» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
75 / 118
»»

alexribic ::

ko gledam npr. film (4K, ali HD)..preko NASa, ki ima 1 Gigabit Ethernet Port (RJ45)..... je vse ok....a če želim film prevrteti naprej.....se premika "za moje pojme počasi" pač frame vidim vsakih 10sekund npr.....pač če dam fast forward film...torej če želim cel film preverteti na zadnji del filma, proti koncu... traja fast forward na konec filma npr 2min...pa me zanima če bi imel NAS, ki ima npr 2.5GbE bi to potekalo precej hitreje? ali celo če bi imel NAS 10 Gigabit Ethernet Port bi prevrtenje filma naprej potekalo precej hitreje??

imam pa še eno vprašanje, ali je npr za 2.5GbE priključek enak? RJ45?? (UTP kabel npr. cat7).....nimam switcha doma, le ruter......al je kak drugačen priključek? NAS je za domačo uporabo...4K filmi, torrenti, virtualizacija ipd...
filme bi npr gledal na 2 televizijah...če je možno tudi torrente vmes vlekel dol...

toliko da vem, ali bi kupil NAS z 2.5GbE, 5 ali celo 10 Gigabit ethernetom....

hvala

hojnikb ::

to maš nekje drugje bottleneck, ne v mreži.
#brezpodpisa

Karen ::

To je stvar software-a skoraj zagotovo, kot je zapisal predhodnik (mora poiskat ko daš naprej najbližji keyframe, pa od tam dekodirat naprej - verjetno). Saj se isto dogaja tudi pri nižji ločljivosti na DivX-u verjetno.

PrimozR ::

S čim na TV pošiljaš video vsebino?

Tale debata o mreži res mora v svojo temo.

alexribic ::

saj predvaja normalno, a se mi zdi da fast forward FFW pa ni najhitrjši, za 4k, za HD je hitrejsi in za SD je se hitrejsi...na TV gre preko UTP kabla.

PS: koliko je vazen "seznam" kompatibilnih diskov za NAS. 16TB ene znamke je kao kompatibilen, 16TB druge pa ni, je pa 12TB druge znamke ...a to je 4TB razlike kar je precej... pa ne vem a se je treba ozirat na te sezname kompatibilnosti al ne?

PrimozR ::

Mišljen je bil SW stack, ne povezava. Torej ali TV jemlje fajl z NAS-a, ali ga serviras s čim drugim?

Sicer pa kot smo že omenjali v tej temi (ravno v povezavi z nesmiselnostjo 10G mreže za domačo uporabo), 4k BluRay Remuxan (brez dodatne kompresije) v MKV požre do max dobrih 70 Mbit (kakor sem na hiro pogledal par stvari, cifre se gibljejo med ~50 in 73 Mbit), zraven pa lahko računaš še do 5 Mbit (tudi max, raje pa manj) zvoka, če gre za 7.1 TrueHD Atmos. Torej smo zlahka pod 80 Mbit v totalnem worst case scenariju (zaenkrat, recimo da bo 8k to početveril), pa nismo čez 80 Mbit. Na gigabitni mreži bi, če je vse prav, moral hkrati čez kabel spraviti nekje 12 takih video streamov (oz. 12-krat pohitren video, ki ga sicer gledaš). Mreža torej definitivno ni problem, problem je v procesiranju. Če TV jemlje fajl z NAS-a, je bottleneck jasen, če pa uporabljaš Plex, potem je pa težava lahko na strani serverja (preskakovanje na Plexu preverjeno ni ravno optimalno, ne samo, da ni instantno hitro, pogosto se mi tudi podre, sploh če delaš transcode).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Lahko poskusi pogledati obremenjenost mreže. Če med tem fast forward skoči na 100%, potem bi hitrejša mreža znala pomagati.
Samo jaz bi vseeno poskusil rešiti s sofverjem. (ali tweakanje opcij ali zamenjava programa...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Karen ::

alexribic je izjavil:


PS: koliko je vazen "seznam" kompatibilnih diskov za NAS. 16TB ene znamke je kao kompatibilen, 16TB druge pa ni, je pa 12TB druge znamke ...a to je 4TB razlike kar je precej... pa ne vem a se je treba ozirat na te sezname kompatibilnosti al ne?

Proizvajalec določene diske na trgu testira in potem objavi, da delajo kot morajo. Za ostale pač, če so "standardni", praviloma ni nobene ovire da ne bi delali, samo proizvajalec jih pač še ni preizkusil (jasno je pa da se vedno najdejo kakšne izjeme). Težave so v glavnem če se spremeni tehnologija ali kakšne omejitve v maksimalnih velikostih (ala MBR in 2TB meja, mogoče SATA in SSD diski), čeprav tudi to je redko. Če nisi ziher mal poguglaj, recimo če proizvajalec pravi da je testiral največ 8GB diske ziher kje piše da je kdo vgradil več, če se seveda da. Včasih proizvajalci stare modele ne testirajo več z diski ki pridejo kasneje na trg in so višjih kapacitet (sploh če so NAS-i že izven produkcije), ampak to še čisto nič ne pomeni da diski večjih kapacitet in iste tehnologije ne bi delovali (včasih pa kaj spečejo v BIOS naprave pa potem ne dela).
Isto vidiš pri serverjih ali prenosnikih: imajo v specifikacijah napisano recimo 32GB max ram, ker so bili pač takrat na trgu max 16GB rami in ima dva slot-a. Ko pride na trg 32GB ram ploščica bo z veliko verjetnostjo delala, razen če kakšna komponenta ne podpira tako velikega naslavljanja.

RockyS ::

Kaj bi priporočali, custom build ali DS920? Za začetek samo 2x4TB. Na njem bi teklo home assistant, kak nginx/apache server, plex...

 custom

custom



 DS920+

DS920+

gansta ::

Jaz bi 920+, samo gledam in cena kar noče pasti pod 500€:D

PrimozR ::

FYI, za takšno rabo imaš vrh glave nekaj v rangu Celerona. Jaz sem poganjal FreeNAS z ZFS-om na 3x6TB, 1x3TB in 2x1,5TB poolih, Plexom in ZNC-jem v jailih (eksperimentiral sem tudi s torrent klienti, ampak so bile težave drugje, pri funkcionalnosti klientov) brez težav na Pentium G4400. S 4-jedrnim Xeonom sem ga zamenjal samo zato, da sem lahko postavil virtualko za Docker, v kateri zdaj poganjam Transmission (ker ga še nisem postavil v jailu, čeprav sem za to imel namene, ampak mislim da mi zaradi pathov do fajlov bolj paše, da je v dockerju). Performančno me ni bolelo nič.

Razen, če imaš namen transcodati Plex streame (npr. 1080p video v 720p za pošiljanje ven).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

floyd1 ::

Odvisno od prioritet, plusi pa so:

NAS:
- mala poraba
- prineseš, priklopiš, čez pol ure dela
- tišji (ampak problem bo tu HDD)
- SW updati

custom - PC:
- hitrejši
- bistveno močnejši procesor (velik plus za kako plex transkodiranje in drug SW, ki laufa gor)
- skoraj neomejene HW nadgradnje

Jaz sem se na Synology tako navadil, da bi težko šel na kaj drugega. Glede tega sem res postal len.

RockyS ::

Bolj je to da želim imeti kišto v dnevni sobi, poleg tv, kar pomeni da potrebujem mitx komponente (zato tudi node304 ohišje, ker je dovolj prostora za nadgradnje), vse ostalo je preveliko. In ko sem gledal starejše komponente (celerone) so cene podobne tem ki sem jih zgoraj prilepil.

Pri tem DS920+ mi je edino pomanjkanje HDMI resni minus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

floyd1 ::

Glede hdmi - synology zgleda bolj zagovarja "čisti" NAS. Ki hdmi pač ne potrebuje. Qnap pa ima na svojih NAS-ih tudi hdmi, poglej njihove modele.

PrimozR ::

RockyS je izjavil:

Bolj je to da želim imeti kišto v dnevni sobi, poleg tv, kar pomeni da potrebujem mitx komponente (zato tudi node304 ohišje, ker je dovolj prostora za nadgradnje), vse ostalo je preveliko. In ko sem gledal starejše komponente (celerone) so cene podobne tem ki sem jih zgoraj prilepil.

Pri tem DS920+ mi je edino pomanjkanje HDMI resni minus.

Tišina ni faktor? Ker ne glede na cene bo Celeron požrl manj, kar pa pomeni lažje hlajenje.

Pa res močno dvomim, da bo Celeron komplet (matična+CPU, magari Atom varianta z vgrajenim CPU-jem) stal 270 €... Razen kake AsRock Rack variante, ampak glede na spec sheet itak ni potrebe po tem (tam v ITX velikosti npr. dobiš 13 SATA portov, 4 mrežne kartice in podobne fičrje za tak denar).

greatdrakon ::

upam, da ne bo nikoli HDMI-ja gor. Že tako je preveč poudarka na določenih stvareh, ki nimajo mesto na NAS-u, ene, ki bi morale boljše laufat pa zanemarjene. Ni poanta NAS-a, da ga imaš v dnevi sobi, ampak nekje v server sobi ali omari. Za dnevno sobo je NUC-a ali Android box in streamaš iz NAS-a.

RockyS ::

greatdrakon je izjavil:

upam, da ne bo nikoli HDMI-ja gor. Že tako je preveč poudarka na določenih stvareh, ki nimajo mesto na NAS-u, ene, ki bi morale boljše laufat pa zanemarjene. Ni poanta NAS-a, da ga imaš v dnevi sobi, ampak nekje v server sobi ali omari. Za dnevno sobo je NUC-a ali Android box in streamaš iz NAS-a.


To imaš pa prav, itak imam android box. Hvala.

PrimozR je izjavil:


Tišina ni faktor? Ker ne glede na cene bo Celeron požrl manj, kar pa pomeni lažje hlajenje.

Pa res močno dvomim, da bo Celeron komplet (matična+CPU, magari Atom varianta z vgrajenim CPU-jem) stal 270 €... Razen kake AsRock Rack variante, ampak glede na spec sheet itak ni potrebe po tem (tam v ITX velikosti npr. dobiš 13 SATA portov, 4 mrežne kartice in podobne fičrje za tak denar).


Govoriš o cenah rabljenih komponent verjetno?

floyd1 ::

Govoriš o cenah rabljenih komponent verjetno?

Novo. Asrock "J" itx varianto se da zelo ugodno zmetat skupaj. Na nekatere (recimo na mojo prastaro Q1900) se da tudi XPenology sistem instalirat in imaš (skoraj) tapravi Synology. Noro hiter v primerjavi s kupljenimi strojčki za podoben denar. So pa potem problem updati, tako da je to varianta za tiste z malo več časa, znanja in volje.

flameir ::

gansta je izjavil:

Jaz bi 920+, samo gledam in cena kar noče pasti pod 500€:D


Počakaj na black friday 27. novembra. Na Amazonu bo ziher kak dober deal.

gansta ::

flameir je izjavil:

gansta je izjavil:

Jaz bi 920+, samo gledam in cena kar noče pasti pod 500€:D


Počakaj na black friday 27. novembra. Na Amazonu bo ziher kak dober deal.


Ravno to čakam, če bom dočakal :) Samo potem rabim še poceni diske 4x 8TB/10TB :)

PrimozR ::

RockyS je izjavil:

Govoriš o cenah rabljenih komponent verjetno?

Ne.
https://geizhals.eu/?cat=mbson

200+ EUR je teritorij SuperMicrotov & co. 270 je pa, kot rečeno, tvoj budget za CPU in matično (po sliki, ki si jo nalepil). Pa kot rečeno, glede na našteto ne potrebuješ neke drastične zmogljivosti. Razen če nisi naštel vsega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

RockyS ::

Ne, to je to.
Predvajanje gopro posnetkov, docker za kak strežnik (apache/nginx,php za diy projekte), home assistant container, shranjevanje slik (s telefonov in gopro).. to je to.
Zaenkrat gledam 2x4TB diske in mogoče kak ssd ce se izplača ga dodati zaradi performanca

PrimozR ::

Ponavadi je tako, da če rečeš 'če se splača', da ne potrebuješ tega. Gigabitno mrežo ti bo itak zabil tale par diskov, na WiFi bodo hitrosti kvečjemu nižje, latence so pa sestavljene iz cele mreže in diskov, tako da je prihranek z SSD-jem bolj bogi. Če je to, kar hočeš prenesti, sploh v SSD-ju. Zapisovanje pa tudi ni problem, ti bosta mehanska diska sposobna servirati te stvari.

Če se ti da ukvarjati z DIY kišto, pač poglej, koliko lahko prihraniš. Če se ne moreš odločiti med Synologyjem in DIY-em za isto ceno, potem si na istem kot z SSD-jem - takšnega builda ne potrebuješ (ker sice ne bi gledal Synology-ja), torej lahko vzameš cenejšega oz. Synologyjevo rešitev za bolj point and click izkušnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

RockyS ::

Ce bi me oba stala enako bi se raje odločil za diy varianto, sploh sedaj ko je floyd omenil XPenology .

Zato pa se tudi sedaj iščem morebitne komponente, da se lahko pripravim na black friday in nabavim stvari. Sedaj ali bo to namenski nas ali diy pa je odvisno od ponudbe.

Zimonem ::

Ko kaj crkne boš tudi na BF čakal?

PrimozR ::

RockyS je izjavil:

Ce bi me oba stala enako bi se raje odločil za diy varianto, sploh sedaj ko je floyd omenil XPenology .

Zato pa se tudi sedaj iščem morebitne komponente, da se lahko pripravim na black friday in nabavim stvari. Sedaj ali bo to namenski nas ali diy pa je odvisno od ponudbe.

Za enako ceno, kot te stane Synology, dobiš precej več hardwera... Oz. primerljivo zmogljiv hardware za precej manj...

RockyS ::

PrimozR je izjavil:


Za enako ceno, kot te stane Synology, dobiš precej več hardwera... Oz. primerljivo zmogljiv hardware za precej manj...


Če sestaviš kak build za 400€ (ali manj za primerljiv hardware) v mitx ohisju (iz amazon.de ali nekaj kar je na zalogi tudi pri nam) in bi zadostil mojim zahtevam plačam 6 packa ali dva.
Screenshot iz funtecha sem v bistvu sestavil na pcpartpickerju.

Zimonem je izjavil:

Ko kaj crkne boš tudi na BF čakal?


Ne. Ampak sedaj je pred vrati.

PrimozR ::

RAM ti lahko ostane (za AMD in Intel varianti, plošča z vgrajenim CPU-jem uporablja SODIMM RAM), ohišje tudi, potreboval boš še napajalnik, po SSD-ju pa vprašanje, če je potreba (večina NAS OS-ov veselo teče z USB ključka ali dveh (RAID-1)). Za CPU+mobo kombo pa:

CPU vgrajen:
https://geizhals.eu/asrock-j4105-itx-90...

Intel:
https://geizhals.eu/asus-prime-h410i-pl...
https://geizhals.eu/intel-celeron-g5905...
(oz. za več powerja https://geizhals.eu/intel-core-i3-10100... )

AMD:
https://geizhals.eu/asus-prime-a320i-k-...
https://geizhals.eu/amd-athlon-3000g-yd...
(oz. za več powerja: https://geizhals.eu/amd-ryzen-3-3200g-y... )

Kupuješ pa lahko na ComputerUniverse (pošiljajo v Slovenijo in so zanesljiva trgovina), lahko pa tudi na MindFactory, kjer pa naročiš prek Mailboxde, ker oni pošiljajo samo znotraj Nemčije (izven Nemčije pošiljajo firmam, kjer ne obračunajo davka). Ter jasno na Amazonu (če komponente imajo), itd. To je to, upam, da ga nisem kaj močno ukajlal.

floyd1 ::

Pazi, za XPenology moraš že vnaprej pogledat, kateri HW je podprt, ker boš potem imel veliko lažje delo. Ne dela pa ta sistem na vsakem HW.
Na tem forumu nekaj članov, ki to uporabljajo že dolgo in ti bodo mogoče znali svetovat glede HW.

greatdrakon ::

Na Xpenology bi jaz trenutno pozabil če kupuješ na novo. Sploh, ker se nič ne ve če sploh bo možna podpora za DSM 7. Če že bi razmišljal o virtualizirani verziji (npr. v ESXI) - barebone absolutno ne. Večina na koncu obupa in gre na drugo rešitv ali se skešira za Synology NAS-e (se pa strinjam, da peče, da je potrebno dajat toliko denarja za tak hardware).

FireSnake ::

Tudi sam že dolgo razmišljam, da bi kupil eno zadevo.

Zahteve:
- shrambo/backup podatkov.
- zadevo bi uporabljal tudi kot mrežni disk.
- da se da predvajati filme direktno iz diska
- RAID. Če kaj crkne, da podatki ostanejo.
- čim manj gretja (zadevo bom naknadno vgradil v komunikacijsko omarico, vendar mi mora firma zadevo najprej razširiti)

Denar ni tak problem, če je kvaliteta v igri.

Najraje bi diske kupil naknadno, ker bi rad veliko kapaciteto (je to sploh praksa?).

Verjetno pa za to obstoja že kaka objava/odgovor v arhivu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Koliko gledam, tole pa gasa še diske kupit.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

RockyS ::

greatdrakon je izjavil:

Na Xpenology bi jaz trenutno pozabil če kupuješ na novo. Sploh, ker se nič ne ve če sploh bo možna podpora za DSM 7. Če že bi razmišljal o virtualizirani verziji (npr. v ESXI) - barebone absolutno ne. Večina na koncu obupa in gre na drugo rešitv ali se skešira za Synology NAS-e (se pa strinjam, da peče, da je potrebno dajat toliko denarja za tak hardware).


Uf to pa zna biti deal braker če ostaneš na verziji, ki je potem ostali SW več ne podpira .
Hvala za nasvet.

FireSnake je izjavil:

Koliko gledam, tole pa gasa še diske kupit.


Jaz ti predlagam da se stegnes do 4 baya. Podatkov bo zmeraj več in ne manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

FireSnake ::

Eh, narobe sem dal povezavo.
Tole sem mislil.

Na koncu bo (iz zgornje povezave) izgleda tole romalo v košaro.

16TB bo pa dovolj za en čas.
Edino še ne vem, ali so to štirje diski notri, ko klikaš po kapaciteti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

UganiKdo ::

Ja, to je z diski.
Ce hoces brez izberi styleizberi housing, potem je cena dobrih 500e

hojnikb ::

ma kdo kake izkusnje z shuckanimi 16tb seagati? Naj bi bli noter exos drivi.
#brezpodpisa

FireSnake ::

UganiKdo je izjavil:

Ja, to je z diski.
Ce hoces brez izberi styleizberi housing, potem je cena dobrih 500e


Štirimi?

In potem: ali se drugače kaj ceneje skos prit?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

FireSnake je izjavil:


- RAID. Če kaj crkne, da podatki ostanejo.

Da podatki ostanejo, če kaj crkne, je rešitev backup.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Ne želim imeti dveh kopij, ker je to preveč dela.
Plačam za rešitev, nastavim vse potrebno in pozabim, da obstaja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Voluharr ::

Kot je predhodnik napisal je rešitev pred izgubo backup.
Samega Synologyja nastaviš v RAID, da si varen pred izgubo enega diska, ker pa se najraje še en disk okvari med obnovitvijo se uporabi backup.
Samo backupiranje se izvaja direktno iz NASa, 5 min za nastavitev in zadeva deluje.

Glej kakšen BackBlazeali pri nas Reavisys
Oziroma kaj drugega, več na njihovi strani.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

BigWhale ::

greatdrakon je izjavil:

Večina na koncu obupa in gre na drugo rešitv ali se skešira za Synology NAS-e (se pa strinjam, da peče, da je potrebno dajat toliko denarja za tak hardware).


Pri Synology das vecino denarja za res dober software. Integracija, ki jo ponujajo s svojimi NASi je odlicna. Prakticno povsem ti nadomesti Google Drive in se ene par drugih cloud storitev. Pri vseh svojih domacih resitvah stvari niso nikoli tako dobro integrirane in za priblizno podobno funkcionalnost porabis bistveno vec casa, da vse skupaj sestavis.

RockyS ::

Sej to, NAS ni ravno kos opreme ki bi jo dnevno/tedensko nastavljal ali sestavljal.

Večina jo konfigurira in je to to.

Kako pa se obnesejo mobilne aplikacije za vse te sisteme,Synology,Xpenology, Qnap, freenas itd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

PrimozR ::

Problem je, da večina ne ve niti tega, kako priti do konfiguracije, kaj šele kako konfigurirati.

Mobilna aplikacija za freenas? O čem govoriš? :D

greatdrakon ::

BigWhale je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

Večina na koncu obupa in gre na drugo rešitv ali se skešira za Synology NAS-e (se pa strinjam, da peče, da je potrebno dajat toliko denarja za tak hardware).


Pri Synology das vecino denarja za res dober software. Integracija, ki jo ponujajo s svojimi NASi je odlicna. Prakticno povsem ti nadomesti Google Drive in se ene par drugih cloud storitev. Pri vseh svojih domacih resitvah stvari niso nikoli tako dobro integrirane in za priblizno podobno funkcionalnost porabis bistveno vec casa, da vse skupaj sestavis.


software ni tako dober. office je zanič, drive pomanjkljiv (ima tudi en bug, ki ti powajpa cel drive - nisem pa še ugotovil, kaj je krivec - sumim če na sveže inštaliraš MS Office po tem, ko je drive že nameščen z drugim officom (npr. Libre)), mobilne aplikacije so zastarele, photo station + moments slabo narejeno, videostation podpira premalo formatov itd. - ogromno aplikacij je pol izdelkov, ki se jim jih ne da redno updajtat ali so zastareli... So pa verjetno res še vedno najboljši med komercialnimi rešitvami za mase - govorimo o Qnap in podobno - ne profi.
kar imajo dobro (predvsem poenostavljeno) je možnosti backupov in upravljanje z njimi, pa še nekaj rešitev, ki niso na voljo na poceni NAS-ih. Jaz upam, da bodo čisto odrezali pol izdelke in se posvetili temu čemer je NAS namenjen in šli tudi še bolj v profi vode (vse kaže na to)...

greatdrakon ::

RockyS je izjavil:

Sej to, NAS ni ravno kos opreme ki bi jo dnevno/tedensko nastavljal ali sestavljal.

Večina jo konfigurira in je to to.

Kako pa se obnesejo mobilne aplikacije za vse te sisteme,Synology,Xpenology, Qnap, freenas itd?


Synology in xpenology ima iste aplikacije, ker gre za isto zadevo. Odvisno kako zahteven uporabnik si. Ene so sprejemljive, druge so pomanjkljive. Qnap je malo slabši kaj se tega tiče.

MrStein ::

FireSnake je izjavil:

Ne želim imeti dveh kopij, ker je to preveč dela.

Dve kopiji so sinonim za backup.

No ja, bookmarkaj to temo: Trdi disk ne deluje- kaj bi bilo- reševanje podatkov
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Jaz bom imel RAID.
Če en disk crkne, ga samo zamenjam z drugim.
Rešeno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

A res toliko nimaš pojma ali se hecaš?

No ja, tvoji podatki...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

UganiKdo ::

FireSnake je izjavil:

Jaz bom imel RAID.
Če en disk crkne, ga samo zamenjam z drugim.
Rešeno.


Taki posti pokazejo kako brezveze je vse prepucavanje o platformah, strojni opremi in visokoletecih kraticah, pri tem pa ljudem osnove niso jasne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

A res toliko nimaš pojma ali se hecaš?

No ja, tvoji podatki...

Thja, eni imajo pa RPi za domač NAS. Pa eni laufajo ZFS brez ECC-ja 8-)
««
75 / 118
»»