» »

Srebro in CNC

Srebro in CNC

detroit ::

Rad bi naredil neko zapestnico oz obesek iz srebra. Kako se tega lotit, da ne bo zgledalo kot skorpucalo.
Se da naročiti pri kaki firmi rezanje členov tega obeska/zapestnice in brušenje/poliranje...
Stvar je taka, da se ne spoznam in kot vedno obračam na znalčke tuki.

Mogoče tudi teji 3d printerji (ki smo jih že predebatiral na tem forumu) lahko to naredijo pač samo iz plastike?
Skero

mihec87 ::

Zlatar..

detroit ::

ok beside the obvious, humor me...
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

kjhkjkop ::

Na cnc-ju izrezkaj kalup, pač na naredi dve polovičke, ki bosta predvidevam simetrične, nato pa daj zlatarju da ti notri vlije srebro. Tako boš pomoje še najceneje prišel skozi oziroma še ceneje, da sam stopiš srebro in ga vliješ :)

mihec87 ::

In kako to potem spraviš skupaj v zapestnico(imaš sklenjen krog)?

Sedaj če nimaš koga poznanega z cnc, tale kalupek zna kar nekaj vsekati..

Obesek ni taka težava vzameš kos srebra- žagico in pile na koncu pobrusiš in spoliraš...

kjhkjkop ::

Ja no predvidevam, da bo vsaj zapestnico kupu torej nit ki gre skozi obesek ali kakorkoli se pravilno reče.
Ja finesa cnc-ja,ki jo ti potrebuješ, torej za tako majhne kose ni ravno preveč pogosta med domačimi izvedbami cnc-jev, ampak če ne drugega se ti splača vsaj poskusit vprašat na maxi forumu http://www.elektronik.si/phpBB2/viewfor...

off topic:Če delaš obesek za svojo drago, najbolje da greš kot pravi moški v kak rudnik srebra in z golimi rokami nastrgaš rudo :)

Icematxyz ::

Se da naročiti pri kaki firmi rezanje členov tega obeska/zapestnice in brušenje/poliranje...


ok beside the obvious, humor me...


To je zdaj ravno nekje tako, kot da bi rekel boli me zob a lahko grem kam, kjer bi plačal za "popravilo" oziroma zdravljenje.

Zakaj točo pa ne bi šel zobozdravniku in zakaj bi raje šel na primer "kiropraktiku"?

Furbo ::

Kupi si srebrnik in zvrtaj luknjo vanj, pa bo lep obesek. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

Pa še poceni so zadnje čase. Kar skozi Dunajski Filharmonik in to je to.:))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Furbo ::

Kakšen Leto zmaja 1/2oz bo bolj cute.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

Jaz sem se šalil, hehe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Furbo ::

Bolje dati dobrih 20€ kot pa neke cnc mašine zafrkavati in porabiti na stotine €
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kjhkjkop ::

Hahaha furbo ti misliš da bo on šel svoj cnc izdelovat zato da bo naredil obesek ;((

mihec87 ::

Treba je vedet zadevo je treba narisat v cad kot se zagre(če hočeš ulivati nekaj z okroglimi robovi rabiš luknjo kamor srebro vlivaš) da se to lahko pretvori v g codo oz format razumljiv mašini, potem uporabiti ustrezen material da se srebro med ulivanjem ne prime ter nekaj časa na mašini da prideš do res gladkega finiša.Po ulivanju je potrebno zadevo spolirati ipd..

Za ta denar pri zlatarju dobiš že orng zapestnico/obesek kamor ti lahko vgravira kakšno zadevo...

Sedaj poor man home varianta bi bila pramodel iz nečesa in potem odlit kalup v gipsu(z svincem se da tako delat bp) treba je pa vedet da gips more bit 100% posušen kar pomeni kak teden na radiatorju pa še v pečici nekaj ur v nasprotnem pri ulivanju ujeta voda v gipsu zaradi temperature zavreje res silno in kalup raznese vsebino pa vrže naokoli ponavadi v obraz...Potem pa poliranje ipd.samo iz tega ne moreš narediti zapestnice..

Max kar je doma za delat je pomoje kot sem napisal obesek/ploščica katero obdelaš z finimi pilami,mašinco za graviranje pa še tu rabiš izkušnje saj narobe odrezano ostane tako..
Da se dobit tudi srebrno žico če kaj rabi(z tem mogoče delaš rinke pa jih sestavljaš in tam kjer je prerezano zalotaš(podobno kot bi hotel cin lotat skupaj),pa potem obdelaš do konca)..

V vsakem primeru pa iz prve(brez izkušenj) ne prideš na izgled blizu zadeve iz zlatarstva žal..

Furbo ::

kjhkjkop je izjavil:

Hahaha furbo ti misliš da bo on šel svoj cnc izdelovat zato da bo naredil obesek ;((


Nič takega nisem napisal, pravim da ni smiselno iti delati zadevo na CNC, kot si je on zamislil, da mu bo nek stroj delal člen po člen, bo zagotovo zelo drago, precej odpadka bo (ki se sicer lahko pretopi spet).

Ravno enostavno ni delati s srebrom.

http://ezinearticles.com/?Silversmithin...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Highlag ::

Drugače 3d printerji znajo sintrat tudi kovine. Sicer za srebro nisem slišal, ne vidim pa razloga zakaj ne. Vprašanje pa je, kje bi dobil nekoga s takšnim printerjem, da bi imel še srebro v prahu, ter koliko bi te to koštalo...

Mogoče bi raje gledal v kakšno drugo smer. Glina... To lahko doma narediš res lepo, kakšnega keramičarja boš lažje našel, da vržeš v peč. No za zapestnico verjetno tole nebi prišlo prav obesek pa.
Never trust a computer you can't throw out a window

detroit ::

hehe vidim da ste zagrizli na noto da sm škrtuh:)...well hotu sm bolj osebno se lotit tega, in glede na to da bi dal tudi delat custom made k zlatarju konc koncu pride več kot generik poleg tega bi bilo to dodano k darilu za rd ki je mcbuk pro.
Skero

nejcek74 ::

hm sem pred kar nekaj leti tudi sam delal podobne zadeve, sem pa imel dostop do srebrarskega orodja:
klešče in kladivce, prešica za stiskanje in valjanje, plinski gorilnik, pribor az lotanje (nisem uporabljal)

v glavnem postopek je šel takole:
iz surove palčke srebra sem zvaljla lističe ali žico, med valjanjem sem vsake toliko časa material segrel do žarenja, da se ni začel lomit
z uporabo klešč sem žico - ploščico deformiral: če želiš da zadeva ostane v zviti obliki, je dovolj da jo s kleščami držiš in z gorilnikom segreješ. tako pregreta kovina izgubi elastičnost. Tako tudi ravnaš žico ali ploščico, daš jo na ravno površino in pregreješ. Precej uporabna zadeva.
Lahko pa po kovini tolčeš in se bo začela zvijat - tako se dela skledice ipd.
Na koncu potopiš vse skupaj v razredčeno kislino??? da dobi nazaj lepo barvo (še posebej med gretjem spreminja barvo).

Srebro je super in se ga dobro obdeluje. Ker je precej mehak in plastičen ga je precej enostavneje obdelovati kot trdnejše kovine. Gorilnik je dovolj najbolj poceni na klasične bomobice. K lotanju se nisem nikoli spravil, se moraš malo privaditi in imeti gorilnik z usmerjenim plamenom.

Edino orodje, ki je posebno in zate težje dostopno je prešica, vendar če lahko kupiš srebro v ploščicah ali žici je ne boš poterboval. Zbiraj ostanke srebra, ker ti jih srebrar na koncu lahko odkupi.

Če imaš dovolj časa poskusi, darilo ki ga sam ustvariš je res nekaj vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

detroit ::

Hvala vsem za info, sem se odločil da mogoče iz oniksa kje kej naročim, samo spet moram brskat za informacije o [i dont know what] :D Torej mogoče kdo pozna postopek oz. še boljše firmo ki obdeluje oniks? Dvomim da zlatarji sami obdelujejo to
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

dzinks63 ::

Ko je ravno govora o CNC, kaj zmorejo vrhunski stroji, npr:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

anti Statična elektrika

Oddelek: Kaj kupiti
162474 (1821) zupanman
»

Prodaja zlata

Oddelek: Loža
103266 (2990) HunterMan
»

Cena srebra

Oddelek: Loža
223794 (3160) gumby
»

EK-MCW Silver Edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
816181 (4155) Eddy
»

MK4 aka. Morphling Kinetic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11712274 (7634) Boki_

Več podobnih tem