» »

Top gaming miška

Top gaming miška

««
«
1 / 8
»»

Dua'L ::

Katera je po vašem mnenju trenutno top gaming miška na trgu, imam trenutno razer miško in me ni zadovoljila s kakovostjo izdelave (cheap plastic)?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Quagmire ::

Jaz razmišljam o nakupu nove miške, najbrž Kone +. S katero razer pa nisi zadovoljen?

Dua'L ::

Imel sem kone + pa sem mel težave z glasnejšim levim klikom in sem ga zamenjal z razer imperator 2012.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

Quagmire ::

Kakšen je pa imperator?

fireX88 ::

Dua'L je izjavil:

Imel sem kone + pa sem mel težave z glasnejšim levim klikom in sem ga zamenjal z razer imperator 2012.



včeraj sem dobil tole miško (razer) in kolikor se imel možnost testiranja sem bil kar zadovoljen! glede na prejšno (rx1000, cena je bila cca 20€) je razlika očitna!

Dua`L ti si preveč zbirčen (preglasen klik, cheap plastic)... veš, da si dober v igrah ni potrebe po nevem kakih vesoljsko dobrih miškah, seveda ti pa ne preprečujme da kupiš novo, če imaš denar, izvoli!.. ti dam pa primer iz osebnih izkušenj. Ravno s tole miško rx1000 sem se lahko kosal z igralci ki so bili res dobri v igrah!
pa še eno anekdoto na tole cheap plastic.. prijatla imata logitechovi miski, eden MX1000, za drugega pa nevem. obe miški imata čes plastiko prevlečeno nekakšno gumo, katera se lušči...temu jst pravim cheap shit product z zasoljeno ceno! rajši imam miško, ki je v celoti plastična!

bdoxx ::

za kakšen ''gaming'' rabiš? FPS? MMORPG?

mihec87 ::

Najboljša je tista ki ti ustreza v roko(govorimo o gaming miškah ne kako za 5 eur, čeprav se dogaja da včasih kakšen pometa ravno z tako miško z ostalimi ki so obkroženi z high tech pro gaming opremo)...

fireX88 ::

mihec87 je izjavil:

Najboljša je tista ki ti ustreza v roko(govorimo o gaming miškah ne kako za 5 eur, čeprav se dogaja da včasih kakšen pometa ravno z tako miško z ostalimi ki so obkroženi z high tech pro gaming opremo)...


+1

Dua'L ::

bdoxx je izjavil:

za kakšen ''gaming'' rabiš? FPS? MMORPG?

FPS, študiram o nakupu miške cyborg rat 7 samo mislim, da je preveč težka za gaming ampak je narejena iz boljših materialov kot razer in ne bo crknila po letu uporabe.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

BALAST ::

Sem sprobal R.A.T 7 pa ti rečem da je težka ko beton. Boljši material pa niti ne pomaga pri miškah, ker je prvo važno elektronika ter stikala (Omron so najboljša).
Lani sem si privoščil Gigabyte GM-M8000 (30€) in glede na prejšnje Logitech miške je miška odlična, sploh pa je dobro da dobiš zraven še rezervni par teflonskih nogic, ki veš da pri Logitech miškah stane posebaj okoli 10€. Stikala so Omron in klikanje je malce glasnejše kot pri logitech, ampak še vedno primerljivo z Roccat Kone+ in Razer.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Dua'L ::

Še zdj ne vem katero bi zamenjal, ker vse imajo prednosti in slabosti dobena ni popolna.Mogoče v bližnji prihodnosti pride kakšna :D
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

BALAST ::

za 30€ nimaš razmišlat, kupiš Gigabyte!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Quagmire ::

Jaz bom najbrž kar kone + kupil. So mi ušeč luči pa nastavitve vse. Kaj pa mamba kakšna je?

Skyman ::

logitech g700 owna sam jo imam

Quagmire ::

ja g 700 je tudi dobra, če prav po mojem mnenju preveč gumbov na ne praktični lokaciji. Pa še uteži ni

onitam ::

RAT7 je greh za vsakega igračarja, ki želi kvlaiteto. Kvaliteta na dnu, cheap cheap ultra cheap izdelava, vse se maje, vse se lomi. Izogibaj se samo Saitekovim izdelkom!!!
bleh

Dua'L ::

Potem najbolše ''gaming'' miške trenutno ni (imel sem do zdaj razer mamba,lachesis,imperator,Logitech g700,Roccat kone+) in vse so me razočarale.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

mihec87 ::

Dua'L je izjavil:

Potem najbolše ''gaming'' miške trenutno ni (imel sem do zdaj razer mamba,lachesis,imperator,Logitech g700,Roccat kone+) in vse so me razočarale.


Prepričan da je težava v miškah?

Dua'L ::

Vse razer miške ko sem do zdej mel so me držale največ leto.Če daš 70 eur te more držat najmanj 5 let, tak da mislim, da je nekaj narobe s kakovostjo mišk.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

mihec87 ::

Sam imam starega diamondbacka dela bp..Kolega ima pa malo novejšo razer copperhead in je nekje leto po izteku garancije začel hecat klik,ob odprtju so na plastiki od gumbov vidni odtisi oz zareze od tipke stikala, tako v bistvu se plastika gumba prej usede na ohišje stikala kot pa porine tipko dobro notri..

Sedaj pa nekomu ki ne klika na trdo zdrži nekaj dlje za ostale modele ne vem če imajo isti model..

Poskusi z kakšno drugo firmo...

fireX88 ::

Dua'L je izjavil:

Potem najbolše ''gaming'' miške trenutno ni (imel sem do zdaj razer mamba,lachesis,imperator,Logitech g700,Roccat kone+) in vse so me razočarale.


:O

D3m ::

Logitech G400 :D naslednica MX518.
|HP EliteBook|R5 6650U|

eieieie1 ::

Mam logitechovo že več kot 5 let in še vedno vredu dela. Naslednja bo ziher spet logitechova. Je pa res da dam več kot 50€ za miško...

bajsibajsi ::

MX518 se lahko pri sosedih dobi ze za cca 25 evrov. Ce bi sedaj menjal, bi verjetno kupil G400.

mr1two ::

Saj kone+ je recimo 70E, rat7 še mal več...
Nevem, pri tem kone+ imam malo mešane občutke- tista plast, ki je čez roccat logo(ta mat finish), se mi je olupil dol. Na ostalem delu drži čisto ok, se ne lupi nič. Kliki so ok in zaenkrat kaže da ni problemov. Berem pa, da so težave s kolesci prisotne, čim pride prah vmes da je cel cirkus in ne dela več prav.
Zaradi kolesca sem že poslal na menjavo zadevo, kot rečeno se mi je pa druga olupla... Bi potrpel, če bi zadeva stala pol cene, ki sem jo plačal, ampak sem mislu, da za 70 evrov dobim top shit, 1a materiali in preizkušene komponente...

Glede na to, kolko določene miške stanejo, bi morale biti res top in zdržati 10 let komot(menjaš pač nogice, tudi če se finish malo olupi čez 3-4 leta, ampak ne po treh, štirih mesecih...). Naslednja miška? Bogve, najraje preizkušeno robo.

particle ::

Niso ti zdržale več kot leto?

Jaz imam G9 že 3 leta, pa je še kar top mišon.

razen seveda če si:


Potem pa še dobro da 1 let zdži..;((

Dua'L ::

Jaz ravno nebi logitecha primerjal z razer, ker ima bolje zasnovane miške.Od logitecha sem mel samo g700 pa sem ga zamenjal, ker je imel preveč gumbov in je bila bolj primerna za MMORPG igre.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

D3m ::

bajsibajsi je izjavil:

MX518 se lahko pri sosedih dobi ze za cca 25 evrov. Ce bi sedaj menjal, bi verjetno kupil G400.


Jo imam. Je dobro narejena pa še LGS software mi je všeč.:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sc0ut ::

Gaming - kolikor sem gledal so trenutni quakelive profiji na razer abysus al nekaj talega. Prej pa so bili na wmo1.1 ali pa ie3.0.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Cold1 ::

No ja IntelliMouse Explorer 3.0 je še vedno ena izmed najboljših mišk, po ergonomiji seveda; ampak v splošnem pa vedno velja - kupiš tisto miško, ki ustreza tvoji roki in načinu držanja.

Tele razprave, katera miš je najboljša, so povsem zgrešen pristop; ste že kdaj spraševali katere čevlje naj kupite (ne, preizkusili ste jih v trgovini), kaj pa za oblačila (tudi ne, preizkusili ste jih v trgovini) - prenehajte spraševati in raje preizkusite, nihče drug ne ve kaj ustreza vašim rokam.

bajsibajsi ::

Delno se z zgoraj napisanim strinjam delno pa ne. Saj vpliva na efektivno uporabo se vse kaj drugega, kot le to da ti "sede v roko". Npr. kaksen senzor ima, katero podlogo ze imas (ali jo imas nemara namen zamenjati), ali si high-low sensor, koliko pospeska prenese brez preskoka, frekvenca, omogocen dpi (glede na tvojo resolucijo monitorja, nastavitve, skill, sens..)...itd itd.

Primer, IE 3.0 je solidna miska, a je mela vsa leta zame cisto prenizko podporo visjem dpiju (igram high sens, inch/360°)

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

onitam je izjavil:

RAT7 je greh za vsakega igračarja, ki želi kvlaiteto. Kvaliteta na dnu, cheap cheap ultra cheap izdelava, vse se maje, vse se lomi. Izogibaj se samo Saitekovim izdelkom!!!


Zanimivo, imam rat7 sam in je zame najboljša miška kar sem jih imel do sedaj.

Pred tem sem vrnil mx performance (al kako se že reče zadnji verziji), v predalu imam mx518 in gigabyte neki neki za 50€.


Rat je zakon, spremeniš si lahko čisto vse. OGROMNE teflonske noge zaradi katerih drsi kot ulita, plastika je prevlečena z posebno gumo zaradi kater ti roka ne švica in se miška ne paca z svinjarijo. Je ne menjam. Zakon mišak.

edit: Pozabil povedat. Sem imel RESNE probleme z bolečinami v dlani desne roke. Zbadanje, pekoč občutek, včasih tako da prstov nisem mogel premikat.

Odkar imam rat teh problemov več ni. Sem bil sedaj en teden na dopustu pri kolegu kjer ima mx518. Po parih urah so se bolečine vrnile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

mr1two ::

Prej sem imel še MX510...in v bistvu bi jo imel še vedno v uporabi, se je pa nalezla neki na levem gumbu in je občasno slišat kot dvojni klik. Je pa držala kakih 8 let bi reku. Je še vedno v uporabi na sekundarcu(terciarcu? vglavnem na enem kompu, ki je aktualen še vedno). G500 je bila glasna(dont ask, ampak vezje sem slišal čez celo sobo nek hi-freq sound)-zamenjava za Kone+ -> prvi je šel po treh mesecih(kolešček defekt), ta pa je zdej pol leta cca gut.

Cold1 ::

Tudi sam sem pri uporabi nekaterih Logitechovih dizasterjev občutil bolečine v rokah - ponovno: najpomembnejša lastnost miške je da dobro sedi v roki, vse ostalo je drugotnega pomena.

Ne želite si imeti opravka s sindromom karpalnega tunela; o tem do česa lahko le ta pripelje pa si preberite tule:

Joker - članki - železnina - Tipkarski užitki
http://www.joker.si/article.php?rubrika...
(Le kliknite na povezavi Nevarnosti tipkanja in Trpeča zapestja, samo sedite prej ter se pripravite na šok.)

Dua'L ::

Dragi je izjavil:

onitam je izjavil:

RAT7 je greh za vsakega igračarja, ki želi kvlaiteto. Kvaliteta na dnu, cheap cheap ultra cheap izdelava, vse se maje, vse se lomi. Izogibaj se samo Saitekovim izdelkom!!!


Zanimivo, imam rat7 sam in je zame najboljša miška kar sem jih imel do sedaj.

Pred tem sem vrnil mx performance (al kako se že reče zadnji verziji), v predalu imam mx518 in gigabyte neki neki za 50€.


Rat je zakon, spremeniš si lahko čisto vse. OGROMNE teflonske noge zaradi katerih drsi kot ulita, plastika je prevlečena z posebno gumo zaradi kater ti roka ne švica in se miška ne paca z svinjarijo. Je ne menjam. Zakon mišak.

edit: Pozabil povedat. Sem imel RESNE probleme z bolečinami v dlani desne roke. Zbadanje, pekoč občutek, včasih tako da prstov nisem mogel premikat.

Odkar imam rat teh problemov več ni. Sem bil sedaj en teden na dopustu pri kolegu kjer ima mx518. Po parih urah so se bolečine vrnile.

Pa je res tako težka kot pravijo in ni namenjena za dolgotrajnejše igranje?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

onitam ::

Dua'L je izjavil:

Dragi je izjavil:

onitam je izjavil:

RAT7 je greh za vsakega igračarja, ki želi kvlaiteto. Kvaliteta na dnu, cheap cheap ultra cheap izdelava, vse se maje, vse se lomi. Izogibaj se samo Saitekovim izdelkom!!!


Zanimivo, imam rat7 sam in je zame najboljša miška kar sem jih imel do sedaj.

Pred tem sem vrnil mx performance (al kako se že reče zadnji verziji), v predalu imam mx518 in gigabyte neki neki za 50€.


Rat je zakon, spremeniš si lahko čisto vse. OGROMNE teflonske noge zaradi katerih drsi kot ulita, plastika je prevlečena z posebno gumo zaradi kater ti roka ne švica in se miška ne paca z svinjarijo. Je ne menjam. Zakon mišak.

edit: Pozabil povedat. Sem imel RESNE probleme z bolečinami v dlani desne roke. Zbadanje, pekoč občutek, včasih tako da prstov nisem mogel premikat.

Odkar imam rat teh problemov več ni. Sem bil sedaj en teden na dopustu pri kolegu kjer ima mx518. Po parih urah so se bolečine vrnile.

Pa je res tako težka kot pravijo in ni namenjena za dolgotrajnejše igranje?



Težka. Relativno.
Brez uteži je težja od Imperatora (preizkušeno!). Na dan sem lahko z njo igral tudi po 6 ur na štuku pa mi je še vedno ugajala. Je pa res, da sorazmeroma lepo drsi.
Vendar meni ne paše ergonomija, pa čeprav jo lahko spreminjam v vse dimenzije (vsaka stvar se malce maje). Preploska, preširoka in preveč ''groba'' zame na zgornjem delu a.k.a. preveč lufta med dlanjo in prsti na tipkah. Pa še prah sem moral iz senzorja čistit tudi po dvakrat dnevno.

Jaz osebno priporočam za BUDGET GAMING logitechovo M500 (20€); res, da ni gaming ampak ergonomija je naravnost FANTASTIČNA; kot ulito v dlan. Edino kar me malce moti je majhna natančnost, vendar je to v praksi malokdaj moteče pa šče nogice so se kar hitro obrabile. Drugače mi služi že 3. leto in je preživela 3 gaming miške.
bleh

darkz ::

to je čisto odvisno od tvoje navade.. menji je bla najbolša razer coperhead blue naj miške vseh časov, pa imel sem skor vse od logitecha

prox ::

 Kaj takega?

Kaj takega?


 Nostalgija :P

Nostalgija :P


Se še spomnim ko sem moral odstranit pokrovček, vzeti kroglico ven in počistit tiste "moving detektorje", ko so se zapacali, da je miška lepo delala. :)

icon 7 z-500 ni slaba miška(vsaj meni), crknil mi je pa scrollič po 1.5 letu ker mi je miška dol padla direkt na scroll.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

Dragi ::

Sam imam rat5 in mi sploh ni težka. Rez pa da sem dal ven vse uteži. Ne maram težkih miši ker jih ne morem obvladat.

Je težja kot mx510/518 (brez uteži) ampak dosti lepše drsi.
Meni je ravno pravšnja, priporočam.

Velik plus tudi to, da si jo lahko nastaviš po veličini dlani (zadnji del se premakne).

bajsibajsi ::

onitam je izjavil:


Jaz osebno priporočam za BUDGET GAMING logitechovo M500 (20€); res, da ni gaming ampak ergonomija je naravnost FANTASTIČNA; kot ulito v dlan....


Kaj zdaj, ali je gaming miska ali ne?
Sicer pa zakaj bi dajal 20 evrov za M500, ce se pa zgolj za par evrov vec dobi ze preizkusena in prava gaming miska MX518? O_o

Dua'L ::

Pa pridejo kakšne nove miške v tem oz prihodnjem letu so že kaj najavili?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Boobiz ::

Jst sm mel dva diamondbacka back in the day in oba sta šla dokaj hitro rakom žvižgat. Ne vem kako jim je ratalo nardit tako nekvalitetne knofe oz. kje je logika da je pressure point tako majhen ob tako velikih gumbih kot jih je mel diamonback. Sicer sm bil nad samo miško v špilih dost navdušen, če odštejem zraven še impossible-to-click 4 stranske gumbe. Zdej furam MX518 že več kot 4 leta in deluje. Je vidno obrabljena, že brez zaščitne prevleke, logitech logo je popolnoma bel in napis se sploh ne vidi več. Enkrat tedensko v kakem špilu tudi popizdim tako, tako da je trpežna tudi s tega stališča.
V glavnm, ena boljših miši svojega časa, ampak danes ne vem če se jo še splača kupit glede na to da imajo nove miši že po 6k DPI, MX518 pa le 1.8k. Za kratek čas sm uporabljal tudi kolegovo G5, nadhuda miška, res.

Nisem jih sprobal veliko, tako da več ne morem pomagat. Daleč najbolje pa mi je šlo v CoD:UO z navadno lasersko miško za male pare davnega leta 04, še danes jih nobena ne pride blizu, nimam pojma zakaj.
I'm drunk, what's your excuse?

alpha1 ::

Eno opozorilo za vse tiste, ki kupujete miško razer Mamba 4g. Sam imam to miško, vendar je težava z odpovedjo wirlesa . Meni je že 3x odpovedal wirles tako, da že čakam četrto novo miško. Tako da mislim, da to ni več naključje ampak, da gre za serijsko napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

bajsibajsi ::

@memoz Sam uporabljam obe MX518 (tudi prvo razlicico z "zgolj" 1600 dpi). Rad bi slisal tistega, ki v igrah uporablja vec kot 1800 dpi. Vecina igralcev je low-mid sens in preko 800 dpi sploh ne pridejo. 6k dpi je useless, razen ce kdo igra na 70" zaslonu... ;)

fireX88 ::

evo jst 3400 dpi, v bfu... kogrem v letalo povečam!

Dragi ::

bajsibajsi je izjavil:

@memoz Sam uporabljam obe MX518 (tudi prvo razlicico z "zgolj" 1600 dpi). Rad bi slisal tistega, ki v igrah uporablja vec kot 1800 dpi. Vecina igralcev je low-mid sens in preko 800 dpi sploh ne pridejo. 6k dpi je useless, razen ce kdo igra na 70" zaslonu... ;)


70" zaslon je isti kot 24" ali 22".

Vse ima resolucijo 1920x1080 (najverjetneje). ;)


Osebno mi je kul povečat DPI nekje na 1500-2000 in potem v nastavitvah zmanjšat na minimum. Tako je mišak IZREDNO odziven s tem da se premika dokaj počasi.

bajsibajsi ::

70" sem dejal metaforicno, nimam pojma ce obstaja niti kaksno resolucijo bi imel. :D

Zgodovina sprememb…

Sssaga ::

Jaz mam za 14€ miško od Prestigia.

Vsak k pride k meni, misli, da imam 70€ vredno robo ;)

http://img.srovname.cz/cache/150/150/eN...

Zame TOP :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Dragi ::

Nikoli več logitech.

Preprosto ne znajo delat mišk za velike roke (dolge prste).

cebelar123 ::

6 let sem bil lastnik Logitech G5 glodalca im morem rečt, da je miška nora. Sedaj sem si privoščil G700tko in sem izjemno zadvoljen z obliko in stranskimi tipkami katere ne pritiskaš ampak jih nekako "frcas :) " navzgor,saj so nekoliko večje. Skratka Logitech me spet ni razočaral. Kaj se pa tiče baterije, drži okoli 2-3 dni,kar pa ni noben problem saj se napaja preko mini USB priključka in jo pač tisti čas ko se polni uporabljaš kot žično. Se pa napolni mislim, da v roku 1h pri uporabi.Kar me je spet prijetno presenetlo.
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065824 (4524) yayo
»

katero gamer miško kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211996 (1642) einstein :P
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538082 (30154) ShowDown
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314782 (13054) mr1two
»

Mnenja glede teh mišk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10618964 (16726) jazbec

Več podobnih tem