» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
62 / 118
»»

PrimozR ::

Trololo. Nekdo rad kljuka kljukice na šihtu z malo dela :D

Lucio ::

Imam xpenology ki teče na esxi na HP Microserver gen. 8 z 8 diski (6x1TB + 2X 120SSD kot cache) - dodeljeni Xpenology + SSD za esxi storage. Sam esxi pa je na SD kartici.
Na njem tečejo še tri druge VM in je prenos na synology 120MB/s tako iz Windows kot MacOS sistema.
Seveda govorimo za en velik file, pri več manjših datotekah seveda nekoliko pade vendar ne drastično.

MrStein ::

Mogoče ima Fast Ethernet mrežo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neo5468 ::

Problem pri SMR je predsvem rebuild time arraya, ki je disaster. Že tko traja 1dan+ če imaš več kot 10 TB. Bog ne daj, da se umes še kakšen disk obesi. Jaz ga za NAS ne bi nikoli priporočil. WD, Seagate itd, bi morali biti pa fined. Itak sodelujejo med sabo, tako kot ssd/ram mafijski kartel.

PrimozR ::

Fora je, da po poročilih rebuild z SMR diskom, ki je zamenjal CMR-a, rebuild faila, ker se je disk 'obesil'. Vsaj tako misli RAID kontroler.

Sanches000 ::

Tole sem dobil v odgovor:

V povezavi katero sem vam poslal, je v Windows file transfer okolju in Gigabitni mreži to normalna hitrost:

1GbE SMB - Windows File Transfer (1MB file x 3000)


Model RS820(RP)+ RS819 DS918+ DS418play DS418 DS420j DS419slim

Windows Download 90.15 79.37 93.12 82.21 82.99 86.39 79.76

Windows Upload 66.80 59.04 68.10 64.04 59.23 61.79 50.22

Sedaj res ne vem kaj še lahko naredim...mislil sem kupiti pravi NAS 918+ in vidim da nima smisla...ali bi bile hitrosti višje če bi imel več diskov v RAID-u
zdaj imam namreč samo en disk prikljopljen

Sanches000 ::

Vesoljc ::

najprej preberi kako deluje raid polje. in ja, ce bi imel vec diskov, pravilno konfiguriranih, bi lahko imel vecje hitrosti. te hitrosti za en disk so sicer malo nizke, sploh upload oz. write. vseeno kopiras 1mb velike fajle al kaj? probaj 1gb fajl kopirat gor/dor. ali pa zalufaj nek spodoben hdd benchmark tool. ne pozabit, da si na 1gbe mrezi, kar te ze v osnovi omeji na 100-110mb/s, tako da tud ce bos 8 diskov v raid0 notr ti ne bo nic pomagalo...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

PrimozR ::

Vseeno bi en disk moral bolj ali manj zafilati gigabitno mrežo. RAID dvigne zmogljivost, ja, ampak je to nekaj, kar se opazi šele na multi-gigabit linkih.

Sanches000 ::

Sem naredil še en NAS(openmediavault 5) in je zadeva enaka...kopiranje ne gre več kot 85MB/s(z enim diskom 8TB)...hitrost pa je konstantna
in ne pada ali raste...kopiral sem tudi 25Gb veliko datoteko

Sanches000 ::

Sedaj sem še kopiral iz NAS-a na računalnik in je hitrost 110Mb/s...očitno je to to in ne bo šlo hitreje

MadMax ::

V task managerju poglej do kje prileze zabasanost mreže,ali pa se zatakne pri disku.
Meni Synology komot zabaše 95% Gbitne mreže.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

D-PaX ::

McClane je izjavil:

Je še kdo ki namesto Plexa uporablja Emby? Praktično ista stvar in pri meni deluje precej bolje kot Plex.

jaz uporabljam na shieldu.
Paxy

ali3n ::

A je že kdo delal transfer (diskov) na novejši Synology? Gre res tako tekoče kot obljubljajo?
Sicer nimam dost paketov gor (transmisson pa par serijskih), a res ne bi še enkrat nastavljal vsega :)

Backup pomembne vsebine bi pa vsekakor delal prej...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Sanches000 ::

Ali mislite da tole drži:

Seagate issued this statement on April 21: "Seagate confirms that we do not utilize Shingled Magnetic Recording technology (SMR) in any IronWolf or IronWolf Pro drives - our NAS solutions family. Seagate does not market the BarraCuda family of products as being suitable for NAS applications, and does not recommend using BarraCuda drives for NAS applications. Seagate always recommends to use the right drive for the right application."

Han ::

Kolikor vem, JekleniVolki niso SMR.

Invictus ::

Sanches000 je izjavil:

Sem naredil še en NAS(openmediavault 5) in je zadeva enaka...kopiranje ne gre več kot 85MB/s(z enim diskom 8TB)...hitrost pa je konstantna
in ne pada ali raste...kopiral sem tudi 25Gb veliko datoteko

Saj to je kar kul na 1Gbit mreži...

Ostalo do 100MB/s je pač overhead protokolov.

Ne ločiš med teoretično hitrostjo in praktično, še manj pa poznaš OSI layer...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sanches000 ::

Ja seveda ne ločim oziroma ne vem...zato pa sprašujem tukaj...kdaj pa se doseže deklarirane hitrosti diska in NAS-a(200MB/s)...ali to velja za 10Gb-itno mrežo(potem je treba vse zamenjat)

hojnikb ::

overhead je kaksnih 6-7% in nic vec. More letet 110-115MB/s

Za vec rabis pa 2.5 ali 5G mrezo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Namesti neki navaden Linux in tam testiraj diske. Potem pa še mrežo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Argonavt ::

Primarni NAS Synology2018 play. Imam še eno starejši BUffalo TS-XL s 4 x 500 MB diski. Imel bi ga za rezervni backup NAS, ki bo delal 5-6x letno po par ur, da naredi secondary backup.

Ne bi dal preveč evrčkov za nove diske in me zanima, če ima kdo kak predlog za cenovno ugodne diske ,čeprav niso cenovno ugodni časi. Rabim 4-5 TB prostora, se pravi 4xdisk 1,5 do 2 TB po disku.

logocar3 ::

Ce kdo rabi:

Prodajam nov WD Pro PR2100 NAS z 2x 10tb WD RED 800eur - lahko prodam diske posebi za 275 na kos :)

PrimozR ::

Invictus je izjavil:

Sanches000 je izjavil:

Sem naredil še en NAS(openmediavault 5) in je zadeva enaka...kopiranje ne gre več kot 85MB/s(z enim diskom 8TB)...hitrost pa je konstantna
in ne pada ali raste...kopiral sem tudi 25Gb veliko datoteko

Saj to je kar kul na 1Gbit mreži...

Ostalo do 100MB/s je pač overhead protokolov.

Ne ločiš med teoretično hitrostjo in praktično, še manj pa poznaš OSI layer...

Ti pa očitno ne ločiš med 85 MB/s (pisanje, v citiranem postu) in 110 MB/s (branje, naslednji post).

85 MB/s definitivno pomeni, da je ozko grlo disk oz. pisanje na disk. Zakaj je pa drugo vprašanje, lahko zaradi OS-a, lahko zaradi diska samega. 110 MB/s je pa tisto, kar zmore mreža, to pa je povsem normalno. Zdaj a je 85 MB/s premalo? Je za pogledat teste, ampak jaz s 3x6 TB v RAID5 nimam težav zabiti mrežo (na tistih ~110 MB/s) tudi pri prisanju na NAS. Je pa prepustnost RAID-a vseeno višja... Pa nikoli nisem testiral, kaj zares zmore (več kot to, kar zmore mreža). Kaj pravijo testi za IronWolfe za sustained write? Koliko nese en sam disk?

EDIT: kakor gledam Tom's Hardware je 12 TB model sposoben pisati med 100 in 200 MB/s čez cel volumen diska. Če imaš opcijo res disk priklopiti na drug računalnik (npr. Windows) in pognati čez njega en benchmark program, bi bilo marsikaj bolj jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Argica ::

Guys:

če želiš imeti povezan PC, kjer imaš robo (filme, serije) z TANIX TX9S v dnevni, morata biti synology v dnevni na isti povezavi (router), kot moj pc ali je dovolj pogoj, da sta oba netu?

PrimozR ::

1. odvisno od protokola, prek katerega deliš medije (Plex in Emby npr. podpirata predvajanje izven lokalnega omrežja)
2. kako si predstavljaš imeti obe napravi v istem stanovanju na dveh različnih omrežjih, da potrebuješ povezavo prek interneta? Za to potrebuješ dva internetna priključka, če imaš samo enega, ju imaš na istem omrežju (tukaj namerno ignoriram VLAN-e, ker kdor pozna VLAN-e, ne sprašuje takšnih vprašanj).

Argica ::

INBOX T-2

priključek 4 (TV) - switch - dnevna -switch : 1. AMINO BOX + 2. TANIX TX9S
priključek 1 (DATA) - router - soba - PC

tako, da je INBOX T-2 neke vrste stikalo med sobo in spalnico lol.

ne sprašujte zakaj imam tako glupo....ko so delal fasado, smo napelal žal samo 1 utp kabel do dnevne namesto 2. 1 bi imel za tv, 2 pa za router in bi bila zadeva solved.

PrimozR ::

Pa ti tile BOX-i na TV linku delujejo normalno, kar se tiče interneta, web browserja, app storov in podobno?

Argica ::

nope Tanix TX92 je bolj bogi.....slab wifi kontroler i guess.

MrStein ::

Mišljeno je bilo: A sploh dela internet na njemu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Wazzock ::

Argica ::

Kateri diski 100TB so najboljši za DS-109+?

hojnikb ::

100TB ? Tezka bo :)
#brezpodpisa

Argica ::

pardon 10TB

Joze_K ::

jaz imam tele: WESTERN DIGITAL (HGST) Ultrastar DC HC510 (He10) HUH721010ALE604 3.5in 10000GB 256MB 7200RPM SATA 512E SE
https://www.senetic.si/product/0F27606

Joze_K je izjavil:

jaz imam tele: WESTERN DIGITAL (HGST) Ultrastar DC HC510 (He10) HUH721010ALE604 3.5in 10000GB 256MB 7200RPM SATA 512E SE
https://www.senetic.si/product/0F27606


aja na DS918+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

PrimozR ::

Kakor sem gledal 8 TB modele je Toshibin Enterprise nekako najcenejši (na ravni N300), vseeno pa dobiš boljši NRE, MTBF in 5 let garancije. Ne morem pa komentirati kvalitete.

Aar2rk ::

Seagate IronWolf pravijo google najdeni testi

rdecaluc ::

Zdravo.

Imam eno vprašanje. Imam samo 4x SATA3 port na matiči plošči. Za domač NAS ji potrebujem več in vidim da je en kup telih PCIE x1 razširitvenih kartic za SATA. Naprimer

Recimo da bi vzel eno z 4x SATA priklopi. Ali je že kdo jemal kaj podobnega? Ali je važno kater kontroler je gor (marvell vs asmedia vs x?). Rabim samo za navadne diske, ne SSD. Rabim za linux/freebsd.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

PrimozR ::

ZFS da ali ne?

Načeloma se na eBayu vzame nekaj na LSI SAS2008 kontrolerju in se prefleša v IT mode. Npr. IBM M1015, Dell H310, verjetno pa še kaj.

Aar2rk je izjavil:

Seagate IronWolf pravijo google najdeni testi

Kaj si želel povedati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

rdecaluc ::

Pomoje da zaenkrat še ne bo ZFS ker nimam ECC. Hvala za nasvet, bo prošlo prav v prihodnosti.

Na ebay.de sem pogledal za tale kontroler pa vidim da je PCIE 4x, pa tega trenutno nimam na voljo. Lohka sicer splitam x16 slot v 2x x8 vendar bi potreboval adapter ki ga trenutno nimam (BIOS podpora je)

Na voljo imam samo ta PCIE x1 slot, kamor pašejo te male kartice. Pomoje bom vzel od ASMEDIA, ker vidim da od MARVEL preveč jamrajo.

edit: Prehitro pogledal, celo PCIE x8 so te kartice :D
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

PrimozR ::

Če imaš na koncu odprt slot, lahko v x1 vtakneš x4/x8/x16 kartico. Samo pač počasneje bo delalo.

Sicer pa po želji, tistega kar si linkal ne poznam, teli LSI-ji so pa default izbira za vse, ki sestavljajo NAS-e za doma. Jasno v IT mode.

rdecaluc ::

Ok, bom probu. Hvala za informacijo :)
Est modus in rebus. ,typos

MrStein ::

rdecaluc je izjavil:

Pomoje da zaenkrat še ne bo ZFS ker nimam ECC. Hvala za nasvet, bo prošlo prav v prihodnosti.

Uporabil boš slabši FS? Pa potem pozneje migriral?
Zakaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Ker zdaj nima ECC-ja?

rdecaluc ::

Kokr berem vsi priporočajo ECC za ZFS. Lahko brez, sam nebi rad izgubil podatkov.
Est modus in rebus. ,typos

MrStein ::

Veliko hitreje jih boš izgubil z FS, ki sploh ne preverja podatkov.

To je tako, kot če ne bi vzel modernega avta, ker nima ESP pete generacije ampak le četrte in vztrajaš na jugotu brez kakršnekoli aktivne varnosti.

(da pa bi ZFS brez ECC delal slabo, pa je mit. PrimozR je eden od vernikov v ta mit, kot boš videl)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Brez ECC-ja dela odlično. Dokler ne.

Zakaj bi rinil v ZFS zaradi 'varovanja podatkov', potem pa šel na pol? Kot bi vztrajal na yugotu z 20 let starimi gumami, vseeno pa zahteval ABS.
Jaz ne verujem (pustimo zdaj, kdo karkoli veruje), samo logično sem premislil verigo varovanja podatkov. In dognal, kaj je smiselno in kaj ne.

MrStein ::

PrimozR je izjavil:

Brez ECC-ja dela odlično. Dokler ne.

A drugi FS pa drugače?

OK, čakam na argumente, da je brez ECC filesystem X bolj zanesljiv/varen, kot ZFS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zimonem ::

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Brez ECC-ja dela odlično. Dokler ne.

A drugi FS pa drugače?

OK, čakam na argumente, da je brez ECC filesystem X bolj zanesljiv/varen, kot ZFS.

Ne ampak vse kar več nosi zdaj glede odpravljanja napak , je brez ecc bolj kot ne kot bi migriralo na manj kompleksen datotečni sistem.nepotrebena komplikacija.

MrStein ::

Slovensko?

Sicer pa pišete, kot če bi se vsak dan zgodilo 10 napak v RAM-u.

Ponavljam: čakam na karkoli verodostojnega, da je FS "X" boljši kot ZFS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
62 / 118
»»