» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
9 / 118
»»

Mravlek ::

Meni laufa preko stare CF kartice, ki mi je ostala od fotoaparata.... tudi super ;)
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

AvtoR ::

m0LN4r je izjavil:

Laufa kdo tukaj FreeNAS iz USB ključka? Kako se kaj obnese?


Na 1gb ključku že 5let laufam najprej FreeNAS, sedaj pa Nas4free. Do sedaj brez vsaki problemov, pa je ključek že precej star.

Za Nas4free je privzeti file sistem UFS, ZFS je samo opcija.

m0LN4r ::

Ravno zato sprašujem, sem tudi sam našel en zlo star 2gb ključek. V primerjavi z ostalimi je skoraj 5-10x počasnejši pa me zanima, kako to laufa.
Ma slučajno kdo preko usb 1.0 ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AvtoR ::

Malo dlje se bo boot-al, drugače bo delal normalno.

matjash ::

No še jaz se malo javim.

Čez vikend sem konfiguriral HP microserver gen 8. Zaenkrat ima 1*500GB HDD za datastore (esxi) in 2x1TB diska v hardware raid 1. Rama je zaenkrat samo 4GB.

Najprej sem odstranil dvd pogon in na njegovo mesto dodal 2.5" 500GB disk. Sata konektor za napajanje ni standarden in tako sem hitro imel dodatno delo. Izbrskal sem star disketnik, saj ima enak priklop kot zadnji člen v originalnem sata konektorju. Iz njega sem izpulil konektor in nanj pricinil standardni sata priklop za napajanje. Pa je šla kakšna urca.

ILO funkcija je res odlična in sem vse delal na daljavo iz mojega workstationa. (registriral sem se za ilo advanced, ki velja 60 dni)
ESXi mi je pobral kako uro, saj je zahteva zanj >=4 GB rama, ki pa ga esxi zazna kot 3,74, potreben je bil popravek datoteke, ki preverja za minimalne zahteve. ESXi sem namestil na micro sd kartico.

Nanj sem naložil xpenologi DSM 5.0-4493 Update 7, tudi brez problemov. (Zanj sem rezerviral 1 jedro in 2gb rama) iz njega poganjam tudi plex.

Preostali prostor bom namenil kakšni linux distribuciji za lokalni webserver za namene razvoja.

Hitrosti prenašanja po mreži so okrog 65-70 MB/s branje in pisanje.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

PrimozR ::

Kaj pa glasnost? Na Silent PR Review so zelo skritizirali ventilator, takrat so mislim da rekli da komaj kaj spreminja obrate.

njyngs ::

cen1 je izjavil:

To kar ti iščeš sploh ni NAS amapk samo malo močnejši HTPC z raid1. Če hočeš uporabljat tudi Steam je Windows edina izbira, razen če te nabor iger na Linuxu zadovoljuje.

Saj Steam je samo hipoteza še zaenkrat - dejansko nepotrebna želja, ki itak 99% ne bo niti realizirana/potrebna. Največja prioriteta mi je storage z duplikacijo podatkov, ki pa bo poganjal še PLEX, ki me je v zadnjem času skupaj s kombinacijo Smart TV-ja navdušil. Ker pa na žalost trenutni DS212j ne zmore poganjati PLEX-a (beri: kot bi moral, da bi bila zadeva uporabna) sem se odločil za nekaj malenkost močnejšega - pa tudi dveletna garancija gre h koncu - better safe than sorry.

Glede na predloge bi potem res vzel j1900. Predlogi za plato? SUPERMICRO X10SBA se mi zdi malo draga. Mogoče ASRock Q1900-ITX glede na to, da so mi 4x SATA dovolj? Moram kaj ekstra pazit pri plati glede na to, da bi rad RAID1 (četudi bi bil softverski?). Kaj pa sama škatla, vzet raje škatlo + 300W napajalnik ali pa mogoče kako škatlo z že dodanim napajalnikom? Rad bi pasivno hlajenje, če pa že aktivno bi bil najbolj primeren velik počasen ventilator. Koliko se bo sploh grela taka "škatla" glede na to, da nebo drugo notri kot pa napajalnik, 2x3TB disk in plata - predvidevam da ne preveč in bi bilo pasivno hlajenje dovolj.

Kar se pa tiče OS: predlagane XPenology, OpenMediaVault, NAS4free lahko laufam iz USB-ja in se s tem otresem nepotrebnega stroška SSD?

EDIT: Tale zadeva mi je padla v oko: http://www.inter-tech.de/index.php?opti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

wini ::

Sam sem nabavil amd am2+ plato za slabih 50€, amd a8 7600 proc za slabih 100€, sem imel 2giga rama ddr3 ki so mi ostajali.
Nameščen xpenology, 3x 500giga disk in dela tako kot mora. Plex ni obremenjen niti 5% na max kvaliteti

dottor ::

Jaz sem še vedno v dilemi med 8-jedernim ATOMom ali 1150 4-jedernim low TDP Xeonom + neka pasivno hlajena grafična, lih da da sliko... Pri Xeonu bi imel: 1 jedro za NAS+Cloud, 1 jedro na router in 2 jedri za virtualizirat Win7. Pač 1150 sistem mi ponuja več nadgradnje v bodoče v smislu PCI-e rež, saj so ATOM zadeve zelo omejene. Bi pa uzel 2x 2x1gbps mrežno + WiFi kartico + grafično kar rabim vsaj 3 PCI-e reže (2x x4, 1x x1 in 1x x16)... Samo problem je dobit ploščo z vsaj 3x x16 + x1 (alpa 2x x16 in 1x x1 (GPU lahko tudi na x1 z riserjem dam...) ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Lonsarg ::

USB 3.0 to 1Gps Ethernet deluje čisto fajn, preverjeno;)

Drugaće pa 1050 ITX plata + Pentium G proc ne stanw toliko več od j1900...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dottor ::

Bolj me skrbi moč procesorja, predvsem za virtualizacijo Win7. Rabim vsaj 4 jedra... Na eno dam router OS, na eno NAS+Cloud OS in 2 za Win7. Rabim pa 4x1Gbps Ethernet. Pač tistega na plošči uporabim kot input iz modema, 4 jih rabim za output preko router OS ter NAS. Win7 pa virtualiziram očetu, za sprejemnik/oddajnik pa uporabim rPi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

2 za Win7
To na dveh J1900 jedrih zna bit problem. Če delaš kaj bolj raztevnega kak i5u, ma vsaj 4 konkretna jedra.
Naprimer 4460T - single core 1,20
J1900 single core 0,45
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

čuhalev ::

Rekel bi, da je Xeon preveč in Atom premalo. Kakšen Pentium G ali i3 bi bila pa v redu. Da bo Router OS potreboval eno celo jedro je prehuda ocena.

dottor ::

Pač to je grob izračun... 4 močnejša jedra bi rabu. Na napravi bo Win Server 2008 na keterem bodo tekle 3 virtualke: router, NAS+Cloud in Win7.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

matjash ::

PrimozR je izjavil:

Kaj pa glasnost? Na Silent PR Review so zelo skritizirali ventilator, takrat so mislim da rekli da komaj kaj spreminja obrate.


v glavnem mi delujejo z 40%-50% ker ga imam trenutno v kurilnici, kjer je dokaj toplo, in je res kar glasen, verjetno skoraj enako kot moj workstation v cenejšem ohišju z tremi ventilatorji.

V dnevno sobo ga v vsakem primeru ne bi postavil, pa tudi za v kako pisarno, ob poznejših urah bi znal biti že moteč.
... bolje pozno kot nikoli.

Dr_M ::

A kdo ve za kaksen NAS sistem, kjer volume ne razpade kar tako iz dolgcasa?
Kar se mi je zgodilo z xpenology. Zgubil za cca 3TB podatkov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

trnvpeti ::

preden gres sestavljat svoj sistem, se naucis delati restore
tudi google pomaga pri vprasanju how to mount ext4 from raid partition (ce slucajno nisi izbral kaksno drugo resitev)

Dr_M ::

Na xpenology sem imel SHR2, 3 diski kazejo crashed, 2 pa not initialized.
Nasel se ze nekaj moznih resitev, ampak samo za degraded volume.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

wini ::

na kjerem hw pa si fural xpenology? Meni dela brez težav že precej časa.
Sem imel enkrat degraded volume kjer je dejansko crknil disk :)
zamenjal, rebuild narejen in dela lepo dalje.

Dr_M ::

Odkril sem napako, oz je danes en napisal na enmu forumu.
Problem je v firmwareu za LSI SAS kontrolerje. P20 verzija je zunaj se od septembra 2014, pa se je sele danes nasel nekdo, ki je odkril napako, jaz pa ravno uceraj nadgradil in evo takoj damaged volume.

Drugace pa Asrock Q1900M in lsi 9211-8i (sicer IBM, ampak crossflashed)..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

wini ::

aha, no jst mam kar direkt na amd am2 plato na sata porte ... brez dodatnih kontrolerjev

levaky ::

Za P20 firmware že kar nekaj časa javljajo napake... Na HardForumu in ServeTheHome sem že kake 2 meseca nazaj videl reporte, da ob upgrejdu na P20 začne ZFS jamrat na polno...

Trenutno se svetuje da se ostane na P19.

MAtej

Dr_M ::

Mal salabajzersko, da taka firma kot je LSI, ne reagira sploh. Vsaj FW bi lahko umaknili in dali obvetilo...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Egidij88 ::

Kaj pravite na WD My Cloud?

Lonsarg ::

Super zadeva za osnovne home potrebe. Torej če rabiš samo mrežni disk in/ali DLNA, potem je to to. Je pa praktično zastonj, niso skoraj nič dražji te diski z mrežnim priklopom in tem mini serverčkom kot navadni USB.

bsslo ::

Tudi sam bi si omislil en NAS. Uporabljal bi ga kot:
- file server (za fotografije, filme, dokumente)
- DLNA server za Full HD filme (1080p) za moj 4K TV
- VPN server
- torrent odjemalec

V oči so mi padli naslednji modeli: DS214se = 150€, DS215j = 190€, DS213j = 190 €

Kot prvo me zanima ali bodo dovolj zmogljivi za moje potrebe. Slednja dva imata oba po 512 MB rama, model DS215j pa celo 2x 800 Mhz. Na hitro bi rekel, da od teh DS215j največ ponuja.

Sem kaj pozabil? QNAPi mi delujejo malce dražji za enak HW.

mile ::

Jaz bi vzel nekaj brez "j" ali "se" v imenu

https://www.synology.com/en-us/products...

bsslo ::

Potem v izbor pade le še DS214, ki pa je cca 80€ dražji. Glede na DS215j pa ima cpu le malce višjo frekvenco.

'j' v imenu: represents the less expensive economy (junior) of that model series NAS line

Pa res DS215j ne bo mogel folgat storitev? Storitve ne bodo vedno hkrati delovale.

dj_uro ::

ne zdej šparat pri NAS sistemu; ker verjamem, da tudi 4K televizor ni bil poceni...
vw-klub.si

mile ::

https://www.synology.com/en-us/products...

DSM omogoca instalacijo velik dodatnih aplikacij in tam imas vec rezerve pri boljsem CPUju

Mravlek ::

Poglej vse kar ma "+" tisto so paradne zadeve....

Prejsnji mesec sem si omislil 415+ z 4x3TB v RAID 10 in bondLAN.
Mnenje...nepredstavljivo, kako uglajeno laufa, me pa že skrbi prostor, ker ga bo počasi začelo primanjkovati :)

Priporočam, da če že kupijes NAS kupi serijo x15+, saj boš s tem nekaj časa imel mir,
je pa res da stvar res ni poceni :(
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

bsslo ::

To mi je jasno, da naj bi bile boljši, ni mi pa jasno kako? Ali je HW res toliko bolj zmogljiv? In ali razlika v ceni odtehta tistih par MHz več?

Mravlek ::

ni stvar samo v MHz, so ostale malenkosti,kot je novejši CPU, širše podatkovno vodilo, količina pomnilnika, kakšen dodatni hardverski koprocesor, podpora SSD diskom...

To so pač primeri, da se kdo ne zapiči v moje besede!

Pretuhtaj tudi, koliko diskov potrebuješ 2,4 ali več, poguglaj si malo o temi RAID in tipih RAID-a in kaj naj bi bilo najboljše zate.

Poglej si to, da malo primerjaš modele....
https://www.synology.com/en-us/products...
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

leiito ::

Morda utegne koga zanimati izkušnja z NAS-om v povezavi s tivijem. Synology je lani lansiral 214-Play (v katerega gresta 2 WD Red diska, lahko se priklopi še 7 zunanjih bayev), ki video (1080p) transkodira sproti, poleg tega na njem teče Plex Media Server, tako da skoraj ni formata (razen VOB in ISO), ki ga ne bi znal predvajati. Plex teče tudi na LGjih in Samsungih in v tej konstelaciji sploh ne rabiš več računalnika oz. ne rabiš na njem trošiti prostora. S telefonom je možno bodisi prek browserja, ali pa prek Synology appa downloadati vsebine direkt na NAS, po želji z remote dostopom, in jih potem predvajati na televiziji. Dodaten plus je, da ne rabiš nobenih kablov, še utp ne, tudi 40+GB 3D/7.1 vsebine se pretakajo na zaslon brez zatikanja prek wifi. Ni najcenejša rešitev, je pa elegantna.

Synology je prijetno presenečenje. DSM 5.0 je top software z vrhunskim UI, paket podprt s fenomenalnim tech supportom.
http://www.anandtech.com/show/8020/syno...

https://plex.tv

bsslo ::

Malce sem že prej gledal. Sigurno rabim vsaj dva diska zaradi RAID-1. Namen imam kupiti 2x 3 TB RED diske.
Nato pa nameravam nastaviti, da mi dela backup 1x na teden na zunanji disk ali nekam v cloud (Dropbox, GDrive...)

Nimam pa občutka koliko pokurijo kakšni servisi, ki bodo tekli na NAS-u.

trnvpeti ::

400eur za 214play?
eno miniitx resitev za polovico manj denarja
in se zraven priklop na monitor/tv
in UMS, transmission,... (si lahko namislis, kar zelis, in sw in hw)

leiito ::

trnvpeti je izjavil:

400eur za 214play?
eno miniitx resitev za polovico manj denarja
in se zraven priklop na monitor/tv
in UMS, transmission,... (si lahko namislis, kar zelis, in sw in hw)


Po tej logiki dobiš za deset eurov sicer 2nd hand, a nerabljen zimski plašč z (bolj/manj) isto funkcionalnostjo kot Parajumpers puhovko ali Belstaff jakno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

trnvpeti ::

leiito je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

400eur za 214play?
eno miniitx resitev za polovico manj denarja
in se zraven priklop na monitor/tv
in UMS, transmission,... (si lahko namislis, kar zelis, in sw in hw)


Po tej logiki dobiš za deset eurov sicer 2nd hand, a nerabljen zimski plašč z (bolj/manj) isto funkcionalnostjo kot Parajumpers puhovko ali Belsfatt jakno.

dobim isto funkcionalnost
+ se zraven marsikaj
za pol cene

hojnikb ::

yup, ti namenski nasi so ob poplavi lowpower x86 sistemov res smeh za tako ceno...
#brezpodpisa

leiito ::

Najbrž še manj kot za pol cene, pa del ljudi vseeno kupuje oblačila višjega cenovnega razreda, ker tudi estetika šteje, ne samo funkcionalnost. Če bi bilo vsi povsem racionalni kupci, bi nosili kar iste uniforme.

hojnikb ::

nemorš rabljenih oblačil primerjat z novim lower pcjem vs namenskim nasom
#brezpodpisa

trnvpeti ::

nas/san
+en racunalnik
+xbmc preko hdmi
+UMS stream/transcode na en tv
+dlna na drug tv

leiito je izjavil:

Najbrž še manj kot za pol cene, pa del ljudi vseeno kupuje oblačila višjega cenovnega razreda, ker tudi estetika šteje, ne samo funkcionalnost. Če bi bilo vsi povsem racionalni kupci, bi nosili kar iste uniforme.

pac ti kupis 214play
ni nic narobe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Blazz ::

zdravo, imam NAS Buffalo linkstation 421, pa mi ni najbolje jasno kako lahko predvajam vsebine na TVju Samsung H6400. Plex media server ne gre na te buffale, ker Plex ne podpira teh procesorjev. Samsung pa ima tudi samo neko opcijo, k moraš poinštalirati nekaj na PC in potem je tvoj PC media server. Rad bi seveda to rešil brez media playerja ala xtreamer in podobno.. any ideas?

leiito ::

Za Buffalo NAS, saj lahko Plex teče na PCju in bere z NAS in predvaja na Samsunga.

Sicer morda tole:
http://www.tomatosoft.hu/gadgets/portfo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

trnvpeti ::

crna skatla, je pac crna(buffalo,synology), zaprta(vecinoma namenoma), omejena
ta buffalo ima DLNA?(ki je odprt standard, in zna marsikaj)

Blazz ::

leiito je izjavil:

Za Buffalo NAS, saj lahko Plex teče na PCju in bere z NAS in predvaja na Samsunga.

Sicer morda tole:
http://www.tomatosoft.hu/gadgets/portfo...


Rad bi brez PCja to rešil. Hvala za link a je žal ta PLEX rešitev za staro serijo buffalo NASov...za novo je ni, je tudi napisano na buffalo forumu.

trnvpeti je izjavil:

crna skatla, je pac crna(buffalo,synology), zaprta(vecinoma namenoma), omejena
ta buffalo ima DLNA?(ki je odprt standard, in zna marsikaj)


ima DLNA seveda, vendar mi samsung TV enostavno ne najde NASa. Ne vem morda je problem v TVju...nekje sem sedajle bral, da naj probam z LAN in ne WLAN povezavo na TVju... bom preveril zvečer ko bom doma. Je pa ena prednost teh črnih škatel, nizka poraba elektrike

razmisljam tudi da bi morda kupil asusteka 2 diskovno rešitev, ima kdo izkušnje s temi NASi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

pierch ::

leiito je izjavil:

Morda utegne koga zanimati izkušnja z NAS-om v povezavi s tivijem. Synology je lani lansiral 214-Play (v katerega gresta 2 WD Red diska, lahko se priklopi še 7 zunanjih bayev), ki video (1080p) transkodira sproti, poleg tega na njem teče Plex Media Server, tako da skoraj ni formata (razen VOB in ISO), ki ga ne bi znal predvajati. Plex teče tudi na LGjih in Samsungih in v tej konstelaciji sploh ne rabiš več računalnika oz. ne rabiš na njem trošiti prostora. S telefonom je možno bodisi prek browserja, ali pa prek Synology appa downloadati vsebine direkt na NAS, po želji z remote dostopom, in jih potem predvajati na televiziji. Dodaten plus je, da ne rabiš nobenih kablov, še utp ne, tudi 40+GB 3D/7.1 vsebine se pretakajo na zaslon brez zatikanja prek wifi. Ni najcenejša rešitev, je pa elegantna.

Kolikor vem pa PLEX server ne zna uporabljati Intel Quick Sync Video transcodinga (ki ga procesor v 214Play ima), kar pomeni da uporablja zgolj CPU power za transkodiranje. Sicer pa po tabeli sodec to "on the fly" transcodiranje ni kaj dosti uporabno, saj za vecino popularnih klientov se posilja originalni stream.

Se motim?

IMO je torej DIY opcija na katero namestis PLEX server precej boljsa izbira. (tako imam tudi sam, ceprav gledam vecino preko DLNA, plex skoraj da ne uporabljam)
Pierch

trnvpeti ::

Blazz je izjavil:


ima DLNA seveda, vendar mi samsung TV enostavno ne najde NASa. Ne vem morda je problem v TVju...nekje sem sedajle bral, da naj probam z LAN in ne WLAN povezavo na TVju

buffalo in tv morata biti v isti mrezi, brez fw

Blazz je izjavil:

Je pa ena prednost teh črnih škatel, nizka poraba elektrike


se nizja bo poraba miniitx resitve

UMS server transcodira in DLNA client(vsi tvji z dlna) lepo predvajajo tudi podnapise

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

leiito ::

Blazz je izjavil:

leiito je izjavil:

Za Buffalo NAS, saj lahko Plex teče na PCju in bere z NAS in predvaja na Samsunga.

Sicer morda tole:
http://www.tomatosoft.hu/gadgets/portfo...


Rad bi brez PCja to rešil. Hvala za link a je žal ta PLEX rešitev za staro serijo buffalo NASov...za novo je ni, je tudi napisano na buffalo forumu.

trnvpeti je izjavil:

crna skatla, je pac crna(buffalo,synology), zaprta(vecinoma namenoma), omejena
ta buffalo ima DLNA?(ki je odprt standard, in zna marsikaj)


ima DLNA seveda, vendar mi samsung TV enostavno ne najde NASa. Ne vem morda je problem v TVju...nekje sem sedajle bral, da naj probam z LAN in ne WLAN povezavo na TVju... bom preveril zvečer ko bom doma. Je pa ena prednost teh črnih škatel, nizka poraba elektrike

razmisljam tudi da bi morda kupil asusteka 2 diskovno rešitev, ima kdo izkušnje s temi NASi?


Brez PCja, seveda, razumem.

Problem bo, tudi če/ko bo Samsung prepoznal NAS, ali bo znal predvajati vse formate? Podnapisi? Dual audio?...

Plan B je, da dostopaš do NAS-a s telefonom in potem zrcališ (HD) airplayaš/miracastaš - allshare, najbrž tudi chromecastaš vsebino na Samsung. Kot HDMI prek wifi. Ne vem točno za Buffalo/android kombo, na iOS odpreš film v Synology File ali Video Station, po potrebi z VLC, ali pa z appom PlayerXtreme in potem vse skupaj AirPlay na TV in gre povsem gladko, isto kot če bi gledal prek Plexa, prepričan sem, da obstaja ista finta za android.

http://www.cnet.com/how-to/miracast-eve...

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

yup, ti namenski nasi so ob poplavi lowpower x86 sistemov res smeh za tako ceno...

Mja, sploh ker ti out of the box dajo storitev ki dela, brez ukvarjanja z njo.

Ne glede na smešno ceno imajo takšni NAS-i svoje mesto. Ne da se vsem ukvarjati s FreeNASom oz še čim kompleksnejšim.

EDIT: da ne omenjam, da je poceni PC popolnoma neuporaben za NAS, ker je trenutno najcenejša Xeon plata 140 EUR, desktop Intel plate pa ne podpirajo ECC-ja. AMD-jevi FM2 proci pa prav tako ne. Tako ostane kot edina smotrna izbira za do 4 diske HP-jev MicroServer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
««
9 / 118
»»