» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
98 / 110
»»

vinkop ::

T-2 je ok, ce imas cel paket pri njih in seveda omrezje nastavljeno na telekom....samo imeti mobilno pri njih pa ni tako ugodno....tako sem mislil s prejsnjim postom....sej pa vsak ima skoraj ze telefone pri paketih...redko se ima kdo samo mobilno narocnino posebej...

Vm1999 ::

S temi paketi nas nategujejo, sam kaj ko ni prave alternative, recimo "nizkocenovne" optike, tako kot imas sedaj za mobilno telefonijo (Bob, hot, spar...). Samostojen internet te pride takoj 35 eur, neka solidna povezava. In potem se seveda odločiš za paket... takoj si na 50, 60, zdaj že 70 eur.

w4nkst4 ::

za eno osebo vzames a1 neskoncni net ;)

estons ::

w4nkst4 je izjavil:

za eno osebo vzames a1 neskoncni net ;)


+1

Imamo že pol leta, čist dobro služi namenu.

Yellow ::

Akcija za rojstni dan - prve 3 mesce brezplačno za nove uporabnike in nagradna igra za obstoječe. www.bob.si/8-let

Base-T ::

Ali pošiljanje in prejemanje MMS sporočil deluje pri ponudniku BOB na napravah z iOS Apple?
Pri HOT -u deluje samo za prejeta MMS sporočila, pošiljanje pa ne deluje.

Hvala za informacije.

starfotr ::

Ne dela. Krivda je na strani appla, ker noče dodat tega v njihov sistem.

-valvoline- ::

Ce kdo rabi precej enot za eu gostovanje je najboljsi sparmobil saj lahko vse porabis v eu. Spar 6000 enot za 7e, solidno.

Vm1999 ::

Base-T je izjavil:

Ali pošiljanje in prejemanje MMS sporočil deluje pri ponudniku BOB na napravah z iOS Apple?
Pri HOT -u deluje samo za prejeta MMS sporočila, pošiljanje pa ne deluje.

Hvala za informacije.


Govoriš za iPhone, ali kaj drugega? Na iphone 7s recimo deluje. Sicer so morali dvakrat pošiljat nastavitve, ampak se je uredilo.

c3p0 ::

Bob je dal v prodajo SIM kartico, brez da bi na spletni strani brisal prejšnjega uporabnika te številke. Tako zvemo tudi njegov email, po GDPR verjetno ni ravno najboljše. Šlamparija ali praksa?

Base-T ::

Za iphone govorim ja. Z operaterjem HOT mi ne deluje na iPhone X.

Vm1999 ::

Ja pa si spremenil APN nastavitve, ko si menjal operaterja?
Na bobu deluje, vsaj pri iphone 7s lahko potrdim in ne vidim, zakaj bi blo drugače pri katerem drugem modelu.
Ko menjaš operaterja, moraš preverit APN nastavitve za internet in mms.

Base-T ::

To z APN -ji razumem. Ampak na HOT -u ne deluje pošiljanje MMS -ov. Tudi piše na njihovi spetni strani. Ko sem vprašal na BOB mi pa tudi niso jasno napisali ali deluje ali ne. Ampak da je mogoče, da pri nekaterih modelih to ne deluje. Se pravi vam Vm1999 deluje normalno. Bom moral poiskusit pa bomo videli.

luxxx7 ::

Če boš poskusil, javi na forum, da bomo še ostali obveščeni, če je možna uporaba MMS na Bob-u z iPhone.

w4nkst4 ::

kdo sploh še uporablja MMSe :D zaradi mene jih lahko ukinejo =p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

Vm1999 ::

Base-T je izjavil:

To z APN -ji razumem. Ampak na HOT -u ne deluje pošiljanje MMS -ov. Tudi piše na njihovi spetni strani. Ko sem vprašal na BOB mi pa tudi niso jasno napisali ali deluje ali ne. Ampak da je mogoče, da pri nekaterih modelih to ne deluje. Se pravi vam Vm1999 deluje normalno. Bom moral poiskusit pa bomo videli.


Kot sem napisal, lahko rečem za iPhone 7 Plus (zgoraj sem napisal S po pomoti), ki ga ima partnerka, da deluje.
Na androidih smo se pa tudi že večkrat igrali s tem in do zdaj smo še na vseh telefonih uredili.

predi ::

Vm1999 je izjavil:

predi je izjavil:

predi je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

lol, se pravi se razburjaš, še predno si preveril... torej - če si izgubil SIM in potrebuješ novo, plačaš teh 11 eur. Če si prešel na novo na bob, tako ali tako dobiš ustrezen USIM. Če si na bobu že toliko časa, da imaš še staro SIM, ti zastonj pošljejo menjavo, torej USIM (SIM/micro SIM/nano SIM v enem).
Če ne razumeš, kar si si že sam odgovoril v zadnji objavi, potem se ne razburjat.
Moji so menjali non-3v1 micro SIM za 3v1 SIM in ji zdaj hočejo to računat... Kartica je iz 2015.
Postavka je na zadnji položnici. Očitno obstajajo non-3v1 micro SIM kartice, ki so hkrati USIM. Za te je očitno treba plačati v vsakem primeru.


Predlagam, da pošlješ mail (klicat je brezveze, ker boš vsakič govoril z drugo osebo, po možnosti s študenti) in obrazložiš celotno situacijo ter prosiš za razlago, zakaj je bilo v tvojem primeru potrebno plačati, medtem ko poznaš druge primere, ki so brezplačno menjali.
Vprašaj od kdaj je ta praksa, da se računa, oz. za kaj gre konkretno v tem primeru...
Sem. Obstajajo legacy micro SIM kartice, ki podpirajo LTE. Če imaš takšno, ti strošek menjave ne uide.

miko22 ::

Pri tem bobu sedaj ko ponujajo 3 mesece zastojn je kaka kvaka?
1.) Najprej piše "ob preklopu" - torej samo če preneseš številko ali tudi brez prenosa številke?
2.) "saj ti osnovno mesečno naročnino časti bob - brez vezave!" - kaj je osnovna mesečne naročnina? Tista, ki jo izberem ali katera druga?

_Denny_ ::

Po moji logiki:
1. Ob "preklopu" iz predplačniškega na naročniški paket, prenos številke verjetno nima veze
2. Samo naročnina brez dodatnih plačljivih opcij, kot je npr. doplačilo za hitrejši LTE
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Vm1999 ::

1) Jaz to razumem čisto enostavno - popust za nove naročnike (če prestopiš k novemu operaterju, tudi preneseš številko k njemu - saj drugače ne gre)
2) osnovna mesečna naročnina je to, kar piše na ponudbi paketov. Doplačila so poleg višjega LTE, predvidevam kakšne blokade številk, preusmeritve itd..

Jaz tle ne vidim skritih stroškov, kot naprimer pri ponudnikih TV+internet paketov.

Lahko si pogledaš cenik storitev pri bobu (ali katerem drugem nizkocenovcu) in vse piše - ni veliko branja.

MrStein ::

Vm1999 je izjavil:

1) Jaz to razumem čisto enostavno - popust za nove naročnike (če prestopiš k novemu operaterju, tudi preneseš številko k njemu - saj drugače ne gre)

Seveda gre drugače. Staro številko pozabiš in uporabljaš novo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Piše sicer: skleni novo naročniško razmerje

Razmeroma jasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vm1999 ::

No saj, a nisem to rekel tudi jaz?

Drugače pa vzet novo številko in staro opustit verjetno večini predstavlja problem, ne?
Odkar lahko prenašaš številke (koliko je zdaj že, 15 let?), nisem menjal številke in tudi redko kdo, ki ga poznam.

Yellow ::

Saj vse piše in to zelo na kratko :D

promocijska ponudba je na voljo za potrošnike in vsebuje 100% popust na mesečno naročnino za obdobje prvih 3 mesecev od sklenitve naročniške pogodbe in velja za vse nove naročnike, ki od vključno 7. 11. 2019 do vključno 31. 12. 2019 sklenejo naročniško razmerje za pakete bob 5ka, hit bob ali drzni bob. kot nov naročnik se šteje naročnik, ki v zadnjih 45 dnevih ni bil bob naročnik. popust ni zamenljiv za gotovino ali druge oblike ugodnosti. popusti se ne seštevajo. vse cene vključujejo DDV.

starfotr ::

Kaj vam ni jasno, telefonska številka nima nobene veze z naročniškim razmerjem. Torej prenašaš lahko številko, tudi če imaš npr. vezavo. In prenos/neprenos številke ne pomeni novega/starega naročnika.

Vm1999 ::

To je jasno. Jaz govorim za primer povprečnega uporabnika, ki menja operaterja in hoče obdržati številko.

Jasno, da lahko vzameš novo številko. Logično.
Mislim, da je zgoraj nekdo spraševal, če mora nujno prenesti številko na bob. Ne. Lahko vzameš tudi novo in staro zavržeš. Pa naj te potem vsi kontakti kličejo na njim neznano številko.

Očitno je istega mnenja tudi Bob in zato oglašuje "prenos številke na bob" ter cilja na osebe, ki želijo menjati operaterja in obdržati isto številko.

Morda sem pa jaz nor in vsi ostali menjate številke vsakič, ko menjate operaterja.

Novo naročisko razmerje ni enako prenosu številke, je pa priročno.

w4nkst4 ::

kokr js razumem ta popust velja tut za primer ce ohranis obstojeco st. in gres na narocnisko na bob

N0t0ri0us ::

Jutri naj bi mi poštar pripeljal 3 pogodbe za podpisat. Na bob podpori so mi rekli, da preklopijo naslednji delovni dan, kar bi bilo torej v ponedeljek. Ali mi lahko kdo potrdi, da se bo to preklopilo res v ponedeljek, ker če imam prav v mislih, so mi nazadnje na a1 preklopili iz sobote na nedeljo.

Problem je v tem, ker imam obračunsko obdobje pri a1 do 27. , pri bobu pa se začne 25.tega, torej če nočem imeti dodatnih nepotrebnih stroškov, se mi mora številka prekopit med ponedeljkom 00:00 in časa je to srede 24:00. Če se to zgodi pred ponedeljkom - med vikendom bom ob 30€, ker bo bob "zaračunal" naročnino do 24.tega, če se to zgodi po 27.tem bom pa ob 45€, ker se bo pri a1 začelo novo obračunsko obdobje in bom spet plačal cel mesec naročnine za vse 3 številke.

Torej ali mi lahko kdo potrdi, da med vikendom ne preklapljajo, oziroma na podpori so mi rekli, da naj pohitim da zaradi povečanja preklopov prihaja do zamikov... Je kdo preklopil sedaj odkar je akcija, koliko časa je trajalo pri vas od podpisa do prenosa? Lahko tudi prestavim podpis na ponedeljek ampak me skrbi, da bo potem prepozno...

starfotr ::

Kje je problem, saj boš plačal sorazmerni delež... Itak je ista firma - A1, ne delaš prenosa številke, pač pa boš tehnično samo spremenil paket in sim kartico.

Po mojem je tako, da dokler boš imel A1, boš plačal tam, ko boš na bobu, plačaš bobu. Sorazmerno vse. Če ni, jim j..š vse po spisku. Oziroma civilizrano napišeš pritožbo.

Kaj imajo obračunski intervali pri tem?

N0t0ri0us ::

Ko sem nazadnje menjal so imeli vsi operaterji takšno prakso. Pri a1 sem jim 2017 plačal 24-27 polno (polovično akcijsko) ceno, to je bilo 2 leti nazaj. Vem, da je bilo kup podobnih pritožb povsod po internetu. Z obračunskimi intervali pa mislim mesečne obračunske intervale ne klicne minute.

2 leti nazaj so ti dali nadomestno številko katero si lahko uporabljal in koristil do konca obračunskega intervala, tako da je tudi civilizirana pritožba bila bob ob steno.

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

Sem pred kakim dobrim letom prešaltal iz A1 na bob in so mi računali sorazmerno ceno, torej na računu je bila količina 0,13 in ne 1 kot ponavadi.

Lonsarg ::

Se vedno od kar so paketi z vkljucenimi kolicinami (vsaj kar sem jaz stimal, torej vsaj 30krat v zadnjih 15 letih) je bilo tako da operater v odhajanju racuna celo narocnino, novi operater pa sorazmerni delez.

Z upostevanjem tega je najbolj varno menjati kakih 10 dni pred koncem obracunskega, ker vcasih traja dlje da slucajno ni dan prepozno(in stari operater celo racuna). Za prekmalu pa problema ni, ker pac sorazmerni delez.

Sam dan preklopa je po mojih izkusnjah dokaj random, so mi ze vse zivo rekli pa je bilo drugace.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

4less ::

Pozdravljeni,

zanima me kako se BOB obnese v tujini? Kako je z roamingom in preklapljanjem med operaterji/omrežji?

Ker ogromno potujem mi je ključno, da se omrežje normalno vzpostavi po tem ko izključim "Airplane mode" ter, da deluje LTE/3G.

Trenutno za privat namene koristim Telemach... minusov je toliko, da je A4 stran premalo...

fikus_ ::

AT, DE, CRO in FR deluje. Za podatke moraš pa pravilno nastavit in tudi dela.

MrStein ::

Načeloma dela, sem pa pred nekaj meseci imel problem na Filipinih. Samo sprejem SMS-ov je delal, drugo pa nič. Niti brezpogojna preusmeritev klicev ni hotela delovati. Čez kaki teden (po prijavi) so potem porihtali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pierch ::

IT, AT, NL, CZ, BiH, CRO to sem do sedaj imel priložnost probati in deluje.
Pierch

Vedran ::

Ali BOB spet spreminja pakete ali pa je napaka na spletni strani?

https://bob.si/ponudba-bob/narocniski-p...

Master_X ::

Jaz sem že včeraj gledal tole, ker sem želel naročniški paket spremenit in je tudi v mojBob enako napisano, naročniški paket lahko spremenim samo na 4 cente.

Obvestila ni nobenega, ampak če je kdo zafrknil je konkretno zafrknil :) Ker je v celotnem sistemu spremenjeno.

Pinzl ::

imel so neko napako, zdaj je popravljeno.

opeter ::

Ali ima kdo kakšno informacijo o tem, kako se pravilno nastavi MMS na BOB-u?

Sledil sem spodnjim navodilom in enostavno ne moremo prejeti MMSja.


Tu je še povezava (podatki za kreiranje nove APN točke).
https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...

Telefon veš čas piše, da je napaka pri prenosu MMSja.
Poskusil sem vrata spremeniti iz 9201 na 8080, ampak je podoben problem.

Najbolj hecno je, da pošiljanje MMSja deluje.

Telefon je osnovne variante in sicer Blaupunkt Sand.
https://www.blaupunkt.com/en/nc/product...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Bezukhoff ::

Tkole, od zdajle imam tale njihov lte router, sicer uporabljam hoferjevo simko, povezalo se je normalno, dokler nisem šel spreminjat ssidja in gesla, in zdajle se mi sploh noče več povezat z routerjem, ne na računalniku, ne na fončiju, pač, povezave s tem omrežjem ni mogoče vzpostaviti, the the fuck. :))

j4nm4n ::

Jaz tudi nabavil, samo da mam bobnet 200gb. A si spreminjal preko aplikacije HuaweiHilink? Resetiraj na tovarniške pa ne drmaj :) No jaz ne bom spreminjal glede na tvoje izkušnje. Hvala :)

Pač prek Hoferja je 1 eur dražje, je pa večja hitrost za 10 mb. A pri HOT sklepanju naročniškega razmerja ni nekega dostavljanja pogodb preko DPDja kot pri BOBu? Vse gre preko aplikacije?

Bezukhoff ::

Well, sem moral narediti hard reset, ja, potlej pa je šlo, dunno, kaj je zaštekalo v prvo, zdajle pa deluje as it should, sem precej zadovoljen s tole plastiko. :))

Huaweijovo aplikacijo pa sem že deletnil, koji kurac nucas ti acces to my gallery, pa stikov, pa vsega, pizda. :))

Glede sklepanja pogodba pa ti bo morebiti znal odgovoriti kakšenle drug user, sam sem prepaid. :)

modelno1 ::

Hot je samo prepaid, ni naročnine. Lahko pa nastaviš avtomatsko polnjenje, kar pol zgleda kt naročnina.
Pač kupis kartico, se registreraš online in to je to.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

MrStein ::

Hmm, kličemo eno bob številko in pravi : Oprostite, klicana številka ne obstaja.

Gre za znanca, številka je 100% prava, še včeraj je delovala.

Proban klic iz Mobitel ter Telemachove številke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

starfotr ::

Ja ni napolnil pred plačniškega računa 90 dni.

MrStein ::

Vzrok: Telefon je bil izklopljen, ker se je baterija izpraznila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

w4nkst4 ::

čudno, ponavadi reče, da številka ni dosegljiva, če je tel izklopljen?!

MrStein ::

Mogoče je preusmeritev na številko, ki res ne obstaja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

A moj.bob.si spet šteka? Ne dela polnitev računa.

Z drugega PC-ja (brez prijave) pa je šlo skoz.

Aha, imeli bug. Včeraj odpravili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
98 / 110
»»