» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
99 / 118
»»

Red_Mamba ::

OrkAA je izjavil:

Synology drive (ekvivalent resilio sync) ima hkrati se integracijo s synology snapshoti, tako da gres lahko kadarkoli pogledat zgodovino posameznih fajlov v drivu in potencialno restoras staro verzijo z enim klikom. Dvomim, da to dobis out-of-the-box z resilio syncom.


tega sam osebno ne rabim, a mogoce ima placljiva verzija to na voljo.
Vem samo, da imas opcijo pobrisane datoteke ohraniti na kopijah. Tako lahko dobis fajle nazaj ce jih po nesreci pobrises.
Ker se na strezniku samo premaknejo v arhiv
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Boobiz ::

A ima kdo, ki uporablja 2 ali 4 bay Synology/Qnap kakšne konkretne real world številke porabe? Zanima me tudi, kako imajo ti sistemi rešen sleep ali kaj podobnega (a imajo), kar jih pošlje v low power state, ko niso v uporabi (in se zbudijo, ko pride request)...
I'm drunk, what's your excuse?

barakus ::

Ali lahko kdo priporoči UPS za DS218j? Gor bi priklopil še raspberry pi, 1 switch, 2 routerja, ampak glavno mi je samo to, da se NAS varno zaustavi, ko zazna, da teče strom iz UPS-a.

ali3n ::

Jaz imam na APC 1500 obešen Synology (212j), 24 port switch, router, t2 modem in en telefonski vmesnik.
Namen je enak kot pri tebi - shutdown Synologyja po treh minutah brez štroma. Ostalo laufa naprej, dokler baterija ni prazna.
Vmes mi pošlje še obvestilo (mejl).

Verjetno bi bil dovolj že šibkejši UPS (seštej porabo vseh + nekaj rezerve).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

barakus ::

Še eno vprašanje, trenutno imam DS218j, ki ima samo 512MB rama. Berem, da je za DSM 7 to bolj bogo. Ali menite, da se splača in da je primeren čas za upgrade na DS220+?

DS220+ bi poleg za osnovni NAS uporabljal še za Synology Photos in Surveillance Station (2 kameri). Bonus je tudi to, da podpira docker, če bom rabil v prihodnosti...

Edini minus je cena :-(

Karen ::

@Barakus: jaz imam 218+ na APC smart ups-u 750, tako na pamet mislim da kaže 17-23w porabe, z dvema diskoma notri. Povedano po domače: k pade štrom mislim da enih 140 minut zdrži, če je gor (tako da imam nastavljenega da šele po uri nareid shutdown). Glede RAM-a: odvisno kaj rabiš. Če rabiš samo za repozitorij fajlov bi moralo biti ok, če gor laufaš od mail serverja, carddav, caldav serverja, do multimedia serverjev, plexa, torrent dl-ja ter še kak Docker, potem rabiš več. Upgrade-aj, poglej porabo rama, pa boš videl če rabiš. Aja, jaz imam še 3 kamere gor s snemanjem... sem v 2GB osnovnega dal še 8gb ploščico, pa mi ta trenutek kaže 22% porabo (od 10gb rama) - če ti to da kak občutek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

Tidule ::

Si vse povedal :) jaz bi pocakal na naslednjo generacijo, ker 220+ je ze kaki dve leti zunaj, ce nimas jasnega razloga za nadgradnjo. Glede na dosedanje cikle bi bilo realno pricakovat najavo 222+ nekje do poletja. Je pa vprasanje kolk je tukaj se covid pomesal stvari. Ds218j z dsm 7 cisto normalno funkcionira, oziroma bolje recno nic slabse kot z 6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GupeM ::

Jaz imam občutek, da mi DSM 7 na DS216j dela bolj tekoče kot mi je DSM 6. Vsaj kar se tiče GUI-ja. Sicer ga uporabljam le kot repozitorij datotek, photos sync in občasno kakšen torrent zdownloadam. Imam pa na photos omogočen face recognition, pa tudi to dela. Sicer je rabil več kot en mesec se mi zdi, da je šel čez vse slike ko sem vključil face recognition, ampak sedaj pa v redu dela.

barakus ::

Hvala za mnenja, ste me malo pomirili :-)

belo mleko ::

Kako imate Synology povezan na internet? Quick connect ima minuse. VPN je veliko dela, ker ga moram celi familiji nastavit, reverse proxy pa baje ni tako enostaven glede varnosti.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Tidule ::

Vpn plus od synology. V covidu so dali za trajno tudi dodatne licence.

Podpira 2fa. Vsak tako ali mora imet login tako, da ni zadeva nic bolj komplucirana.

RockyS ::

Se v 2022 še splaca vzeti wd my cloud ex2 ultra ali obstaja kaj boljšega? Iščem nekaj za 2x4TB ali 2x8TB.

bastadu ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Tidule ::

RockyS je izjavil:

Se v 2022 še splaca vzeti wd my cloud ex2 ultra ali obstaja kaj boljšega? Iščem nekaj za 2x4TB ali 2x8TB.

Osebno bi raje vzel ds220j za isti denar, sploh po fiasku WD z izbrisom vseh podatkov. WD sicer ne poznam direktno ampak po prebranem zadeva nima 10% funkcij DSM. Vedno imas tudi 100 razlicnih diy variant, ki so boljsi price performance, ce imas voljo/energijo se s tem igrat.

Po pravici povedano ne vidim enega argumenta zakaj WD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

zee ::

RockyS je izjavil:

Se v 2022 še splaca vzeti wd my cloud ex2 ultra ali obstaja kaj boljšega? Iščem nekaj za 2x4TB ali 2x8TB.


Po fiasku z izbrisom podatkom nakupa WD NAS-a ni priporočljiv.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

blze ::

Karen je izjavil:

@Barakus: jaz imam 218+ na APC smart ups-u 750, tako na pamet mislim da kaže 17-23w porabe, z dvema diskoma notri. Povedano po domače: k pade štrom mislim da enih 140 minut zdrži, če je gor (tako da imam nastavljenega da šele po uri nareid shutdown). Glede RAM-a: odvisno kaj rabiš. Če rabiš samo za repozitorij fajlov bi moralo biti ok, če gor laufaš od mail serverja, carddav, caldav serverja, do multimedia serverjev, plexa, torrent dl-ja ter še kak Docker, potem rabiš več. Upgrade-aj, poglej porabo rama, pa boš videl če rabiš. Aja, jaz imam še 3 kamere gor s snemanjem... sem v 2GB osnovnega dal še 8gb ploščico, pa mi ta trenutek kaže 22% porabo (od 10gb rama) - če ti to da kak občutek.



Zdravo, kje si pa nabavil ups in strošek?
uživejte
blze

Karen ::

Jooj, že toliko nazaj (2 leti plus) da ti ne bo nič povedala niti cena niti prodajalec.

flameir ::

Jaz bi si tud UPS umislil. Mogoče kakšen predlog? Imam 918+. Pa dal bi gor še ruter pa switch zraven. Tok, da mi drži 10min, če gre sam za kratkotrajni izklop elektrike, pol pa lahko ugasne.

Tidule ::

Jaz sem ravno dobil Njoy keen 2000. Ce bo vse pomplanu, ga jutri priklopim v server sobo in porocam.

matobeli ::

Tudi sam ravno gledam za UPS za synology+router+modem.

Pa me zaenkrat še najbolj mika kar najbol poceni varjanta https://www.mimovrste.com/ups-brezpreki...

Porabe itak ni nobene resne na teh napravah, Synology ga podpira, baterija je pa itak standardna not ko bo treba menjat.

Tidule ::

Evo kojih 5 vrstic z Njoy keen 2000.

Cena je bila mal nad 100 eur, kar se mi za 1320w zdi kar ugodna resitev. Imajo tudi sibkejse, keen 600 (360w) se mi zdi da je okol 40 eur. Sam je treba pazit, ker vstopni modeli nimajo vsi usb monitoringa.

Priklop je pac priklop. Jaz sem priklopil gor cel rack (server, nas, router, modem, poe switxh, 2x rpi...). Monitoring poteka oreko usb, ki je pri meni priklopljen v server. Software, ki ga uporablja je pa PowerMaster+. Zadeva je precej storasta, recimo nikakor ga ne morem prisilit da bi se povezal preko reverse proxy ampak moram striktno dostopat preko ip in porta. Tudi dokumentacija je bolj kot ne nikakva ampak se clovek hitro znajde. Bistveno je da podpira SNMP tako da se synology ni imel tezav povezat. Kolikor sem testiral se tako NAS kot server BP ustavita. Ediny synology ga prepozna kot cyber in ne kot njoy. Shutdown se je zgodil po ca 20 minutah.

Pod crto zadeva dela in za 100 eur nisem videl alternative z 1320w in tako kapaciteto baterije.

matobeli je izjavil:

Tudi sam ravno gledam za UPS za synology+router+modem.

Pa me zaenkrat še najbolj mika kar najbol poceni varjanta https://www.mimovrste.com/ups-brezpreki...

Porabe itak ni nobene resne na teh napravah, Synology ga podpira, baterija je pa itak standardna not ko bo treba menjat.

Mislim da tole uporablja identicen SW kot moj Njoy, tako da bi z synology moralo delat. Edino vticnice so malo storaste za to kar rabis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

matobeli ::

Edin škoda ker model Njoy 600 USB nima unih "štorastih" priključkov. Ker imam direktno na varovalke zvezan podaljšek, in zdej bi UPS spet vezal direktno na varovalke, drugač rabim še eno vtičnico met, pa še razdelilec... Vsi UPSi na šuko vtičnice imajo pa fiksne kable za priklop.

Ima pa Njoy velik lepši design, pa USB zadaj pri vtičnicah, ne pa spredaj kot walker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

MTm2H37rqt7B ::

Boobiz je izjavil:

A ima kdo, ki uporablja 2 ali 4 bay Synology/Qnap kakšne konkretne real world številke porabe? Zanima me tudi, kako imajo ti sistemi rešen sleep ali kaj podobnega (a imajo), kar jih pošlje v low power state, ko niso v uporabi (in se zbudijo, ko pride request)...


6W v idle, 10W v load (ds220+, 2bay)

ima hdd hibernate da diske uspava po določenem času neuporabe, lahko gre cel nas v spanje in ga zbudiš z WOL

Zgodovina sprememb…

Dami ::

Sem mel že pred 15 leti poceni/noname ups, ki ni uspel sploh preklopiti in držati gor navadnega pcja. Od takrat imam samo apcje, katere na cca 3-4leta menjam baterijo in to je to. Jaz na UPS gledam isto kot na napajalc - ne šparat.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

flameir ::

Ma pomoje se je useen dost spremenil to, a se ni? Tko kot so poceni telefoni danes že zelo malo drugačni od dragih, je verjetno tud pri UPSih. Če ti je važno, da pač drži nekja minut, potem pa ugasne. Jaz ne rabim nič več. Potem bom vzel kar enega od teh dveh.

bajsibajsi ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Boobiz je izjavil:

A ima kdo, ki uporablja 2 ali 4 bay Synology/Qnap kakšne konkretne real world številke porabe? Zanima me tudi, kako imajo ti sistemi rešen sleep ali kaj podobnega (a imajo), kar jih pošlje v low power state, ko niso v uporabi (in se zbudijo, ko pride request)...


6W v idle, 10W v load (ds220+, 2bay)

ima hdd hibernate da diske uspava po določenem času neuporabe, lahko gre cel nas v spanje in ga zbudiš z WOL


Je normalno, da se (neuporabljen, dva prazna diska) DS220+, vsaj ene 2x ali 3x na dan sam zbudi iz hibernacije in začne nekaj delati za nekje 30-60 minut? Neki namenski servisi trenutno na tem ne laufajo.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Nek service ti ga zbuja, verjetno je normalno. Moraš samo še ugotoviti, kaj je tisto, kar ga zbuja. Kakšno indeksiranje? Se kakšna stvar poskuša connectat na ta IP?

blze ::

Tidule je izjavil:

Evo kojih 5 vrstic z Njoy keen 2000.

Cena je bila mal nad 100 eur, kar se mi za 1320w zdi kar ugodna resitev. Imajo tudi sibkejse, keen 600 (360w) se mi zdi da je okol 40 eur. Sam je treba pazit, ker vstopni modeli nimajo vsi usb monitoringa.

Priklop je pac priklop. Jaz sem priklopil gor cel rack (server, nas, router, modem, poe switxh, 2x rpi...). Monitoring poteka oreko usb, ki je pri meni priklopljen v server. Software, ki ga uporablja je pa PowerMaster+. Zadeva je precej storasta, recimo nikakor ga ne morem prisilit da bi se povezal preko reverse proxy ampak moram striktno dostopat preko ip in porta. Tudi dokumentacija je bolj kot ne nikakva ampak se clovek hitro znajde. Bistveno je da podpira SNMP tako da se synology ni imel tezav povezat. Kolikor sem testiral se tako NAS kot server BP ustavita. Ediny synology ga prepozna kot cyber in ne kot njoy. Shutdown se je zgodil po ca 20 minutah.

Pod crto zadeva dela in za 100 eur nisem videl alternative z 1320w in tako kapaciteto baterije.

matobeli je izjavil:

Tudi sam ravno gledam za UPS za synology+router+modem.

Pa me zaenkrat še najbolj mika kar najbol poceni varjanta https://www.mimovrste.com/ups-brezpreki...

Porabe itak ni nobene resne na teh napravah, Synology ga podpira, baterija je pa itak standardna not ko bo treba menjat.

Mislim da tole uporablja identicen SW kot moj Njoy, tako da bi z synology moralo delat. Edino vticnice so malo storaste za to kar rabis.


To si vzel tukaj?
https://edigital.si/brezprekinitveni-na...
uživejte
blze

Tidule ::

Ne, sem kupil v tujini, ker trenutno nisem v slo.

flameir ::

Jaz zdaj razmišljam še, da je pomembno, da bom lohk vsaj ene trikrat zamenju baterije, se pravi, da kupim nekaj, kar se da vzdrževat, ne da bodo baterije ne-dobavljive čez recimo 8 let. Kaj predlagate?

matobeli ::

12V 7/9Ah svinčene baterije, ki so najpogostejše, bodo dobavljive še kar lep čas, vzameš takega ki se mu jo da menjat, ga ne preobremenjuješ, pa bo verjetno delal kar lep čas oziroma dokler mu kakšen kos elektronike ne odpove, kar pa seveda nihče ne ve kdaj se bo zgodilo.

klinker ::

Tidule je izjavil:

Jaz sem ravno dobil Njoy keen 2000. Ce bo vse pomplanu, ga jutri priklopim v server sobo in porocam.


Ne zgleda svoh ta Njoy, pa se pretirano drag ni.
Je to zanesljiva zadeva?

Tidule ::

Težko ocenim, ker ga imam priklopljenega šele par dni. Par simulacij (odklop varovalke, ugašanje razdelilca) je šlo brez težav. Normalno je preklopil v eno in v drug osmer. Tudi ko sem pustil baterijo da se izprazni do 20% je pravilno ugasnil tako server kot NAS. Integracija v Home assitant je šla brez težav tako, da tudi proženje dodatnih avtomatizacij ni problem.

Baterija v njem je standardna, tako da menjava ne bo problem.

Kako bo dolgoročno pa žal še ne morem sodit. Zaenkrat sem z vidika price/performance zadovoljen.

Red_Mamba ::

matobeli je izjavil:

12V 7/9Ah svinčene baterije, ki so najpogostejše, bodo dobavljive še kar lep čas, vzameš takega ki se mu jo da menjat, ga ne preobremenjuješ, pa bo verjetno delal kar lep čas oziroma dokler mu kakšen kos elektronike ne odpove, kar pa seveda nihče ne ve kdaj se bo zgodilo.


Ponavadi delajo z vsakim Pb akumulatorjem.
Imam na svojem za NAS avtomobilsko baterijo, ker so mi UPS razbili pri transportu iz UK v SLO.
Tako da sem ga dal v leseno ohisje in zunanji 12V akumulator :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

PrimozR ::

Ko je govora o NAS-ih, je morda kaka alternativa za APC #123 nadomestno celico? Pri Seneticu je 90 €, v Nemčiji je od slabih 80 € naprej (80 € pri Computer Universe), alternativnih pa nisem videl - me ne preseneča, ker gre za integrirano, zalito celico.

Voluharr ::

Če prav vidim sta to samo dva navadna akumulatorja v ohišju, lahko razstaviš zamenjaš in sestaviš nazaj ?
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

PrimozR ::

No idea, nisem še gledal, ampak če se prav spomnim nalepke izpred parih let, so se ponašali, da je 'spill proof' al neki.

EDIT: nja, šele zaradi tvojega odgovora sem to preveril... https://newscrewdriver.com/2020/08/31/a...

Tnx za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

seminal ::

Tukaj na veliko razglabljaš, potem pa se ti pri eni navadni bateriji ustavi... Je treba s ščepcem soli jemat tvoje odgovore.

romex ::

Dami ::

PrimozR je izjavil:

Ko je govora o NAS-ih, je morda kaka alternativa za APC #123 nadomestno celico? Pri Seneticu je 90 €, v Nemčiji je od slabih 80 € naprej (80 € pri Computer Universe), alternativnih pa nisem videl - me ne preseneča, ker gre za integrirano, zalito celico.

Itak da so alternative, sicer pri taki mali razliki ne vem če bi se šel tega, mogoče pri večjih modelih, čeprav sem za mojga 2200VA dal 350€ za original, čeprav je bla kompaktibilna 2x manj.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

PrimozR ::

Ma zmedlo me je, ker je štiri oz. dve leti, odkar sem (na enem in na drugem) zmontiral baterijo, nikoli pa je nisem podrobno pogledal. Ko UPS kupiš, odpreš 'predal', vzameš ven baterijo, jo obrneš okrog in jo vtakneš nazaj. Zadeva je na obeh straneh prelepljena s folijo in cela črno-plastična. Izgleda zelo homogena. V bistvu sta pa dve klasični 7 Ah celici s plastiko, kabli in konektorjem vmes, skupaj pa jih drži folija.

Vprašanje je bilo bolj z vidika ready made enote, če bi v štartu vedel (oz. našel tisti zgornji link), da gre v bistvu res za klasične celice (kar je logično, ker pač cena...), sploh ne bi bilo dileme.

Dober dan ::

Kateri synology, ali pa katero drugo firmo se danes kupuje za domačo uporabo? Pogoj je seveda vsaj dva diska v raidu. Uporabljalo se ga bo za domačo uporabo, za backup slik, vseh živih dokumentov, pa da bi se dalo tudi torrente downloadat. Seveda pride tu zraven tudi stream na tv, itd.. Obvezen oddaljeni dostop, da si lahko delam backup podatkov obrti. Do sedaj sem imel WDMYCloud 2TB. Vglavnem crap, mobile app je neuporaben.

Dober dan je izjavil:

Kateri synology, ali pa katero drugo firmo se danes kupuje za domačo uporabo? Pogoj je seveda vsaj dva diska v raidu. Uporabljalo se ga bo za domačo uporabo, za backup slik, vseh živih dokumentov, pa da bi se dalo tudi torrente downloadat. Seveda pride tu zraven tudi stream na tv, itd.. Obvezen oddaljeni dostop, da si lahko delam backup podatkov obrti. Do sedaj sem imel WDMYCloud 2TB. Vglavnem crap, mobile app je neuporaben.


Edit: uporablja kdo najcenejšega DS220j? Je to za kaj, ali je to podhranjena zadeva?

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Prvo, kar ti boso povedal kdorkoli je, da raid nima kaj delat v backupu.

In podal ti bom svojo opcijo, ker jo uporabljam je Truenas Core, 5 diskov v raid-z2, rsync je za kloniranje na oddaljen truenas core, ima plugine za Plex in pa torrent ampak tega ne uporabljam. Imam postavljen sistem nekje 5 let pa razen treh resilveringov, ko je disk crknil pa prestavitev iz UsB kljuca na ssd za sistem ni bilo nekih ekscesov.

Za ostalo bodo pa ostali pobedal
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

matobeli ::

Za domačo uporabo čisto dost.

Sicer pa, rabiš nujno met 2-bay? Sej to veš da 2bay ni namenjen backupu ampak kot redundanca, ne da ne izgubiš podatkov, ampak da lahko takoj nadaljuješ z delom.

Za backup morš met extra zunanji disk, drug nas ali pa kar ma cloud.

Dober dan ::

matobeli je izjavil:

Za domačo uporabo čisto dost.

Sicer pa, rabiš nujno met 2-bay? Sej to veš da 2bay ni namenjen backupu ampak kot redundanca, ne da ne izgubiš podatkov, ampak da lahko takoj nadaljuješ z delom.

Za backup morš met extra zunanji disk, drug nas ali pa kar ma cloud.


Vem, da mora bit 2-bay za primer, da disk odpove. Imam pa namen kupit dve enaki mašini. Eno bom postavil doma, drugo v pisarno. Do zdraj sem poleg fural še Microsoft 365, ampak podatki se hitro kopičijo. Zato me zanima, če kdo iz prve roke zna povedat, ali je ta 220j dovolj sposoben za stremanje itd, ali se je bolje stegnit vsaj do 220+? Sedanji WDMYcloud 2TB npr. pri predvajanju videoposnetkov na tv včasih malo cukne.

bobby ::

Lahko uporabis na eni lokaciji 2bay (to kar bi ti rad imel) ampak na drugi lokaciji najmanj 4bay zadevo
In se enkrat, miror oz raid NI backup!! Dojami to najprej.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Dober dan ::

bobby je izjavil:

Lahko uporabis na eni lokaciji 2bay (to kar bi ti rad imel) ampak na drugi lokaciji najmanj 4bay zadevo
In se enkrat, miror oz raid NI backup!! Dojami to najprej.


Vem, da ni backup. Ločim zadeve. Miror je za primer odpovedi diska. Backup je pa npr. na drugi lokaciji, če npr. prva lokacija celotna odpove, ali se ji kaj zgodi. Ravno zato imam namen kupit dve enoti. Zanima me samo, do kam se je pametno stegnit, da ne bom kupil neki poceni crap, ki "šteka".

Dober dan ::

Edit: se opravičujem za dvojni post.

Sedaj ste mi dali malo misliti. Dejansko ne bi rabil kupit 2bay. Če kupim dve enaki single enoti in ju sinhroniziram med sabo, bi dejansko bilo to dovolj. Seveda 1x na mesec naredim kopijo še na nek zunanji disk. Stroški se seveda spravijo na tretjino. Kaj menite? Še vedno pa ne vem, katerega ubaviti.

bobby ::

Nihce ti ne da konkretnega odgovora ker, za moj pogled, so zelo cenovno okrnjene glede na to, da bos imel to za backup in pa redundanco in pa ti je, kolikor vidim, tezko evre odkartat za kulturni backup, se posebej, ker bo del backupa slonelo za firmo.
Kupi dva kulturna, dej v stroske pa ne se hecat. Rabis ne raid ampak kaksen raid-z1 na dveh lokacijah s snapshoti in ransomware proof, na eni lokaciji je vec kot ocitno se domaci backup s filmigrafijo.

Sparas tam, kjer ni treba.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Dober dan ::

bobby je izjavil:

Nihce ti ne da konkretnega odgovora ker, za moj pogled, so zelo cenovno okrnjene glede na to, da bos imel to za backup in pa redundanco in pa ti je, kolikor vidim, tezko evre odkartat za kulturni backup, se posebej, ker bo del backupa slonelo za firmo.
Kupi dva kulturna, dej v stroske pa ne se hecat. Rabis ne raid ampak kaksen raid-z1 na dveh lokacijah s snapshoti in ransomware proof, na eni lokaciji je vec kot ocitno se domaci backup s filmigrafijo.

Sparas tam, kjer ni treba.


Torej, katerega predlagaš? Da si malo ogledam stvari.
««
99 / 118
»»