» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
3 / 194
»»

bajsibajsi ::

Kako ne ves zakaj? Pa saj je ocitno, mar ne. :)

Ker imajo pogosto kaksno solidno masino za precej nizjo ceno, kot kjerkoli drugje v Sloveniji. V bistvu ravno s Hoferjem podiramo mit "ne mores no kupt racunalnik v Leclercu". Ce razumes kaj mislim, hehe.

Alamar ::

fosil je izjavil:

solatko je izjavil:

fosil - Seveda imajo v Medionu linijo, ki na diske instalira SLO windows, potem pa vratar te diske meče v računalnike za naš trg:)).
Verjemi, da je bil vsak od teh računalnikov vsaj enkrat zalaufan (to niso HP, Lenovo in podobni, brez naloženega sistema, katerega dobiš nedolžnega s proizvodnega traku).

Potem si dobil v roke že uporabljen računalnik.
Kar imam jaz izkušnje z medioni je zadeva enaka, kot pri recimo hp, torej kot prvič prižgeš, najprej kreiraš uporabnika in greš skozi instalacijo.
V eni taki akciji v Sloveniji gre sigurno za nekaj sto računalnikov, menda ne misliš da na vsakega posebej nalagajo windowse?
Poleg tega se v eni akciji enaki računalniki prodajajo v različnih državah, torej govorimo o več tisoč kosih.
Inštalacijo česa? Medion ima že nameščen slo windows plus en kup njihove šare (hofer foto...). Računalnik lahko uporabljaš v trenutku. Medioni so zapakirani le v slo škatlo in le s slo navodili. Torej gre za custum job nekaj sto računalnikov in ne generično večjezično pakiranje.

Duhec ::

Ko sem sam kupil prenosnik v Hoferju za sina (
http://slo-tech.com/forum/t478386/p3205... ) in ( http://www.hofer.si/si/html/offers/2867... ) je bilo potrebno dokončati inštalacijo Win7 Home Premium, v bistvu je zadeva bila predinštalirana do izbire jezika, nato si dokončal sam. Podobno kot na HP mašinah s predinštaliranim sistemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Alamar ::

Hm, sam sem kupil že par računalnikov in je bilo vedno vse nameščeno. Res pa je, da je od zadnjega že več kot leto dni. Zgleda so spremenili.

urukhai ::

No moj problem z USB 3.0 sem rešil in sicer na ta način, da sem vrnil PC v poslovalnico nazaj na Jesenice izpolnil obrazec, dobil nazaj denar in danes v drugi poslovalnici vzel drug PC. Sedaj na novem USB 3.0 dela brez problemov s hitrostjo v povprečju prenosa podtakov od 40 - 70 MBs tako, da je bil verjetno problem v USB konektorju. Sedaj mi ne dela samo tipka SHIFT na tipkovnici. Zgleda da nima sreče in me mora skoz nekaj hecat. Vsem hvala, ki so mi pomagali pri USB težavi.

Brias ::

Zares ne vem zakaj vsa ta podtikanja češ: Hofer naj prodaja zelenjavo, sadje in ne tehnične robe....bla, bla...vendar sem sam pristaš odprtega trga in konkurence zato kar naj prodajajo tehnično robo, na koncu koncev se potrošniki sami odločijo kje bodo zapravili svoj denar! Medion je v nemčiji precej poznan in je nekaj takega kot pri nas PC-PLUS, čeprav se mi zdi, da jih Medion po kvaliteti sestave le malce prekaša, kajti tisti študentje v pc-plusu imajo občasno kak slab dan in radi pozabijo priviti kakšne vijake ali dva pa tudi kabli in to kam jih priklopiti jim včasih delajo preglavice ;)


MEDION letos nima vec veze z medionom lani ... kupil ga je LENOVO .... ko se je enako zgodilo z IBM-ovim oddelkom za prenosnike je sla kvaliteta za eno zvezdico DOL ...

pri medionu je bilo pa obratno ... odkar je lasnik LENOVO, se je izboljsalo ...

floyd1 ::

Hvala, MrStein, tudi jaz sem rešil problem s prekinjanjem. Posodobil sem WD-jev FW in zdaj zadeva dela že kaki 2 uri brez problema, prej je v tem času prekinil že najmanj 2-3X. Ne vem, kako se nisem tega spomnil, pri skoraj vsem ostalem bi pomislil na to, disku pa nisem do zdaj še nikoli nadgrajeval FW.

Mohimm ::

Da ne bom odpiral nove teme:

23" monitor Medion
fullHD, hdmi, 2ms ( nerealno? )
Cena cca. 150€.

Ima kdo izkušnje? Se za to ceno dobi kaj boljšega?

Duhec ::

Podaj link do tega monitorja.

Mohimm ::

 Hofer Monitor

Hofer Monitor



Iz letaka...

Duhec ::

Aha, firbcal me je tisti tvoj vprašaj za nerealno pri 2ms ...
2ms je GTG (ti lepo piše) in je realno, torej cca. 5ms za black to black.

Mohimm ::

Uh, torej sem bil do sedaj napačno podučen, da je grey to grey težje (beri - počasneje) od b2b. Hvala za razjasnitev.

Recimo primerjava s tem:
AOC 2350sh

Kateri bi bil boljši izbira?

Duhec ::

Po mojem je to isti šmorn. V Hoferju zna zaloga hitro poiti.

Heisenberg ::

Mohimm je izjavil:

Uh, torej sem bil do sedaj napačno podučen, da je grey to grey težje (beri - počasneje) od b2b. Hvala za razjasnitev.

Recimo primerjava s tem:
AOC 2350sh

Kateri bi bil boljši izbira?



Vzames tistega, ki ima daljšo garancijo!

Percusso ::

Percusso je izjavil:

Halo vsem, bom tudi tukaj vprašal, ne zamerit:

Je tukaj kdo ki je videl ali ima Hofer ChiliGreen monitor (23,6") in mi lahko pove:

Kako se nastavi naklon pri tem monitorju?

Vem, ne bi smelo biti problemov, ampak ne bi rad polomil česa.
Nisem uspel prepoznati pravega gumba ali vijaka.

Bedasto, ampak vseeno vprašam!
Pa hvala!


Ah, jasno da sem najprej pogledal navodila. Knjigo in Google.
Po dolgem času pa še enkrat tudi tukaj.

Vem da je bedasta stvar in čisto možno da tega neobhodnega nagiba ta poceni zadeva nima sploh.
Ampak potem ko sem vprašal na "uradni podpori", tukaj, pa še kje...
tega preprostega odgovora še vedno nimam.

Lahko kdo to kje preveri?
Hvala za vsako dobro misel! 8-O

_dragon_ ::

Zanima me vaše mnenje o tej konfiguraciji: klik. Se mogoče kaj podobnega dobi kje drugje ceneje? (Računalnik bi bil namenjen "domači" uporabi - brskanje po internetu, mail ...) Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _dragon_ ()

mtosev ::

ok za svojo ceno. cpu pa ni blazno hiter:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

trnvpeti ::

za domaco uporabo si sestavi en racunalnik
bilokaksno plato 1155 cca 50eur
g530 za 40eur
4G rama za 20eur
eno ohisje z napajalnikom 35eur
dvd za 20eur
en 320G disk (kaj vem kolk so cene sedaj, recimo 60eur)
skupaj 225eur

taksen racunalnik ti bo vse delal za domaco uporabo
tako kot tisti gor

sedaj bo argument, da ima hoferjev boljso grafiko
s tisto grafiko lahko igras kaksne igre?

ce bos igral igre, das v zgornjo sestavo eno grafiko do 6850

mtosev ::

kje pa je windows 7 home premium?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

trnvpeti ::

mtosev je izjavil:

kje pa je windows 7 home premium?

ops

kmetek ::

trnvpeti: a nižjih cen ne moreš napisati?
4gb za 20€ kje?
medion ima 1tb.

trnvpeti ::

recimo sestavi
po mojem bos hitro nasel modulcek za 4G

Gatsu ::

Ceneje kot je ta hoferjeva ponudba z 3 letno garancijo ne boš našel nikjer garant. Pa sodeč po specifikacijah ima tudi wifi, čitalec pomnilniških kartic, spredaj esata in usb3, zadaj optični izhod. Takih zadev najcenejše plate ponavad ne premorejo.

TOP ::

Saj ni treba,da je najcenejša plata lahko je kaj od Asrocka.Pa tole iz Hoferja je vse uredu in prav sam ko crkne,kar vrnejo denar.Sam ti rabiš zadevo ne pa denar.

šernk ::

jah greš v drugo trgovino in kupiš novo takrat še cenejšo in boljšo zadevo če crkne po 2 letih za isti denar.

saj ko nesem prenosnik v xyz trgovino ga tudi rabim, pa sem lahko tudi 45 dni brez prenosnika in brez denarja za novega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mr1two ::

@TOP a kr dnar vrnejo, če crkne znotraj garancije? Kolk pa? Ti v Hoferju so pa res ekstremisti :)

RockyS ::

Povrnejo ti celotno ceno. Ne, ampak vedo da na 1000 kosov jih 10 crkne in jim ni problem zamenjat. Ti boš o njih še zmeraj imel dobro mnenje in še naprej kupoval pri njih, oni bodo dali računalnik popravit in ga prodali po akcijski ceni. To pa je vse.

@nny ::

Res vrnejo denar, v celoti! Preverjeno.

francek1 ::

Ene očitno res hudo boli, da se najboljša ponudba nahaja v (za njih) zelenjadarski trgovini. Ampak tako pač je in to kar nekaj let. Sam kupujem računalnike za firmo le še tam. Le pri enem sem moral menjat DVD pogon, pri drugem pa mi je počil gumbek za vklop. Oba dela sem dobil po pošti brez, da bi staro robo pošiljal nazaj. Najbolj pa mi je všeč sistem za backup na zgornji strani...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Ja, samo problem je ponavadi količina. Vsaj kakor sem do zdej videl so vedno dobil samo par kosov in ker je ponudba dobra vedno vse zgine v parih minutah. Medtem ko drugje dobiš isti model praktično kadarkoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sznn ::

Še moje izkušnje z zadnjim prenosnikom, ki je stal 550Eur.
Akoya MD98920, 17'' laptop 2x USB3, hdmi, dual boot (windows in ubuntu light linux).
Za hitro brskanje po internetu je fast boot (oziroma Ubuntu light) kransa zadeva, sistem pokaže ikone po 4 - 5 sekundah. program sicer potem potrebuje še par sekund da se zares starta (nisem meril koliko). Ampak če računam da je start Windows bistveno počasnejši in da prav tako traja, ko klikneš na program, preden se zares odpre, je tale fast boot res fast. Problem je ker ni administratorskega dostopa in zato ne morem dodati par stvari, ki bi jih rad dodal poleg osnovnih stvari (kot npr Vitrix klienta, ampak za hitre stvari je zadosti.
Priložena je USB TV kartica in daljinec, programe lepo kaže.
Še o USB 3. Imam WD 1Tb disk, ki ga je prepoznal samo kot USB2 in še to samo na en port. Poiskal sem driverje, pa je potem prepoznal disk tudi na drugem portu. Dobil sem drug disk (manjši 500Gb), ki ga laptop prepoznal kot USB3 (hitrost je bila okoli 50Mb/s). Pomislil sem da je problem v velikosti kabla ali premajhni napetosti, vendar se je na koncu izkazalo, da so konektorji na disku že rahlo zviti in če kabel držim bolj na trdo, potem tudi 1Tb disk prepozna bp.
Slabost laptopa je samo v tem, da nima slota za pcmcia kartice.

Končna ocena, sem zadovoljen z laptopom in za to ceno odlično opravlja svojo nalogo.

BatumBatum ::

Nekateri bluzite na polno.........denar v Hoferju dobite nazaj za računalnik samo v primeru da je od nakupa manj kot dva meseca ali pa je bil računalnik trikrat na popravilu in popravilo ni možno...potem dobite povrnjeno kupnino.Da pa imaš računalnik doma 2 leti in ti nekaj crkne greš v Hofer in rečeš jst bi denar----no go prjatu......

solatko ::

V primeru, da popravilo ni možno je go.
Delo krepa človeka

kmetek ::

To je tudi drugje, če popravilo ni možno, mine itaq vmes 45 dni in dobiš ekvivalentno nakupu/cenovno aka zamenjava.

St235 ::

Dobiš drug računalnik, nikakor pa ne dobiš denarja. PA tudi to da lahko brez ceremonij v dveh mesecih dobiš nazaj kupnino je svetlobna leta, pred drugimi slovenskimi trgovci. Da o tem ,da ti v primeru reklamacije rezervni del mirno pošljejo brez 44 dnevnega zamika je tudi več kot pričakujem od računalniških firm v RS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kmetek ::

44-45 dni pride če rezervnega dela servis nima na zalogi in mora naročiti po ustreznem kanalu. Ne sedaj pisati, kot, da je njim (ali trgovini) v interesu da stranka čaka 45 dan. To so nebuloze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

St235 ::

R
O
F
L

Samo na tem forumu lahko pogledaš kaj vse se dogaja z servisi v RS, ne vem zakaj se glede uveljavljenja reklamacije/garancije v Hoferju nihče ne pritožuje. Žalostno je da, ima ena "zelenjavarska" firma te stvari poštimane kot se spodobi, medtem ko specializirana podjetja, kakršno tudi ti zastopaš tega niso sposobna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kmetek ::

Zato, ker imajo lastno mrežo neodvisno od zunanjih postopkov kakor vse klasične trgovine, ki so odvisne od postopka na servisu - dodaten vmesni člen.
Ko bo HP/ASUS/ACER itd naročil isti način servisom po svetu, bo isto...v tem trenutku pač ni. Do sedaj večine to ni motilo, sedaj je pa kar moteč dejavnik?
Po tvoje naj ostale branže nehajo delat prenosnike? Pustimo samo Medion & Hofer?

francek1 ::

S takim odnosom, kot ga imajo nekatere, je odgovor da. Pred leti sem bil zagovornik specializiranih računalniških trgovin, pa so me izkušnje izučile. Odkar računalnike kupujem med zelenjavo, nimam nobenih težav več.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

šernk ::

kmetek je izjavil:

Ne sedaj pisati, kot, da je njim (ali trgovini) v interesu da stranka čaka 45 dan. To so nebuloze.


ko sem nesel monitor popravljat, sem ga čakal 40 dni. trgovini ni bilo v nikakršnem interesu, da me pokličejo in sporočijo naj ga pridem iskat. ko sem se po 40ih dneh sam pojavil na vratih, sem pa dobil na škatli monitorja še 1cm prahu. tako, da to niso nebuloze, to se dogaja, če stranka ne teži. edino iz merkurja so me do sedaj sami klical, ko je bila zadeva popravljena, ali pa so dali novo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

St235 je izjavil:

R
O
F
L

Samo na tem forumu lahko pogledaš kaj vse se dogaja z servisi v RS, ne vem zakaj se glede uveljavljenja reklamacije/garancije v Hoferju nihče ne pritožuje. Žalostno je da, ima ena "zelenjavarska" firma te stvari poštimane kot se spodobi, medtem ko specializirana podjetja, kakršno tudi ti zastopaš tega niso sposobna.


+1

Sicer se jaz ne morem pritoževat nad IBM servisom. Tako da ... Kolikor denarja, toliko muzike ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kmetek ::

šernk: no to se pri meni ne bi zgodilo, ker meni je pomembno, da kupec dobi isti dan, ko pride iz servisa.

šernk ::

tebi morda, ampak večini prodajalcev se enostavno j***. tudi sam poznam eno manjšo računalniško trgovino, kjer se človek potrudi, vsi ostali so pa bolj ali manj za se izogibat.

največji minus kar sem ga dosedaj slišal pri Hofer garanciji je, da moraš čakati 14-20 dni na popravilo. toliko čakaš praktično kamorkoli neseš, razen na avteri in IBM so mi zadevo zrihtali v najkrajšem možnem času (še isti delovni dan ali naslednji delovni dan). ne trdim, da so vse trgovine zanič glede tega, je pa večina servisov v SLO zanič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kmetek ::

no nismo vsi enaki :)

francek1 ::

šernk je izjavil:

tebi morda, ampak večini prodajalcev se enostavno j***. tudi sam poznam eno manjšo računalniško trgovino, kjer se človek potrudi, vsi ostali so pa bolj ali manj za se izogibat.

največji minus kar sem ga dosedaj slišal pri Hofer garanciji je, da moraš čakati 14-20 dni na popravilo. toliko čakaš praktično kamorkoli neseš, razen na avteri in IBM so mi zadevo zrihtali v najkrajšem možnem času (še isti delovni dan ali naslednji delovni dan). ne trdim, da so vse trgovine zanič glede tega, je pa večina servisov v SLO zanič.

nO, ČE PA SAM UGOTOVIŠ, KAJ JE NAROBE S ŠKATLO, TI PA V DVEH DNEH PO POŠTI POŠLJEJO DEL.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

solatko ::

šernk - Ni toliko problem, da so servisi zanič (izjema so tu nekateri uradni servisi, ki so glede na renome firm, ki jih zastopajo, pod kritiko), temveč v pogodbah, ki jih imajo naši dealerji z veletrgovci. Zalog rezervnih delov praktično ni in na vsak kos je potrebno čakati, da se nekaj referentov odloči vzet primer v roke. Postopek se še podaljša, če tudi uradni zastopnik firme, dela nima na voljo in je potrebno zadeve reševati pri proizvajalcu, na daljnem vzhodu.
Medion je tu velika izjema na Evropskem trgu, saj z izdelki zalaga nekaj trgovskih verig, med največjimi, je seveda Hofer. Temu primeren je tudi odziv, saj promet teh trgovskih verig pri elektroniki, pomeni zelo mali procent, skupnega prometa, zato je možno hitro vračilo denarja, hitra zamenjava, odziv pri zamenjavi pokvarjenih stvari.
Pri specializiranih trgovcih elektronike, pa je to glavni vir zaslužka, večina jih dela z bančnimi krediti, tako da si kakšne večje založenosti z rezervnimi deli, niti ne morejo privoščit.
Delo krepa človeka

fosil ::

Tudi pri medionu niso biseri.
Na tem forumu imamo že kar nekaj primerov dolgega čakanja na njihov servis.
Tako je!

opeter ::

Se je kaj spremenilo zdaj pri Medionu, odkar jih je prevzel Lenovo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

Verjetno se bo kvaliteta še povečala in poprodajne aktivnosti še izboljšale.
fosil - daj kakšen link do teh pritožb. Lahko, da je šlo za izdelke, katere so morali dobiti direktno od proizvajalca. Telefonska odzivnost je enkratna, po klicu za nek pokvarjen prenosnik, so me v 10-ih minutah poklicali iz Nemčije in mi posredovali navodila celotnega postopka. Izdelek je bil vrnjen v trgovino, čez dva dni je prišel nov, močnejši in boljši izdelek, s triletno garancijo, brez enega € doplačila.

Pri nas že klic v večini firm težko dočakaš, moraš po navadi čez par ur, ponovno klicati.
Delo krepa človeka

fosil ::

Tukaj je en primer.
Tako je!
««
3 / 194
»»