» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
14 / 110
»»

floyd1 ::

Zaj je jasno, zakaj e tudi Bob tam ugodnejši.

Bor H ::

Dobra cena, je pa treba upoštevat da Einer für paketi nimajo subvencije na telefone. Kljub temu je pa dobra ponudba.

mk818764 ::

Mene je pa zmotlo spodaj
Anruferkennung gratis statt € 1,- die ersten 2 Monate


Kaj to pomeni da za prikaz klicočega moraš dodatno plačevat? Ne razumem ravno dobro nemško, tako da mi ni povsem jasno. Zakaj bi moral doplačevat?

Bor H ::

Ko sem lani v Kanadi gledal so to (še vedno) reklamirali kot dodatno ponudbo oz. bonus pri "ta kul" paketih.

amigo_no1 ::

mk818764
Da.

In še tole je:
Die Servicepauschale beträgt 19,90 Euro pro Jahr, sonstige Entgelte Detailinformationen


oz po ang:
The service fee is 19,90 Euro per year , other fees details

tako da pride skupno mesečni strošek 9.16 Eur.



Ta Orange bob mislim da je neka akcija do konca leta.

V ZDA nekateri operaterji zaračunajo tudi če ti nekdo samo pozvoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

mk818764 ::

In še tole je:
Die Servicepauschale beträgt 19,90 Euro pro Jahr, sonstige Entgelte Detailinformationen


oz po ang:
The service fee is 19,90 Euro per year , other fees details

tako da pride skupno mesečni strošek 9.16 Eur.

Kaki service fee? Kaj te to je?

V ZDA nekateri operaterji zaračunajo tudi če ti nekdo samo pozvoni.


kaj si bodo vse zmislili, da bodo zaračunali?! Čudno, da niso kakega okoljevarstvega davka si zmislili.

zajc ::

Pri BOB sem dobil prvi elektronski račun. Zanima me kaj moram vpisati kot referenco+sklic, ker na računu ni nič zapisano?

Alamar ::

Kam si ga pa dobil, na email? Ker jaz ga nisem dobil na email, vidim pa v bob spletni aplikaciji, da je noter in to za 10.24 EUR. Ni mi jasno od kje so dobili tole cifro, saj sem naročnik šele od 10.12. Že vidim, da se bom moral bosti z reklamacijo preko maila.;(

Če v bob aplikaciji kliknem na račun je tale 10.24 EUR, če pa kliknem na podrobnosti prikaže znesek 8,58 EUR. Lol, kakšni amaterji so tile mojstri. Verjetno zanalašč nekaj mutijo, da potem odirajo folk na 090 številki za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

mk818764 ::

Naročnina se plačuje vnaprej, zato so večji računi od dejanske porabe.

Alamar ::

Ok, to mi je jasno, od kje pa razlika v prikazu? Pa tudi naročnina od 10.12. do 24.01., če upoštevamo eno ali drugo cifro je netočna imho.

zajc ::

Alamar je izjavil:

Kam si ga pa dobil, na email? Ker jaz ga nisem dobil na email, vidim pa v bob spletni aplikaciji, da je noter in to za 10.24 EUR.

V bistvu prav tako kot ti nisem dobil po e-pošti, ampak sem opazil na spletni strani moj.bob.si.

Alamar je izjavil:

Če v bob aplikaciji kliknem na račun je tale 10.24 EUR, če pa kliknem na podrobnosti prikaže znesek 8,58 EUR.


Pri meni je tudi razlika med "računom" in "podrobnostmi". Pri meni je razlika zato, ker so mi začetni popust obračunali samo na prenešeni številki v času od sklenitve naročnine do dejanskega prenosa številke. OK, to bom preživel.

Še vedno pa ne vem kaj je treba vpisati kot referenca+številka=sklic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zajc ()

mk818764 ::

8,58€ + DDV = 10,24

Matek ::

mk818764 je izjavil:

Mene je pa zmotlo spodaj
Anruferkennung gratis statt € 1,- die ersten 2 Monate


Kaj to pomeni da za prikaz klicočega moraš dodatno plačevat? Ne razumem ravno dobro nemško, tako da mi ni povsem jasno. Zakaj bi moral doplačevat?
Heh, isto se lahko vprašaš tudi o praktično vseh drugih storitvah. To, koliko minut mesečno ti porabiš in koliko smsov pošlješ je enako fiktiven strošek kar se tiče operaterja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Alamar ::

mk818764 je izjavil:

8,58€ + DDV = 10,24
OK, od kje so pa dobili 10.24 EUR za naročnino od 10.12. do 24.01., brez porabljenih dodatnih storitev? Cela zmešnjava tole in sploh ni prišel račun na email tako, kot je navedeno v pogodbi, zato ga ne mislim plačati, dokler tega ne uredijo.

tomaz- ::

jojojoj, vse ti piše v pogojih, ki si jih PODPISAL v pogodbi... Najboljš, da pokličeš na 090, vprašaš in morda ti bo punca počasiiiiii za nekaj evrov razložila zadevo, ki bi jo lahko prebral zastonj iz pogojev, ki si jih seveda PODPISAL..

mk818764 ::

Prvi račun je ponavadi zmešnjava, pa predno se kaj buniš počakaj, ker prvi račun boš dobil ziher po pošti, pol naprej pa po emailu. Vsaj tako je blo pri meni.
Aja, pa dobil boš 3 račune. Ne bo ti jasno, ti kar plačaj, tistega z največjo cifro pa bo vse ok. Če se boš spustil v računanje(kot sem se jaz), bo ti vse štimalo, tako da se za teh nekaj €€ ne pritožuj. Pri drugih operaterjih ne bi imel tako male cifre.
Naslednji računi pa bodo štimali, bodi brez skrbi.

Alamar ::

Saj ni panike. Samo iz principa ne mislim plačati, če ne bom dobil na email oziroma po pošti, kakor praviš, da je prvič.:) Se mi pa zdi zanimivo, da imajo takšno zmešnjavo, saj niso čisti novinci na sceni in bi morali to vse imeti že poštimano.

mk818764 ::

Če ne boš plačal, te bodo izklopli. Pol pa boš še mel več stroškov. Plačaj, pa raje uživaj v poceni telefoniranju.

LuGi ::

Je ze na vidiku kaksen Bob Monitor za Windows Phone (7.X,8)? Devs v akcijo >:D

ZaLoMaT ::

+1

eales ::

A vsak mesec dobiš tri pisma? V prvemu je specifikacija klicev in naročnina za naprej in nazaj, v drugem je znesek 1€??, v tretjem pa seštevek prvega in drugega. Da ne bo kdo narobe razumel. Sploh ni problem v temu, da nebi želel plačati, ampak me čudi, da je ena najbolj enostavna stvar, kot je mesečna položnica tako zakomplicirana.

clix ::

samo prvič

amigo_no1 ::

Čaki mal, to ni topovsko streljanje s 360 mm granatami na 30 km, kjer gre prva serija v 95% mimo in potem sledijo korekcije elevacije po Vegovih tablicah :D.

Zgodovina sprememb…

Magician ::

A je kdo probal prenos podatkov v tujini pri tujem operaterju. Meni zadnjič ko sem šel v Avstrijo (A1) ni deloval prenos podatkov?!

Na androidu sem imel vklopljeno opcijo za prenos podatkov v tujini - pri drugem operaterju.

zajc ::

zajc je izjavil:

Pri BOB sem dobil prvi elektronski račun. Zanima me kaj moram vpisati kot referenco+sklic, ker na računu ni nič zapisano?

Kako se je meni rešilo. Šel sem v prvi Simobilov center in plačal na samopostrežnem avtomatu. Čez dva dni sem pa po pošti dobil 3 račune, tako kot je napovedal @mk818764. Pri 1. računu je res nekaj zmešnjave.

Drugače pa je sam potek prenosa številke in naročnine potekal brezhibno, edino potrpežljiv moraš biti. Mobitel pa naj malo razmisli (kar se še dolgo ne bo zgodilo), če misli še naprej odirat predplačniške Mobi uporabnike s 4x višjo ceno.

amigo_no1 ::

Za Mobi uporabnike je cena klica 18.36 centa, interval 60/1.
Pri Bob predplačniški 6.6 centa, interval 60/60.

Izimobil uporablja Mobitel omrežje, cena klica je 8 centov (privzeta tarifa izi 008), interval 60/15.
Tuš predplačiški (kul tarifa), cena klica 8 centov, interval 60/60.


Če nimaš problemov s simobil omrežjem, potem se najbolj splača bob, drugače Izimobil, ki ima malenkost dražjo ceno prenosa podatkov kot bob (0,0686 Eur/Mb z intervalom 1Kb vs bob 0,066 Eur/Mb z intervalom 64 Kb), Mobi & Tuš imata cca 9x dražji prenos podatkov.
Tretja opcija je če vzameš minibob naročniški paket za 6.9 Eur, vključene minute in SMS-i v vsa slovenska omrežja: 200 minut + 200 SMS, cena za klice je 4 cente + dodatni 1Gb paket za 5 Eur
ali naročniški "bob 4 cente" (brez mesečne naročnine) + dodatni 1Gb paket za 5 Eur.

Zgodovina sprememb…

mk818764 ::

če ne telefefoniraš dost, je čisto kul bob 4 cente+1Gb opcija. Za tiste ki več telefonirajo pa bigbob+1GB.

Ceneje ne gre :D

Alamar ::

Včeraj sem dobil račun, tako kot si napovedal, ampak samo eden, ne tri. Nekakšni bonusi, ne vem od kje, so gor upoštevani, ampak sem plačal 10.24 EUR za mesec in 20 dni uporabe.8-)

mrTwelveTrees ::

Še komu prekinja ? Kličem dobim zvezo in spet prekinem, morm še 1x poklicat, včasih 2x ali 3x ?
omrežje je 2G fuul signal

a kdo je kaj je uporabnisko ime za MOJ.bob.si ? geslo vem, uporabnisko ime pa je tel. številka ?

bsslo ::

Se pri Bobu da zrihtat trajnik?

moat ::

Nekaj me zanima pri tem BIGBOBU. Gre tukaj za 1000 min in (+) 1000 SMS ali pa za skupno 1000 min pogovorov in sporočil?

mk818764 ::

bsslo je izjavil:

Se pri Bobu da zrihtat trajnik?


Trajniki več ne obstajajo. Sedaj gre vse preko SEPA

moat je izjavil:

Nekaj me zanima pri tem BIGBOBU. Gre tukaj za 1000 min in (+) 1000 SMS ali pa za skupno 1000 min pogovorov in sporočil?


Koliko sem uspel prebrati je zmes veznik IN. Torej vsako imaš po 1000.
torej 1000 sms IN 1000 minut

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mk818764 ()

mk818764 ::

Mogoče kdo ve kako je s predplačniško kartico? POnavadi je potekla uporaba po 3 mesecih če nisi napolnil, pri bobu pa nikjer te informacije.

yani2000 ::

Kaj, če vtipkaš kodo za stanje na telefonu ti ne izpiše/pove do kdaj veljajo količine?
Pa ste videli izimobilov odgovor za podatke?
http://www.izimobil.si/Storitve/izidisk...
Katastrofa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yani2000 ()

Hayabusa ::

moat je izjavil:

Nekaj me zanima pri tem BIGBOBU. Gre tukaj za 1000 min in (+) 1000 SMS ali pa za skupno 1000 min pogovorov in sporočil?

http://www.bob.si/ponudba/bob-narocnisk...
bigbob
1000 minut pogovorov in 1000 SMS-ov za samo 9,90 EUR mesečno. brez vezave.

mk818764 ::

yani2000 je izjavil:

Kaj, če vtipkaš kodo za stanje na telefonu ti ne izpiše/pove do kdaj veljajo količine?


nisem na predplačnikemu ampak na naročniškem razmerju. samo zanima me kako dolgo velja?

Hayabusa ::

Tako kot pri ostalih operaterjih, 90 dni (ne moreš več klicati, lahko sprejemaš) in +270 dni (torej 271 in več), ko številka propade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Molde321 ::

Še vprašanje od mene. Resno razmišljam o bob paketu (4 cente). Kako je z njim? Zanima me, ali lahko svojo mobitel številko obdržim oz. jo prenesem na bob? Ali to kaj stane? In kako je s to njihovo številko za pomoč, ki stane 1 euro? Ali te kaj zajebavajo (mislim glede odnosa do uporabnikov)? Ali lahko paket "zamrzne" sam od sebe če ga ne uporabljaš kot pri mobitelu? Če nič ne kličeš se kaj dodatno zaračuna ali je položnica 0€?

Hayabusa ::

Tale ?
http://www.bob.si/ponudba/bob-narocnisk...

ali tale:
http://www.bob.si/ponudba/bob-narocnisk...


v FAQ je vse pokrito:
http://www.bob.si/pomoc/pogosta-vprasan...



btw, od letos mora biti prenos opravljen v 1 delovnem dnevu !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Molde321 ::

Paket 4 cente mislim. Aha sem že prebral :)

Kakšna pa je njihova cifra kot je pri mobitelu recimo *123# da dobiš informacije porabe? Mislim nekaj da preveriš koliko si porabil in koliko ti še ostane na razpolago?

Kaj to misliš? "btw, od letos mora biti prenos opravljen v 1 delovnem dnevu ! "

Alexius Heristalski ::

Mislil je prenos številke.

Ne, nič ne zamrzne, če ne kličeš. Položnica je prazna.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Hayabusa ::

http://www.bob.si/moj-bob/moj-bob-opis

http://www.bob.si/pomoc/bob-racun
stanje
stanje na svojem računu lahko preveriš na portalu moj bob ali pošlji SMS s ključno besedo STANJE na 4545.



http://www.bob.si/pomoc/pogosta-vprasan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hopsasa ::

Imam vprašanje glede prehoda iz Si.mobila na Bob in me zanima glede prenosa številke: Ali je potrebno predhodno končanje naročniškega razmerja s prejšnjim operaterjem ali se to naredi preko njih, ko želim prenesti trenutno Si.mobil št. na svoje Bob naročniško razmerje?

Pa še to... za prenos številke je potrebnih 5€ na Bob računu. Ali je potrebno naložiti še 5€ na račun, ali ima že račun gor 5€ na začetku?

LP

yani2000 ::

To se naredi preko njih, ko želiš prenesti trenutno Si.mobil št. na svoje Bob naročniško razmerje.
Za prenos številke je potrebnih 5€ na Si.mobil računu.

hopsasa ::

aha pol teh 5eur men zaračuna simobil na položnici? ...z ostalimi dolgovi vred...

mrTwelveTrees ::

da, simobil ti zracuna

in če trajnika zdaj več ni je ta SEPA .... kako to zrihtaš ? pošlješ email na Bob svoje podatke in TR in ti vse oni uredijo ?

Zgodovina sprememb…

chrush ::

Zanima me, če kdo ve, kako bi lahko blokiral določene telefonske številke, da me ne bi mogli več klicati in mi pošiljati sporočil. Ne gre za komercialne številke, ampak navadne.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

joze-67 ::

mrTwelveTrees je izjavil:

in če trajnika zdaj več ni je ta SEPA .... kako to zrihtaš ?


BOB pogosta vprašanja, tvoj račun
ali lahko sklenem ali spremenim direktno obremenitev za svoj bob račun?
bob naročniki trenutno ne morejo spreminjati ali skleniti nove direktne obremenitve.

pretnarm ::

Danes aktiviral bob predplačniški in me zanima, če grem na naročniški paket (4 cente), v kolikem času moram porabiti bonus 200 minut/sms (ali isto velja 12 mesecev) oz. ali ta bonus propade ob prehodu na naročnino?

mk818764 ::

Poračunajo ti pri prvi položnici.
««
14 / 110
»»