» »

Top gaming miška

Top gaming miška

galu ::

Okej, par mnenj z moje strani:

Top brand za miške: Logitech. Zakaj? Njihov warranty service.
Mi je po par letih crknila G5 (ki je še bila pod tovarniško garancijo), sem kontaktiral podjetje, zahtevali so račun in natančnejšo poročilo napake, kasneje pa me še samo vprašali, ali bom zadovoljen z G500, ker G5 več ne izdelujejo. V roku 1 ali 2 tednov je miška, z vsemi dodatki, bila pri meni. Naj poudarim, da pokvarjene G5 miške sploh nisem poslal "na popravilo" in jo mam še vedno doma v omari.

Načeloma sem z Wireless miškami imel bolj slabe izkušnje (lag in disconnecti), ampak to so bile cenene miške, torej nič v rangu G700, npr. Sem pa vseeno imel v roki G700 (in par ostalih) in jih ne bi zamenjal za mojo G500 zaradi enega razloga - teža. Sam ne prenesem težjih mišk (in tiste baterije pač terjajo svoj davek), ker med premikanjem dobim tisti v-sync občutek, zaradi počasnejšega premikanja. Gamers will understand. :)
Tako to gre.

spirit ::

Teža je zelo od posameznika odvisna, kaj mu odgovoarja in česa je navajen. To o brezžičnosti in lagu še zdaleč ni res, vsaj pri višjem rangu miši ne. Saj pravim da nimaš kaj skrbet za baterijo, ker če pa v desnem zgornjem kotu ne vidiš ikone skoraj v velikostbančne kartice pa tudi bog ti pomagaj. Bom rekel tako, če je kabel dovolj dolg in kje zataknjen ni problema, mene je motil ker zelo različno uporabljam miš enkrat bolj gor drugič bolj dol na podlagi, kar pomeni pri kablu, da ga nekrat umikam s podloge in drgič vlečem nazaj gor, tako mi tega ni treba, usb kabel imam pri kraju in ko ga rabim ga vklopim potem pa s5 izklopim in umaknem. Prej sem pa včasih z njim še telefon filal če je bil prazen.
Vsakomur svoje pač.
Bi pa z veseljem sprobal novi kolešček.

r3dkv1c4 ::

galu> Sam ne prenesem težjih mišk (in tiste baterije pač terjajo svoj davek), ker med premikanjem dobim tisti v-sync občutek, zaradi počasnejšega premikanja. Gamers will understand. :)

poznam dosti gamerjev, ki imajo lahke miške in poznam take, ki jim še vse uteži premalo obtežijo miš...
Recimo slaba stran g700 in g700s je ravno v tem, da ni moč nastavljat teže.
Meni tovarniška teža ugaja....nekaterim je pretežka, pač stvar osebne preference.
Nekateri so se blazno pritoževali, ko so kupili g700 in so preskočili iz lahkih razer miši težjo logitechovo ampak glej ga zlomka, po nekaj dneh so rekli(večinoma vsi), da nikoli več lahke miške.

Občutek v-sync hitro izgine, ko se roka navadi na težo.....absolutno pa je to odvisno od samega načina mahanja z mišjo....nekaterim je meter dolga miza prekratka, drugi igrajo z večjim dpi na zelo kratki razdalji, spet stvar osebne preference.

Drugače pa ima prijatelj (super gamer) g 500 in je rekel, da je dobra naslednjica mx518

hmm? ::

Fantje težja k je miška boljša je -> sam bi obesil gr kak boulder če bi blo izvedljivo.

Sem pa danes bil v big bongotu in sem držal g502, g700s in mx. g700s zmaga sodeč ergonomijo. edino kar me je motilo bi lahko bil kolešček ki bi lahko imel malo trše delovanje (pri mambi mi je to všeč, morda edino kar mi je okay).
V glavnem kupil bom g700s (pa bom jo pač mel na kabel če bodo problemi) -> skoraj sem že v big bongotu pustil 100€ za njo :)

btw kupi kdo mojo foulty mambo? dam jo za kakih 90€ >:D top gaming shit guyz...

Kera podloga je najjaca za g700?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm? ()

spirit ::

haha, pomoje ti ne bo žal, meni je res dobra miška in tudi scroll je boljši kot pri MX. veselo uporabo.
Kot rečeno meni je nagajalo ker je moral signal čez cel pc potovati, sedaj imam vmesnik v Dell zaslonu, ki ima usb razdelilec in ni nobenih težav. g700s ima preko kabla samo napajanje ne signala, če boš imel problem veliko reši kak kratek USB podalšek ai pa vklopljeno v sprednji USB in potem dela BP.

hmm? ::

v čem je tu finta?: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ti...
Katera podlaga torej, da lahka oddam naročilo?
Imel sem vespulo, ki sem jo na "grobi" strani že zlorabil, da je neuporabna. Torej najbrž mi ustreza bolj groba podlaga ampak se bom prilagodil temu kar najbolj ustreza g700s?

spirit ::

Jst sm jo imel nekaj časa na Razer ironcladu in je bilo super, motilo me je da je podloga hladna, sedaj mi je morda malo žal da je nisem obdržal, čeprav sem zadovljen tudi z Roccat Allumic. ker lahko nastaviš DPi je skoraj vseeno. o tej podlogi pa ne vem nič tako da ne morem komentirati kako dobra je.

hmm? ::

spirit je izjavil:

haha, pomoje ti ne bo žal, meni je res dobra miška in tudi scroll je boljši kot pri MX. veselo uporabo.
Kot rečeno meni je nagajalo ker je moral signal čez cel pc potovati, sedaj imam vmesnik v Dell zaslonu, ki ima usb razdelilec in ni nobenih težav. g700s ima preko kabla samo napajanje ne signala, če boš imel problem veliko reši kak kratek USB podalšek ai pa vklopljeno v sprednji USB in potem dela BP.


Spirit sam un model v big bongotu je nalagal kk je za FPS gaming v redu dat zadevo na kabel, da se izogneš morebitnemu lagu. Si prepričan, da nima signala preko kabla k ga priklopiš?

r3dkv1c4 ::

hmm? je izjavil:

spirit je izjavil:

haha, pomoje ti ne bo žal, meni je res dobra miška in tudi scroll je boljši kot pri MX. veselo uporabo.
Kot rečeno meni je nagajalo ker je moral signal čez cel pc potovati, sedaj imam vmesnik v Dell zaslonu, ki ima usb razdelilec in ni nobenih težav. g700s ima preko kabla samo napajanje ne signala, če boš imel problem veliko reši kak kratek USB podalšek ai pa vklopljeno v sprednji USB in potem dela BP.


Spirit sam un model v big bongotu je nalagal kk je za FPS gaming v redu dat zadevo na kabel, da se izogneš morebitnemu lagu. Si prepričan, da nima signala preko kabla k ga priklopiš?

hahahah ti me pa res nasmejiš s tvojimi komentarji.....v big bangu delajo sami samooklicani majstri....
Zakaj potem tu sprašuješ za nasvete....potem pa govoriš, kako je tip iz big banga oh in sploh pameten o miškah.
Glej, zadnjič sedaj....preberi si na uradni strani vse o miški in končaj s pametovanjem...lag pri wireless miškah od logitecha je že davno preteklost.

Za dodatek, ti pa še dodam link do vrhunske podloge za katerokoli gamer miško.

http://www.comshop.si/shop/Racunalnistv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

spirit ::

imel sm g700, sicer na posodi in imam lastno g700s, tako da ti iz prve roke povem da ne dela na kabel, signal gre preko g-nano reciverja in pika, filaš lahko tudi preko vtičnice in jaz tudi jo. to kaj ti je majste v BB rekel pa ne vem, eni tm vejo veliko drugi bore malo.
podloga je pa stvar posametnika, meni mehke ne sedejo, za to imam alumic, hotel sem vespulo a je takrat ni bilo za dobiti, vsaj ne za normalen denar.

hmm? ::

Redkva, smeh je pol zdravja, lahko bi bil hvalezen:)
Vespula pa mi je bla kul sm na grobi strani ampak se hitro unici/ odstopi sloj. Katera podlaga ima grobo povrsino? Po moznosti aluminij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm? ()

spirit ::

kobinvske nimajo nobne prav zelo grobe, kot sem rekel meni je bila zelo všeč Razer ironclad, lepo je drsela gor, je res da se jo je malce slišalo ampak to se bo na trdi podlagi vedno. Kolega jo ima od prej, jst sm svojo dal kolegici in sta oba zadovolna z njima, mene je kot rečeno motilo da je mrzla. pojdi jo v BB sprobat, jih imajo.

mancini ::

imam g 700s in če je priklopljena na kabel, potem ne potrebujem reciverja tako kot piše spirit

v bistvu jaz kabel priklopim ravno v tisti usb vhod, kjer imam drugače reciver

galu ::

r3dkv1c4 je izjavil:

lag pri wireless miškah od logitecha je že davno preteklost.


Večji kot na kablu nedvomno je, ampak vprašanje, koliko se to dejansko opazi (eni ne, nekateri pa morda... podobno kot pri monitorjih). Nisem pa še videl nobenega pro gamerja (s tem mislim na tiste, ki hodijo po turnirjih), da bi uporabljal wireless miško.
Tako to gre.

spirit ::

se opravičujem, bil sem prepičan da ne deluje na kabel, sprobal nisem nikdar. zgleda sem pomešal s performance mx. ok ja deluje tudi na kabel, ampak potem morda pogledaš za g502 raje če bo itak na kabel.

hmm? ::

Potem je bb majstore mel prav haha:)
Mogoce pa bb ni tak svoh? Placas tisto vsaj 10% vecjo ceno pa si resil v ceni pa dobis tud strokovno svetovanje:)

r3dkv1c4 ::

galu je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

lag pri wireless miškah od logitecha je že davno preteklost.


Večji kot na kablu nedvomno je, ampak vprašanje, koliko se to dejansko opazi (eni ne, nekateri pa morda... podobno kot pri monitorjih). Nisem pa še videl nobenega pro gamerja (s tem mislim na tiste, ki hodijo po turnirjih), da bi uporabljal wireless miško.

ne pretiravaj no....pro gamerji uporabljajo tisto, kar jim sponzorji plačajo, da uporabljajo....
pa povej mi po katerih turnirjih in kdaj si hodil, da si videl kdo kaj uporablja.
lag pri g700s je ničen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

neboben ::

Roccat Kone Pure. Kakšna mnenja glede te miške ?

boset ::

Iščem eno dobro podgano, ker me roka boli od Gigabayta GM-M6800 pa še prelahka mi je.
Pogoj je kabel!
lahko je večja (nastavljiva za za dlan)
Nekak se bi izognil Razerkam in Gigabytu, ker me ne prepričajo!
Trenutno si ogledujem: http://www.gamesharkstore.de/Cyborg_R.A...
je kdo sprobal?
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

spirit ::

je žična verzija rat9 in malo sem že prej o njej pisal, drugače si pa lahko preberš moj test tukaj: http://www.caranduser.com/sl/tehnika/te...
ni ravno ogromna miška, se jo da podaljšat in to ampak meni je g700s boljša, čakam da dobim g502 v kratekem. imel sem doma g602 pa mi je bla super edino hyperscroll sem pogrešal moraom še spisati test :)

boset ::

g502 me kr prepriča, poročaj ko dobiš
lp
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

r3dkv1c4 ::

boset je izjavil:

g502 me kr prepriča, poročaj ko dobiš
lp

ima veliko napako, ni wireless

...in pa tole "running from 200 dpi up to 12,000 dpi"

totalno neuporabno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

spirit ::

g602, sami je brez hyper scrolla, meji je bila zelo všeč, ampak tam bi dodal možnodt polnenja in hyperscroll čeprav baterija res dobro drži in pomoje so trdive o tem kok kr pravilne ker men je ni ratal niti mal spraznt pa nism bil prvi k jo je uporablu če pa ne to pa g700s meni je super

boset ::

js u bistvu hočem kabel !
za g502 sem gledal teste ja, hja ka čemo z 12k Dpi overkill pomoje, ajde če daš pol v aplikacijah low sensity... nevem no
Zdaj sem u dilemi v ožji izbor sem dal RAT7 in pa g502
Rat 7 je sedaj sicer popravljena iz 5400Dpi na 6200Dpi, baje se enim kvarijo levi gumbi pa laser/optika(verjetno prah kak las oz. odvisno od podloge). kako je sedaj s tem nevem.
mi je pa všeč zaradi oblike in customizacije
kakšen uporabnik ki jo ima več let? kako je dejansko na stvari?

g502 mi je prav tako zanimiva. USB in hyperscroll, uteži, oblika...

pomojem so obe dobre!
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

spirit ::

evo imam G502 doma sicer komaj nekaj ur ampak vseeno za prvi vtis je dovolj. Miška mi je všeč, je nižja od G700, sam sem dal notri 3x 3,6g uteži, je pa kljub temu lažja od G700s vendar mi je vredu. v roko lepo paše čeprav mi G700s bolj zgornji zadnji gumb, je morda postavljen malo preveč nazaj in je treba prst kr pemaknt da prideš do njega, se ga pa da tudi s palcem pritisnit. Hyper scroll je odličen ko je navaden je kolešček precej trd, kliki dol levo in desno pa so dobri in ne kot pri performavcne mx ko včasih kaj ne bi prijelo ali pa je premehko. tokrat so ga odlično naredili in je boljši kot pri G700s, hyper je pa enak, tu ni kaj za ustvarjat. Gumbi so na splošno mehkejši kot pri G700s in na teh dodatnih prst skoraj ne mora počivat ne da bi ga pritisnil. zelo všečna miška na prvi uč (morda probam kaj takega dobit za v službo), je pač precej cenejša od G700s. Moteča stvar, še posebej ko miška ni v uporabi pa je osvetlitevkar brutalna, ali pa me moti ker nisem navajen modre, ker zelena od tipkovnice je precej manj močna, čeprav se na sliki ne vidi in mi je fina, ta modra me pa s kotičkom očesa recimo bode ker imam precej temno v sobi kot vidite, je pa res, da če dam na BW do konca moč osvetlitve (to je stopnja 5 od mislim da 16) oslepim.[url=http://shrani.si/?1F/2k/1PqS6gqc/img201... se pa da to programsko izklopit kar je super. (to sem zvedel ko sem malo googlal).
stvar ki mi je tudi všeč in dejansko deluje je surface tuning, ki miško prilagodi podlagi malo delaš osmico in se malce pozna da miška boljše deluje, ima pa dva senzorja in jo nekako skalibrira, nisem se pa poglabljal kaj točno naredi. je pa nižja od G700, kar me ali moti, ali pa se je še nisem navadil in mi ni ravno všeč, tako da zame je zaenkrat G700S zmagovalan, bom pa seveda še več povedal po več kot par urni uporabi. tisti ki vam je ledvična oblika (g500, g5, mxg518...) všeč boste nad tole navdušeni. če ima kdo kakšno vprašanje pa kar z besedo na dan ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

boset ::

Sem nabavu G502, glede svetilnosti led-logota je urejeno z novim updajtom; nastavitev jakosti logota in ''breathing efect''
Drugač pa je tako, se bom moral navadit še malo...
kolešček z zavoro hyperscrolla je kr glasen, drugače dobro dela!
Odzivnost samega laserja/tipala je fenomenalna, velik plus mi je kalibracija osebnih gibov roke in podlag!
včasih se mal za-klikam, mogoče bi še zelo pasal ''pinky rest''
malo sem probal ''fps gaminga'' bil sem v dilemi glede ''snipe klika - shift button'' ampak sem se ga v trenutku navadil saj deluje tako da se ne rabiš preveč trudit, ker je zelo ''rahel''
glede teže, sprobal sem z max utežmi, danes jih bom pa ven dal.
Mogoče bi še vendarle sprobal RAT7, saj mi je g502 malenkost premala, pa tudi drža mi nekako ne ustreza.
drugače ql miš, ampak se še lovim...
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

RejZoR ::

Jezst sem tud danes dobil Logitech G502 in je huda miška. Pred tem sem imel Logitech G3.

G502 je mal težja od G3, tko da imam vse uteži lepo pospravljene, gumbi imajo vsi tak res zadovoljiv klik, drsi izjemno lepo (na podlagi Razer Golathus, tekstilna). Scroll wheel je kovinski in je res mal glasen ampak me ne moti in preklapljanje med hitrim scrollom in klik scrollom je tud fajn.

Najbolj všeč mi je opcija profilov in DPI nastavitev, kjer stranski LED indikatorji prikazujejo občutljivost. To sem ful pogrešal pri G3.

Me pa edino mal moti, da je oni snipe knof mal predaleč za moje šape in moram ekstra ukrivit zapestje, da ga sploh dosežem. Pa itaq ko snajpam, uporabljam isto razmerje hitrosti za merjenje, preskoki mi kvarijo aim. Sem jo spremenil, da služi za DPI cycle nastavitev, ker je ravno prav iz dosega prsta, da je ne morem ponesreči stisnit.

Me pa zanima kdo zaboga igra z 12.000 DPI nastavitvijo kjer aim tolk leti okol, da je nemogoče karkoli namerit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

r3dkv1c4 ::

"Scroll wheel je res mal glasen ampak me ne moti in preklapljanje med hitrim scrollom in klik scrollom je tud fajn.
"

popolnoma enak scroll lock ima tudi g700(s), predvidevam, da ga imajo tudi vse ostale miške serije g, ampak kaj ni to v redu, da slišiš kako lepo naredi klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

spirit ::

Scroll lock je skoraj enak ja (morda malenkost trši pri G502), sam scroll pa ni, je pri G502 malce glasnejši in daje precej več feedbacka pri scrollanju, meni je zelo všeč novi scroll.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

54j0 ::

Novi kolešček je odličen. Na obliko sem se privadil po enem tednu, zdaj te miši ne zamenjam za 0.

AjgaBidona ::

Oj zanima me katero od teh dveh mišk se bolj splača vzet (če se sploh splača;))

http://www.hardwareversand.de/en/USB/10...

http://www.hardwareversand.de/en/USB/10...

hvala

spirit ::

če že pol m65, ampak za ta dnar loh pomoje kej bolšiga dobiš kaka g400, g300, mogoče clo g500. drgač pa men nista ble preveč všeč. sploh uteži maš vse al pa nobene, če maš kj umesnga se prou čut da mišška ni uravnotežena, pa če se to še tok čudn sliš.

barocco ::

Sam priporočam Razer Abyssus trpežna miš basic varjanta.
Preigranih 700+ur, pa še vedno dela kot švicarka ura.
Če ne rabite,dodatnih ,G tipk priporočam Razer Abyssus.
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

r3dkv1c4 ::

corsair...same dobre izkušnje, kar ne morem rečt za Razer.

http://www.mindfactory.de/product_info....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

spirit ::

to je res, sploh pri miškah so pri Razerju dobre in dolgodelujoče izkušnje bolj redkost, je pa res da se jih proda veliko več kot Corsairovih.

6151 ::

Zaradi supporta priporočam logitech... Sem imel problem z thumb gumbom moje performance mx (drugače dela vse, tako da je še vedno uporabna), sem poslikal, opisal problem in poslal direkt na logitech support- čez 1 teden je bila nova miška pri meni doma, stare pa nisem rabil niti pošiljati tja.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

AjgaBidona ::

osebno mi logitechove miške iz g serije niso všeč razen g502, ki pa je malo predraga meni
se mi pa zdi da je pri razerju samo ime, drugače pa vsak pravi, da po npr. letu-dveh je nekaj narobe z miško ali slušalkami...
še nikoli pa nisem imel corsarieve miške in me prav zanima kakšna je, sem pogledal neki rewievov in jo vsi zelo pohvalijo:)

bendDspoon ::

Ne kupujem ravno gamerske miške temveč navadno, brezžično, nekaj takega kot performance MX vendar kot sem bral ne hvalite ravno scrollerja...ima kdo alternativo? Veliko hvalijo tudi M705 vendar mi ustreza malo večja miška. Pa še to, kje kupujete te komponente, oz. se jih da dobiti najceneje?

spirit ::

Scroll pri performance res ni najboljša stvar, so tudi slabši in so boljši, definitivno pa je M705 manjša in ima podoben HS kot performance mx.

IcyFox ::

js razmišljam o nakupu nove miške, mel bi neki Logitechovega, do 75 EUR. Kak predlog?

boset ::

kaj imaš trenutno?
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

IcyFox ::

ACME xD za 6 EUR... Tudi Genius GX Gila izgleda noro :O

AjgaBidona ::

g502 in g700s poglej

FusionPanda ::

Odločam se med Logitech G400 in Genius GX Gilo

AjgaBidona ::

jaz tudi iščem nekaj v tem rangu kot ti pa bom verjetno vzel corsair m65, ker g400 mi ni všeč, za GX gilo pa pravijo, da imajo probleme z dvojnim klikom..

FusionPanda ::

res? kje pa si gledal corsair?

Pač rad bi vzel kombo miško+podlago za 100 EUR. Morda kaj od razerja?

Zgodovina sprememb…

AjgaBidona ::

v sloveniji jo boš težko dobil pomoje
poglej v kakšnih nemških trgovinah: computeruniverse, hardwareversand.de

RejZoR ::

Logitech G502 + Razer Golathus podloga (tekstilna, ki jih sicer ne maram ampak me je zelo presenetila). Te bo prišlo ravno okoli 100 EUR. Boljši combo že skor težko dobiš. Ima pa verjetno tud Logitech kakšno dobro podlogo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

AjgaBidona ::

a ima kdo corsair MM200 podlogo? Stane ~12€ in jo ljudje kar pohvalijo:)

6151 ::

qck 11€
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065832 (4532) yayo
»

katero gamer miško kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211996 (1642) einstein :P
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538088 (30160) ShowDown
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314785 (13057) mr1two
»

Mnenja glede teh mišk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10618965 (16727) jazbec

Več podobnih tem