» »

GMAIL - težava s šumniki

GMAIL - težava s šumniki

DamijanT ::

Imam težavo s šumniki GMAIL (dobljen text: angleąka travica, problem ąkropljenja za ľivali,...)
1. IE in Mozzila sem nastavil pogled na UNICODE UTF - 8
2. v Gmail računu sem dal nastavitve Kodiranje odhodnega sporočila: Za odhodna sporočila uporabi kodiranje Unicode (UTF-8)

Pošta ki prihaja k meni še vedno ima iste težave (moja poslana pošta pri drugih je OK), ali naj potem vsakemu, ki mi pošlje sporočilo razlagam naj si nastavi na UTF-8 ali obstaja kakšna generalna rešitev.

http://mail.google.com/support/bin/answ... zadeva je stara 2 meseca, težava pri menise je pojavila pred nekaj dnevi, kar nekaj časa po tistem, ko sem nastavil nov videz vstopne strani Gmail

5er--> ::

Isto se je zgodilo meni in še vsaj trem kolegom... bodo že porihtali.

KoMar- ::

ki mi pošlje sporočilo razlagam naj si nastavi na UTF-8

Žal.

RokX ::

Uporabnik ki pošilja mora obvezno imet nastavljeno UTF8 kodiranje, ker očitno njihovi algoritmi ne izberejo ravno appropriate kodiranja, kot je navedeno tu

Each time you send a message, Gmail automatically selects an appropriate encoding for the language(s) in which you've composed your mail. It's possible, however, that the recipient may not be able to properly view the message you've sent.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

bastadu ::

Jap, zadnjih nekaj dni sem zaznal precej kolegov, soldeavcev, itd., ki so se jim začele pojavljati te iste težave. Poskusite v nastavitvah gmaila pod "Kodiranje odhodnega sporočila" vklopiti "Za odhodna sporočila uporabi kodiranje Unicode (UTF-8)" in poročajte!

DamijanT ::

DamijanT je izjavil:


2. v Gmail računu sem dal nastavitve Kodiranje odhodnega sporočila: Za odhodna sporočila uporabi kodiranje Unicode (UTF-8)


rečeno / storjeno... ni problem pri odhodnih, problem je pri dohodnih. Načeloma bastadu imaš prav, težava je pri tistih, ki pošiljajo :)

MrStein ::

Kot sem napisal v drugi temi, nekje od danes naprej je spet OK.

Moja težava je bila:
Nekaj prejetih emailov je imelo narobe šumnike.
Danes pa vse te maile prikazuje pravilno.


PS: Nastavitev browserja se načeloma ne spreminja. Kaj pa boš naredil, ko bo spet en broken site imel narobe, a drugače? Ročno spreminjal pri vsaki strani? To je posel webmojstra da porihta. Je pa res problem v vmessnem času, preden popravi.

PPS: Glede kodiranja odhodnega emaila:
- to je do zdaj delovalo
- čak, a ne vidi, da so znaki, ki ne grejo z izbranim kodiranjem kodirati? (kaj pa ima za default sploh?)


So ga fantje orenk zakiksnili. Ampak, kot rečeno, meni je že OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ericssony ::

Pritožbe zaradi tega: http://www.google.com/support/forum/p/g...

In ne, pri meni še vedno ni OK.

MrStein ::

Pri meni je. Sem poslal, prejel (UTF8 in ISO-8859-2) mail, vse prav prikazuje.
Tudi v Basic HTML, kot standard view-u. Tanovega nisem probal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ericssony ::

Ravno zdaj stestiral v "novem" GMailu - zgleda, da so res odpravili napako ampak stara sporočila se še vedno ne prikaženo pravilno.

MrStein ::

Meni tudi stare zdaj prav prikazuje.

(zanimivo, isto dan sem prejel dva emaila, enega je prikazal prav, drugega ne. Po strukturi zelo podobna. To je bilo 3. novembra. Zdaj oba prikazuje prav.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] encoding niza

Oddelek: Izdelava spletišč
173656 (1571) BivšiUser2
»

Kje kakšen brezplačni email brez SSL

Oddelek: Omrežja in internet
91299 (1157) dr1m
»

Gmail mi kaže čudne znake za š in ž

Oddelek: Pomoč in nasveti
5787 (680) amigo_no1
»

IE8 in šumniki, kje so??

Oddelek: Programska oprema
51189 (1136) Malajlo
»

Oh, ti šumniki...

Oddelek: Izdelava spletišč
122820 (2631) beerhunter

Več podobnih tem