» »

Ali uporabljate apple izdelke?

Ali uporabljate apple izdelke?

1 2
3
4

Mipe ::

Vprašanje, ki ga je OP zastavil, je kakšno mnenje imamo o Applovih izdelkih, zakaj so nam všeč in zakaj nam niso.

Samo odgovorili smo na zastavljeno vprašanje. Imaš problem s tem, jabolkar?

Furbo ::

Uporabljam pač najboljše izdelke ne glede na proizvajalca. Če imam en ipad še ne pomeni da sem samo 'jabolkar'

Očitno se imate nekateri veliko potrebo razvrščati v predalčke in pljuvati čez drugače misleče.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

N4g4c3N ::

Hexx je izjavil:

Ne uporabljam ničesar, iz principa če nič drugega. Njihova politika in odnos do kupcev me totalno odvrne, sm bolj "open source" guy. :D

+1

Produkti so odlični, a podjetje mi je antipatično do amena. Simple as that.

Netrunner ::

Furbo je izjavil:

Sem že večkrat napisal, pa sem še vedno začuden nad vsemi temi histeričnimi izpadi glede Appla s strani ne-uporabnikov.


O tem kdo ima izpade bi lahko razpravljali :)

Furbo je izjavil:

Zakaj jih te naprave, ki jih ne uporabljajo, tako zelo motijo?

Nobenega ne motijo ..

Furbo je izjavil:

Zakaj tako skrbi, koliko so plačali drugi ljudje zanje?

Nobenega ne skrbi koliko je nekdo drugi plačal, vsak naj zapravi kolikor hoče za kar hoče .... Samo nekateri gledamo na price / performance in se nam zdi smešno zapravit X € več za dobit enako oz manj

Furbo je izjavil:

Kako lahko govorijo o odnosu do uporabnikov, ko pa sami niso uporabniki?

je dovolj dokazov in zgodb da ne rabiš biti uporabnik ....

Furbo je izjavil:

In izjave kako so nekateri maci grdi, seveda brez kakršnekoli utemeljitve ali primerjave s konkurenčnim izdelkom.

lepota je stvar okusa... meni osebno so imaci grdi, mac air mi je čudovit ...

Furbo je izjavil:

In kako so uporabniki applov zavedeni fani, ko pa kritiki prisegajo na druge naprave, pa niso fani? Hmm kaj pa so?

filozofiranje...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

T-h-o-r ::

a je res treba kupljene izdelke aktivirat, ko jih vzameš iz škatle

in to deluje le prek itunes?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

xerror ::

Macbook Pro
Mac Pro
Po novem tudi iPhone, čeprav sem bil fan androida
Kupujem še tablico pa tudi nekako gledam za iPadom.

Applove računalnike uporabljam zaradi določenih programov, p precej boljše izkušnje imam z mac os x, kot z Win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xerror ()

Kasali ::

Sem že večkrat napisal, pa sem še vedno začuden nad vsemi temi histeričnimi izpadi glede Appla s strani ne-uporabnikov.

Zakaj jih te naprave, ki jih ne uporabljajo, tako zelo motijo?

Zakaj tako skrbi, koliko so plačali drugi ljudje zanje?

Kako lahko govorijo o odnosu do uporabnikov, ko pa sami niso uporabniki?

In izjave kako so nekateri maci grdi, seveda brez kakršnekoli utemeljitve ali primerjave s konkurenčnim izdelkom.

In kako so uporabniki applov zavedeni fani, ko pa kritiki prisegajo na druge naprave, pa niso fani? Hmm kaj pa so?


+1

lopov ::

Uporabljam tipkovnico na stacionarcu, želim si tudi ipod classic, nato se počasi neha.

Veliko kolegov & kolegic ima iphone ker jim je lep.

_Dormage_ ::

Mogoče težko dojemamo, da se Slovenci bunimo, da ni denarja, da ni služb, ko pa Simobil začne prodajo Iphona folk dejansko čaka ure prej, da vrže par sto evrov za luksuz.
Kriza my ass [:))
Joke aside, verjetno nam ni prav ker nimamo denarja zanje ? :))

Limit-sky ::

Moj prvi prenosnik je bil ThinkPad, ki sem ga kupil le zaradi hvaljenja po forumih, kako je dober. Čeprav je bilo ogromno cenejših in boljših ter zmogljivejših laptopov, sem se odločil za IBM. So me vsi zavidljivo gledali, ko sem ga v službi dal na mizo. IBM je le IBM. Res, da bi lahko dobil skoraj dva asusa za isto ceno, ampak mi ni bilo žal niti tolarja takrat.

francek1 ::

Uporabljam Airport, po izkušnjah eden najboljših routerjev. iPhoni so me zaradi zaprtosti razočarali(pa sem imel tri), zdaj imam SGS2. Tudi Macbook mi ni bil preveč všeč(nakakovostna plastika, pokalo na zgornji strani in okoli akumulatorja, v glavnem preplačan klump).Pa ne prenesem takih bedarij, da je recimo za priklop standardnega monitorja potreben vmesnik, ker za eplove bedake standard nič ne pomeni.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

avani ::

yeah.. no js sem tudi bolj pro pc.

karkoli sem doslej imel od appla me je razočaralo. preprosto premalo stvari ti dovoli, da si jih lahko personaliziraš. Tako kot je že para! rekel, mi mac izpade kot igračka, medtem ko ima win videz za serious business. interface je že skoraj kičast, ko se ti vse premika in pleše po ekranu, meni to ni kul. tudi zunanji izgled ni več to kar je bil, se najde že lepše računalnike.

Limit-sky ::

francek1 je izjavil:

Uporabljam Airport, po izkušnjah eden najboljših routerjev. iPhoni so me zaradi zaprtosti razočarali(pa sem imel tri), zdaj imam SGS2. Tudi Macbook mi ni bil preveč všeč(nakakovostna plastika, pokalo na zgornji strani in okoli akumulatorja, v glavnem preplačan klump).Pa ne prenesem takih bedarij, da je recimo za priklop standardnega monitorja potreben vmesnik, ker za eplove bedake standard nič ne pomeni.

Ti si pravi fanboy ali pa cepec, ki kupuje telefone zaradi izgleda. Razočaral te je iPhone zaradi zaprtosti in si vseeno kupil še dva. OMG. Sem misli, da so le apple fanboyi take mone, pa vidim, da jih ne manjka tudi med android fanboyi.

IceIceBaby ::

karkoli sem doslej imel od appla me je razočaralo. preprosto premalo stvari ti dovoli, da si jih lahko personaliziraš.


Lahko prosim en konkreten primer? Ker OSX je drugače precej hvaležen kar se tiče personalizacije, šarjenja po sistemu, gadgetov...

iPhoni so me zaradi zaprtosti razočarali(pa sem imel tri), zdaj imam SGS2.


Podobno vprašanje kot zgoraj. Kaj točno je tako zaprtega? 3 kliki za jailbreak pa imaš dostop do vsega.

msjr ::

Sem imel mekbuk proja, ki je bil čisto sranje, nekje v drugi temi sem pljuval po njem.

Trenutno imam v službi 27" iMaca in sem zelo zadovoljen. Me pa malo skrbi, ker se kar greje. Pa enkrat se je že usul, ko sem preveč divje uporabljal Illustratorja. In ko se mac usuje, se usuje...............

Drugače applovih izdelkov ne kupujem, ker so predragi, pa tudi v bistvu ne rabim.

Gladi ::

Apple je za privržence le tega okultna stvar.Hkrati pa naj bi ponazarjal(Apple) družbeni položaj imetnika.In je "kul". Ta miks naredi Apple to kar je :)

Plus stvari na njem dejansko delajo.

Zheegec ::

Plus stvari na njem dejansko delajo.

Na iOS že mogoče, OS X ima pa vedno neke težave, ki jih do prihoda naslednje verzije ne popravijo, potem pa gremo spet od začetka...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Ne vem kaj je tako okultnega in posebnega na Applu. To je bilo mogoče res 10, 15 let nazaj, ko so bili maci res redki. Danes ima vsaj zame Macbook podoben status kot vsak drug laptop. Še ena consumer electronics škatla.

Kar se tiče pa "kul" faktorja in družbenega položaja pa...WTF? Žalostno je, če moraš z računalniki in telefoni nabijati svoj status v družbi. Še bolj žalostno je, če misliš, da ljudem ni 100% vseeno kakšen telefon imaš.

Na iOS že mogoče, OS X ima pa vedno neke težave, ki jih do prihoda naslednje verzije ne popravijo, potem pa gremo spet od začetka...


Se strinjam. Liona še vedno ne prenesem. Sem sprobal, pa sem takoj SL dal nazaj. Ampak, če smo pošteni pri win ni nič drugače.

Zheegec ::

Se strinjam. Liona še vedno ne prenesem. Sem sprobal, pa sem takoj SL dal nazaj. Ampak, če smo pošteni pri win ni nič drugače.

No ja, MS še vedno ni imel nikoli toliko težav, kot prvi OS X, Leopard, Snow Leopard, Lion,... Ne vem, kako jim uspe...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

eVro ::

En tak lep summary celotnega Apple "ekosistema" je MagSafe. Samo preberite si tale odstavek, ki je celotna Apple filozofija razložena v parih stavkih:

MagSafe @ Wikipedia

Povzetek: se trudijo, ampak več kakor povprečnega uporabnika ne bodo nategnili s tako ceno. To pa Apple uporabniki tudi so. Povprečni uporabniki. Nezahtevni. In takim uporabnikom Apple izdelke z veseljem priporočam. Ker to, da ti nekdo reče, da želi samo da dela, je nezahtevno. Zahtevni uporabniki želimo tudi, da poleg tega, da samo dela, dela tudi tako, kot sami želimo. Apple izdelki delujejo tako, kot si je zamislilo par ljudi s Stevom na čelu. Niti ni zelo napačen način, a je totalno vsiljen.

Veliko pove statistika, da med business uporabniki Mac sistemov prevladujejo design studii... (in ne, na žalost se ne spomnim vira - bi ga pa z velikim veseljem nalepil). Pa saj si predstavljate kako je ponavadi v uspešnih firmah - tajnica ima iMac-a, šef pa ThinkPad-a.

ps: Sam sem Linuxaš, pa imam vseeno raje Windows kot Mac (ki je Linuxov bratranec po Unixu). Windowsi vsaj niso hardversko izbirčni in si jih lahko nastavim, da delujejo po moje.

IceIceBaby ::

No ja, Vista je bila recimo katastrofalna na začetku, pa ni edina na fail seznamu MS softwara. Z win7 so pa res zadeli.

eVrO, za tebe isto vprašanje kot zgoraj. Kaj točno te tako omejuje pri OSX? Ne spomnim se zadnje stvari, ki mi jo na OSXu nebi uspelo prilagotiti svojim željam in potrebam.

ripmork ::

Pred kar nekaj časa sem slabega pol leta vsakodnevno uporabljal macbook (alu)
Dizajn in sam sistem sta res doterana, tu ni dvoma. Užitek ga je držat v roki.
Ni pa nič tako ekstra posebnega... se tudi program sesuje gor, pa so kake posebnosti, ki znajo nervirat.

Mene osebno je zelo motila specifična pospeševalna krivulja miškinega kazalca (moja storilnost na Mac-u je bila vsaj 25% slabša zaradi tega). Gre pa za OSX posebnost, ki je nekateri ljudje niti ne zaznajo (razliko načina gibanja miške glede na vse ostale sisteme), nekaterim pa gre zadeva res na živce in se je nikakor ne moremo navadit. Tega se NE da v sistemu štimat. Rešitev je v obliki zunanjih plačljivih in neplačljivih programčičev

Skratka, preden kupiš Mac-a ga sprobaj:>

eVro ::

IceIceBaby je izjavil:

eVrO, za tebe isto vprašanje kot zgoraj. Kaj točno te tako omejuje pri OSX? Ne spomnim se zadnje stvari, ki mi jo na OSXu nebi uspelo prilagotiti svojim željam in potrebam.



Ajde, namesti ga na laptop za 350 €. Windowse se da in Linux se da. Hardware in software nista tako prepletena, kakor želi Apple prikazati, saj jim to veča prodajo laptopov, skupen razvoj pa zavira. Ergo, so bolj evil kot M$. Na primer. Poleg tega preberi še en post nad tem.

IceIceBaby ::

En post višje ti lepo piše, da z dodatnim appom urediš zadevo. V linuxu in win je to redna praksa, zakaj bi bilo drugače v OSX?

Na računalnik za 350 eur pa verjetno res ne moreš namestiti OSXa (mogoče ga celo lahko, nisem se nikoli ukvarjal s hackintoshi). Apple pač prodaja produkt kot celoto. Tudi na palični mešalnik ne moreš namestiti linuxa, pa zaradi tega nič slabše ne meša.

NazgulRR ::

T-h-o-r je izjavil:

a je res treba kupljene izdelke aktivirat, ko jih vzameš iz škatle

in to deluje le prek itunes?


Da, vendar od iOS5 naprej (= vsi novi izdelki), iTunes več ni potreben za to. Pravzaprav, edina stvar za katero se še rabi iTunes je za prenašanje muzke/filmov, ki niso kupljeni z iTunes Store-a in za prenašanje voice memo-tov na komp. Vse ostale gre zdaj brez iTunes :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

floyd1 ::

Že leta imam Ipod touch in sem zelo zadovoljen z njim, edino Itunes mi je bil sranje od sranja (sploh na 64bit Win7). A sem potem našel drug SW za upravljanje z glasbo in filmi, tako da je to OK. Po pol leta sem ga kupil še punci, ko sva še praktično vsak drugi dan trimčkala po Pohorju ;). Meni osebno še vedno najboljši predvajalnik glasbe.

Apple wireless keyboard (imam na mojem HTPC-ju) pa je izredno lepa tipkovnica a žal tehnološki odpad. Na to ob nakupu ne bi nikoli pomislil, najprej zato, ker je Apple, drugič zato, ker že BTC in podobne "kitajske" zadeve delajo čisto solidno. Mislim - kak problem pa je narediti tipkovnico, ki dela? Očitno pa to vseeno ni tako enostavno...
Nazaj k Applu. Baterije (tudi kvalitetne Eneloop-ke) crknejo po enem tednu izredno male uporabe. Sem mislil, da zato, ker jo pač uporabljam na PC-ju in je mogoče ne zna izklapljat oz. šparat. A en kup postov na raznih forumih govori o tem, da je ponekod na Mac-ih isto sranje, sploh v raznih kombinacijah s tistimi "cool" miškami. Na BTC-jevi so baterije držale vedno več kot mesec, na najcenejši wireless logitechovi pa tudi vsaj dva.
Potem se mi je po kakih treh tednih, ko sem se že sprijaznil, da bo to pac žrlo baterije in da je drugače OK, začel problem ponavljajoče tipke. Na vsakih nekaj pritiskov dobišššššššššššššššššššš ven tooooooooooooooooo. Zaradi PC-ja? Neeeeeeeeeeeee, na Mac-ih enakooooooooo. Valjda ne pri vseh, a vseeno (spet sklepam po forumih) ne tako redek problem. Fajn, tudi to sem s kar nekaj muke in googlanja porihtal (zaenkrat?), a zdaj se mi je že konkretno zasrala in s strahom cakam, kaj bo naslednje "presenečenje". Moje tri prejšnje tipkovnice (mimogrede, vse tri skupaj niso stale toliko kot Applova) pa se mi verjetno režijo :D.

IceIceBaby ::

Moj wireless keyboard ima pa po skoraj pol leta še vedno prve baterije (htpc uporaba, se pravi ne ravno 8 ur na dan). Na wireless trackpadu sem jih pa ravno zdaj menjal, pa je bil kupljen istočasno, skoraj pol leta nazaj.

V današnjem času težiti, ker se ti izdelek pokvari je pa nesmiselno. Vsi masovno proizvedeni produkti se kvarijo, od BTC tipkovnic do BMWjev za 100k eur. Zato pa je garancija.

floyd1 ::

So na forumih tudi primeri, ko so tipkovnice po nekaj dneh zamenjali, pa je bilo z novo isto sranje. Ni pokvarjena, tako pač dela (v "pravih" pogojih :'().

Zheegec ::

Ja waw, pač Bluetooth je. Don't hate the player, hate the game :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

floyd1 ::

Ja, to pa je res. Tudi eden tistih "srečnežev" 8-)?

eVro ::

IceIceBaby je izjavil:

En post višje ti lepo piše, da z dodatnim appom urediš zadevo. V linuxu in win je to redna praksa, zakaj bi bilo drugače v OSX?

Na računalnik za 350 eur pa verjetno res ne moreš namestiti OSXa (mogoče ga celo lahko, nisem se nikoli ukvarjal s hackintoshi). Apple pač prodaja produkt kot celoto. Tudi na palični mešalnik ne moreš namestiti linuxa, pa zaradi tega nič slabše ne meša.




Ne, ne, ne, ne. Dvakrat narobe. Prvič v Lin in Win ne potrebuješ appov za OSNOVNE zadeve, med katere obnašanje miške pač spada. Drugo kot drugo Apple ne prodaja produkta kot celoto. Dokaz:

http://store.apple.com/us/product/MC573...

Recimo Symbian S40 Nokia prodaja kot celoto. Ne moreš priti v štacuno in kupiti CD s Symbianom S40. Prav tako ne moreš kupiti softwara na Garminovih napravah, ali softwara na Canonovih digitalcih, ali, če hočeš, softwara v paličnih mešalnikih. Ti primeri so prodajanje produkta "kot celota", in vsi imajo tudi razlog, da se prodajajo v celoti. Mac OS X pa nima razloga, da ne bi deloval na vseh PC komponentah, pa naj Apple še tako poskuša prikazati da je Mac. Mac je le še znamka PC-ja. In to, da deluje samo na specifičnih PC komponentah je posiljevanje zaradi večjega zaslužka. Apple bi v četrt sekunde sportal Mac na karkoli če bi jim to prineslo dodatne $$. Ampak OK, ni to največji problem Appla. Njihovo obnašanje do uporabnikov me osebno veliko bolj moti kot želja po zaslužku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

IceIceBaby ::

Prvič v Lin in Win ne potrebuješ appov za OSNOVNE zadeve, med katere obnašanje miške pač spada.


Yeah right. Ob sveži inštalaciji win. naložim še vsaj 10 toolov, da si sistem prilagodim po svoje. Če smo že pri miški. Za normalno delovanje malo bolj naprednih funkcij trackpada je driver skoraj obvezen.

Apple bi v četrt sekunde sportal Mac na karkoli če bi jim to prineslo dodatne $$.


Ja ti grdi kapitalisti, kako si upajo služiti denar. Obračaj kolikor hočeš. OSX teče na Macih zaradi enega enostavnega razloga. Če bi podpiral ves crappy hardware na trgu bi bil tudi OS crappy. Posledično bi bil Apple samo še en proizvajalec programske opreme. Tako je pa Apple eden največ vrednih brandov z izjemno zvestimi in zadovoljnimi strankami, podjetje samo pa je tam kjer je zaradi takih odločitev Jobsa.

Relanium ::

Furbo je izjavil:

Sem že večkrat napisal, pa sem še vedno začuden nad vsemi temi histeričnimi izpadi glede Appla s strani ne-uporabnikov.

Zakaj jih te naprave, ki jih ne uporabljajo, tako zelo motijo?

Zakaj tako skrbi, koliko so plačali drugi ljudje zanje?

Kako lahko govorijo o odnosu do uporabnikov, ko pa sami niso uporabniki?

In izjave kako so nekateri maci grdi, seveda brez kakršnekoli utemeljitve ali primerjave s konkurenčnim izdelkom.

In kako so uporabniki applov zavedeni fani, ko pa kritiki prisegajo na druge naprave, pa niso fani? Hmm kaj pa so?


Zakaj?
Odgovor sam leži že v začetku teme:

skika je izjavil:

MBP, iphone 4 in iPad 2. Razne periferije ter še en ipod. Ko pogledam razne pcje me kr zvije kakšen kup sranja lahko spravijo ven, enako menim za večino Android jajc. Pač kante. Pač uporabljam Apple ker mi ni všeč okus po dreku.


Iz citata tega uporabnika naprimer vidimo da vsi apple uporabniki pravijo da je vse ostalo drek in da ne-apple uporabniki uporabljamo samo drek.
In od tega tipično appleovsko ne odstopajo niti 1%

Zato preostanek uporabnikov ''dreka'' sovraži apple uporabnike, ne ker si applea ne morejo privoščiti,
ampak iz čisto samega zaničevalskega odnosa do vsega ostalega.

gslo ::

od epla uporablam shuffla in macbooka late 2008. laptop mi je res svetoven, po 3 letih dela še vedno k šus, baterija je zgubila dobre pol ure avtonomije, na splošno pa po upgrejdu na 8gb ddr3 pokam od navdušenja. imam triple boot na backtrack in windows 7 in to je to. 2 lahko laufam virtualno, medtem ko osx uporabljam za surfanje, faks, adobe in vse ostale zadeve, ki ne potrebujejo specifičnega OS-a.

sem fan thinkpad in apple dizajna. ne bi kupil ipada in iphonea, ker sta za ovce. morda bi nekoč za familjo kupil imaca, ker je neat. :)

poleg tega uporabljam klasičen PC za desktop z win7 os-om in linuxi, konfiguracija mi sicer omogoča hackintoshanje vendar se mi s tem ne da jebat. :P

guess what? uporabljam apple izdelke in še vedno nisem oprana ovca ki kampira pred njihovimi gay bari (ups, apple store-i), niti nisem hater kot nekater pcjaši, ki glumijo svoje hejterske fore sam zato, ker ne morejo napraskat za jabolčno pito.

treba je sprobat in si priznat slabosti enih in drugih. apple pa na žalost v zadnjih letih poskuša nadoknadit svojo perfekcijo s tipičnimi windows problemi, zato prej k slej ne bo več važno kva maš.

hardware je kul. in valda je razlika al delaš na macu al pa na enem plastičnem acerju. ne sam za folk okol tebe, ampak za uporabnika samega. acer fani, ne bit jezni.. probajte.

Netrunner ::

Ne sovražim apple uporabnikov ampak sovražim po večini njihov vzvišen odnos.. (so tudi izjeme)

Žalostno je to da:
-PC uporabniki primerjajo izdelke med sabo in kupijo tisto kar ima najboljše price/performance razmerje. Če v ta okvir pade kak apple produkt ga brez težav kupijo.
-Apple uporabniki kupijo apple izdelke "ker so najboljši", pa četudi se jim dokaže da za nižjo ceno dobijo boljšo zadevo ne popustijo saj tako ali drugače dobijo argument da je apple boljši.


Enkrat sem kolegu na enem MACu pomagal pri nekih programerskih težavah .. takrat je bilo prvič da sem dalj časa delal na MACu .. Odzivnost OS-a je bila super .. sem se malo lovil ker nisem vedel kje je kaj, vendar na splošno je pustil dober občutek .. kar se tiče pa tipkovnice in miške je pa katastrofa. Toliko kot se hvali apple izdelke pričakujem da so več ali manj dobro prilagojeni uporabniku .. vendar tista miška z mikro koleščkem in samo eno tipko je FAIL, sploh se ne da delat z njo .. verjamem da je stvar navade, vendar ji ne bi dal možnosti ker je prav moteče jo uporabljat. Nedolgo nazaj sem delal na oni novi mac miški ki nima gumbov ampak samo nek touchpad.. v roki je sploh ne moreš držat ker ima ostre robove, ko klikaš je kot da bi po mizi tolkel .. kar nekaj ... da ne omenjam njihove mini tipkovnice. Na kratko... od appla tega nisem pričakoval.. je več kot odčitno da hočejo na vsak način vsiljevat neke nove "oblikovno vrhunske" izdelke neglede na njihovo uporabnost ..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

detroit ::

Macbook pro hmm...sistem mi je čudn (beri crap) ker sm windows user, dela pa vse zelo tekoče
Shuffle malo sralo, samo drugih izdelkov ne poznam za primerjavo
Iphone ... so so, pretirana cena za en tak tictac

tko da sm zelo podobnega mnenja got gx86
Skero

xerror ::

Glede applove miške se pa strinjam z vami. Je tudi sam ne uporabljam pa imam vse kompe od appla :) Mighty mouse mi gre na živce zaradi koleščka, ki se vrti v vse smeri, magic mouse mi je sicer vredu, kvalitetna miška, ampak je precej nizka in jo je naporno držati, za srfanje po netu še je, za kakšno resno delo te pa upočasni, ker je tako nizka, da me po parih minutah začne boleti roka in potem ni nič več natančno :) Tako, da uporabljam kar Logitech miške, tipkovnico imam pa navadno applovo na kabel. Drugače mi pa še noben laptop ni tako dolgo držal kot Macbook Pro, po 3 letih sem edino upgrejdal ram in zamenjal hdd z SSDjem, čakam pa še baterijo, ki je že malo boga, kar niti ni čudno po skoraj 1000 ciklih :) Glede na to kako se ravna z računalnikom je pa sploh dobro, da še skupaj stoji :))

Furbo ::

Relanium je izjavil:

Iz citata tega uporabnika naprimer vidimo da vsi apple uporabniki pravijo da je vse ostalo drek in da ne-apple uporabniki uporabljamo samo drek.
In od tega tipično appleovsko ne odstopajo niti 1%

Zato preostanek uporabnikov ''dreka'' sovraži apple uporabnike, ne ker si applea ne morejo privoščiti,
ampak iz čisto samega zaničevalskega odnosa do vsega ostalega.


Torej sovražiš nekoga, ker on sovraži tvoj HW?

Klinc, jaz še sam sovražim ves svoj HW. Res pa najmanj sovražim svoj Apple HW, ker mi dela najmanj sivih las.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Goody ::

gslo je izjavil:

pcjaši, ki glumijo svoje hejterske fore sam zato, ker ne morejo napraskat za jabolčno pito.



No tole zgornje je po moje najboljši dosežek applovega marketinga in nasploh marketinga zadnjih dvajsetih let...Da čez Apple govorijo samo tisti, ki si Apple ne morejo privoščiti vam je mojster Steve in njegov marketing oddelek ekstremno dobro implantiral direkt v betice...

zee ::

Klinc, jaz še sam sovražim ves svoj HW. Res pa najmanj sovražim svoj Apple HW, ker mi dela najmanj sivih las.


What he said.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ripmork ::

-PC uporabniki primerjajo izdelke med sabo in kupijo tisto kar ima najboljše price/performance razmerje. Če v ta okvir pade kak apple produkt ga brez težav kupijo.
-Apple uporabniki kupijo apple izdelke "ker so najboljši", pa četudi se jim dokaže da za nižjo ceno dobijo boljšo zadevo ne popustijo saj tako ali drugače dobijo argument da je apple boljši.

Tell me about it.
Od nekaterih ves čas poslušam, da je Applov Cinema display (prejšnja ne-glossy različica) daleč najboljši monitor vseh časov,...
Ko so pred časom ta monitor na enih testih razdrli so ugotovili, da ima notri identično matriko kot občutno cenejši Dellovi monitorji - od proizvajalca LG Phillips, kakopak!
Jabolčni le opravijo strojno kalibracijo malce drugače, odstranijo nekaj funkcij (kar je bojda celo boljše!?) in zapakirajo v alu ohišje.
Potem pa prodajo za 30% - 50% višjo ceno. Best monitor ever my ass.

Al pa tista, ko mi je en Applov navdušenec razlagal, da core2duo v njegovem macbooku pa že ni "navaden", kot tisti ki jih sicer vsem ostalim Intel dobavlja. Nope, predvidevam, da ma Intel za jabolčne čist svojo tovarno, kjer tiska uber kvalitetne plate procesorjev... jajca gredo pa k ostalim proizvajalcem ;>

verjamem pa in vem, da niso vsi Applovi uporabniki taki :)

dronyx ::

Apple is AMAZING!

Invictus ::

Bi kaj napisal, pa je škoda časa ...

Sam za razmislek. TomsHardware, stran, ki jo tudi Slovenci cenimo, je kako leto, dve nazaj nardila primerjavo med Appli in ostalimi. S tem da so se trudili primerjati enake konfiguracije. in so jih tudi našli. Dostikrat se je izkazalo da je Apple cenejši. zato ne primerjat nekega plastičnega Asusa, ki ima 5 kil z Applom, ki ima 2 kili in pol. Jasno da je Asus cenejši. Že pogled na IBM stran, spoloh thinkpad (ki so za moje pojme zakon, sploh W520) vam pove da IBM ni nič cenejši.

Crkujejo pa oboji.Žal. Zato pa imaš podaljšanje garancije ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pe3c ::

Haters gonna hate.

D3m ::

Ne uporabljam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Brias ::

ah ah ....

design ki traja ...

ce bi le naredili baterijo ki drzi 2 dni ...

8850



letnik 1998 / 1999

teza: 91g Z BATERIJO

IceIceBaby ::

Ja, traja. Pa dejstvo, da si s takšnim telefonom danes nimaš kaj pomagati tudi traja.

Če imaš mobilni telefon za klicanje potem obstaja nešteto boljših in cenejših alternativ. Če ti pa telefon predstavlja komunikacijsko napravo s katero lahko dostopaš do neta, maila, telefoniraš, fotografiraš, urejaš dokumenta... Potem je tale nokia bolj tako.

gendale ::

Invictus je izjavil:

Bi kaj napisal, pa je škoda časa ...

Sam za razmislek. TomsHardware, stran, ki jo tudi Slovenci cenimo, je kako leto, dve nazaj nardila primerjavo med Appli in ostalimi. S tem da so se trudili primerjati enake konfiguracije. in so jih tudi našli. Dostikrat se je izkazalo da je Apple cenejši. zato ne primerjat nekega plastičnega Asusa, ki ima 5 kil z Applom, ki ima 2 kili in pol. Jasno da je Asus cenejši. Že pogled na IBM stran, spoloh thinkpad (ki so za moje pojme zakon, sploh W520) vam pove da IBM ni nič cenejši.

Crkujejo pa oboji.Žal. Zato pa imaš podaljšanje garancije ...

problem pri applu je, da ti on svoje featurje vsiljuje

primer - rabiš navaden namizni računalnik in hočeš maca

tvoje možnosti so mini, imac in mac pro

mac pro je mišljen kot work station in je za domače uporabnike načeloma predrag

mini je malo počasen

imac... če je ena od tvojih zahtev 'vse je v eni škatli in zgleda lepo', potem kul, če ne... ko te jebe, plačal jo boš še vedno

je pa res, da je med prenosniki boljse stanje
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

energetik ::

Uporabljam samo tisto, kar potrebujem in ko nabavljam vzamem tisto, kar mi nudi zahtevane parametre za najmanjši denar. Iz tega razloga nimam niti enega izdelka od Appla.

para! ::

gendale je izjavil:


primer - rabiš navaden namizni računalnik in hočeš maca
[...]
mini je malo počasen

Kaj zdaj? Rabiš navaden namizni računalnik al hočeš workstation? Ker najšvohnejši CPU v miniju je Intel i5 - težko bi temu rekel počasno.

energetik je izjavil:

Uporabljam samo tisto, kar potrebujem in ko nabavljam vzamem tisto, kar mi nudi zahtevane parametre za najmanjši denar. Iz tega razloga nimam niti enega izdelka od Appla.

Ali enako logiko apliciraš tudi na netehnično robo, recimo obutev, pohištvo? Če kupuješ recimo omarco za TV, ti je popolnoma ravno kako izgleda, al si pripravljen odštet malo več za vizualno všečen izdelek?

lp
Death before dishonor!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#] event, klik tipke escape

Oddelek: Programiranje
7668 (572) japol
»

Android - Lovljenje dogodka "back" gumba?

Oddelek: Programiranje
6794 (612) SkIDiver
»

Java pomoč

Oddelek: Programiranje
131657 (1436) Serial
»

[c#]izvajanje kode

Oddelek: Programiranje
13977 (711) LeQuack
»

Javascript - izračun razlike v datumih

Oddelek: Programiranje
81796 (1651) kogledom

Več podobnih tem