» »

Zaščita zidu

Zaščita zidu

pirlo ::

Naslov teme sicer ni najbolj primeren ampak ne vem kako naj povzamem problem :). Moj problem je sledeč. Na dvorišču imamo približno 1m visoko škarpo do katere se parkira avto. Ker je dvorišče bolj majhno si težko privoščim pustit avto stran od škarpe več kot 10-15cm, tu pa je že precejšnja verjetnost da ga zadenem saj podlaga ni ravna in včasih avto preko jame malo poskoči :).
Imate kako idejo kaj namonitirati na škarpo da bi lahko parkiral čist do roba (se naslonil na to)? Je pa to zunaj in ni pod streho.

BALAST ::

Za ladje na pomolu uporabljajo stare avtogume, lahko pa poiskusiš s poltrdo kameno volno všito v plastične žepke.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Pyr0Beast ::

Stiropor če ni drugega

Da se ustaviš pa v tla privijačiš kos lesa ali česa podobnega ki deluje kakor kocna
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pirlo ::

Avtogume so preširoke. Bom pogledal to kameno volno ;). Stiropor ne razpade zunaj od dežja, snega, ...?
Kos lesa tudi ni slaba ideja ampak pol lahko parkiram vedno samo naprej ker je zadaj razdalja od gum do roba avtomobila manjša.

kalko ::

IMO ne rabiš drugega kot eno pravokotno "ploščo" iz gume, ki jo namestiš v višino odbijača. Vsak avto mora zdržati trk z odbijačem (!) do 3 km/h brez posledic (razen odrgnjene barve). Z gumo preprečiš, da bi zid pustil praske na odbijaču, blaženja pa ne rabiš, ker dotik z 0,1 km/h ne bo pustil nobenih posledic. Moje mnenje.

Furbo ::

BALAST je izjavil:

Za ladje na pomolu uporabljajo stare avtogume, lahko pa poiskusiš s poltrdo kameno volno všito v plastične žepke.


Kamena volna se bo deformirala ob prvem udarcu in sesula v prah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vikking ::

Nabaviš Granuflex

Alec999 ::

Mogoče sem kaj zgrešil samo mi ni jasno kaj je narobe s parkirnimi senzorji, dobiš jih že od 21€. A ni škoda škarpo zakrivat. :)

Vikking ::

pirlo je izjavil:

pustit avto stran od škarpe več kot 10-15cm, tu pa je že precejšnja verjetnost da ga zadenem saj podlaga ni ravna in včasih avto preko jame malo poskoči :).


variante:
1. popraviš luknjo
2. obesiš ogledalo na škarpo
3. vzameš avtomobilsko zračnico, jo delno napolneš in pritrdiš na škarpo
4. avto parkiraš tako kot hočeš, zarišeš kjer se zadnje kolo dotika tal, ter postaviš oz. fiksiraš manjši robnik. Tako boš vsakič ko se boš zapeljal vzratno s kolesom do robnika, točno vedel kdaj si avto postavil zadosti nazaj.
5. na škarpo montiraš senzor oddaljenosti
6. zalepiš na steno gumo v višini odbijača

šernk ::

7. se naučiš parkirat, dvakrat parkiraš in si ogledaš na kaj se lahko nato orientiraš. problem rešen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

pirlo ::

Alec999 je izjavil:

Mogoče sem kaj zgrešil samo mi ni jasno kaj je narobe s parkirnimi senzorji, dobiš jih že od 21€. A ni škoda škarpo zakrivat. :)

Ne, ta razpokan beton bom v bistvu s tem še polepšal :)

Vikking je izjavil:

variante:
1. popraviš luknjo
2. obesiš ogledalo na škarpo
3. vzameš avtomobilsko zračnico, jo delno napolneš in pritrdiš na škarpo
4. avto parkiraš tako kot hočeš, zarišeš kjer se zadnje kolo dotika tal, ter postaviš oz. fiksiraš manjši robnik. Tako boš vsakič ko se boš zapeljal vzratno s kolesom do robnika, točno vedel kdaj si avto postavil zadosti nazaj.
5. na škarpo montiraš senzor oddaljenosti
6. zalepiš na steno gumo v višini odbijača

Lahko 2. in 5. malo bolj podrobno opišeš? Drugače pa iščem material za točko 6. 4. je bolj problematična ker zaradi drugih avtov ne morem vedno parkirat pravokotno na škarpo.

šernk je izjavil:

7. se naučiš parkirat, dvakrat parkiraš in si ogledaš na kaj se lahko nato orientiraš. problem rešen.
Saj to počnem in se še nisem zabil, samo če veš da imaš zaščito spredaj je psihično lažje >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

škarpa 20x2m

Oddelek: Loža
3918091 (14795) fikus_
»

Zavarovalnica - kasko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6719209 (17688) fosil
»

Avtomobili parkirani ob cesti (koliko vstran mora biti?)

Oddelek: Na cesti
414272 (2870) kmetek
»

What is inside of a computer data centre? (30 pics)

Oddelek: Loža
111661 (926) Daedalus
»

fasu sm gips ... [:(]

Oddelek: Loža
373736 (3195) Klemenn

Več podobnih tem