» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
82 / 118
»»

OrkAA ::

Btw, Download Station na Synology se torrent trackerjem predstavi kot Transmission, tako da cisto mozno, da spodaj dejansko uporabljajo Transmission. Nisem sicer preveril :)

Invictus ::

Mogoče uporablja njegov engine, ker ga vedno lahko še extra inštaliraš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Ja saj to pravim. Vem da doloceni privatni trackerji dovolijo samo specificne kliente in ponavadi je transmission med njimi. Tako da, ce koga skrbi ta problem, potem bo tudi Download Station implicitno dovoljen.

PrimozR ::

A se lahko s transmission klientom povezuješ na download station 'daemon'? Ker transmission v originalni izvedbi to podpira. Torej klikaš po nativnem appu na svoji primarni kišti, vse akcije pa se izvajajo na serverju.

Invictus ::

Imaš za extension za firefox.

Samo klikaš magnet linke in ti gre v download listo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimozR ::

To že, ampak Remote GUI se obnaša kot standarden Windows klient, vključno z odpiranjem fajlov direktno iz njega :)

Mogoče stara navada, železna srajca, ampak meni je bilo pomembno.

Zimonem ::

PrimozR je izjavil:

To že, ampak Remote GUI se obnaša kot standarden Windows klient, vključno z odpiranjem fajlov direktno iz njega :)

Mogoče stara navada, železna srajca, ampak meni je bilo pomembno.

Problemi, problemi...

PrimozR ::

Ej, ful boljš tkole zdejle kot pa to, da sem poganjal ločen računalnik z Windowsi kot Deluge server, da sem s svojega workstationa lahko z remote delugeom dostopal do server daemona in imel enak path mapping, da je delal double klik na fajl pa da je blo simpl dodajat torrente (ker jih na roke mečem po mapah) :D

Je pa Transmission FUL boljši klient za torrentanje, sploh ko govorimo o 1000+ seedanih torrentih, Deluge je bil grozno počasen.

Zimonem ::

PrimozR je izjavil:

Ej, ful boljš tkole zdejle kot pa to, da sem poganjal ločen računalnik z Windowsi kot Deluge server, da sem s svojega workstationa lahko z remote delugeom dostopal do server daemona in imel enak path mapping, da je delal double klik na fajl pa da je blo simpl dodajat torrente (ker jih na roke mečem po mapah) :D

Je pa Transmission FUL boljši klient za torrentanje, sploh ko govorimo o 1000+ seedanih torrentih, Deluge je bil grozno počasen.

Zdej razumem tud zakaj imava različne potrebe po placu. Ampak ja docker je na teh home Synology , za silo pa še zajebancije z interfacom ni glih več Synology like. Še boljši prepričat.

PrimozR ::

Dejanske potrebe itak ni. Je pa želja... Sicer je pa 70 % teh torrentov muska, kar zasede malo prostora.

OrkAA ::

V tvojem primeru bi pac pognal transmission docker kontejner in ohranil isti workflow kot si ga vajen.

PrimozR ::

Točno to delam. Niti ni bilo vprašanje. Vprašanje je, če se ti GUI-ji znajo povezati na Download Station, če že javi, da je Transmission. Zgolj iz firbca, potrebe po tem itak nimam, ker nimam in verjetno nikoli ne bom imel Synologyja.

pierch ::

Transmission user že 10+ let tu, prej na DIY linux seedboxu in sedaj na xpenology-ju. Od vseh kar sem jih probal daleč najboljši.
Pierch

belo mleko ::

Pozdravljeni,

Ze nekaj casa iscem alternativo za google drive. Ker je bil prakticen in "zastonj" sem sprejel vse minuse. Zdaj imam tega pocasi dovolj. Me zanima, ce se sodobni NAS sistemi za normalen denar (okoli 500eur) ponujajo podobno uporabnisko izkusnjo. Uprabljal bi ga skupaj z zeno, deloma tudi za sluzbo.

-Pomembno je, da se da do podatkov dostopati z drugega konca sveta. Zena uporablja v sluzbi razlicne racunalnike in na teh mora imeti dostop do podatkov, ki so doma.

-Avtomatski backup izbranih map.

-Mora biti dovolj hiter za procesiranje vecjih datotek (Photoshop, Indesign...).

-Glasba, filmi, torrent so samo plus.

Hvala
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

jWill55 ::

belo mleko je izjavil:

Pozdravljeni,

Ze nekaj casa iscem alternativo za google drive. Ker je bil prakticen in "zastonj" sem sprejel vse minuse. Zdaj imam tega pocasi dovolj. Me zanima, ce se sodobni NAS sistemi za normalen denar (okoli 500eur) ponujajo podobno uporabnisko izkusnjo. Uprabljal bi ga skupaj z zeno, deloma tudi za sluzbo.

-Pomembno je, da se da do podatkov dostopati z drugega konca sveta. Zena uporablja v sluzbi razlicne racunalnike in na teh mora imeti dostop do podatkov, ki so doma.

-Avtomatski backup izbranih map.

-Mora biti dovolj hiter za procesiranje vecjih datotek (Photoshop, Indesign...).

-Glasba, filmi, torrent so samo plus.

Hvala


Tudi sam uporabljam podobne zadeve, za backup tudi Time Machine. 4 leta sem imel Synology DS215j, sedaj pa sem preklopil na DS920+, ker bom imel še videonadzor + Docker in je oboje super za svoj denar.

luuxiii ::

Ali ima kdo težave z QNAP nasom ?

meni zavrača login iz mobilne aplikacije qGet, medtem k Qfile in Qmanager delujeta 8-O

floyd1 ::

Restart NAS-a ne reši problema?

Hecno, na Synology sem imel identičen problem kak mesec (dva?) nazaj. DSget ni delal, vse ostalo je. Restartat se mi ni dalo, pa sem kreiral novega userja. S tistim pa je potem šlo. Ravno prejšnji teden pa sem za silo usposobil starega Nexusa7 in ga prijavil s starim username - seveda spet dela.

Vanadium ::

Kere diske se splača zdej kupit? Ali je nujno da so npr. wd red za nas ali je lahko npr navaden CMR disk notri? Razmišljam da nadgradim svoj gen8 microserver pa gledam nekaj v rangu 4x 4-8TB diske pa nisem čisto siguren kaj vzet. Vem da se je govorilo, da se splača wd my book oz nekaj podobnega temu kupit pa iz njega ven vzet disk ker so notri enterprise diski. Glede znamke nimam neke preference kaj imam raje, važn je da delajo, ugodna cena ter čim daljša garancija, res je pa, da v moji 25 letni zgodovini računalništva mi je crknil samo enkrat seagate disk pa še ta je nonstop torente laufaul. Zadeva bo pa načeloma v RAID5 konfigurirana (nisem še zihr ali uporabit onboard controler ali kar software RAID z OMV narest) pa planiram vzet nekaj podobnega backblaz oz carbonite za vsak slučaj.

Torej sprejemam predloge za:
- disk,
- kaki raid (software ali narest z kontrolerjem na plati),
- offsite backup (backblaze, carbonite,...)

Lp

OrkAA ::

Glede na to, da kupujes 4 diske, ti priporocam da vzames 4 razlicne. Edino na tak nacin si lahko zagotovis, da ne bos izpostavljen raznim problemom znotraj serije istega proizvajalca. Niso redki primeri, ko diski crknejo hkrati skoraj ob istem casu, ker imajo isti serijski problem.

Invictus ::

Kupiš najcenejše, pa še enega na rezervo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mzakelj ::

PrimozR je izjavil:

A se lahko s transmission klientom povezuješ na download station 'daemon'? Ker transmission v originalni izvedbi to podpira. Torej klikaš po nativnem appu na svoji primarni kišti, vse akcije pa se izvajajo na serverju.


Transmission podpira tudi sharan direktorij v katerega spustiš torrent datoteko in jo sam doda v download. Je pa potrebno dodati eno vrstico v config. Sam imam to na domačem strežniku in deluje super.
No sedaj ko imam vse postavljeno lahko rečem da priporočam tako konfiguracijo za "mali" domači strežnik :

A300 ali X300 Asrock mašinco
Ryzen 3200 ali višje....
8-16 gb rama
NVME SSD 2x za VM
2x 1 tb hdd za podatke.
Na njega sem namestil Proxmox in poganjam 3 virtualke ( windows , debian, ubuntu ) in še 3 komade LXC containerje ....
Cena vse skupaj okrog 500€

PrimozR ::

mzakelj je izjavil:

PrimozR je izjavil:

A se lahko s transmission klientom povezuješ na download station 'daemon'? Ker transmission v originalni izvedbi to podpira. Torej klikaš po nativnem appu na svoji primarni kišti, vse akcije pa se izvajajo na serverju.


Transmission podpira tudi sharan direktorij v katerega spustiš torrent datoteko in jo sam doda v download. Je pa potrebno dodati eno vrstico v config. Sam imam to na domačem strežniku in deluje super.
No sedaj ko imam vse postavljeno lahko rečem da priporočam tako konfiguracijo za "mali" domači strežnik :

Marsikater klient ima watched folder, kar je super, če vse DL-jaš v isti folder. Jaz pa tega ne delam, precej redno uporaljam vsaj 10 različnih folderjev, na splošno imam pa itak mapirane zadeve čez 100+ različnih folderjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

ma kdo kaksne izkusnje z seafile kot alternativo owncloud/nextcloud? Sta mi dopizdila z massive bloatwareom...
#brezpodpisa

PrimozR ::

Aja, diski, jaz bi pomojem vzel Toshibine enterprise. 5 let garancije, višji MTBF in URE od consumer diskov, OK cena.

Red_Mamba ::

sicer longshot verjetno

ampak a uporablja kdo MooseFS?
Me zanima kak se obnese z SMR diski k ni ravno klasicni RAID kljub temu da zagotavlja redundanco
Sem gledal na spletu pa nisem nasel ravno nekih testov na to temo
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Fritz ::

Noob vprašanje:

Želel bi NAS z dvema kriptiranima diskoma v RAID 1 na katerem bi imel varnostne kopije, oblačno shrambo, lasten e-poštni strežnik in na katerem teče Kodi, da ga lahko uporabljam kot TV box. Zaželen je quad-core proc ter možnost poceni nadgraditve RAM na max. kapaciteto (običajni SO-DIMM in ne proprietary RAM moduli).

Od tega kar sem do sedaj gledal mi je najbližje QNAP-253A. Ali ima kdo boljši/cenejši predlog oz. ali je kak razlog zakaj ne QNAP?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

floyd1 ::

PrimozR je izjavil:

mzakelj je izjavil:

PrimozR je izjavil:

A se lahko s transmission klientom povezuješ na download station 'daemon'? Ker transmission v originalni izvedbi to podpira. Torej klikaš po nativnem appu na svoji primarni kišti, vse akcije pa se izvajajo na serverju.


Transmission podpira tudi sharan direktorij v katerega spustiš torrent datoteko in jo sam doda v download. Je pa potrebno dodati eno vrstico v config. Sam imam to na domačem strežniku in deluje super.
No sedaj ko imam vse postavljeno lahko rečem da priporočam tako konfiguracijo za "mali" domači strežnik :

Marsikater klient ima watched folder, kar je super, če vse DL-jaš v isti folder. Jaz pa tega ne delam, precej redno uporaljam vsaj 10 različnih folderjev, na splošno imam pa itak mapirane zadeve čez 100+ različnih folderjev.

Če na Synology (download station) kreiraš več userjev in vsakemu nastaviš svoj "watched" in "destination" folder potem ti tudi dol vlači v različne folderje. Ravno 100 jih na tak način ne bi delal, če pa rabiš le nekaj folderjev pa je to dober način za malo več reda.

mtosev ::

Razmišljam, da bi kupil en NAS pa me zanima kaj bi bila dobra ideja. 2TB diska bi mi bilo dovolj za začetek. Synology nasi naj bi bili dobri koliko vem. Še nekaj me zanima, a izgubim kaj, če bi nas priklopil direkt v LAN port na desktopu kot na router, ker mi ta komp dela 24/7?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

zakaj bi to pocel? vrzi v pc en 2tb disk in je to to.
#brezpodpisa

mtosev ::

Saj res. Glede, da je komp nonstop prižgan je to tudi opcija. File sharing predvidevam da dela ok med windowsom, xboxom in android napravami? Correct?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matej_K ::

Fritz je izjavil:


Od tega kar sem do sedaj gledal mi je najbližje QNAP-253A. Ali ima kdo boljši/cenejši predlog oz. ali je kak razlog zakaj ne QNAP?


Zanimiv.model. Tudi meni všeč, mogoče kdo kaj več pove. Najbolj mi všeč 4k podpora in direktni hdmi.
Je A model sploh še za dobiti? Večino najdem B model?
... .. .

Fritz ::

Matej_K je izjavil:


Zanimiv.model. Tudi meni všeč, mogoče kdo kaj več pove. Najbolj mi všeč 4k podpora in direktni hdmi.
Je A model sploh še za dobiti? Večino najdem B model?

Gledal sem rabljene pri nas in na eBay-u. Ali pa 251+ na Amazonu.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

carota ::

Vprašanje za zagovornike DYI rešitev: kaj priporočate glede softwarea?

floyd1 ::

Fritz je izjavil:

Matej_K je izjavil:


Zanimiv.model. Tudi meni všeč, mogoče kdo kaj več pove. Najbolj mi všeč 4k podpora in direktni hdmi.
Je A model sploh še za dobiti? Večino najdem B model?

Gledal sem rabljene pri nas in na eBay-u. Ali pa 251+ na Amazonu.

251+ ima notri razmeroma star J1900 procesor, kar zna biti težava pri dekodiranju kakšnih zahtevnejših video vsebin. 253x ima notri novejši proc s precej več hw enkoderji in dekoderji. Samo v opozorilo.

PrimozR ::

carota je izjavil:

Vprašanje za zagovornike DYI rešitev: kaj priporočate glede softwarea?

FreeNAS, OpenMediaVault, XigmaNAS (bivši NAS4Free), Xpenology, Linux in zrihtat paketke ki jih rabiš, verjetno pa še kaj. Odvisno kaj hočeš od NAS-a. Najprej to.

Kvinta ::

Zakaj bi to sploh kupo ,če pa lahko iz vsake stare kište to nardiš ?
A.C.A.B

Fritz ::

floyd1 je izjavil:


251+ ima notri razmeroma star J1900 procesor, kar zna biti težava pri dekodiranju kakšnih zahtevnejših video vsebin. 253x ima notri novejši proc s precej več hw enkoderji in dekoderji. Samo v opozorilo.

Hvala. A niso ti procesorji tudi odpovedovali?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

floyd1 ::

To ne vem, moj na srečo še dela. Na Asrock itx plati. Bi pa, vsaj pri moji plati, znal bit problem s hlajenjem, če bi to zaprl v slabo prezračevano majhno ohišje.

Vanadium ::

Imajo oz imeli so hardware bug in bi moral bi recall ki ga ni noben požegnal...

floyd1 ::

Zanimivo, sem si sedaj na hitro malo prebral o tem. Vidim, da so eni imeli kar konkretno sranje s tem.
Nekaj mesecev po nakupu sem ga gonil kot Xpenology NAS, sedaj ga pa že leta uporabljam za HTPC se ne spomnim niti enega samega problema, imam zgleda srečo. NAS je takrat delal 24/7. Predvajam pa (poleg glasbe iz squeezebox serverja) bolj "ligt" variante videa, večinoma 720p.

Zimonem ::

Vanadium je izjavil:

Imajo oz imeli so hardware bug in bi moral bi recall ki ga ni noben požegnal...

Synology je naredil vpoklic. Problem so potem bile kište ki so padle iz tovornjaka in so se prodajale po eBayu.

hojnikb ::

Afaik je bil to problem z C2000 serijo atomov, ki so na veliko crkoval.
#brezpodpisa

floyd1 ::

Zimonem je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Imajo oz imeli so hardware bug in bi moral bi recall ki ga ni noben požegnal...

Synology je naredil vpoklic. Problem so potem bile kište ki so padle iz tovornjaka in so se prodajale po eBayu.

Babica je vedno rekla: "Stran pa ne bomo metali". ;)

Zimonem ::

Tale video se nanaša na tisto prej.

jelso ::

Živjo, odločam se med Synology DS 218+ in DS 220+. Kateri je bolj smiselen nakup?
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

Wazzock ::

PrimozR je izjavil:

carota je izjavil:

Vprašanje za zagovornike DYI rešitev: kaj priporočate glede softwarea?

FreeNAS, OpenMediaVault, XigmaNAS (bivši NAS4Free), Xpenology, Linux in zrihtat paketke ki jih rabiš, verjetno pa še kaj. Odvisno kaj hočeš od NAS-a. Najprej to.


TrueNAS (bivši FreeNAS) ;)

floyd1 ::

jelso je izjavil:

Živjo, odločam se med Synology DS 218+ in DS 220+. Kateri je bolj smiselen nakup?

Odvisno od tvoje uporabe.
Za torente, storage in filme streamat na TV je tudi "j" čisto dovolj, za docker in več programov na njem, pa je fajn malo močnejša mašina. Dva ethernet porta na 220+ sta po mojem velik plus, šparanje z USB in eSATA porti pa ogromen minus.

jelso ::

Je še kaj drugega razen mal močnejšega CPUja na 220+ in dodatnega ETH porta da upraviči dražjo ceno?
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

GupeM ::

2 leti novejši model, ki bo imel verjetno tudi (softwaresko) podporo toliko dlje. Čeprav imajo Synologyji že itak precej dolgo podporo.

floyd1 ::

Če ga boš imel zelooo dolgo časa je še to, da starejši modeli po X? letih ne dobivajo več "velikih" SW nadgradenj, samo nujne varnostne popravke. Pri mojem je to bilo po 7 letih.
Eh, me je prehitel....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()
««
82 / 118
»»