» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
50 / 124
»»

SplitCookie ::

Pithlit je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

To je isti rang ko da prvi dan nov avto pribiješ v vrata garaže, mu polomiš špegle in poviješ feltne, da potem ne boš naredil totalke

A če avtu prvi dan polomim špegle in feltne bo ratal imun na totalke... al kako? Ta analogija ni glih ravno posrečena (pravzaprav je komplet mimo).


Ja. Imun na totalke. Ampak sam prve 3 leta. Potem ga moraš obdrajsat in zbutat še enkrat

imagodei je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Točno to, kar praviš: načrtovana okužba z oslabljenimi ali deaktiviranimi patogeni. As opposed to izpostavljenost živimi, aktivnimi in agresivnimi patogeni, ki povzroči polni razmah bolezni s sistemskimi simptomi.


Jah. To je isti rang ko da prvi dan nov avto pribiješ v vrata garaže, mu polomiš špegle in poviješ feltne, da potem ne boš naredil totalke

Očitno ne veš o čem govoriš.

Če ne bi sistemsko cepili, bi se 3 mesečni dojenčki srečali z virusom ošpic, oslovskim kašljem, otroško paralizo, davico, mumpsom... Vse to poleg tega, da se mora dojenčkovo telo že tako ali tako od prvega trenutka boriti proti tisočim patogenom in da ravno tako lahko faše gripo, angino, rotavirus... (ki ravno tako niso nevarni, pa nihče ne cepi proti njim, se mora kar nebogljena dojenčkova telesna obramba spoprijet z njimi).


Natanko kje bi se srečali s tem ?

In natanko kako mi ti lahko zagotavljaš varnost dojenčka, če ga še vprašati ne moraš ali je zdrav, kar je predpogoj za kakršnokoli cepljenje.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

W1:
Pač ste verniki in objema vas sveti bes, ko kdo ne deli vaše vere.

pithlit:
Ti si:
-butast
-trol
-selektivni bralec
-ne razumeš napisanega
-se delaš glupega
-all of the above

Pithlit, Q.E.D.

imago:
Seveda je videt točno to. Get your story straight. Zdej se pa nehaj delat buteljna, ker točno to dejstvo, da v deželah, kjer ni obveznega cepljenje IN je procent precepljenosti padel pod cca 90%, beležimo porast otroških bolezni IN komplikacij v povezavi z njimi (smrt je le najtežja komplikacija), smo navedli že 20x. Skupaj z viri.

Sedaj pa ta tvoj "znantno" predstavi mal bol plastično.
In ne pozabi razložit še, zakaj ta "znatno" višja obolevnost ni problem, ko te (al pa kogarkogar od vernikov) prime, da greš tja na počitnice.

P.S.
Pa reči še kakšno o Confirmation Biasu teh študij o učinkovitosti cepljenja.
P.P.S.
Pa še kakšno o tem, kako je vse superduper varno hkrati pa se dogaja, da cepiva umikajo, ker se izkažejo za premalo varna.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

SplitCookie je izjavil:

Natanko kje bi se srečali s tem ?

In natanko kako mi ti lahko zagotavljaš varnost dojenčka, če ga še vprašati ne moraš ali je zdrav, kar je predpogoj za kakršnokoli cepljenje.


Srecali bi se tam kjer se srecajo s prehladi, nahodi, gripo, angino, rota virusom ... Povsod. Povsod bi se srecevali s temi boleznimi, ce ne bi bilo toliko populacije cepljene.

WarpedGone je izjavil:


In ne pozabi razložit še, zakaj ta "znatno" višja obolevnost ni problem, ko te (al pa kogarkogar od vernikov) prime, da greš tja na počitnice.


Zato ker si cepljen. Hehe. :> Zato, ker si cepljen, je to precej manjsi problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

WarpedGone ::

Ni problem cepljenost ampak **obvezna** cepljenost.
BW: you fail.

Edit: Al pa verjameš, da so tvoji starši taki debili, da te nebi cepili, če cepljenje nebi bilo obvezno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

SplitCookie> "Natanko kje bi se srečali s tem ?"

Lej, načeloma nepismenim bedakom nimam namena odgovarjat - v tej temi smo že 20x polinkali primere izbruhov otroških bolezni v razvitem svetu po letu 2000. Recimo za ošpice v Franciji, tkole iz glave se mi zdi da leta 2010 in 2011. So beležili kar nekaj mrtvih. Pa Bolgarija.

Oslovski kašelj je pa po letu 2000 v ZDA pobral že kar nekaj dojenčkov, mlajših od 12 mesecev.


W1> "Sedaj pa ta tvoj "znantno" predstavi mal bol plastično.
In ne pozabi razložit še, zakaj ta "znatno" višja obolevnost ni problem, ko te (al pa kogarkogar od vernikov) prime, da greš tja na počitnice."


Ne, ne bom nič bolj plastično predstavljal. Med drugim zamujam na rojstni dan, ker odgovarjam neodgovornežem tle gor. Imaš vse že na linkih, ki sem jih jaz (pa še vrsta drugih) že 20x objavil tle gor. Dej mal napora, pa najdi.


W1> "Ni problem cepljenost ampak **obvezna** cepljenost.
BW: you fail."


Zdej pa še vpreži možgane, pa se domisli razloga, zakaj bi bilo kul, da ti moj otrok zagotavlja čredno imunost, zato da se ti s svojim otrokom lahko preseravaš? In če se slučajno ne boš mogel domislit tega, mi prosim povej, kako bom izsledil tistega neodgovorneža, ki bo mojega imunokompromitiranega otroka ubil ali pohabil, ker zaradi preseravanja ne bo dal cepit svojega otroka? Ker se bo pač neupravičeno šlepal na čredno imunost? Ker itak ni nevarnosti, da zboli njegov otrok zboli?


W1> "Al pa verjameš, da so tvoji starši taki debili, da te nebi cepili, če cepljenje nebi bilo obvezno."

Ali pa ti misliš, da smo mi taki debili, da ne razumemo, da cepivo ni 100% zaščita za 100% cepljenih oseb?
- Hoc est qui sumus -

SplitCookie ::

Zagovarjam OBVEZNO cepljenje za vse tuje otroke ...
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Obvezno rabiš trikotnik v avtu, pripenjat se moraš, osebno moraš imeti, stati moraš pri rdeči luči, smeti moraš metati v kante, kanalizacijo moraš imeti, v šolo moraš hoditi, davke moraš plačevati, zakone moraš spoštovati ... Tebe pa obvezno cepljenje moti?

PaX_MaN ::

WarpedGone je izjavil:

Ni problem cepljenost ampak **obvezna** cepljenost.
BW: you fail.

Glede na zadnje izbruhe je problem lih v neobveznem cepljenju...

WarpedGone je izjavil:

Edit: Al pa verjameš, da so tvoji starši taki debili, da te nebi cepili, če cepljenje nebi bilo obvezno.

So ja. Oziroma, glej moj podpis.

WarpedGone ::

Glede na zadnje izbruhe je problem lih v neobveznem cepljenju...

Za globalno segrevnaje je pa krivo upadanje števila piratov.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pithlit ::

SplitCookie je izjavil:

In natanko kako mi ti lahko zagotavljaš varnost dojenčka, če ga še vprašati ne moraš ali je zdrav, kar je predpogoj za kakršnokoli cepljenje.

Ker pediatri so seveda totalno nesposobni in nimajo pojma kdaj je otrok bolan in kdaj ne.

Po drugi strani pa vsi odrasli tudi natančno vedo kaj jim v danem momentu fali (in sami postavljajo diagnoze).

Pa če sem lahko malo resna... vsaka kolikor toliko odgovorna mati zelo hitro opazi vsako spremembo na svojem otroku. Saj foter tudi... ampak običajno ne tako zelo hitro. Pa tudi vsak kolikor toliko odgovoren pediater bo ob najmanjšem znaku bolezni izrazil svoj dvom glede cepljenja.

Moji tamali se je samo malo bolj cedilo iz nosa (brez kake vročine ali kaj podobnega) pa pediatrinja niti slišati ni hotela o cepljenju.

Ja... boohoo... sam zjebat nas hočjo. Vsi. Farmacija, dohtarji, država. Ane?
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

Obvezno rabiš trikotnik v avtu,

Moja lastna zaščita, zato bi ga mel tut če nebi bil obvezen. Imam tut ročno svetilko, odsevni jopič in predvsem GSM, čeprav ni obvezen.
Pa ti?
pripenjat se moraš,

Pripenjal sem se tudi na zadnjih sedežih vedno če so le bili pasovi, tudi ko to pripenjanje sploh še ni bilo obvezno.
Pa ti?

osebno moraš imeti,

Ne, ni treba. Dobrodošel v leto 2012.

stati moraš pri rdeči luči,

Ostanek totalitarizma, v svobodnih državah imajo rondoje.

smeti moraš metati v kante

Ne, ni treba. Ampak če jih mečem v kante, mi ne ležijo okrog hiše ampak mi jih odpeljejo.

kanalizacijo moraš imeti,

Beri zgoraj.

v šolo moraš hoditi,

V svobodnih državah je omogočeno šolanje doma oz. privat.

davke moraš plačevati

Pa kruh tudi.

zakone moraš spoštovati ...

Tebe pa obvezno cepljenje moti?

Ja.
Narobe je vsako totalitarno poseganje v tuje telo.
Zbogom in hvala za vse ribe

SplitCookie ::

Pithlit je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

In natanko kako mi ti lahko zagotavljaš varnost dojenčka, če ga še vprašati ne moraš ali je zdrav, kar je predpogoj za kakršnokoli cepljenje.

Ker pediatri so seveda totalno nesposobni in nimajo pojma kdaj je otrok bolan in kdaj ne.

Po drugi strani pa vsi odrasli tudi natančno vedo kaj jim v danem momentu fali (in sami postavljajo diagnoze).

Pa če sem lahko malo resna... vsaka kolikor toliko odgovorna mati zelo hitro opazi vsako spremembo na svojem otroku. Saj foter tudi... ampak običajno ne tako zelo hitro. Pa tudi vsak kolikor toliko odgovoren pediater bo ob najmanjšem znaku bolezni izrazil svoj dvom glede cepljenja.

Moji tamali se je samo malo bolj cedilo iz nosa (brez kake vročine ali kaj podobnega) pa pediatrinja niti slišati ni hotela o cepljenju.

Ja... boohoo... sam zjebat nas hočjo. Vsi. Farmacija, dohtarji, država. Ane?


Nekrep
zelo so sposobni ja
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Pithlit ::

WarpedGone je izjavil:

Ni problem cepljenost ampak **obvezna** cepljenost.

Sem ti že enkrat povedala da brez obveze ne bi bilo čredne imunosti. Nikakor. Preveč folka naseda antivaxerjem. Preveč folka podleže irracionalnim strahovom. Preveč folka sploh pojma nima zakaj se je treba cepit.

Brez obvezne uporabe varnostnih pasov v avtu se več kot pol voznikov ne bi nikoli privezalo (prav tako ne bi imeli odprtih luči, recimo)... pa se nam zdi čisto jasno da je varnostni pas tam s točno določenim razlogom.

Ampak ja, saj moj seznam si prebral. Pa vem da si mojo prvo repliko na ta tvoj 'argument' tudi prebral. Zato tudi dotični seznam... dokaz imaš pa tukaj. Preprosto ne bereš, se sprenevedaš, obračaš besede, ignoriraš argumente... skratka, delaš se glupega. Zakaj... ne vem.
Life is as complicated as we make it...

BigWhale ::

Obvezni trikotnik je totalitarno poseganje v moj avto. Zarad teze trikotnika mam jest vecjo porabo.

Pithlit ::

BigWhale je izjavil:

Zarad teze trikotnika mam jest vecjo porabo.

Ja sam za razliko od antivax propagande... je to čista resnica.
Life is as complicated as we make it...

SplitCookie ::


Brez obvezne uporabe varnostnih pasov v avtu se več kot pol voznikov ne bi nikoli privezalo (prav tako ne bi imeli odprtih luči, recimo)... pa se nam zdi čisto jasno da je varnostni pas tam s točno določenim razlogom.

Fancy

It also seems to be very effective
http://www.siol.net/novice/crna_kronika...

Sploh ker je obveza do česa takega prišla šele potem, ko so pasovi prišli v širšo rabo.



Pač. Lahko ste na trentke manj fašistični in ne bo popolnoma nobene razlike
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Pithlit ::

SplitCookie je izjavil:

Nekrep
zelo so sposobni ja

Noben ni rekel da se napake ne dogajajo.

Sam ti pa vseh ostalih uspešno rešenih zapletov pa ne vidiš. 1 napaka pa so takoj _vsi_ (ne glede na to ali so vpleteni ali ne) popolnoma nesposobni. Več. Govorimo o mogoče eni napaki na par 10k...
Life is as complicated as we make it...

SplitCookie ::

Pithlit je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Nekrep
zelo so sposobni ja

Noben ni rekel da se napake ne dogajajo.

Sam ti pa vseh ostalih uspešno rešenih zapletov pa ne vidiš. 1 napaka pa so takoj _vsi_ (ne glede na to ali so vpleteni ali ne) popolnoma nesposobni. Več. Govorimo o mogoče eni napaki na par 10k...


Ne ne vidim. Ne vidim tudi marsikaterega neupsešno rešenega zapleta.


Konec koncev, lahko zaključimo da je zdravstvo dolgoročno neefektivno, ker je še vsak državljan na koncu - umrl
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

WarpedGone ::

Ampak ja, saj moj seznam si prebral. Pa vem da si mojo prvo repliko na ta tvoj 'argument' tudi prebral. Zato tudi dotični seznam... dokaz imaš pa tukaj. Preprosto ne bereš, se sprenevedaš, obračaš besede, ignoriraš argumente... skratka, delaš se glupega. Zakaj... ne vem.

Verjamem, da ne veš. Zate je tuja svoboda nedoumljiva reč. Že mnogokrat izkazano in zate prepozno, da bi to reč še kdaj začela cenit.

Si totalitarno pohabljena.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pithlit ::

WarpedGone je izjavil:

Zate je tuja svoboda nedoumljiva reč. Že mnogokrat izkazano in zate prepozno, da bi to reč še kdaj začela cenit.

Si totalitarno pohabljena.

K'nede.

Pacient, ki je sposoben odločanja o sebi, ima pravico zavrniti predlagani medicinski poseg oziroma zdravstveno oskrbo, razen kadar bi to ogrozilo življenje ali huje ogrozilo zdravje drugih.


Z necepljenjem neposredno ogrožaš zdravje vseh okoli sebe. Tukaj ti nimaš kaj se zgovarjat na lastno svobodo. Sploh ne zato ker to ogrožaš mojo.
Life is as complicated as we make it...

PaX_MaN ::

Tuja svoboda se neha, ko začne le-ta kršit mojo svobodo.
In v primeru neobveznega cepljenja oz. manku cepljenja sploh, se lepo vidi, kako nedoumljiva je tuja svoboda.

SplitCookie ::


Z necepljenjem neposredno ogrožaš zdravje vseh okoli sebe. Tukaj ti nimaš kaj se zgovarjat na lastno svobodo. Sploh ne zato ker to ogrožaš mojo.


Si že cepljena proti: Malariji, tifusu, meningitisu, steklini, pričji in svinjski gripi, hepatitisu, rota virusu, rumeni mrzlici ?

Ogrožate moje zdravje in moje otroke ! Nesramnost pa taka.

Pravtako: A si šla preverjat svoj titer na omenjene bolezni in kako lahko brez tega sploh trdiš, da ne predstavljaš grožnje ostalim ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

WarpedGone ::

Enostavno: slepo zaupa avtoriteti.
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

Pithlit je izjavil:


Z necepljenjem neposredno ogrožaš zdravje vseh okoli sebe. Tukaj ti nimaš kaj se zgovarjat na lastno svobodo. Sploh ne zato ker to ogrožaš mojo.

Tukaj se precej motiš. Pravzaprav so cepljeni otroci največji prenašalci bolezni. Oni ne zbolijo, ker so cepljeni, še vedno pa s seboj nosijo in prenašajo bolezen. Če ne bi bili cepljeni, bi zboleli in ostali doma. Kot necepljeni.

Tako pa ogrožajo necepljene. Seveda predvsem tiste ki iz različnih razlogov res ne smejo biti cepljeni. Beri alergije ipd ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Če so cepljenja tako učinkovita, zakaj se potem sekirate zaradi necepljenih ? Saj ste varni, ko ste cepljeni :P (potem ko svizec zavije čokolado).

Tudi hardcore zagovorniki, kot je imago in Pithlit (zaradi katere bi v srednjem veku marsikdo pristal na grmadi, če se tako kot na St obnaša tudi v RL), nima nič reči na Confirmation Bias ??



članek o varnosti cepiv oz kako se "testirajo":
http://www.whale.to/vaccines/JALP%20chp...

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Tukaj se precej motiš. Pravzaprav so cepljeni otroci največji prenašalci bolezni. Oni ne zbolijo, ker so cepljeni, še vedno pa s seboj nosijo in prenašajo bolezen. Če ne bi bili cepljeni, bi zboleli in ostali doma. Kot necepljeni.

Tako pa ogrožajo necepljene. Seveda predvsem tiste ki iz različnih razlogov res ne smejo biti cepljeni. Beri alergije ipd ...

Ti pa nimaš pojma kako imunski sistem deluje, ane? Niti ne veš kako deluje cepljenje...

amigo_no1 je izjavil:

Če so cepljenja tako učinkovita, zakaj se potem sekirate zaradi necepljenih

Zaradi čredne imunosti.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

amigo_no1 ::

Teorija vs praksa:
http://www.theoneclickgroup.co.uk/docum...


The Questionable Contribution of Medical Measures to the Decline of Mortality in the United States in the Twentieth Century
http://lingli.ccer.edu.cn/he2007/readin...
grafi na 19-20 strani so zanimivi, vendar se ne ujemajo s hipotezo t.i. čredne imunosti, kajti krivulje gredo svojo pot (krepko navzdol) tudi pred začetkom cepljenj.
"Začuda" se nehajo zniževati po uvedbi cepljenj :P.

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

amigo_no1 je izjavil:

http://lingli.ccer.edu.cn/he2007/readin...

40 let stari dokumenti znajo bit zanimivi ja... pa 'posplošeni grafi' (še starejši) tudi.
Life is as complicated as we make it...

amigo_no1 ::

Pithlit je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

http://www.whale.to/vaccines/JALP%20chp...

Ne se smešit no... in še enkrat: ne se smešit no...

Bolj jasno prosim napiši kaj misliš s tem.


Pithlit je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

http://lingli.ccer.edu.cn/he2007/readin...

40 let stari dokumenti znajo bit zanimivi ja... pa 'posplošeni grafi' (še starejši) tudi.


Na cdc imajo od 1987:
http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtm...

hpa od 1990
http://www.hpa.org.uk/Topics/Infectious...
od 1994 do 210 je stanje podobno

ki seveda ne dokazujeta ničesar, ker ne vemo, kako je bilo prej...


od 1940 & 1950
http://www.hpa.org.uk/web/HPAweb&HPAweb...

http://www.hpa.org.uk/web/HPAweb&HPAweb...
*Some of the measles deaths shown in the graph are in older individuals and were caused by the late effects of measles. These infections were acquired during the 1980s or earlier, when epidemics of measles occurred.

Cepiti so začeli ~10-12 let prej ;).


en kup grafov za malo daljše obdobje (UK, ZDA):
http://www.healthsentinel.com/joomla/in...

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Zdej mi ni jasno... a si kao pro, al kontra?

Al se ti gladko j*** pa sam kažin zganjaš?

Ker to kar si zdaj nalimal jasno govori v prid cepljenju.
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

SplitCookie je izjavil:

Zagovarjam OBVEZNO cepljenje za vse tuje otroke ...

Normalno. Bolezni ni, ker drugi starši dajo cepit svoje otroke (in pri tem sprejmejo minimalen, obvladljiv riziko), zato bi se ti in tebi podobni želeli preseravati z "bio" načinom življenja.

WarpedGone je izjavil:

Za globalno segrevnaje je pa krivo upadanje števila piratov.

Človek, ti si popolnoma izgubil kompas. Med visoko precepljenostjo ter nizko obolevnostjo je direktna vzročna zveza, tako kot je tudi med nizko precepljenostjo in visoko obolevnostjo. Tle ni samo sovpadanja, je kar lepo direktna vzročno-posledična zveza. Lahko da si sfalil vse tiste grafe in linke, ki smo jih nalimali, samo nekako ni ravno kul, da uletavaš sem not in trolaš brez veze.

WarpedGone je izjavil:

[...]Ostanek totalitarizma, v svobodnih državah imajo rondoje.[...]
[...]Ne, ni treba. Ampak če jih mečem v kante, mi ne ležijo okrog hiše ampak mi jih odpeljejo.[...]
[...]V svobodnih državah je omogočeno šolanje doma oz. privat.[...]
[...]Narobe je vsako totalitarno poseganje v tuje telo. [...]

WTF, človek, ti čisto narobe razumeš družbeno pogodbo. Kaj se dogaja s tabo, W1? Si v redu?

Invictus je izjavil:

Tukaj se precej motiš. Pravzaprav so cepljeni otroci največji prenašalci bolezni. Oni ne zbolijo, ker so cepljeni, še vedno pa s seboj nosijo in prenašajo bolezen. Če ne bi bili cepljeni, bi zboleli in ostali doma. Kot necepljeni.

Pa saj to ne more bit res, s kakšnimi idiotizmi se oglašate nekateri. Dej, človek, a lahko odpreš učbenik biologije za srednje šole, pa se malo splošno izobraziš, preden strešaš totalne neumnosti?

amigo_no1 je izjavil:

Če so cepljenja tako učinkovita, zakaj se potem sekirate zaradi necepljenih ? Saj ste varni, ko ste cepljeni :P (potem ko svizec zavije čokolado).

Zato, ker za razliko od vas nismo lažnivi kljukci in bi zanalašč zamegljevali sliko. V tej temi menda NIHČE od zagovornikov cepljenja NIKOLI ni trdil, da je cepljenje 100% zaščita. Ravno to je razlog, da se mora cepit 95%+ populacije. Če pri meni slučajno ne bi prijelo cepljenje, se bom zanašal na čredno imunost okolice, v kateri živim. Če grem na potovanje in iz tuje države prinesem ošpice, se ljudje okoli mene ne bodo okužili, niti okužbe ne bodo mogli prenesti na svoje sodelavce, sošolce, družine. Ravno zato, ker mi je mar za nekega brezimnega otroka na drugem koncu Slovenije, ki ni cepljen, se mi zdi tako pomembno, da ga 95%+ populacije varuje s čredno imunostjo.
- Hoc est qui sumus -

amigo_no1 ::

Ravno to je razlog, da se mora cepit 95%+ populacije.

Zakaj ne 96% ali 53.123545% ? Od kje si potegnil to natančno izračunano številko ?

WarpedGone ::

WTF, človek, ti čisto narobe razumeš družbeno pogodbo. Kaj se dogaja s tabo, W1? Si v redu?

Tipična reakcija "ne bom naglas napisal" kakšne sorte ljudi.
Zbogom in hvala za vse ribe

mayhem ::

Vsi tisti kateri nočete cepiti otrok ste že sami, kot otrok cepljeni in pomožnosi še, kaj potem.
Tako, da nevem, kaj dela folk paniko in kaj sploh sprašuje in trdi da ne bo cepil svojih otrok. Pa naj jih ne cepi in pika in ni treba delati galam okoli.

Vsekakor bi jast takšnemu potem prepovedal vsa cepljenja tudi proti tetanusu.
Pa naj potem otrok trpi , če so vsi tako pametni.............
Lep pozdrav.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

imagodei ::

amigo_no1 je izjavil:

Ravno to je razlog, da se mora cepit 95%+ populacije.

Zakaj ne 96% ali 53.123545% ? Od kje si potegnil to natančno izračunano številko ?

Natančno številko? 95%+ ni natančna številka. Natančna številka bi bila 95.00% 95%+ je številka, ki zagotavlja visoko gotovost, da se bolezni, proti katerim cepimo, ne bodo širile. Lahko bi rekli tudi 90%, če te pri celi stvari najbolj moti "točnost" mojih številk.

Dejstvo pa je, da ta številka ni izbrana na pamet, ampak ima podlago. Že 10x naliman graf, ki kaže empirično dejstvo. Precepljenost mora biti visoka (90 ali 95%+), sicer se okužba širi med populacijo.

Ponoven izbruh obolevnosti po zmanjšanju precepljenosti populacije v UK


Tle je treba imet mal osnovnega razumevanja verjetnosti in pa vsaj laično poznavanje načina širjenja bolezni. Če (tako kot v srednjem veku) verjameš, da bolezni povzroča slab zrak, potem razumem, zakaj te take osnove begajo.

WarpedGone je izjavil:

Tipična reakcija "ne bom naglas napisal" kakšne sorte ljudi.

No, če te tolaži, si lahko prigovarjaš, kako smo grdi grdi. >:D Ampak spet dokazuješ, da si samo še senca nekdanjega sebe. Ukvarjaš se z obliko, ne pa z vsebino. Pravkar sem ti napisal, da narobe razumeš družbeno pogodbo, na kar mi odpišeš z jokanjem, kako sem zloben do tebe (ker sem te vprašal, kaj se dogaja s tabo).

Ne, dragi WarpedOne, ta reakcija je tipična kot odgovor na ljudi, ki ne berejo linkov, se bolj ukvarjajo z obliko podanih argumentov kot z njihovo vsebino, in ki brez osnovnih argumentov gonijo svoje.

Napisal si, da je za globalno segrevanje krivo zmanjšanje števila piratov. Ne rabim podnapisov. Zdaj me zanima, zakaj se izogibaš odgovora na tiste dele mojih sporočil, ki vsebujejo surovo dato? Recimo na graf v temle sporočilu?

Ali pa recimo na tole, kar sva debatirala pred slabim mesecem? Zakaj ne postrežeš z odgovorom? Kje so pirati v tej zgodbi:

imagodei je izjavil:

Saj nekateri niso preživel. A si totalno nesposoben prebrat že 10x objavljene številke za Evropo za primere ošpic po letu 2000, a se samo delaš? Evo, ti pomagam:
* Romania - 4,015 cases in 2011, including 582 cases of pneumonia and 3 cases of encephalitis and 1 death
* Germany - 1,609 cases and 1 death in 2011
* Bulgaria - 24,000 cases and 24 deaths in 2010

High numbers of measles cases in Europe which began in 2010 continued in 2011, with more than 30,000 cases in each of those years. Overall, there were more than 30,000 cases of measles in Europe so far last year, 8 deaths, 27 cases of measles encephalitis, and 1,482 cases of pneumonia, with most cases in unvaccinated (82%) or incompletely vaccinated (13%) people.

France was the hardest hit, with over 15,000 cases of measles and at least 6 deaths last year, 651 cases of severe pneumonia and 16 cases of encephalitis.


EUVAC.net Measles surveillance annual report 2010:
Hospitalisation and mortality
Data on known hospitalisation status was available in 90% of all reported measles cases. There were 21,877 reported hospitalised cases in connection with measles (table 3) amounting to 80% of all cases with known hospitalisation status. A total of 21 measles-related deaths were reported. These were reported from Bulgaria (n=18), France (n=2) and Romania (n=1). This corresponds to an overall case fatality rate of 0.69 per 1000 measles cases.


European Monthly Measles Monitoring, Surveillance report (Jan 2011 - Nov 2011):
During the period January to November 2011, 28 887 cases of measles were reported to TESSy by the 29 contributing EU and EEA countries. There were eight measles-related deaths and 26 cases of acute measles encephalitis. The highest incidence was among infants under one year (39.1 cases per 100 000 population). Ninety-seven percent of cases were infected in their country of residence. Of the cases with known vaccination status, 82% were unvaccinated.


Come on, give us the easy answers...
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

amigo_no1 ::


Ja, samo če pozorno pogledaš dani graf, vidiš da par čudnih zadev.

1.)
Npr. leta 2001 je bila cepljenost 84%, število primerov za ošpicami 100, leta 2005 enaka cepljenost, število primerov 600 (v tem letu je opaziti tudi izreden porast primerov iz 100 na 600, najbolj strma modra krivulja).

---

2.)
Ko se od 2003 (dosežen minimum, 80%) cepljenost vsako leto viša, število primerov upada samo 2 leti, do 2005 iz 440 na 100), nato začne spet strmo naraščati (iz 100 na 1350) v 2008.


Čredna imunost se veča, število primerov prav tako :)).

Imaš podoben graf za daljše časovno odbobje (pred 1994) ?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Ker ne boš verjel, nekatere stvari imajo tudi svojo vztrajnost. Med njimi je tudi ceplenje.
Bolezen se ne bo razmahnila takoj po zmanjšanju precepljenosti. Ko je enkrat zadeva dovolj razširjena, jo malenkosten dvig precepljenosti ne bo kar tako zmanjšal. Če bolj pogledaš graf, je na koncu precepljenost še vedno le okoli 85%

amigo_no1 ::

In koliko časa v letih traja vztrajnostni moment ?

Dosedanje raziskave kažejo, da imajo cepiva omejen rok trajanja, nekatere študije pravijo da 2-3 leta, nekatere do max 10 let, več pa skorajda nobena.

Torej potrebuješ vsake 2,3 - 10 let nov "šus".

imagodei ::

@amigo_no1,

Na grafu ni nič čudnega, če razumeš princip širjenja bolezni, poznaš gibanje globalne prevalence, periodiko ošpic (bolezen ima vrhunce vsaki 2-3 leta) in zakasnitev (odziva) sistemov.

Na začetku štartamo z visoko precepljenostjo, bolezen verjetno ni bila razširjena po državi, gre najbrž za nekaj lokalnih, majhnih žarišč, ki jih brez težav omejujejo. Leta 1997 vidimo malenkosten porast na <200 primerov, nato leta 1998 in 1999 nekoliko manj primerov, z majhnim vrhom spet leta 2000. Precepljenost ves ta čas pada, okuženi potujejo po vsej UK in raznašajo ošpice iz lokalnih žarišč širše po državi. Leta 2002 in 2003 (kot je pričakovati glede na periodiko ošpic), se obolevnost bistveno poveča (skoraj 10x glede na leto 2001).

Ljudje so to seveda opazili, mediji in stroka tudi, začnejo pozivat k cepljenju, trend upadanja precepljenosti se leta 2003 obrne in nekoliko (ne pa dovolj) izboljša. Leta 2005 in 2006 precepljenost doseže cca 85%. Ljudje v tem času spet potujejo po državi in po tujini in se selijo, raznašajo ošpice po celi državi - bolezen ni več omejena na posamezna žarišča.

2-3 leta, remember? Bolezen se v letih 2005/06 spet vrne in tokrat povsem podivja.

Ob enem je spet opaziti kratek spomin ljudi: ker so ošpice med leti 2003 in 2005 izgubljale moment, se je trend naraščanja precepljenosti ustavil. Ker očitno (!) 85% ni dovolj, so ošpice povsem ušle iz nadzora in kot je videti iz grafa, jim sapa ni pošla vsaj do leta 2008.

To je spet razumljivo: število okuženih se je toliko povečalo, da 85% precepljenost ni pomagala in so eksponentno širili bolezen na nove in nove necepljene.


95%+ precepljenost pomeni, da se nikoli ne more okužiti kritična masa ljudi, ki bi potem navkljub precepljenosti uspela širiti bolezen na nove in nove paciente izmed tistih -5% necepljenih.

Zgornji graf ti kvečjemu pove, da 85% precepljenost ni dovolj visoka - vsak okuženi bo med 100 kontakti dnevno srečal 15 necepljenih ljudi in če bo okužil samo 2, se bo širjenje uspešno nadaljevalo, dokler ne bo doseglo kritične mase.


amigo_no1> "Dosedanje raziskave kažejo, da imajo cepiva omejen rok trajanja, nekatere študije pravijo da 2-3 leta, nekatere do max 10 let, več pa skorajda nobena.
Torej potrebuješ vsake 2,3 - 10 let nov "šus"."


Ni res. Niso vsa cepiva enaka. Cepljenje z dvema odmerkoma MMR cepiva naj bi po sedaj znanih podatkih zagotavljalo več desetletij trajajočo, morda celo doživljenjsko zaščito. DiTePer cepivo, po drugi strani, drži resnično kvečjemu 10 let.

Na to, koliko časa bodo držala cepiva, vpliva veliko dejavnikov. Na nekatere bolezni že v osnovi ne razvijemo doživljenjske imunosti, četudi bolezen prebolimo. Tetanus, npr., lahko fašeš večkrat v življenju.
- Hoc est qui sumus -

btree ::

imagodei je izjavil:



DiTePer cepivo, po drugi strani, drži resnično kvečjemu 10 let.



Se pravi za smo vsi, ki smo starejši od 10 let potencialni prenašalci otroške paralize?

imagodei ::

DiTePer (Davica, Tetanus, Oslovski kašelj) ni cepivo proti otroški paralizi. Otroška paraliza je virusna bolezen. Točnih podatkov o dolžini trajanja zaščite ni, v cirkulaciji je bilo že tudi več vrst cepiva. Stroka predvideva, da se je pri tisti, ki so bili cepljeni z živimi (oslabljenimi) virusi po programu z vsemi dozami, razvila dolgotrajna (več desetletij trajajoča), če ne kar doživljenjska zaščita.

Glede na to, da se poliomielitis ne pojavlja pri odraslih, bo verjetno kar držalo.
- Hoc est qui sumus -

btree ::

potem precepljenost le ni 95%, ker se upoštevajo le otroci, kaj pa tisti, ki jim cepivo več ne drži?

imagodei ::

Imunski sistem ni nekaj, kar se prižiga On/Off, tko kot mikrovalovka al pa fen za lase sušit. Imunski odziv počasi izzveni. Ni to nekaj takega, da se nekega dne odloči, pogleda na koledar in si reče: "Jebela, 10 let je minilo, zdej pa izključimo."

Stvar je preveč strokovna, da bi lahko kvalificirano govoril, ampak verjetno tudi po 20 letih od zadnjega cepljenja pri okužbi s Tetanusom lahko pričakuješ boljši odziv imunskega sistema, kot če ne bi bil cepljen. Rečemo pa, da odziv ni zadosten - je prepočasen, zato se patogen toliko namnoži v telesu, da pride do simptomov in izbruha bolezni.
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

Nekaj podrobnosti o tem kako deluje imunski odziv lahko preberete na Wikiju:

Immune response @ Wikipedia

Bistvo je pa to, da nase obrambne celice neznani patogen razgradijo in si ga potem zapomnijo in ta spomin je kar dolgotrajen.

Pithlit ::

Hja enim ne bi škodovalo tole pogledat.
Life is as complicated as we make it...

BigWhale ::

Pithlit je izjavil:

Hja enim ne bi škodovalo tole pogledat.

Tole sem jest vcasih ful rad gledal. Zdej pa mojadva tamala tud rada gledata. Pa prav bizarno pocen so v Big Bangu. :))

Truga ::

PaX_MaN je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Jah. To je isti rang ko da prvi dan nov avto pribiješ v vrata garaže, mu polomiš špegle in poviješ feltne, da potem ne boš naredil totalke

Ja, k kuj dvesto na uro mim šole v nalivu(= nbenga cept) je pa ful bol varno.

Sej sm ceplen prot steklini.

Pithlit ::

BigWhale je izjavil:

Tole sem jest vcasih ful rad gledal. Zdej pa mojadva tamala tud rada gledata. Pa prav bizarno pocen so v Big Bangu. :))

Marsikaj dost dobro razloži... in to tko da tud 10 letni mulci pokopčajo (nesicer vsega, verjetno).
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

imagodei:
narobe razumeš družbeno pogodbo,

Pogodbe brez podpisnikov so vredne p* d*.
So pa super gorjača, da se neprilagojence iz prižnice tepe po glavi kako grdi da menda so.
Dokler se nekdo ne zadere, da si pravzaprav nag in se nenadoma z njim vsi strinjajo in te naženejo iz prižnice.

Tistih 95 in natančnost itd... Če je menda 90 isto dobro, zakaj potem siliš s 95 in ne navedeš kr takoj 90?
Ti povem zakaj - ker če bi sam priznal takoj, da je že tut 90 dovolj za bajeslovno čredno imunost, je tvoja teza o nujnosti obveznosti nenadoma pol manj močna. Resnica je pa v smeri da je čredna imunost zelo slabo definiran pojem, ki obstaja predvsem kot ideja v glavah, njeno funkciniranje je pa tako nepredvidljivo, da se v praksi na to ne moreš sploh zanašat. Enkrat ti ne pomaga nič, če so vsi cepljeni, drugič pa magari nihče nebi bil. Se pa ful dobr sliš to.. čredna imunost, črede, beeee...

Sploh ste pa smešni ko odgovarjate s parcialnimi trditvami - enkrat to, da ste cepljeni, ponuja dost varnosti, da potujete po državah kjer ni obveznega cepljenja, takoj zatem pa to ni več dovolj varno, da bi se tle pr nas družili z ljudmi, ki niso cepljeni in zahtevate karantetno itd. Pol nenadoma vaša osebna varnost sploh ni problem ampak so problem tisti, ki niso cepljeni. Kot da cepljeni pa ne morejo bit sploh prenašalci. Ja, verjetno včasih res ne, pa verjetno v manjši meri. Ampak če zboliš za 'milejšo' obliko si vseeno zbolel in si prenašalec. Se takrat kej fejst sekiraš o tistih, ki niso cepljeni in se jim izogibaš? Še nism srečal takšnega altruista.

Prvič je zadeva ohinsploh varna, ker je itak ful stestirana. Ko se vas stera v kot, da temu pač očitno ni čist tako pa presedete na tezo, da nič ni čist varno. Sploh se pa prou fino streljate v kolena s priznavanjem, da če se izkaže za slabo, da se cepivo umakne. Kolk je bla torej v začetku reč varna?

Stisnit in prdnit pač ne gre. Izpadeš smešen in delaš škodo lastnim stališčem. Tolo temo sm začel spremljat iz radovednosti. Nauču sm se le to, da je večina zagovornikov enakih fanatikov kot antiwaxerji. Enepar jih ima neki pojma o strokovni plati, 99% pa stresa peno in bije svete vojne. Fachidiotizem in nezmožost pogleda iz strani/zgoraj/drugače.

No, če te tolaži, si lahko prigovarjaš, kako smo grdi grdi. Ampak spet dokazuješ, da si samo še senca nekdanjega sebe. Ukvarjaš se z obliko, ne pa z vsebino. Pravkar sem ti napisal, da narobe razumeš družbeno pogodbo, na kar mi odpišeš z jokanjem, kako sem zloben do tebe (ker sem te vprašal, kaj se dogaja s tabo).

Ne, dragi WarpedOne, ta reakcija je tipična kot odgovor na ljudi, ki ne berejo linkov, se bolj ukvarjajo z obliko podanih argumentov kot z njihovo vsebino, in ki brez osnovnih argumentov gonijo svoje.

Napisal si, da je za globalno segrevanje krivo zmanjšanje števila piratov. Ne rabim podnapisov. Zdaj me zanima, zakaj se izogibaš odgovora na tiste dele mojih sporočil, ki vsebujejo surovo dato? Recimo na graf v temle sporočilu?


Zakaj se tolk ukvarjaš z mano? Če so argumenti kontradiktorni iz enega stavka v drugega, je to vsebina. Oblika so ločila in odstavki. Obkladanje z butli, glupani, troli ipd zato ker si drznem ne utihnit, ni oblika ampak vsebina - da ste tako čustveno zrevoltiran v svoji nemoči, da se ne morte več obvladat. Js sm joku da si zloben do mene? Če kaj, sm le ugotovil, da te dajejo čustva.

Recimo na graf v temle sporočilu?

Enostavno, o stvareh na katere se ne spoznam, sodim po odzivih drugih.
Kolikor vem, v teh državah, katerih grafe limaš in z njimi kao opravičuješ obveznost cepljenja pri nas, še vedno cepljenje ni obvezno.
VIdim le dve šansi:
- smo/ste tle pri nas tolk bol pametni kot v vseh teh državah, da ste sposobni iz te date potegnit več kot drugi
- smo/ste tle pri nas tolk bol čudni kot v vseh teh državah, da ste iz te date potegnite tudi tisto, kar v njej ni

Ko bodo države, katerim se ne smejem v fris, začele množično nazaj uvajat obveznost, bo vaše limanje grafov imelo težo. Brez tega je pa le še en strel v vaše lastno koleno, le da tega ne sprevidite.

Še enkrat, če bi ti grafi in študije pomenili to, kar tule razlagate da pomenijo, bi podobno sprevideli tudi v teh državah in se začel it obveznost.
Zbogom in hvala za vse ribe
««
50 / 124
»»