (MHz) : 700
Texture Fill Rate (billion/sec) : 11.2
Memory Clock : 898 MHz
Standard Memory Config : 1 GB or 2 GB DDR3
Memory Interface Width : 128-bit
Memory Bandwidth (GB/sec) : 28.8
NVIDIA SLI-ready : Not supported
Maximum Graphics Card Power (W) : 50 W
Minimum Recommended System Power (W) : 350 W

daš 100€ več pa imaš boljši PC z SSD in boljšo grafično, res malenkost počasnejšim procesorjem.

Namizni računalnik TROn ADVANCE2 SSD i5

ali sestaviš kje drugje po komponentah.

Pa tudi tablica MEDION 29.3 ni nič posebnega, če imaš za isti denar ACER ICONIA A500 :)
jaz na funtech.si sestavim boljši pc od tega comshopa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kmetek ::

a sem napisal "ali sestaviš kje drugje po komponentah"...beri mtosev, beri. ;)

mtosev ::

plata ima pci-e3, usb3, sata3,..killer pc
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

St235 ::

Ja, sam kaj ima vajino merjenje epenisov s tem, da je računalnik v Hoferju za 499€ čisto ok nakup?

mtosev ::

St235 je izjavil:

Ja, sam kaj ima vajino merjenje epenisov s tem, da je računalnik v Hoferju za 499€ čisto ok nakup?

jaz bi rad vedo, če je not H61 al je kaj bolj pametnega not, ampak bo kr verjetno H61 kateri je najbolj cheap
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mentalist ::

Kupi mtosevov konfig pa boš mel ok mašino :)
Lool.

Buggy ::

Volk| je izjavil:

Rad bi neko super silent mašino, pa vem da so hoferovi skoraj neslišni.
Pa hvala za info glede tega računalnika.
Mogoče kdo ve kaka plata je not?


racunaj se tri letno garancijo, licencne windowse, WLAN, ter tipkovnico in misko...vsekakor zelo dober nakup za nekoga, ki ni gamer in mu je pomembno da ima legalni OS ter garancijo na celoto.

opeter ::

Mtosev, pa tudi kmetek vedno nekak pozabijo v ceno zaračunati še liceno za Windows ...
EDIT: aja, vidim, da je to že Buggy napisal. Se opravičujem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

amigo_no1 ::

Ne-gamer mora imeti kar dober razlog da bo fural winse.

kmetek ::

hofer kakor je videti nima OS.

francek1 ::

Vsi Hoferjevi računalniki imajo nameščene Windowse.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

dzinks63 ::

Seveda ima nameščeno: Windows 7 Home Premium 64bit

Buggy ::

amigo_no1 je izjavil:

Ne-gamer mora imeti kar dober razlog da bo fural winse.


recimo nek SP, ki rabi en kulturn stroj za home-office, ki ne bo obsolete ze po dveh letih in ga ne bo strah kakih inspekcij.

mtosev ::

opeter je izjavil:

Mtosev, pa tudi kmetek vedno nekak pozabijo v ceno zaračunati še liceno za Windows ...
EDIT: aja, vidim, da je to že Buggy napisal. Se opravičujem.

jaz nič ne pozabljam. večina ljudi kateri rečem kaj o licenci mi rečejo kak je ne rabijo oz jo že imajo:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mihec87 ::

mtosev je izjavil:

opeter je izjavil:

Mtosev, pa tudi kmetek vedno nekak pozabijo v ceno zaračunati še liceno za Windows ...
EDIT: aja, vidim, da je to že Buggy napisal. Se opravičujem.

jaz nič ne pozabljam. večina ljudi kateri rečem kaj o licenci mi rečejo kak je ne rabijo oz jo že imajo:D


Samo dajmo primerjat enakovredno..dosedaj dejansko nemogoče parirat hofer konfiguraciji za to ceno..

TOP ::

Problem teh PC iz Hoferjas ni primerjalno po konfiguracji ki si jo sam sestaviš,ker ti daš noter bolše komponente vsaj od bolše firme in cena ni več primerjalna.Problem teh PC je ko se nekaj pokvari in neseš nazaj ti samo denar vrnejo,sam ti pa še vedno rabiš PC.

AngelOfDeath ::

TOP je izjavil:

Problem teh PC iz Hoferjas ni primerjalno po konfiguracji ki si jo sam sestaviš,ker ti daš noter bolše komponente vsaj od bolše firme in cena ni več primerjalna.Problem teh PC je ko se nekaj pokvari in neseš nazaj ti samo denar vrnejo,sam ti pa še vedno rabiš PC.





Ko se ti drugje pokvari ponavadi čakaš en mesec da ga vrnejo. Ali pa ti crkne en dan čez garancijski rok.
Tako da nimaš več problema s tem. Saj nimaš ne računalnika in ne denarja da bi drugega kupil :)
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Če si navadni uporabnik se ne ukvarjaš ravno z tem kakšne komponente so notri, važno je da dela kot more..

Če dobiš denar nazaj
Kupiš novega še isti dan...

V večini računalniških trgovin ko daš kaj v popravilo oz garancijo lahko računaš da si brez računalnika minimalno teden(to je že redkost) pa tja do 45dni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

traktor ::

TOP je izjavil:

Problem teh PC iz Hoferjas ni primerjalno po konfiguracji ki si jo sam sestaviš,ker ti daš noter bolše komponente vsaj od bolše firme in cena ni več primerjalna.Problem teh PC je ko se nekaj pokvari in neseš nazaj ti samo denar vrnejo,sam ti pa še vedno rabiš PC.


Pač greš kupit novga, če greš pri nas uveljavit v kakšno trgovino garancijo, te najprej pogledajo kot da si terorist
oz. da jim hočeš kaj ukrasti, nato pa še čakaš več kot en mesec in na koncu ti rečejo da ni priznana garancija.

Buggy ::

tocno tako...zato pa hofer masina + NAS (scheduled backup) je za neke povprecne uporabnike edina logicna odlocitev. Mimogrede sistemi so izredno tihi...nad mojimi pricakovanji za tako zaprta ohisja.

Kar se tice garnacije pa sploh ni besed...

kurjač ::

Lahko bi Hofer ponudil tudi kaj bolj zmogljivega. Decemberska ponudba je bila neprimerno boljša od te, ki je za 50€ cenejša.

Buggy ::

mene pa iz stalisca marketinga zanima zakaj forsajo samo 4GB RAM-a ...8GB ob tako mali dodani vrednosti kot je RAM zdej pocen je sweet spot

francek1 ::

TOP je izjavil:

Problem teh PC iz Hoferjas ni primerjalno po konfiguracji ki si jo sam sestaviš,ker ti daš noter bolše komponente vsaj od bolše firme in cena ni več primerjalna.Problem teh PC je ko se nekaj pokvari in neseš nazaj ti samo denar vrnejo,sam ti pa še vedno rabiš PC.

To sploh ni res. Meni je recimo po dveh letih in pol začel DVD pogon slabše delat (mogoče je bil le laser umazan). Klical sem Medionovo pomoč in brez kakršnihkoli komplikacij so mi poslali nov pogon. Starega nisem rabil vračat. Katera druga firma nudi to?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

denabiker ::

eni pišete glede garancije, da morate tako dolgo čakat, mi imamo na firmi precej računalnikov, telefonov, kjer se tudi pojavi precej okvar, npr. za HP in malenkostne napake čakaš po dober mesec, včasih dobiš nazaj kakšen teden pred zakonsko omejitvijo. Pa ostale znamke zelo podobno in imamo samo priznane znamke, kao......ne morete sedaj šimfat, če drugje ni nič boljše...

kmetek ::

Če ima Windowse, potem je dober nakup.

Dromar ::

Hoferjevi računalniki so bomba!

Kupil sem decembra tisto mašino, ki jo je linkal kurjač, za punco, za sebe pa sem pri dinokompu vzel i5 2400, gtx 560, 8gb rama in 1tb diska tik preden so se podražili, pa me je koštal 630€ brez windowsov! 80€ več, pa je edino grafična boljša, vse drugo pa isto ali slabše. Da ne omenjam, da imam plato brez wirelessa, kar nisem vedel, ker mi je en na forumu sestavil konfiguracijo in sploh gledal nisem tega, ker mi je bilo samoumevno, da je kul. No, rami so mi crknili po enem mesecu, pa sem dobil nove po kakšnem tednu, pa vendar sem tačas bil brez računalnika.
Računalnik 10x glasnejši od Hoferjevega, iz ohišja sveti plava luč tak da ponoči spat ne moreš pri prižganem računalniku.
Da ne omenjam, da je na Hoferjevem poleg originalnih winsov še office started, torej word in excel, čeravno tudi sicer kak libreoffice ni švoh. Tipkovnica in miška sta full visoke kakovosti, zelo ergonomsko je oblikovana miš, tipkovnica pa ima nizke tipke, tako kot kakovostnejši laptopi.
Aja, pa Corelove programe imate gor neke osnovne, če slučajno kdo oblikuje. Mislim da je CorelDraw Essentials. Pa na vrhu je fina priklopna postaja, če imate slučajno kak njihov prenosni disk, ki se jih izredno splača kupit.
Karkoli ti crkne, je servis hiter, bistveno hitrejši od večine slovenskih, za manjše stvari pa dajo dnar nazaj, postopek pa traja 5minut, ne pa da tam eno uro čakam v Big Bangu, preden mi izdajo potrdilo za servis fotoaparata. O Comshopu raje ne bi niti govoril. Cene imajo v višavah, pa če se kmetek na glavo postavi, osebje obupno, nepoučeno o stvareh, ki jih prodajajo. Znajo povedat kaj o kakšnem iPadu, ko pa vprašaš za kak objektiv za fotoaparat, te pa gleda kot tele v nova vrata in tam nekaj išče po računalniku pol pa končno izusti "mja to pa ne vem".

Iz Hoferja sem vzel tudi akcijski netbook ChilliGreen. Če se še prav spomnim, je takrat kmetek bluzil o tem, kako v Hoferju to pač ne moreš kupit, da maš pol nemško tipkovnico itd. Krneki. Tipkovnica slovenska, programi slovenski, original Windows, Office, antivirus MSE, pod plastiko gre za Toshibo, kar se vidi, ko človek zažene računalnik (kmetek je namreč bluzil, da je ChilliGreen šrot), ker se to tudi izpiše. Ima pa N570 dvojedrni procesor, 250gb diska, 1gb rama in me je koštal 200€, nov s triletno garancijo in priloženo torbico. Istočasno so v Comshopu meli enako močan netbook za nekaj čez 300€, brez 3letne garancije, brez offica in verjetno brez torbice.

Vsem ljudem, ki ste torej v dvomih in vam jih zasajajo tudi tukaj razni kmetki in podoben folk, toplo priporočam, da kupite v Hoferju. Dobili boste daleč največ za svoj denar, računalnik bo tišji, servis pa bo hiter!!

DeFacto21 ::

Ma ne vem...Sicer večkrat kupujem v Hoferju, ampak računalnika tam nekak nebi kupoval.

Dromar je izjavil:


O Comshopu raje ne bi niti govoril. Cene imajo v višavah, pa če se kmetek na glavo postavi, osebje obupno, nepoučeno o stvareh, ki jih prodajajo. Znajo povedat kaj o kakšnem iPadu, ko pa vprašaš za kak objektiv za fotoaparat, te pa gleda kot tele v nova vrata in tam nekaj išče po računalniku pol pa končno izusti "mja to pa ne vem".

Kar se pa tiče Comshopa, moram priznat da mam same dobre izkušnje (comshop v btc lj)..Kupil računalnik, večkrat kupil tudi kakšne komponente, 2x monitor, usb adapter,....
Vse dela tko kot mora :)

opeter ::

@Amadeus21: Kaj pa reklamacija? Si že kdajkoli, karkoli reklamiral v Comshop?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DeFacto21 ::

Nisem...

šernk ::

Do takrat so povsod dobre izkušnje (no skoraj povsod):)

če bom še kdaj kupoval cel PC potem najbrž bom sam tudi čakal za hofer ponudbo. je pa za to precej malo možnosti, ker pač nadgrajujem po komponentah: recimo matična+cpu+ram, čez en čas grafa, čez čas disk itd...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Volk| ::

Jaz sem kupil prenosnika v Hoferju. Ko sem prinesel domov sem videl da nima slo tipkovnice. Nesel nazaj, so se mi opravičli, dobil drugega, ker je očitno šlo za napako. prenosnik dela ko šus. Pa za to ceno kaj sem dobil ne bi dobil nikjer tako zadevo. zato razmišljam tudi o nakupu stacionarnega, ker so res neverjetno tihi.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Dromar ::

Zakon, Amadeus. Predsodki all the way! Bo Comshop še naslednjih 10 let brezskrbno izkoriščal svoje bržkone podplačane, neizobražene delavce in si polnil blagajno s prenavitimi cenami računalnikov, pri katerih je garancija zgolj del marketinga.

traktor ::

Razmišljam da bi kupil ta računalnik, noter pa bi dal grafično ATI HD6870 ki jo že imam.
Procesor je kako sem gledal precej dober, mogoče kasneje dokupim še ram in ssd disk.
Bi bil potem sistem dober tudi za kakšne novejše igre?

Trenutno mam pet let star računalnik prav tako iz Hoferja in deluje še zmeraj odlično
menjal sem samo grafično kartico (za boljšo), vendar je procesor že malo švoh.

MrStein ::

Sem kupil v petek Medion P5350 D

Če koga kaj zanima, lahko vpraša.
Prvi vtisi so OK. Recimo boot z USB ključka je krepko hitrejši kot na drugem PC (RIPLinux 13.7).

Edino moder LED v okvirju ohišja bom verjetno odstranil.

PS: A kdo najde primerjavo med grafama GT 530 (vgrajena) in 8800GT (ima sorodnik v predalu) ?
Po http://www.videocardbenchmark.net/gpu_l... sodeč sta blizu, po 3D Mark pa je razlika faktor 2, tako da zdaj ne vem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Volk| ::

Ja, super da si se oglasil.
Zanima me kako je kaj tihi? naj bo hoferjevi bili skoraj neslišni.
Pa koliko prostih rež ima not?
Kaka plata je?
Če bi pa prilepil sliko notranjosti, pa si zaslužiš pir :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

fosil ::

Ali je brez nalepke? Ga lahko odpreš brez posledic?
Tako je!

MrStein ::

Na prvi pogled je kar tih. Zraven sem imel drug PC in je Hoferjev skoraj neslišen. Bom pa probal enkrat v večernih urah, ko je tišina.

Plata je baje MS 7728 rev 2. (micro ATX)
2 RAM slota, max 16 GB.
Intel H61 čip...
(to sem poguglal, bom ob prvi priliki odprl)
google je našel tudi navodila za plato (priloženo ni) in tam piše en PCI-E x16 slot ter en x1 (ne vem, če je prost).
Tole: http://217.110.237.70/Manuals/7728v2.0(...

memtest86+ pravi, da sta 2 x 2 GB modula not.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Janac ::

to je ze zelo dolgo znano da je notr msi plata

mislim da majo medionovi msi plato notr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Volk| ::

Daj odpri mašino pa poslikaj. Saj nalepke gor.
Aja, za hrup pa zmeri koliko decibelov.Itak mas androida. Aplikacija :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

fosil ::

Novi računalniki so običajno tišji od starih.
Prvič zato, ker notri še ni prahu in lahko ventilatorji delajo počasneje.
In kot drugič so novi ventilatorji tišji, z leti pa se zjahajo ležaji in postanejo glasnejši.
Tako je!
««
4 / 194
»»