» »

Top gaming miška

Top gaming miška

FusionPanda ::

Torej odločam se med Genius GX Gila in Genius GX Maurus X. Kako mnenje?

AjgaBidona ::

Gilo bi jaz na tvojem mestu vzel

AjgaBidona ::

evo danes sem nabavil logitech g502 in sem zelo zadovoljen z miško.. ima 11 tipk, software je res izjemno narejen in zelo uporaben. V Big Bang-u sem se odločal med g502 in deathadderjem, ampak sem se odločil za g502, ker ima veliko več tipk kot deathadder, 12 000 dpi-ja, ki ga sicer nikoli ne bom rabil, ima veliko nastavitev in še lepša mi je osebno:)
+ za to kar ponuja je kar poceni miška;)

r3dkv1c4 ::

AjgaBidona je izjavil:

evo danes sem nabavil logitech g502 in sem zelo zadovoljen z miško.. ima 11 tipk, software je res izjemno narejen in zelo uporaben. V Big Bang-u sem se odločal med g502 in deathadderjem, ampak sem se odločil za g502, ker ima veliko več tipk kot deathadder, 12 000 dpi-ja, ki ga sicer nikoli ne bom rabil, ima veliko nastavitev in še lepša mi je osebno:)
+ za to kar ponuja je kar poceni miška;)

logitech je prava odločitev

spirit ::

Dober nakup in če bi vzel Deathhadderja bi se lahko tepel po glavi, ker bi vzel veliko slabšo miško.
G502 ne opzabi skalibrirat s podlago ;)

Luka The ::

imam R.A.T. 7 misko in zame je the best res edino kar je stane 115eur drgac pa best sede v usako roko ker ji lako spremenis karkoli tezo, sirino, dolzino, DPI, zraven dobis se dodatne dele :D

boset ::

No js sem se že tudi počas navadil na g502, še vedno se včasih zaklikam (tipka za višanje DPI) Shift tipka bi pa lahko bila malo bližje, mogoče mi preozka deluje... še morm R.A.T.7 sprobat!
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

54j0 ::

Še ena zanimiva novinka:



Sicer rahlo podhranjena, glede na g502, a ima bolj priročno postavljen "dpi shift" gumb. Na g502 je res preveč spredaj in je udobno dosegljiv le za tiste z jeti-palcem.

BorutK-73 ::

Iščem menjavo za G500 (desni klik nagaja), žična, laser in 40-50€.

dolenc ::

Če ti dvoklika, je to pogosta težava pri tem mišu, s preprosto rešitvijo, ki jo najdeš na netu.

BorutK-73 ::

dolenc je izjavil:

Če ti dvoklika, je to pogosta težava pri tem mišu, s preprosto rešitvijo, ki jo najdeš na netu.

Ni to.
Ne drži klika, naprimer ko držiš desni gumb za sniper pogled, te kar meče ven in nazaj. Sem je pred 2 mesecema odprl, očistil in je bil mir do par dni nazaj. Jo že imam poln kufer čeprav je super miška za mojo roko.

BorutK-73 ::

Ps
Našel nekaj navodil kako to popravit, tako da bom prvo probal popravit.
Link
http://zalbee.intricus.net/2014/02/how-...

dolenc ::

Preden greš v masaker lahko še tako probaš.. Na stikalo obleči(ali pač nekako zamotaj da bo stalo ko zapreš) par plasti alu folije. Pri meni je to bilo dovolj, en mali, večplasten, kvadratek sem nalimal na tipko in miš deluje že kako leto brez problema, mel pa isto težavo kot ti. Seveda preden greš kel limat sprobaš na suho :)

BorutK-73 ::

dolenc je izjavil:

Preden greš v masaker lahko še tako probaš.. Na stikalo obleči(ali pač nekako zamotaj da bo stalo ko zapreš) par plasti alu folije. Pri meni je to bilo dovolj, en mali, večplasten, kvadratek sem nalimal na tipko in miš deluje že kako leto brez problema, mel pa isto težavo kot ti. Seveda preden greš kel limat sprobaš na suho :)

Bom probal danes.

BorutK-73 ::

Mislim da mi je uspelo popravit. Sem pa naredil tako kot je v mojem linku, na dolencov predlog sem pa pozabil;((

54j0 ::

Tudi jaz sem tako popravil par mišk, odpreti tisti pokrovček na stikalu je silno lahko. Vse kar rabiš, je rezilo tapetniškega noža, ali kaj podobnega. In seveda poceni miš za žrtvovanje :| - jaz sem vzmet kar zamenjal, saj je bila POČENA (mx518 v2, g500). Pri tem pazite le na gumbek, saj je res majhen in se hitro izgubi.

Btw: ta stikala imajo le tri kontakte in če se da iz miši vzeti PCB in so kontakti izpostavljeni, je še najlažje zamenjati celotno stikalo. V večini mišk so Omron stikala standardnih velikosti. Nenapisano pravilo: starejša, kot je miš, bolj trpežno stikalo ima. To vem, ker sem razmontiral že cel kup Omron stikal in so v starejših precej debelejše vzmeti.

BorutK-73 ::

Če bi hotel zamenjat celotno stikalo, bi moral čisto razdreti miško. Sem odprl stikalo in tisti jeziček malo zvil da je višje. Je pa potrebno potrplenje in mirna roka in seveda majhna orodja.
Že imam 20 let špico od šestila "Pitagora 2000"(edina uporabna stvar tega sranja) in sede ravno prav v roko plus ima hrapav izrez da ne drsi iz roke in sem z lahkoto odstranil pokrov stikala, seveda beli gumb je padel ven kar ga nič ne drži notri.
Zaenkrat miška dela kot treba, edino levi klik je zdaj malo tišji.

Pitagora:

54j0 ::

Škoda, da nisi imel zamenjave zanjo, po upogibanju znajo te vzmeti kar hitro počiti. Sicer pa funky šestilo, zgleda kot futuristično orodje za... razdiranje miši :).

Margecan ::

Kupil sem mad catz rat 5 in sem se pošteno zajebal...miška je težka ko beton pa čeprav sem vse uteži ven pobral.Iščem zamenjavo kaj priporočate

A je mogoče kdo pripravljen za kakšno menjavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Margecan ()

AjgaBidona ::

logitech g500, g502, g700, g400, g402.. :))

BorutK-73 ::

G500 ne vem če se prodajajo. Se jo pa izogibaj, ima probleme z dvojnimi kliki in ne drži klika.

54j0 ::

Take probleme razvije šele po kakem letu - dveh (takrat sem moral menjati vzmet v stikalu leve tipke). G500s naj ne bi imela teh težav (kvalitetnejši glavni stikali) in tudi držati jo je lažje, zaradi drugačnih površinskih materialov (to ni reklamni bullshit, ampak dejansko drži).

Jaz osebno, bi se raje odločil za g502, ker je za relativno majhno razliko v ceni, bistveno bolj kvalitetna. Da razložim:

-popolnoma kovinski kolešček, ki v prostem teku drsi dlje, v klasičnem načinu pa se "zatika" zelo izrazito in je zato bolj uporaben v npr. igrah (pri g500 in g500s, sem težko našel pravo "zarezo", pri g502 pa tega problema NI).

-na otip prijetnejši gumirani segmenti, ki se tudi bolje "primejo" na dlan in je zato miš lažje dvigniti.

-na g500s imaš le dve kvalitetni Omron stikali (ostalo so cheapshit knoflci), g502 jih ima 8(!). Od teh osmih je pet klasičnih in tri fizično manjša, ki pa dajo skoraj enak klik, kot klasična - torej so verjetno vsaj podobne kakovosti.

-senzor na g502 ima možnost kalibracije, ki pozitivno vpliva na natančnost (sem bil kar presenečen, da ni gimmick).

V glavnem, iz strani izdelave, g502 bolj opraviči svojo ceno, kot g500s, čeprav je slednja cenejša.

p.s.: bistvena razlika med njima je tudi to, da je senzor na g500s proti "vrhu" miške (bliže kablu), na g502 pa je na sredini. To je meni osebno bolj všeč, ker se miš obnaša zelo podobno, kot mx518, ki je bila moja top miš vrsto let - subjektivno, ampak vseeno omenim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

AjgaBidona ::

ja, tudi jaz priporočam g502, imam jo približno dva tedna in sem zelo zadovoljen z njo;) težko dobiš kaj boljšega, glede na ceno.
edina stvar kar bi te lahko mogoče motila je tipka za dpi, ki je mogoče malce preveč oddaljena za ljudi z majhnimi prsti.

hmm? ::

dečki, končno sem nabavil g700s, super zadeva. forget 'bout razer krep products... mislim, da ne grem več zlogiteca... ergonomija top, dela k švicarska ura,...
Lahk bi sicer bla mau večja in težja, sam to je osebna perferenca, ka mam večjo šapo. Mogoče bi lahka tudi kolešček bil trši.
Drugač pa je svetlobna leta pred mambo (2012), ki sem jo meu oz. še mam... kupi kdo mambo?

aja pa hyper scroll - bomba top za outlook in podobne oslarije!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm? ()

54j0 ::

Odreži mambi kabel in jo nabij na steno, da je ne bo kdo slučajno uporabljal.

/troll off. Moral sem malo:).

hmm? ::

prodam jo ugodno! - 190€ + shiping, saj je razer konec konce... :D

petron ::

Poročaj kako drži baterija, ko boš rabu wireless.
Jst se odločam med to in g602.
Eni pravijo da je kabel pretrd.
Ali to drži?

hmm? ::

OMG dečki ni vse postlano z rožicami, tudi pri logitecu ne.

Ne morem verjet kakšna bedna finta. Imam logitec wireless adapter in ko gonim g700s v wireless mode adapter ne dela... kakšni predlogi mogoče?

petron, drugač je super vzami g700s ne rabiš razmišljat razn, če maš wireless adapter zraven, pa mogoče še kaj? tehnologija pač - nepopolna kot ljudje.

Sssaga ::

Maherji... najboljša miška za ca. 20€. Velika, ergonomska in pa da nima problemov z dvojnimi kliki itd. DPI, MMO gumbi in ostalo ne nucam/izkoristim (beri: nisem hardcore COD/BF gamer sem se pa že naveličal laptop miške...).

hmm? ::

Hm zarad takih ko si ti ubogi lastniki logiteca in podobno trpijo pomanjkanje in lakoto...

petron ::

Kje si jo pa nabavil?
Za koliko?

frustratedas ::

http://www.zowiegear.com/index.php?i=pr...

http://www.zowiegear.com/index.php?i=pr...

Priporočam, Zowie FK ali Zowie EC2 eVo.

Definitivno najboljši miški trenutno na trgu.

Lp
Intel i5-3570K \ Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme / ASUS Sabertooth Z77
GeForce GTX 660 TOP 2GB \ Corsair Vengeance 16GB CL9 / SSD Samsung 128GB
Thermaltake Xaser III Black \ 24" BenQ XL2411T / Logitech Z-2300

hmm? ::

petron V big bongotu, če ti gre za € gor dol jo dobiš ceneje...

Še nekaj osebnih mnenj glede g700s:
+ izredno dostopni gumbi vsi brez izjeme (na mambi stranskih sploh nisem uporabljal..)
+ software (vsaj napram razerju) no bullshit here
+ hyper scroll tak legenda, ker miško večinoma uporabljam za delo je res fino
+ v wireless dejansko dela normalno - unlike mamba
+ izjemna ergonomija (za velike tace še posebaj)

- zgornja površina ni najbolj prijetna na kožo - šapa švica, saj lahka končno uporabljam palm grip
- scroll premehak za gejmanje za delo okay - sicer ni kritično
- kabel za napajanje je dejansko bil na mambi boljši, ker ni bil tolko moteč v wired modu..
- motenje z drugimi wireless devici. prej omenjeno težavo sem rešil tako, da sem jih dal vsako v svoj kot :)

za baterijo še javim. sicer sem nastavil dva profila gaming in pa za delo - power saver...

mancini ::

katere naprave pa ti moti oz kaj ti moti 700-ko

jaz imam po navadi 2 Logijevi miši pa ni nobene motnje ( air in 700s)

Sssaga ::

hmm? je izjavil:

Hm zarad takih ko si ti ubogi lastniki logiteca in podobno trpijo pomanjkanje in lakoto...


Višam na 50€. Se že najde kaj primernega in da drži?

hmm? ::

sssaga - malo cinizma. valda da si kupi miško za čim manj, s to tehnologijo nas tak stiskajo za zadnje pare :D če bi zračunal vse kar sem viška kupil skozi leta bi bil bančni račun hvaležen..
mancini - wireless adapter, če smo že natančni: NETGEAR WNA1100 N150 Wireless USB Adapter
Ampak ni panike, sem jih razsedel in se ne motita - oba imata podaljšek in jih daš vsakega na svojo stran pa se ne motita, če sta preblizu so preblemi.

petron ::

Po dolgem študiranju in branju forumov sem danes naročil g700s na amazon uk (za cca 75e).

hmm? ::

pravilna odločitev. Jaz sem bi bongotu sicer pustil precej več keša ampak miška je odlična. Tudi baterija dolgo vzdrži.

Verma ::

Imam problem z Logitech MX perfomance. Miška je praktično neuporabna pri igranju iger, ker na vsake par minut zmrzne za kakšno sekundo ali dve in v takem trenutku ne morem narediti nič. Malo sem brskal po spletu in našel kar nekaj uporabnikov z podobnim problem. Problem naj bi bil, ker imam pravtako brezžično tipkovnico (Logitech K750) in naj bi prihajalo do motenj. Je kdo odpravil omenjen problem, ker me zadnje čase pri vseh zvrsteh iger močno moti ?

gamecom ::

Sam imam g502 in morem rec da je vrhunska pa ze hude oblike je 8-)

r3dkv1c4 ::

Verma je izjavil:

Imam problem z Logitech MX perfomance. Miška je praktično neuporabna pri igranju iger, ker na vsake par minut zmrzne za kakšno sekundo ali dve in v takem trenutku ne morem narediti nič. Malo sem brskal po spletu in našel kar nekaj uporabnikov z podobnim problem. Problem naj bi bil, ker imam pravtako brezžično tipkovnico (Logitech K750) in naj bi prihajalo do motenj. Je kdo odpravil omenjen problem, ker me zadnje čase pri vseh zvrsteh iger močno moti ?

poizkusi z starejšimi vozniki...

hmm? ::

@verma ne vem če bo pomagalo, lahko pa jih probaš postavit vsako na svojo stran mize (usb podaljšek) ne vem.. pomagalo je pri meni, k se je miška tepla z wireless adapterjem..

Verma ::

@hmm?

Hvala za nasvet. Očitno je trik deloval. Un-pairu sem dve naprave iz enega usba in jih razdelil na dva, potem pa dva usb podaljška in med obema naredil slab meter razlike. Kolikor sem testiral dobre pol ure v igri ni "zaštekalo" niti enkrat :)

hmm? ::

ja pri meni dela brez problema. To je tak kot v osnovni šoli k sta dva klepetala med poukom jih je bilo potrebno poslat vsakega na svoj konec in je bil mir...

IcyFox ::

Lep pozdrav, kolega se odloča med Razer Abyssus 2014 in pa Genius GX Deathtaker. Miško bi uporabljal za League of Legends

oemdzi ::

http://www.itsvet.com/proizvod/genius-d...

Pravijo da se "klikerji" hitro uničijo.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

IcyFox ::

imaš mogoče predlog, za kako miš v tem rangu 40-50 eur?

IcyFox ::

bi pa rad, da ima toliko gumbov kot DeathTaker, ker bi mu bilo za LoL super...

Kaj pa Logitech G300?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

MStrix ::

Malo dražja vendar (se splača) najboljša izbira

http://blinkcomp.si/miske/1768-razer-de...

IcyFox ::

Se splača, ali je sploh razlika med starim modelom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065850 (4550) yayo
»

katero gamer miško kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211997 (1643) einstein :P
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538093 (30165) ShowDown
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314786 (13058) mr1two
»

Mnenja glede teh mišk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10618972 (16734) jazbec

Več podobnih tem