» »

Kje kakšen brezplačni email brez SSL

Kje kakšen brezplačni email brez SSL

dr1m ::

Pred letom ali dvema sem si nabavil zanimivo napravo za nadzor prek internetnega omrežja: LAN KONTROLER sedaj pa ga intezivneje preizkušam in želim vzpostaviti povratno informiranje. Zatakne pa se pri pošiljanju e-mailov, saj ta enostavna 8-bitna kartica ne zmore SSL kodiranja, ponudnika ki bi omogočal pošiljanja brez kodiranja pa ne najdem.
Zdaj se obračam na vas forumaše. Ali ima kod idejo oz. ve kje bi lahko našel kakšen brezplačni e-mail ki še vedno omogoča nekodirano pošiljanje.

SeMiNeSanja ::

Samo pošiljanje maila brez SSL ti omogoča tvoj ISP.

dr1m ::

To ne drži:
Strežnik za odhodno pošto (SMTP):

strežnik za odhodno pošto: mail.siol.net
vrata za odhodni strežnik: 465
vrsta zaščite: SSL/TLS
zahtevaj prijavo: DA (obkljukate)

SeMiNeSanja ::

Se vidi, da že predolgo nisem SIOL uporabnik....
Če imaš kakšno Linux škatlo, si lahko uštimaš svoj lastni lokalni mail server.
Podobno se da tudi pod Windows-i.

Predvidevam, da želiš sporočila posredovati lokalno? Ali bi jih rad spravil 'v svet'?

dr1m ::

Dejansko bi sporočila pošiljal na enega od svojim mailov (Yahoo ali Gmail) ki jih imam nastavljene na svojem telefonu in s tem imel nadzor nad dogajanjem doma.

jype ::

A maš statičen IP od tiste napravce?

de199 ::

če imaš kakšen računalnik, ki dela 24/7 poišči kak smtp proxy.. (mogoče kak laufa tudi na routerju)

dr1m ::

Do naprave lahko dostopa prek Dyndns domene in nastavljenega porta. Tako da lahko dostopam do naprave kadarkoli. A je ni čez praktičnost ko ti naprava sama javi da je kaj "narobe".
@ de199 imam Etrayz Xtreamerjev omrežni disk in bi mogoče se dalo nanj kaj instalirat a zaenkrat iščem zunanjo, zanesljivejšo rešitev.

SeMiNeSanja ::

Jaz bi pa vseeno poklical na SIOL, če mogoče pa le nimajo še kje kakšen skrit način za pošiljanje pošte, ki pa ga ne obešajo na veliki zvon. Koneckoncev je še ogromno takšnih in podobnih naprav, ki pošiljajo sporočila preko maila, pri tem pa ne podpirajo SSL-a, tako da tvoj primer ni ravno osamljen.

Problem je namreč to, da je čisto možno, da tudi SIOL blokira port 25 za uporabnike z dinamičnimi IP adresami in ti potem ne bo čisto nič koristilo, če najdeš zastonj server, če z njim ne boš mogel komunicirati.

dr1m ::

Hvala vam za trud. Mi je uspelo s ponudnikom inbox.com le da sem port 25 zamenjal z 587


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje pošte

Oddelek: Programska oprema
92925 (2558) tapata
»

Tezave pri nastavljanju SIOL odhajajocega postnega serverja iOS Mail

Oddelek: Programska oprema
123828 (3718) Shoot19
»

Problem s pošiljanjem pošte - Outlook

Oddelek: Omrežja in internet
82591 (2555) NoName
»

Prejemanje e-pošte drugega ponudnika

Oddelek: Omrežja in internet
84387 (4210) NoName
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425291 (4680) Matko

Več podobnih tem