» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
177 / 194
»»

Machete ::

Hehe .. amazonova mnenja pa ocene 'pa to'..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dj cotto ::

Han je izjavil:

Ocenjen ni kaj prida...

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspi...


Tale članek se nekako ne sklada s testi, ki so jih naredili. Jaz ne vidim, da bi v primerjavi s HP Probook 455R G6 kje zaostajal za 30%. Še največ zaostaja GPU, 29% manj od povprečja za Vego 8. Za HP-jem zaostaja 19%, pa ga kljub temu potolče v igrah. Ima pa HP precej večjo porabo (Reader/Idle -50%, Load -33%). Skupna ocena pa 78 (Multimedia) Acer, 80 (Office) HP. Prav tako se v primerjavi z Lenovom večja razlika pojavi le pri 3D Marku in pri hitrosti SSD. Skupna ocena Lenovo: 75 (Office).

Sem kaj spregledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dj cotto ()

klinker ::

Ker je tu precej pomembno hlajenje, ki je na teh cheap prenosnikih z en drek.
Sem v zadnjem letu dal ene 10 teh 500€ prenosnikov cez roke in prav vsi zacnejo throttle-at, ko jih solidno obremenis s kakim benchom. Pol je pa odvisno, keri manj throttla ima boljsi performans. :D

CleanPower ::

Ok, zdaj sem se odločil da bom tega vzel: https://www.universal.at/p/hp-15-db1225...

https://www.ottoversand.at/p/hp-15-db12...

Samo me zanima ali naj kupim pri unversal ki ima 3 leta garancije in ceno 380eur ali pri otto ki ima 2 leti garancije in 372eur

Han ::

Pri teh cenenih prenosnikih je vse zelo plastično, HP ima relativno slab (TN) ekran, slabo tipkovnico, skoraj neuporabno drsno ploščico, slabo hlajenje z glasnim ventilatorjem itd.

Mnenje za Acer Aspire 5 3200U:

https://www.newegg.com/acer-a515-43-r19...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

CleanPower ::

Si sploh pogledal? Sva ekran ima ne tn

Han ::

HP SVA = TN oziroma bolj TN kot VA. Vidni koti, kontrast in barve so slabi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

CleanPower ::

Aha, nisem vedel

hojnikb ::

SVA je standard viewing angle, torej tn
#brezpodpisa

CleanPower ::

A ni to super-VA al nekej tazga

hojnikb ::

Ne.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: CleanPower ()

Han ::

Na netu sicer najdeš SVA kot izboljšan VA, vendar HP pod SVA prodaja TN matriko.

Do 500 eur je Medion Akoya še vedno najboljši nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bajsibajsi ::

J.McLane je izjavil:

Pri prenosnikih je bistven "fit and finiš" ne pa drobovje. Edino če imate prenosnike samo zato, da je na enem in istem mestu na mizi.


IMO, ogromno folka kupi prenosnik in ga nikoli nikamor ne vzame oz. komaj kdaj.

buttcrack ::

Važno da gre v naročje pa po sili razmer zravn na skret

FormerUser ::

A je že kdo kupoval fitness opremo v Hoferju? Kakšna se vam zdi tale ponudba, glede cene in kvalitete?



https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Machete ::

Crane je solidna budget zadeva. Z utežmi pa težko zgrešiš, ker nima biti kaj narobe. Če te pa zanima ena miza (bench) s precej različnimi načini uporabe in ful različnimi utežmi, pa javi, ker sumim kolega, da bi se znebil rad, ker se je malo zaletel z nabavo in ne uporablja. ?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bedarija ::

nima kaj bit narobe z utežmi, en kolut železa, sam palca je tista ki ti lahko probleme dela če poči, vendar glede na to da je paket samo 26 kil te nima kaj skrbet.

FormerUser ::

Hvala. A 50 evrov za komplet je približno ugodna cena? Mize pa zaenkrat ne rabim.

Machete ::

Premisli za mizo, ker dobiš vse kar je gori x2 + miza (noge roke) za 90 eur :D
Cena je približno ugodna. Bolha nima kaj veliko boljšega za ponudit, čeprav rabljeno. Kar je lahko potencialni problem zaradi budget zadeve, je kaka sumljiva prevleka te palice, ki je ali strupena ali se bo oluščila, ali pa je vse ok.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Hvala. A 50 evrov za komplet je približno ugodna cena? Mize pa zaenkrat ne rabim.
Približno že, ampak boš skupno možno težo najverjetneje hitro premagala, sploh če boš trenirala spodnji del(za zgornji ti bo zadosti). Potem pa je spet vprašanje, če je palica zadosti močna, da bi zdržala dodatne uteži(vprašanje je koliko).

Mogoče si je boljše omisliti kettlebell - za 50EUR verjetno dobiš dva, recimo 8 kg in 12/16 kg. Prav tako lahko treniraš celo telo, pri kettlebellu imaš še veliko več vaj na voljo, sploh funkcionalnih - recimo turkish get up je zakon vaja. Spet odvisno kaj so tvoji cilji.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Machete ::

Se strinjam za kettlebell.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Hvala. A 50 evrov za komplet je približno ugodna cena? Mize pa zaenkrat ne rabim.
Približno že, ampak boš skupno možno težo najverjetneje hitro premagala, sploh če boš trenirala spodnji del(za zgornji ti bo zadosti). Potem pa je spet vprašanje, če je palica zadosti močna, da bi zdržala dodatne uteži(vprašanje je koliko).

Mogoče si je boljše omisliti kettlebell - za 50EUR verjetno dobiš dva, recimo 8 kg in 12/16 kg. Prav tako lahko treniraš celo telo, pri kettlebellu imaš še veliko več vaj na voljo, sploh funkcionalnih - recimo turkish get up je zakon vaja. Spet odvisno kaj so tvoji cilji.

Imam že en 6kg kettelbell, palico sem slučajno videla, ko sem listala njihovo reklamo in se mi je zdela zanimiva, v smislu, da bi lahko nekatere vaje, ki jih delam v fitnessu in so mi dobre, delala tudi doma, kot npr:



ali pa romanian deadlift, veslanje, dvig nad glavo, počepi... Morda je bolje, da si kupim močnejšo palico, da bo šlo gor več teže.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Imam že en 6kg kettelbell, palico sem slučajno videla, ko sem listala njihovo reklamo in se mi je zdela zanimiva, v smislu, da bi lahko nekatere vaje, ki jih delam v fitnessu in so mi dobre, delala tudi doma, kot npr:

ali pa romanian deadlift, veslanje, dvig nad glavo, počepi... Morda je bolje, da si kupim močnejšo palico, da bo šlo gor več teže.
Zakaj pa bi delala doma? Da kdaj pa kdaj ne bi šla v fitnes in bi potem raje doma delala? Če boš redno hodila v fitnes(in ne boš tam zabušavala na napravah :D), nima smisla doma še dodatno trenirati, sploh pa ne na enak način kot v fitnesu. Če pa se počutiš neproduktivno, pa so razgibalne vaje vedno na voljo ali pa joga, če iščeš izziv.

Če recimo hočeš vaditi formo/tehniko, je ta palica kar kul nakup. Redno trenirati še doma, poleg fitnesa, pa je malce overkill in recept za katastrofo.

Če pa se že hočeš namučiti za poletje(kar sicer odsvetujem), pa res priporočam, da vsaj ne delaš vaje na vedno enak način, ker to samo poveča možnost poškodbe. Delaj različne variacije, da zadeneš mišice na drugačen način. Drugače pa lahko lunge izvajaš na kettlebellu bp, pa še malce drugače je kot s palico.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

šernk ::

nekateri doma raje delamo kot v fitnesu ;)

+ lažje si je čas dobiti, če ne živiš ravno 200m od fitnesa, da ne govorim cenovno.

osebno imam ta male ročke iz hoferja že cca 5 let, vse je BP edino kar mi teži je navoj na palici, ker ga težko zatisneš in se stalno odtiska. Tudi te ročke, ki so iz dveh delov ne vem kako fiksne pridejo na sredini (nimam izkušenj). Prednost je, da so te verjetno 30mm palice in dobiš dokaj poceni dodatne betonske uteži (litoželezne so drage).

Jaz bi osebno raje dal malce več pa palice brez navojev, obvezno pa fi 30mm. Razmisli predvsem kaj točno rabiš, ker za cca 30eur več se da precej boljši set sestavit, ki ga potem bp nadgrajuješ.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bedarija ::

za dumbbell ročke, bom jst vedno priporočal z navoji, ker jih dviguješ nad glavo, postrani itd, in te gladke s sponkami če nimaš kakovostnih se lahko odprejo. raje poslušam kak ropotajo, zato ker so mičken odvite, kot pa da bi nad glavo držal plastične sponke. drugače so pa vsi dolgi drogovi fi 30mm razen če olimpijskega kupiš.

jype ::

Machete je izjavil:

Hehe .. amazonova mnenja pa ocene 'pa to'..
Umetnost.

https://www.amazon.com/Haribo-SUGAR-Cla...

šernk ::

bedarija je izjavil:

za dumbbell ročke, bom jst vedno priporočal z navoji, ker jih dviguješ nad glavo, postrani itd, in te gladke s sponkami če nimaš kakovostnih se lahko odprejo. raje poslušam kak ropotajo, zato ker so mičken odvite, kot pa da bi nad glavo držal plastične sponke. drugače so pa vsi dolgi drogovi fi 30mm razen če olimpijskega kupiš.

kk evo ti kitajce: https://www.vidaxl.si/e/8718475844204/v...

no glede tega, da se ti sponke znajo sneti če dviguješ postrani pa nisem pomislil :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Filip8 ::

šernk je izjavil:

bedarija je izjavil:

za dumbbell ročke, bom jst vedno priporočal z navoji, ker jih dviguješ nad glavo, postrani itd, in te gladke s sponkami če nimaš kakovostnih se lahko odprejo. raje poslušam kak ropotajo, zato ker so mičken odvite, kot pa da bi nad glavo držal plastične sponke. drugače so pa vsi dolgi drogovi fi 30mm razen če olimpijskega kupiš.

kk evo ti kitajce: https://www.vidaxl.si/e/8718475844204/v...

no glede tega, da se ti sponke znajo sneti če dviguješ postrani pa nisem pomislil :)


ko sem prebral, da ima dolga palica 2kg, me je malo zaskrbelo, kot da poskušajo čim lažjo naredit.. jaz sem si marsikaj kupil za doma, trx, battle ropes, mam 2 stari uteži, kolebnica, elastike pa še kaj, ampak v fitnes je pa še vedno najboljš it, če ne misliš vložit kakšnih 500-1000 eur v proper opremo, ker če boš treniral več k 1x na teden, ti bo že žal nakupa, slabše opreme. Ko se enkrat ustalim, pa če bodo finance, začnem z tapravo 20kg štango in par kolutov in nato se počasi nadgrajuje. do takrat pa mesečne karte v fitnesu.

Cruz ::

Filip8 je izjavil:

jaz sem si marsikaj kupil za doma, trx, battle ropes, mam 2 stari uteži, kolebnica, elastike pa še kaj, ampak v fitnes je pa še vedno najboljš it, če ne misliš vložit kakšnih 500-1000 eur v proper opremo, ker če boš treniral več k 1x na teden, ti bo že žal nakupa, slabše opreme. Ko se enkrat ustalim, pa če bodo finance, začnem z tapravo 20kg štango in par kolutov in nato se počasi nadgrajuje. do takrat pa mesečne karte v fitnesu.
Ja, če hočeš doma resno trenirati, je potrebno vložiti. Najcenejši in najboljši "bang for your buck" setup je najverjetneje power rack(cca 500 EUR), olimpijska palica(cca 200 EUR), uteži za palico(cca 150 EUR oz. odvisno od trenutne moči) in bench klop(cca 100EUR).

Vse skupaj cca 950 EUR, zadosti kvalitetno, ampak brez kakršnihkoli dodatkov. Jaz osebno bi še kupil dip bar(cca 50 EUR).

Jaz prav tako želim nekoč trenirati doma, lepo v spodnjih hlačah(ali pa čisto nag). Baje si močnejši. 8-)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

perci ::

Doma je ponavadi samo ena naravna lepota, v fitnesu jih mrgoli.

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

Zakaj pa bi delala doma? Da kdaj pa kdaj ne bi šla v fitnes in bi potem raje doma delala? Če boš redno hodila v fitnes(in ne boš tam zabušavala na napravah :D), nima smisla doma še dodatno trenirati, sploh pa ne na enak način kot v fitnesu. Če pa se počutiš neproduktivno, pa so razgibalne vaje vedno na voljo ali pa joga, če iščeš izziv.

Seveda ne bi dodatno zraven fitnessa delala, ampak kot nadomestilo, ker mi je malo odročen in ga ne obiskujem vsak dan, včasih pa sploh ne. Sploh pa ob trendu, da se bo za "naravno lepoto" lahko oprezalo tudi po garderobah, domači fitness postaja vse bolj zanimiva varianta. Sicer je pa tole že malo offtopic, bom enkrat odprla posebno temo/poiskala staro, pa bom tam prosila za kakšen konkreten nasvet glede sestave, solidnih znamk, vaj....

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Jaz bi ti priporočal kak obisk visoko intenzivne intervalne vadbe, samo tako da dobiš vpogled v to in vidiš koliko malo stvari dejansko potrebuješ za en kvaliteten trening. In potem to vse lahko počneš doma za zelo malo denarja. Kak life fit trak: https://www.mimovrste.com/pripomocki-za...
Par uteži, kak kolešček za trebušne mišice za ogrevanje in seveda tudi v vadbi, kako step pručko in kak bicikl ali otrbitrek da se najprej ogreješ.
polde

kjut ::

V kozarcu grskih oliv je bila do zdaj ena neizkoscicena. Salabajzrji.

mr_chai ::

FormerUser je izjavil:

Hvala. A 50 evrov za komplet je približno ugodna cena? Mize pa zaenkrat ne rabim.


a za teh par kilc ? Haha, niti slučajno. A na bolhi ni nič ceneje ? Jaz sem pred leti od šefa nekega fitnessa kupil olimpijsko palico + 150 kg za 120 eur. Oglas je bil verjetno na bolhi, se ne spomnim več. Ne rabiš kupovat novih stvari. Imaš tudi nekaj fb grup naših dvigovalcev uteži, tam je tudi dostikrat kak oglas.

johanblond ::

Uporablja kdo Hoferjev sesalec: Multiciklonski sesalnik brez vrečke.
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Običajna gospodinjska uporaba.

bedarija ::

točno tega ne, ima pa družina tistega easy home samostoječega in ne sesa pou kurca. ne vem pa kako je s tem, verjetno le ima boljšo sesalno moč.

floyd1 ::

Precej ljudi jamra glede sesalcev brez vrečke. Filter je treba pogosto čistit, sicer sesajo bolj bogo. Sploh baterijski, ki imajo večinoma že v štartu nekaj manj sesalner moči.
Imam eno malo baterijsko igračko od Makite in za kako malenkost posesat dela čisto spodobno. Ampak filter je pa treba pucat non-stop in je za nas zato praktično neuporaben (nikomur se ne da tega delat pred/po vsakem sesanju). Naslednji bo gotovo z vrečko.

blackmack ::

Mi imamo Hoover in Philips ciklonskega. Ko je posoda polna jo samo izprazniš. Če opaziš, da sesalna moč pade, samo filter opereš pod vodo in pustiš, da se posuši. Potem dela kot nov. To narediš 1x na par mesecev.

Frgazor ::

Tastari 2300w electrolux brez vrečke je sesal kot nor. Posesal je še celo stanovanje pri renovaciji pa smo samo oprali filtre in potem še leta gasa dalje. Drugače pa smo filtre čistili bolj sem pa tja po občutku, ker sam od sebe se ni nikdar zapacal.

Zdajšnji hoover je pa nek bio eko 700w proizvod EU-ja in je dejansko bolj hec kot ne. Saj sesa presenetljivo dobro. Kadar ni zapacan seveda, kar je približno tedensko.

floyd1 ::

Ta baterijska makita ima zelo majhen koš in to se hitro napolni, filter pa zapaca. Filter pa niti ni pralni, tak da... Čistim po vsakem sesanju, ker drugače nima moči. In takrat je precejšnja svinjarija, to se praši u tri p.m. Je pa njegov naslednik že narejen na vrečke, verjetno z razlogom. Na srečo ga uporabljamo le za stopnišče.
Pri "velikih" sesalcih s pralnimi filtri je verjetno res precej boljše. Ima pa to "brez vrečke" vedno svoje pluse in minuse.

šernk ::

johanblond je izjavil:

Uporablja kdo Hoferjev sesalec: Multiciklonski sesalnik brez vrečke.
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Običajna gospodinjska uporaba.


jst sem nazadnje vzel raje tega:
https://www.electronic4you.si/rowenta-r...

dela super, se pa ne spomnim točno kaj me je prepričalo v ta nakup.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fikus_ ::

Po EU "eko" direktivi je moč gospodinjskih sesalcev omejena na 1000W. Tako da ne pričakovati čudežev.

OK.d ::

Bo treba malo čez mejo iti ponj, tam imajo še vedno 2000Watne.
https://domod.ba/shop/proizvod/vox-usis...
Samo tale EU uredba je pa malo mimo z omejevanje moči sesanja, kot da bi narod cele dneve samo to še počel:P
LPOK.d

pero50 ::

LOL. Kupute industrijski sesalec. Se ne bo zapacal, filtrov praktično ne rabiš čistit, ni omejitve moči motorja, sesalne moči so neprimerljivo večje, je pa cena tudi temu primerna.

Bo pa večen :D

tikitoki ::

fikus_ je izjavil:

Po EU "eko" direktivi je moč gospodinjskih sesalcev omejena na 1000W. Tako da ne pričakovati čudežev.


A zato ne vidim vec mocnejsih sesalcev. Ker debil si je zamislil. :S

bedarija ::

dajmo vsi kupit najboljše sesalce, pardon to ni sesalec, to je tvoj življenski sopotnik Pro aqua Viverso. naj mi ga nekdo na dom pride prodat =)

darkolord ::

Močnejši sesalci so popolnoma nepotrebni.

Sem kupil najboljši Electroluxov sesalec in ima - kljub EU omejitvi 900 W - moč motorja samo 460 W.

Kljub temu ima zaradi boljšega designa (debela cev, boljše krtače/nastavi) večjo učinkovitost pobiranja prahu, tako na trdih tleh kot preprogah.

Ima boljšo filtracijo in je NEPRIMERNO tišji. Toliko, da si ga v bloku s tečnimi sosedi upam prižgati ob polnoči.

Tisti z močnimi motorji so pač drek sesalci z močnim motorjem. Večinoma delajo hrup, vsi ti watti pa zraven tudi še kaj posesajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

J.McLane ::

Jaz sem po 10 letih sedaj na tretjem sesalcu, to je Dyson V8, v enem letu se še nisem dotaknil filtrov (predfilter je baje pralni), samo hitro praznenje v koš za smeti, sesalna moč kot pri novem, baterija kot pri novem... No, ampak počakajmo še ene 3 leta potem bom pa dokončno sodil.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bsslo ::

A imamo kak info, da se bo v kratkem prodajala IP kamera? :)

Matevz96 ::

bsslo je izjavil:

A imamo kak info, da se bo v kratkem prodajala IP kamera? :)


Ta teden jih imajo v Leclercu, dva modela Reolink
#hooldthedoor
««
177 / 194
»»