» »

Top gaming miška

Top gaming miška

boogie_xlr ::

Zdravo, kako je pa kaj s SteelSeries glodalci? Konkretno me zanima Sensei RAW (ne potrebujem fenci šmenci ARMja v podgani). Torej kako se v praksi obnese senzor na različnih podlagah in stabilnost SWja. Trenutno imam Logitech G5 in je še kar ok, le stranski gumb se občasno ne odziva.

MStrix ::

Razlika med 2012 in 2014 Deathadder-jem je v senzorju ter materialih, ki se jih roka dotika, tako da naj bi bila malo bolj kvalitetno izdelana in bolj natančen senzor.

Drugače pa ja steel series je tudi dobra izbira le da nisem našel modela z stranskimi tipkami

bL1nx ::

Prodajam Zowie EC2 eVo. Je v originalni škatli in brezhibnem stanju.
Za miš sem lani plačal 80EUR. Priložim tudi original račun.

Možnost ogleda v Trbovljah ali Ljubljani (LJ - po dogovoru).
Cena: 45 EUR

Kontakt: 041-232-006 ali frustratedas@gmail.com

Na voljo imam tudi Razer Deathadder 2013. Cena: 50 €

Kot hobi zbiram miške, tako da tiste ki imam dve ali več.. prodam.
To sta trenutno Zowie EC2 eVo ter Deathadder 2013. Obe miški sta v perfektnem stanju, popolnoma nova. Rabljena le dva-tri dni.

Prodajam predvsem zato ker sem prenehal resno igrati igrice, ter s prodanimi miškami kupim kakšno novo miš za testirati :)

BorutK-73 ::

Zakaj pa ne daš v "male oglase".

Insan3Lik3 ::

po email naslovu vidim zakaj rabiš toliko mišk :)):P
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Heavy ::

Da ne odpiram nove teme: za bolj lahkotno igranje fps iger tu pa tam iščem žično miš v rangu 30€.

V oči mi je stopila tale Zalmanova:

https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk...

Mnenja?

Insan3Lik3 ::

tale glossy občutek ni prijeten za igranje imo :P
pa probi najt kakšno z optičnim senzorjem
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

huelz ::

Kot poceni gaming miska se super obnese tale:
http://www.msi.com/product/mm/Intercept...

Jo imam sicer v sluzbi, super kolescek, pa v redu stranska gumba, vsecna oblika (za simetricno in claw grip), edino pozna se po mesecu ze uporaba na gumiranem coatingu, kar me za to ceno ne moti.

Edit:
Pa se laserska je! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Matevz96 ::

Buggy ::

huelz je izjavil:

Kot poceni gaming miska se super obnese tale:
http://www.msi.com/product/mm/Intercept...

Jo imam sicer v sluzbi, super kolescek, pa v redu stranska gumba, vsecna oblika (za simetricno in claw grip), edino pozna se po mesecu ze uporaba na gumiranem coatingu, kar me za to ceno ne moti.

Edit:
Pa se laserska je! :D


Ko smo ze pri poceni gamerskim miskah....jaz imam ze kake stiri leta Sharkoon Fireglider Black - laser.

Takrat je bila 26EUR, cisto na vrhu Delove stolpnice v LJ je bila neka racunalniska stacuna SOLO, ki je ni vec.

Miska se vedno dela kot prvi dan, brez skripanja, tezav s stikali ali kaksnih SW nekompatibilnosti... pa jo med drugimi naziga tudi 10 letnik. Priporocam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

BorutK-73 ::

Heavy je izjavil:

Da ne odpiram nove teme: za bolj lahkotno igranje fps iger tu pa tam iščem žično miš v rangu 30€.

V oči mi je stopila tale Zalmanova:

https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk...

Mnenja?

Poglej Logitech M500, je laserska.

bL1nx ::

Bom dal v male oglase heh :] se mi je zdelo tako bolje..saj sta novi in mogoče jo bo kdo tako prej kupil, ko si bo hotel kupit novo in se bo zanimal za miš s prebiranjem po forumih :)

Za moje pojme, skoraj boljše dodati še 15€ in si kupiti res high-end miško kot je Zowie EC2 eVo z Avago 3090 senzorjem, kot pa "srednjega" ranga miško s praktično brezveznim senzorjem.
Je pa res da je na internetu miš 60€+, tako jo pa lahko pri meni dobi kdo za 45€, pa še praktično nova je. Kar se lahko tudi prepričate seveda :)

BorutK-73 ::

Jaz bi mogoče vzel razerko, ampak sem malo prej naročil rabljeno G500, ker je moja g500 dokončno izdahnila.

shinko ::

Poglej še znamko Roccat.

Motion ::

bL1nx je izjavil:

Bom dal v male oglase heh :] se mi je zdelo tako bolje..saj sta novi in mogoče jo bo kdo tako prej kupil, ko si bo hotel kupit novo in se bo zanimal za miš s prebiranjem po forumih :)

Za moje pojme, skoraj boljše dodati še 15€ in si kupiti res high-end miško kot je Zowie EC2 eVo z Avago 3090 senzorjem, kot pa "srednjega" ranga miško s praktično brezveznim senzorjem.
Je pa res da je na internetu miš 60€+, tako jo pa lahko pri meni dobi kdo za 45€, pa še praktično nova je. Kar se lahko tudi prepričate seveda :)

mah kot weekend warrior ti lahko povem da kar se tiče sledenja ne opazim razlike med Logitech g400s, ki ima kljub letom še vedno enega najboljših senzorjev, in Gigabyte m6900 ki je stala 16e.

bL1nx ::

Splošno so najboljše miške Zowie (EC-a, EC eVo, FK, AM), Microsoft (wmo 1.1, wmo 3.0, imo 1.1, imo 3.0) ter nekater Razerjeve, Mionixove ter Logitechove. Seveda pa je vse odvisno od tega koliko časa igraš ter če sploh opaziš razliko med senzorji.

Če razlike ne opaziš, potem čim cenejše seveda:) happy fraggin'

PlayTheGame ::

Glede na vse teste in priporočila nabavil logitech g502. Super miška in vse, ampak scroll wheel dela kadar se mu zljubi. Zlasti, če grem v kako FPS igro (BF4, FC3,...) iz ljubega miru neha delat. In zadeva potem ne dela tudi pri browsanju po spletu. Probal že vse živo, od različnih USB vhodov do uninstalla in reinstalla gaming software-a, do uporabe brez software-a in nič od niča. Zanimivo pa je, da potem po nekem času, ko je miš izklopljena, scroll wheel začne zopet delat. In dela dokler ponovno ne grem v kako igro...

Kaka ideja ali rešitev? Ima še kdo tak problem? Ker sicer bom miško vrnil, ker za tak denar, da kolešček dela/ne dela, niti slučajno ne pride v poštev!
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Insan3Lik3 ::

to se ne sliši normalno, daš na servis pa je sej maš garancijo
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

BorutK-73 ::

Garancija.
Lahko še sprobaš na drugem računalniku.

MStrix ::

Moja G502 dela ena a od day one.

fireX88 ::

MStrix je izjavil:

Moja G502 dela ena a od day one.


enako tukaj...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

AapocalypseE ::

Moja Roccat dela tudi ena a + b od day one :))

Lahko samo rečem, da še tako kvalitetne miške nisem držal v rokah.

Pohvalno Roccat 8-)

PlayTheGame ::

Ok, rešil težavo - nesel miš nazaj in vzel drugo G502, ki seveda dela kot mora. Torej je bila defektna miš oz. kolešček. Sicer pa tole ni bila prva zadeva od logitecha, ki že od samega začetka ni funkcionirala. Ali imam samo jaz tovrstno "srečo" ali pa jim kvaliteta dejansko pada, kar je slutiti tudi po vse več pritožbah uporabnikov na njihovem forumu...:|

Lahko bi se recimo razgovoril o namerno defektnih tipkovnicah (K740 oz. Illuminated), kjer se pri uporabi točno določenih kombinacij tipk, ki se jih pogosto uporablja v igrah, pojavlja t.i. 'ghosting' z namenom, da bi pospešili prodajo njihovih gaming tipkovnic, ki pa so itak bolj kot ne crap... Žal logitech ni več to, kar je nekoč bil...:(
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Insan3Lik3 ::

mel sem veliko logitech izdelkov pa ni noben defekten od samega začetka :8)
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

r3dkv1c4 ::

PlayTheGame je izjavil:

Ok, rešil težavo - nesel miš nazaj in vzel drugo G502, ki seveda dela kot mora. Torej je bila defektna miš oz. kolešček. Sicer pa tole ni bila prva zadeva od logitecha, ki že od samega začetka ni funkcionirala. Ali imam samo jaz tovrstno "srečo" ali pa jim kvaliteta dejansko pada, kar je slutiti tudi po vse več pritožbah uporabnikov na njihovem forumu...:|

Lahko bi se recimo razgovoril o namerno defektnih tipkovnicah (K740 oz. Illuminated), kjer se pri uporabi točno določenih kombinacij tipk, ki se jih pogosto uporablja v igrah, pojavlja t.i. 'ghosting' z namenom, da bi pospešili prodajo njihovih gaming tipkovnic, ki pa so itak bolj kot ne crap... Žal logitech ni več to, kar je nekoč bil...:(

Pri toliko mio izdelanih tipkovnicah in mišk, se najdejo seveda tudi defektni izdelki.
Sam nisem imel niti ene same težave z njihovim izdelkom, je pa res, da imajo za vsak sektor temu primerne izdelke.
Nek šara tipkovnice jasno ne moreš uporabljat za gaming in potem pljuvat, da razne kombinacije tipk ne delajo, kot si ti želiš.

Logitech je bistveno več, kot je bil pred časom in njihovi izdelki so jasno še boljši in kvalitetnejši iz dneva v dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Egidij88 ::

t3hn0 ::

+1 za roccat. Konec lanskega leta sem kupil Kone XTD in moram rect da sem povsem zadovoljen. Je pa res da ne igram vec FPS :)
^.^

MStrix ::

Ta novi MX-Master zgleda da bo monster od miške, mx je res top miška za delo.

galu ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Nek šara tipkovnice jasno ne moreš uporabljat za gaming in potem pljuvat, da razne kombinacije tipk ne delajo, kot si ti želiš.


Tipkovnico, ki stane 80€ in nekateri batchi ne podpirajo kombinacije W + lshift + space lahko povsem upravičeno kritiziraš. To zna moja no-name tipkovnica za 7€. To so znale poceni tipkovnice iz konca prejšnjega tisočletja.

Ali je Logitech kvaliteta vedno slabša, ali pa je to namerno hendikepiranje produkta (in zamolčanje le-tega). Take your pick.

Svojo G700s bom verjetno vrnil, ker ma foro, da levi klik gumbek ropota med tipkanjem na tipkovnico, kar je seveda moteče.
Tako to gre.

r3dkv1c4 ::

galu je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Nek šara tipkovnice jasno ne moreš uporabljat za gaming in potem pljuvat, da razne kombinacije tipk ne delajo, kot si ti želiš.


Tipkovnico, ki stane 80€ in nekateri batchi ne podpirajo kombinacije W + lshift + space lahko povsem upravičeno kritiziraš. To zna moja no-name tipkovnica za 7€. To so znale poceni tipkovnice iz konca prejšnjega tisočletja.

Ali je Logitech kvaliteta vedno slabša, ali pa je to namerno hendikepiranje produkta (in zamolčanje le-tega). Take your pick.

Svojo G700s bom verjetno vrnil, ker ma foro, da levi klik gumbek ropota med tipkanjem na tipkovnico, kar je seveda moteče.

Čemu kupuješ tipkovnice za 80€, če znajo tiste za 7€ vse8-O

Logitech napreduje v kvaliteti, tega se ne da zanikat, ker poglejmo senzorje, gumbe, porabo wireless mišk, plastika, itd....in primerjajmo jih z 10 let starimi.

Jaz s svojo G700 nimam težav, pa je kar obremenjena, sploh kadar igram FPS igre.

Je pa pri miškah ravno tako, kot pri avtomobilih, če imaš srečo, se stalno nekaj kvari.

BorutK-73 ::

Tudi meni je crknila G500 (znana napaka-klik faili). Upam da bo druga G500 zdržala dlje. Bi kupil kaj drugega, ampak mi nobena ni oblikovno tako všeč. Celo razmišljam da bi dal vezje od ene cheap miške v staro ohišje od G500.

McAjvar ::

Trenutna Razer Naga mi crkuje (scroller dela slabo, malo v kontra smer, malo ne dela, včasih pa se mu zdi, kot da sem ga 3x zasukal okoli osi; levi gumb naključno sproducira 2 klika), zato iščem novo miš. Ogledano imam Logitech G600. Kako se kaj obnese? Ali je še kaj podobnega s čimveč gumbi ob strani in da je kvalitetno? Recimo, da nova Razer trenutno ni več opcija.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

MStrix ::

Razer se trenutno ne splača kupovat, ker je edini upgrade na nijihovih dodatkih rgb osvetlitev vse ostalo je stara tehnologija, kar se mišk tiče se splača Logitech malo pogledat

BorutK-73 ::

McAjvar
https://www.google.si/search?q=G600+kli...
Pa to je samo za klik, zgleda ima logitech probleme z stikali.

http://www.newegg.com/Product/ProductLi...
glej komentarje

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Borut, to be fair, tole lahko napišeš za vsako miško v google, in boš verjetno našel posameznike s težavami... Pa gledam newegg in amazon.com, imajo bolj ali manj vse te popularne miške okrog 50% glasov z najvišjo oceno in okrog 5-10% glasov z najnižjo oceno. Pač miške so zelo intimna in občutljiva stvar, zato ljudi hitro kaj zmoti.

Drgač pa imaš še G602, prav tako veliko gumbov in je novejši model.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AapocalypseE ::

Miške so zelo intimne in občutljive, se strinjam 8-)

McAjvar ::

Hecno, danes sem govoril z nekom, ki si je pred okoli 2 mesecema omislil ravno G600. Middle click mu ne dela več.

Škoda, pa sem bil precej zagret za to miš. Je še kaj podobnega s čimveč stranskimi gumbi na trgu, pa da je relativno kvalitetno? G602 ima premalo knofov (občasno igram kak MMO, pa sem se razvadil s temi priročnimi gumbi).
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

DarwiN ::

Kakšna Trust 166
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

BorutK-73 ::

DarwiN je izjavil:

Borut, to be fair, tole lahko napišeš za vsako miško v google, in boš verjetno našel posameznike s težavami... Pa gledam newegg in amazon.com, imajo bolj ali manj vse te popularne miške okrog 50% glasov z najvišjo oceno in okrog 5-10% glasov z najnižjo oceno. Pač miške so zelo intimna in občutljiva stvar, zato ljudi hitro kaj zmoti.

Drgač pa imaš še G602, prav tako veliko gumbov in je novejši model.

Imaš prav, skoraj vsaka stvar bo imela negativne ocene. Je pa dobro da se pred nakupom prepričaš kaj kupuješ. Osebno vem kakšen krš je G500, pa sem vseeno kupil še eno.;((
Se mi pa zdi da kvaliteta potrošnih izdelkov pada z leti. Od izdelka za 60€ pač pričakuješ da bo delal dlje kot "cheap" verzija za 10. Si pa tudi bolj zapomnemo ko nam dragi izdelek crkne, pri pocenih se nam pa jebe.

Insan3Lik3 ::

jst mam Logitech G9 in se mi je od nakupa (2008) samo kabel čisto pri miški pretrgal zaradi konstantnih pregibov tako da sem imel ene dve leti takole:

hahaha ne smejte se ;((
pred kratkim sem pa od enega slo-tech uporabnika kupil skoraj novo za 15eur kateri levi klik ni prav delal in sem zamenjal kabel in njegov kolešček ki je bil v boljšem stanju in zdej je kakor nova :D
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

BorutK-73 ::

Epic dyi mod.

ps
Kako si zdržal brez koleška? Meni ne gre.

Zgodovina sprememb…

Insan3Lik3 ::

sm se navadu :D sej kolešček sm mel sam je bil kabel predebel zaradi izolirja pa ni šlo čez lukno xD
tut na začetku je ful motlo k sm meu kr kabl med prsti haha



trenutno stanje. samo kolešček in kabel sta nova, drugo je vse iz 2008 ko sem jo kupil, odličen miš :)
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Osebno vem kakšen krš je G500, pa sem vseeno kupil še eno.

Tisti zloglasni dizajn bug z gumbi na G500 je bojda rezultat vlage in statike.. Odpreš miško in oba stikala prevlečeš z ALU folijo - problem solved... Bojda..

Probati ni greh... Razen če si jo že vrgel v smeti?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BorutK-73 ::

Jo še imam. Stikala sem zamenjal in delajo, ampak sedaj kolešček ne dela. Sem pa slišal za to vlago in statiko ko sem že razdrl in zamenjal stikala, bom verjetno to naredil na novi.

Zaphod_B75 ::

Na amazon.de sm za foro vzel Sharkoon Shark Force, kot svojo backup mouse in je presegla vsa pričakovanja.
Lepo sede v roko, odličen build quality, rubberized grip, udobna za daljše seanse....
V rangu okoli 13€ bi se težko našlo kaj boljšega.

togo ::

katera je po obliki podobna logitech g5 (dobro mi sede v roko) in je dobavljiva v slo

yoco ::

Živjo! Kupil sem mojo prvo gaming miško. Ima dodatnih 12 gumbov. Ko pritisnem na kakšen od teh dodatnih 12 gumbov v igrah, mi le te zaznajo kot da bi pritisnil na tipkovnico. A se ne bi to moralo ločiti, vsak gumb je posebej in nima veze z tipkovnico?

SuperVeloce ::

Katera miška točno in ali ima kakšen software priložen? Te zadeve se dajo načeloma nastaviti po želji
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

yoco ::

http://www.amazon.com/dp/B00GU8W5AE?
Sem dobil en cd zravn, ki sem instalirov en program

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yoco ()

Zstiller ::

Dela kot je mišljeno, poglej če imaš kje v v programu možnost nastavitev posameznih gumbov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065860 (4560) yayo
»

katero gamer miško kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211997 (1643) einstein :P
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538094 (30166) ShowDown
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314787 (13059) mr1two
»

Mnenja glede teh mišk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10618972 (16734) jazbec

Več podobnih tem