» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
99 / 110
»»

cvalsr ::

Pozdrav

Imam bob 4 cente, a samo za rezervo. Načeloma je telefon ves čas ugasnjen. Zadnja 2 meseca zagotovo, neprekinjeno UGASNJEN, ker sem prav namenoma testiral dogajanje:
Kljub temu pa dobivam račune in specifikacije, da sem imel kakih 5 kratkih klicev na mesec, pa neko malenkost podatkov, enkrat pa celo pol ure dolg klic (tega bi se zagotovo spomnil?!).
Gre za majhne zneske, tam od pol do 2 evra mesečno, a vseeno - ni lep občutek, da me goljufajo???

Se to dogaja še komu? Bom objavil, kaj so mi odgovorili na to temo, če sploh bodo.

Ajde

jukoz ::

@cvalsr

Maš preusmeritev vklopljeno?

Če ja, se klici nanjo obračunajo. Prenos podatkov seveda ne.

Vm1999 ::

Močno dvomim, da imajo tak poslovni model, da obračunavajo fiktivne klice.
Za seje podatkov pa je verjetno bolj zakomplicirano - vsakič, ko prižgeš telefon, se nekam poveže. Kako je nastavljeno na telefonu glede podatkov je spet svoja zgodba...

Vm1999 ::

Imaš izpisek klicanih številk in (morebitne) nastavitve preusmeritev na uporabniškem profilu. Preveri katere številke so klicane in svoje nastavitve.

cvalsr ::

Preusmeritev imam vklopljeno, ampak če je telefon ugasnjen in se torej sploh ne more povezat nanj? Zaračunajo že samo poskušanje vzpostavitve zveze? Možno.
"Klicanih" številk pa ne vidim, nisem našel - bom še malo poiskal.

cvalsr ::

Našel klicane številke! Evo:
Moj VES ČAS UGASNJENI telefon bob4cente je kar nekajkrat mesečno sam od sebe na kratko poklical na moj primarni telefon (izimobilov, ki ga redno uporabljam) !

???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

pedalo ::

Edina opcija je, da imas vklopljeno preusmeritev na svojo primarno stevilko. Ko te nekdo klice na Boba, se klic preusmeri na tvojo primarno stevilko. Ko se javis, je strosek enak kot da klices sebe iz Bob stevilke.

modelno1 ::

Saj praviš, da imaš nastavljeno preusmeritev na svoj primarni telefon, na izpisku se ti preusmerjeni klici vidijo kot klici na tvoj telefon.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

cvalsr ::

Huh, ko bi znal že v postavljenem vprašanju dovolj pojasniti vse relevantne okoliščine ...
Poskušam naknadno:
Na bobu (sekundarni - rezervni - ves čas ugasnjen) nimam narejene prevezave na (primarni) izimobil, ker te številke nihče ne pozna in ni javno objavljena (nastavljeno v Moj bob), torej me nihče ne more klicati nanjo.
Prevezavo imam narejeno s 'primarnega' Izimobila na bob za vsak slučaj, če bi v kaki resni situaciji izija razbil, izgubil, crknil, ... (hribi, delo v gozdu, ...). Možno je, da me v slučajih nedosegljivosti izi skuša neuspešno prevezati ugasnjeni na bob. A zakaj bi bil to strošek na bobu, ne na iziju? Zakaj bi bilo to na bobovem izpisku prikazano kot klici z boba na izi, torej v obratno smer?
Če bi šlo res za klice z (ugasnjenega !?) boba na izi, zakaj na izi nisem dobil niti enega takega klica, ne sprejetega ne neodgovorjenega?

Se opravičujem za kolobocijo. Od "Bobovcev" ni še nobenega odgovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

MrStein ::

Kake preusmeritve imaš na Bob-u?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cvalsr ::

Ja, nobenih preusmeritev / prevezav na bobu, me nihče ne kliče, sploh nihče ne ve, da ga imam.
Imam jo na iziju, z izija na ta bob. Ki je vedno ugasnjen.

Če bo kdo rekel, da nisem 'gladek', ker zakaj pa potem bob sploh imam - za rezervo, prižgal bi ga v slučaju kakršnekoli odpovedi izija v nujni situaciji. Ali pa če nekje izi na Telekomu ne bi imel signala, bob na A1 pa bi ga imel. 'Gladek'' pa itak da res nisem :)

jukoz ::

Nategujejo ne - sem na bobu že kar par let in imam preusmeritve itd. Pa tudi en paket na 4cente.

Kot je gor en pojasnil, če je klic na številko in je ta preusmerjen, ti to računajo kot da si ti klical.

Tole je čudno, zateži jim tako po telefonu kot po mailu. Odgovor boš dobil, bo pa trajalo kakšen teden.

MrStein ::

cvalsr je izjavil:

Ja, nobenih preusmeritev / prevezav na bobu, me nihče ne kliče, sploh nihče ne ve, da ga imam.

Ne bodi prepričan.

Sicer kot rečeno, operater bi moral vedeti, kdo je klical (če gre za preusmeritev) in kam. Pri Bob traja nekaj dni, da zberejo podatke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Matevz96 ::

Kaj pravijo na Bobu?
#hooldthedoor

Vm1999 ::

cvalsr je izjavil:

Huh, ko bi znal že v postavljenem vprašanju dovolj pojasniti vse relevantne okoliščine ...
Poskušam naknadno: ...


Zdaj razumem tvojo frustracijo. Kaj tako navidez nemogočega se ponavadi zgodi meni (sicer ne pri mobilnih operaterjih)...

Res preveri (ponovno, če je treba) nastavitve in izpiske na obeh paketih oz. telefonih, da boš 100% prepričan v to, kar si opisal.
Se pravi, da res klici prihajajo v napačno smer, kot si si jo zamislil.
Če imaš v izpiskih res odhodne klice iz boba na izi, potem bi moral imeti pri izi evidentirane dohodne iz boba. To, da nihče ne pozna številke ni nujno, saj je lahko pomota, ali kak "spam". Verjetno še kaj drugega.

Za obračunavanje preusmeritev pa ne bom trdil z gotovostjo, ker nimam svojih izkušenj, ampak seveda bi človek pričakoval, da stroške nosi številka, ki posreduje oz. preusmeri klic in ne končni prejemnik.

MrStein ::

Ja, preusmeritev vedno plača tisti, ki jo je naročil.
Torej gre na račun tel. številke, katero je nekdo klical, in je bil klic preusmerjen drugam.

Torej:
Janez s številko 123456 kliče Lojzeta na 999888.
Lojze je na tej številki naročil preusmeritev na 444555.

Janez plača klic na 999888 (kot če ne bi bilo preusmeritve).
Strošek preusmeritve plača Lojze. Izračuna pa se ponavadi, kot samostojen klic iz 999888 na 444555.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vm1999 ::

cvalsr je izjavil:

Našel klicane številke! Evo:
Moj VES ČAS UGASNJENI telefon bob4cente je kar nekajkrat mesečno sam od sebe na kratko poklical na moj primarni telefon (izimobilov, ki ga redno uporabljam) !

???


Tukaj si ugotovil, da bob kliče na izi. Se pravi je prav, da je obračunano na bob številki.
Si preveril nastavitve na bobu? Ali si morda le po spominu rekel, da imaš nastavljeno preusmeritev le na izi paketu?
Ne napadam te, le sprašujem o možnosti napake? Vsem se lahko zgodi...

To kdo ali kaj kliče na bob številko, ki naj je nebi nihče poznal je druga zgodba. Morda celo operater kliče številko?

Vprašanje za vse: če številka A kliče B in ima B preusmeritev na C, kje je zabeležen dohodni klic iz številke A - pri št. B ali C? Ali pri obeh?

Se pravi ali ima končni prejemnik C ima na izpisku le prejeti klic iz B ali je razkrita tudi številka A?

MrStein ::

Na telefonu C, ko zvoni, piše številko A. Torej "kdo me kliče".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vm1999 ::

To razumem. Logično, videti moraš številko klicatelja in ne preusmeritelja.

Zanimalo me je za izpiske klicev. Tam se verjetno mora zabeležiti tudi preusmeritelj, že zaradi obračunavanja storitev.

Zanima me ali kot prejemnik klica C izveš, kdo je preusmeritelj B, ki je preusmeril klic nate. Če ne, tukaj vidim možnost zlorabe - da nekoga zasuješ s preusmerjenimi klici (plačaš jih sicer ti).

MrStein ::

No ja, vprašaš lastnika številke A, zakaj te tako pogosto kliče.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vm1999 ::

On ne ve zakaj, ker kliče osebo B :)

Edit: pustiva, da ne bova zašla. Zanimalo me je zgolj o dnevnikih klicev na izpiskih računov. Da ne bomo razpredali o tem, zakaj bi bil škodoželjen do drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

cvalsr ::

Citat:
"Ja, nobenih preusmeritev / prevezav na bobu, me nihče ne kliče, sploh nihče ne ve, da ga imam."
"Ne bodi prepričan."

Vprašanje:
Seveda 'bobovci' vedo, da jo imam; pa mogoče kaki reklamarji spamajo čisto vse možne številke, tudi če sploh niso dejanske telefonske in me tako 'zadenejo'; sicer pa sem prepričan. Torej?



Citat:
"Tukaj si ugotovil, da bob kliče na izi. Se pravi je prav, da je obračunano na bob številki."

Vprašanje: To bi seveda bilo prav, če - ampak kako lahko UGASNJEN telefon in kar SAM od sebe kliče in prenaša podatke?


Od bobovcev še nobenega odgovora na 'emajl'.
Ops, napaka, dodatno pojasnilo:
Laično ves čas narobe bluzim o ugasnjenem. (Pritisneš tipko na desni in telefon se UGASNE -zaslon).
Držiš pritisnjeno dlje časa in telefon se IZKLOPI ! Torej ves čas govorim o IZKLOPLJENEM, ne samo ugasnjenem telefonu !!! (Tako da se po vklopu zagaaaanja, vnesti moram pin itd.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

cvalsr ::

Dopolnjujem tuhtanje:
Lahko bi nekdo pomotoma narobe poklical ravno to mojo nikomur znano bob številko in ČE BI imel prevezavo, bi mi klic posredovalo na izi. Ampak tam bi ga sprejel ali vsaj videl neodgovorjenega. Pa kakih petkrat vsak mesec? Na izi sicer dobim - recimo - približno en tak napačen klic mesečno ...

Vm1999 ::

cvalsr je izjavil:



Citat:
"Tukaj si ugotovil, da bob kliče na izi. Se pravi je prav, da je obračunano na bob številki."

Vprašanje: To bi seveda bilo prav, če - ampak kako lahko UGASNJEN telefon in kar SAM od sebe kliče in prenaša podatke?


Mislim sem samo na dejstvo, da kot praviš (če sem te prav razumel), imaš evidence, da tvoja bob številka med drugim kliče tvojo izi številko. Govorim za ta primer. To bi bila lahko preusmeritev - se pravi, velja tudi ob ugasnjenem telefonu (mislim da vsi razumemo kaj si mislil z ugasnjenim telefonom - izklop telefona, ne le zaslona).
Kakšne so pa številke, ki kličejo na tvoj bob oz. tvoj izi? So ti poznane?

Prenos podatkov se ti lahko zgodi, vsakič, ko prižgeš telefon - vzpostavi se recimo LTE seja in se porabi neka majhna količina podatkov.
Imam člana v družini, ki je na T2 mobilni za katerega vem, da ima izklopljene mobilne podatke na telefonu, ampak ima po 100-200x mesečno zabeleženo podatkovno sejo na izpisku. Ta se mu sicer ne obračuna, ker je znotraj zakupljenih količin in gre za zelo majhne prenose.

Res me zanima, kako se bo zgodba razpletla... upam seveda, da v tvoj prid, če se izkaže da so te oškodovali. Imaš izpiske obeh paketov, dokaži jim napake s tem.
Kot jaz razumem: če se dogajajo preusmeritve na bobu, moraš imeti zabeležene številke klicatelja na bob.

fikus_ ::

cvalsr, da ne boš presenečen odkril, da nekdo drug uporablja telefon?!

Če si prepričan v svoj prav, reklamiraj račun in zahtevaj izpisek klicev.

cvalsr ::

Fikus, grem stavit obe očesi, da ga ne. (Pa če bi ga, bi bila poraba najbrž kaj večja kot v rangu centov?)

Vm1999, ne vem, če me sploh res kdo pokliče na ta bob, nimam podatkov. Bomo to razčistili, ko dobim kak odgovor od 'bobovcev'.

Vm1999 ::

S svojimi naročniškimi podatki lahko dostopaš do izpiskov, nastavitev preusmeritev in drugih možnosti na portalu moj.bob.si.
Sem predvideval, da si to tudi storil, glede na to da si preveril, da nimaš vklopljene preusmeritve.

Tam imaš račune za 12 mesecev, specifikacije ipd. Registiraš se preko obrazca. Boš prej prišel do podatkov, kot pa da čakaš na odziv bobovcev - katere pa moramo res pokritizirat, če so tako neodzivni - se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Marko48 ::

Pri BOBu imam težavo pri pošiljanju MMS ter včasih tudi na določene številke z SMSi, napiše da sporočilo ni dostavljeno. Dostopne točke so nastavljene kot je v navodilih na bob strani, vendar še vedno ne deluje brez težav. Sicer telefon Pocophone F1. Spodaj v linku sem zasledil da se pri kitajskih telefonih neka nastavitev spremeni da potem deluje, ve kdo kako to urediti, kaj spremeniti?

https://www.alter.si/tema/nastavitve-ap...

klekej ::

Bob nima vsega razčiščenega. Imam Bob predplačniško številko s 100 enotami. Dobim sms, da mi zadeva poteče, ampak bo po tem datumu številka še naprej aktivna, lahko bo sprejela klice, smse, mmse, le oddajati ne bo mogla. No hočem danes napolniti kartico z imetjem, pa številka ne obstaja več. Wtf? Se da kaj narediti, žal mi je, ker je številka res lepa. Dela kdo pri Bobu in lahko kaj postori?

MrStein ::

Po enem času ne moreš več klicati. Po določen daljšem času pa se v celoti zablokira (ukine).

Kaki so ti časi, piše na www.bob.si
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klekej ::

Pozdravljeni, veljavnost vasega predplacniskega racuna potece 07.03.2020, kar pomeni, da boste od tega datuma naprej klice, SMS in MMS sporocila lahko samo sprejemali. Da boste lahko se naprej klicali, posiljali SMS in MMS sporocila ter uporabljali prenos podatkov, napolnite vas racun. Vec informacij na 040404040. A1

MrStein ::

koliko časa je veljaven predplačniški račun?

da bo tvoja bob predplačniška številka ostala aktivna, je potrebno račun napolniti vsaj na vsake tri mesece.

če računa ne napolniš več kot 270 dni, pa se številka izključi iz omrežja in je ne moreš več uporabiti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vm1999 ::

Te je bilo že pri Mobi karticah, ni omejeno na Bob. Verjetno je tako pri vseh predplačniških paketih.
Saj obstaja npr. bob4cente, ki je naročniški z brezplačno naročnino in ti lahko telefon stoji v neuporabi.

Ryanair ::

Je že kdo kaj razmišljal, kako bo bob "vrgel rokavico" Hot-u glede na nedavno Hot-ovo ponudbo, ko so povečali prenos podatkov za 33%.

Primerjam:
- bob drzni: 3000/3000/25GB za 9,99EUR
- hot maxi: neomejeno/neomejeno/40GB za 9,99EUR

Upam, da se bob čimprej zgane :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ryanair ()

Gambino ::

Ryanair je izjavil:

Je že kdo kaj razmišljal, kako bo bob "vrgel rokavico" Hot-u glede na nedavno Hot-ovo ponudbo, ko so povečali prenos podatkov za 33%.

Primerjam:
- bob drzni: 3000/3000/25GB za 9,99EUR
- hot maxi: neomejeno/neomejeno/40GB za 9,99EUR

Upam, da se bob čimprej zgane :D


Fajn bi bilo, da bi se prilagodil :)

starfotr ::

Realno, a rabiš? Ne.

Ryanair ::

starfotr je izjavil:

Realno, a rabiš? Ne.

Neomejene klice in sms-je ne, podatke pa zelo.

starfotr ::

Pojdi na hot, če krvavo rabiš data, kdo te zadržuje.

Vm1999 ::

Slaba stran pri HoT-u je samo 200 min v tujini in prenos do 20/5.

pero50 ::

ali se da na bobu nastasvit, da dobiš račun direktno v banko in da ni trajnik?

Zak0n ::

Tega ne vem, ampak se ga da dobit na mail.

beta1 ::

Poslati bi moral MMS in ne dela. Ne pošlje. Server time out ali pa faild. Ali pa je skoz krogec in ne pošlje.

Vse nastavitve APNje pravilne in ostale nastavitve. 10x preveril. Še dodatne nastavitve PAP itd..

Prejšnji mesec je še vse delalo. Imam Samsunga A51

Kaj majo pri A1 / Bobu kaj narobe?

estons ::

Bob zadnje dni mal šteka. Včeraj sem dobival SMS-e s 15-minutnim zamikom. Lahko, da je problem pri A1 in ne pri tebi. Ni pa nujno, mogoče si vseeno ti problem. :)

beta1 ::

Saj se nebi čudil. Naj bo. Pač nebom MMSa poslal.

beta1 ::

Update: Danes pa mi MMSji delajo. Nič nisem spreminjal nastavitev, tako da je bil problem pri njih.

aborko ::

No jst 12 mesecev plačujem 6,99€ za 25GB podatkov pri bobu, je pa konkurenca vedno dobrodošla. Zelo prav za tujino so prišle tudi vse minute in smsi, edino 5GB podatkov je bilo malo premalo. Po 4 mesecih v tujini so mi poslali sms, če mislim kej nazaj v Slo pridet, sicer bojo dodatno zaračunavali :D Kolegu ki je na nekem hudem paketu pri Telekomu so isto sporočilo poslali po 3 tednih :) Tko da BOB je zakon!

jimbo12345 ::

A ima kdo izkušnje z mobilnimi podatki med klicem? Pri bobu to ne deluje, napisal sem jim mail, odgovor pa dobil:

"svetujemo vam,da spremenite omrežne nastavitve v telefonu.

omogočite omrežni način 2g/3g/4g oz. gsm/wcdma/lte

za vaše sporočilo se zahvaljujemo in vas lepo pozdravljamo,"

Imam izbrano Bob 4G omrežje ker mi na moji lokaciji dobro lovi. A je s tem odgovorom mišljeno kaj drugega?
Ali jim mobilni podatki med klicem sploh delajo? Občutek imam da me nategujejo...
Imam Samsung S10E, mislim da mi tudi na S7 mobilni med klicem ni delal.

Ali Hot to funkcijo ima?
To funkcijo kar rabim, sem moral že enih 2krat prijateljev hotspot/viber uporabljat.

Hvala za preverjene info :D

starfotr ::

To, kar opisuješ dela na 3G brez problema.

Na 4G bi moral operater podpirati VoLTE, kar pa A1 oz. Bob še ne podpira. Kot tudi ne podpirajo VoWiFi.

Vedran ::

Če imam nastavljeno preusmeritev na številki BOB in se klici preusmerjajo na številko Telekoma Slovenije,
ali se na BOB številki preusmerjeni klici plačujejo 0,04 € ali pa se minute odštevajo od zakupljenih količin BOB paketa?
In kako je pri Telekomu Slovenije v podobnem primeru samo, če bi preusmeritev bila nastavljena na številki Telekoma Slovenije
in bi se klici posredovali na številko BOB?

ninja4it ::

@jimbo12345

To kar ti opisuješ pri BOBU res ne dela. Probal sem med (navadnim GSM klicem) poslati sliko na Viber in slika ni bila poslana.

Jaz imam pa trenutno drugo težavo:

Ali ste v teh dneh odkar smo doma v karanteni, morda še kje po Sloveniji opazili na telefonih težave z mobilnim omrežjem BOB? Osebno sem imel v zadnje 14 dneh že 3x na telefonu - mobile network not available in med network operaterji ni bilo BOB operaterja.Klical sem tehnično pomoč (delajo od doma), njihove linije so bolj slabe, tudi pogovor je bil z operaterjem 2x prekinjen.

Govoril sem s kolegom, ki ima telefon nstavljen na 3G omrežje (prav tako BOB) in teh težav ni imel.
Je v teh dneh še kdo imel težave z 4G/LTE omrežjem?
««
99 / 110
»»