» »

Negovanje obutve

Negovanje obutve

čuhalev ::

Kupil sem usnjene čevlje (konkretno te MCB 31), sedaj pa me zanima, kako skrbeti zanj.

Doma so rekli, da naj jih namažem s planinskim oljem, kolega pa so omenili, da obstaja nek sprej. Kaj bi mi svetovali?

fosil ::

Tole

Tako je!

gruntfürmich ::

ja preberi v navodilih, a ne?
mislim pa da kreme se ne priporoča najbolj, bolj boš uporabljal sprej, ker imaš air-tex podlogo. posprejaj pol pa daj čez mast. in namasti bolj poredko, morda vsak mesec samo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Usnjene čevlje se je najbolje negovalo s sno-seal kremo. Seveda je ne proizvajajo več, ker je to prepovedano - tjulnova mast z voskom. Čevlje je zaščitila, jih naredila nepremočljive in zavarovala pred zunanjimi vplivi. Kolega ki dela na ameriški ambasadi jo je probal pridobit iz amerike, pa je tudi tam ne proizvajajo več (prepoved pobijanja tjulnov).
Zdajšnji izdelki, ki so odlični so NIK-WAX. Pri nas jih dobiš v trgovini HQbunker v hali A v BTC-ju. http://www.nikwax.com/en-gb/index.php

V vojski (gojzarji v gorski enoti - bohinjska bela) in potem doma sem (martinse ali pa Nato vojaške škornje) negoval z nivea ali pa "48" kremo. Zvečer premažeš na debelo, postaviš blizu radiatorja, da se vpije večina kreme, ostalo kremo, ki se ni vpila, pa zjutraj odstraniš s cunjo in čevlje zdrgneš do sijaja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Martin Krpan ::

Jaz za usnje uporabljam Renapur kremo izdelano
iz čebeljega voska in jojoba olja. Super stvar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaščititi in vzdrževanje Gore-tex čevljev?

Oddelek: Šport
193308 (2525) krneki0001
»

Usnjen čevelj problem

Oddelek: Loža
362957 (2059) Unknown_001
»

Negovanje usnja?

Oddelek: Loža
94353 (4167) kixs
»

Nega usnjenih čevljev z Niveo??

Oddelek: Loža
106348 (6046) Tear_DR0P

Več podobnih tem