» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
10 / 110
»»

floyd1 ::

Evo, mi ni dalo mira, pa sem pogledal. Po tem števcu imam le 5 MB razlike, kar je res zanemarljivo pri 135 MB porabe (imam pa ta mesec izjemno malo porabo - 10 dni morja na HR, pa še doma sem precej popoldan - WL)

Zakaj ne bi porihtali? Saj jim ni v interesu, da se potem pri izdanih računih kregajo z uporabniki. Če pa misliš to, da tisti števci niso 100%, to itak niso (žal) nikjer. Ampak pri Bobu sploh ne dela. Podatkovni.

onCloud9 ::

Deluje na bobu koriščenje subvencije za študentsko prehrano? Plačati pa verjetno ne gre na ta način, ker ne podpira monete?

amigo_no1 ::

http://www.moneta.si/predstavitev/
spodaj je tabela


http://www.zurnal24.si/bob-ima-klicno-0...
Prav tako uporabniki Boba ne bodo mogli plačevati z Moneto.

clix ::

študenstski boni delujejo BP na bobu.

onCloud9 ::

clix je izjavil:

študenstski boni delujejo BP na bobu.

hvala

Zak0n ::

Zakaj mam pa jst obcutek da sem enkrat na bobovi strani (moj.bob.si), ko sm mal brskal, sem nasel nekaj v zvezi z moneto? Res je, da sem sel zdele spet pogledat pa nicesar ne najdem. Ali se men samo dozdeva to ali je se kdo kdaj kej o moneti videl?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zak0n ()

mk818764 ::

Ja, tam ko ti piše koliko si do danes porabil je omenjeno. Verjetno so copy/paste naredli iz kake druge aplikacije :D

yani2000 ::

Sn šel mal od začetka gledat poste nekaterih in sem opazu, da je bil "trnvpeti" ful anti-Bob nastrojen.
Njegovi izračuni so sicer bili pravilno izračunani, ampak niso bili pravilno nastavljeni.
Pri vseh izračunih je dodajal začetni strošek 15 EUR (ki je v bistvu 11 EUR).
Tega stroška ne moreš vključevat v enačbo, ker ti enačbe "ponorijo".
Primer: kaj pa še uporabljaš Bob-a samo 3 mesece? Pol se ti Bob res ne izplača! Sam kdo bo pa šel k enemu operaterju samo za 3 mesece? Razen, če je res ful nezadovoljen!
Pa bolj kot gledam ponudbo od izimobila (tudi sem bil tam 6 mesecev), bolj se mi zdi da se v nobenem pogledu ne izplača.
Še najhujš je ker še zdaj nimajo neke pametne podatkovne ponudbe in tudi SMS in klici se glih ne izplačajo. Tistih 7 centov/min sploh ne vem kje je trnvpeti dobil, ker je interval ubijalski in ti v prvi sekundi nabije 21 centov.

Pa nisem neki anti in pro pri nobenem operaterju!
Sem bil naročnik že pri skor vseh (Mobitel, Simobil, izimobil in sedaj Bob).
Pač grem k operaterju, ki je trenutno za mene najbolj poceni in mi ponuja najboljše omrežje (ne samo v mojem kraju).
Moje mnenje je, da je trenutno Bob za vse vrste ljudi najboljši operater v Sloveniji!
4 cente/min + 4 cente SMS + 1 GB za 5 EUR, to je najboljši deal v Sloveniji! Ni ga boljšega!
+ mesečno položnico dobivaš in ti ni treba polnit računa!
Bob po celi črti povozi izimobil! In izimobil je takoj na drugem mestu, tretji pa bi lahko bil Tušmobil, sam se bo še moral orng potrudit s pokritostjo.
Tisti support za 1 EUR/min pa, če povem po pravici niti ne nameravam nikol koristit, ker nisem neka stara oma, ko ne ve kako se spiše en simpl email na info bob si (odgovor sem vedno dobil v max treh dneh in na srečo se mi nikol ni ful ful mudilo).

kmetek ::

kaj ni bolje potem mini bob za 6,90€?

yani2000 ::

BobMonitor v0.1 ALPHA:

Prenos: https://www.box.com/s/8c04cf91bc2549801...
Info: Ne vem kam bi tole pisal in bom kar semle, upam da ne bom preveč zasmetil teme!
Ker sem opazil, da je bilo za moj "Excel edition" veliko zanimanje sem se odločil, da objavim verzijo za PC (Windows/OSX/Linux).
Za delovanje programa potrebuješ minimum Javo 6!
Sicer se bi lahko odločil za uporabo SystemTray-a, ampak ker sem razvijal v Ubuntu v8.04 mi SystemTray ne deluje in nisem mogel preizkusit delovanje.
V naslovu programa se ti vsake 3h posodobijo informacije o: klicih, SMS, podatkih in plačilu.
Podatki so izračunani z vključenim 64 KB intervalom. Pri pretvorbi v MB sem uporabil kar max vrednost/"strop" (primer: 1023 KB = 1 MB, 1025 KB = 2 MB), torej bolje da kaže več kot pa da slučajno preveč podatkov preneseš.
Program je kot je, torej če si bodo pri Bob-u izmislili dodatne mehanizme preverjanja (primer:kot IziMobil CAPTCHA), bo moj program postal neuporaben!
Dodatna navodila za prijavo lahko najdete z zagonom programa:
java -jar BobMonitor.jar

Za vse ki pa bi radi še dodatno funkcionalnost pa sem razvil:

BobMonitorServer

Prenos: https://www.box.com/s/acee2b8a0862b3582...
Info: Program ti lahko proizvede sledeče datoteke: BobMonitor.txt, BobMonitor.csv ali BobMonitor.html.
Te datoteke lahko potem vi v lastnem programu dalje obdelujete kakor vam paše!
Ali pa celo preberete z vašim Android telefonom preko pripomočka (Widget-a)!
Dodatna navodila za vzpostavitev lahko najdete z zagonom programa:
java -jar BobMonitorServer.jar

mk818764 ::

Super, da si to naredil. Edino en predlog...če imas ze aplikacijo narejeno, daj posodobi v oknensko zadevo.
Vsi ravno niso ravno vešči tipkanja v cmd.
Drugače pa...kapo dol!
Pa hvala seveda.

yani2000 ::

Sem se kr onrg namučil da sem tole sprogramiral!
Sn prvo hotu naredit po Java 5 standardu pa mi ni šlo najboljš.
Pol sn uporabil Apache HttpComponents pa je vse šlo v nulo, ampak me je motlo da je JAR bil velik 1 MB in pol ko si vn pometal odvečne Class-e je še vedno zasedlo 400 KB.
Pol sn si reku, da če gre z Apache HttpComponents pol še mora brez tega it.
Najprej me je URLConnection zajebaval (prej sem ga za vsako resetiral).
Pol so me Cookies zajebavali in sem jih na koncu rešil z Java 6: CookieManager.
Mogoče sem se kje zaštrikal in bi se dalo tudi z Java 5.

Mogoče nisem dovolj poudaril:
Program je kot je
kar pomeni, da se bo sam program čim manj spreminjal.
Mogoče kakšna sprememba tu pa tam (če mi ne bo ful veliko dela vzelo).

@mk818764:
Na žalost tvoja ideja vključije preveč dela!
Izdelat bi moral okno z vsemi elementi + uporabit bi moral kako offline bazo tipa: HSQLDB ali SQLite in bi spet JAR nabilo na 1 MB; če ne to pa vsaj kaki mini CSV pristop.
Pač... too much work!
Lahko pa sam narediš. Class BobMonitor že itak imaš! 8-)
Če ne pa lahko server uporabiš in si sam spišeš GUI v bilokaterem jeziku ti paše!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yani2000 ()

kmetek ::

čestitke yani2000, boš kaj naredil za android/iphone?

yani2000 ::

kmetek je izjavil:

čestitke yani2000, boš kaj naredil za android/iphone?

Kaj si mislu kaj takšnega?
 Android Screenšot

Android Screenšot

kmetek ::

recimo da.

mk818764 ::

@yani
nočem biti nehvaležen, toda ne bi blo telko dela. No, če boš naredil za androida kot maš screen, pol itak tega ne bomo rabli.
Še 1x, naredil si več kot kdorkoli drug(vključno z mano :D).
Hvala za tvoj trud.

yani2000 ::

Direkt za Android ne bom mogel naredit, ker nimam dovolj dobro različico NetBeans-ov.

Obstaja pa še ena rešitev preko katere imam sedaj jaz tole nareto!
Widget se povezuje preko tvojega domačega računalnika, edina slabost je da moraš imet računalnik skoz prižgan oz. vsaj večino časa, če delaš preko Dropbox-a.
V nekaj preprostih korakih (15-30 minut) si lahko sam tole narediš!
Vse kar rabiš na Android telefonu je: Tasker (plačljiva aplikacija - toplo priporočam vsem) in Zoom. Na računalniku pa Dropbox ali Apache ali bilokateri WWW strežnik.
1. Na primer da si uporabil Dropbox. V Dropbox-ovo mapo skopiraš "BobMonitorServer.jar" in .BAT/.SH skripto v kateri imaš komando za zagon skupaj z uporabniškim imenom, geslom in "HTML" opcijo (glej moj "release" post za komande).
2. Uporabiš crontab (za OSX/Linux), za Windowse je treba instalirat CRONw ali pa uporabit Windows Scheduler (Accessories->System Tools; pač kaj ti bolj ustreza).
  0 */3   * * *       sh /home/uporabnik/Dropbox/BobMonitor/BobMonitorServer.sh

za Windowse:
  0 */3   * * *       C:\Dropbox\BobMonitor\BobMonitorServer.bat

Ta koda pomeni da se bo vsaki dan vsake 3h izvedla skripta na tistem naslovu.
Izdelala se bo "BobMonitor.html" datoteka in se avtomatsko syncala v Dropbox.
3. Izdelaj URL link za "BobMonitor.html" na Dropbox-ovi domači strani (Share).
Neki takega bo izgledal: https://www.dropbox.com/s/blablabla/Bob...
Pretvori ga v: https://dl.dropbox.com/s/blablabla/BobM... oz. kopiraš link od "Download/Direct download" gumba na Dropbox-ovi strani.
Na računalniku si v teh treh simpl korakih končal!
4. V Tasker-ju izdelaj task, dve spremenljivki in dva profila!
- Spremenljivke: %BOBVAR="" in %BOBERR="Prišlo je do napake!" (pun not intented!)
- Task z imenom "BobMonitorWeb" bo vseboval:
HTTP Get: Server: "dl.dropbox.com"; Path: "s/blablabla/BobMonitor.html"; Attributes: "dl=1"; Output File: "BobMonitor.html".
File-Read Line: File: "BobMonitor.html"; Line: 1; To Var: %BOBVAR
Variable Set: %BOBVAR to %BOBERR if %HTTPR != 200
Zoom-Element Text: Element: "BobMonitor / Text1"; Text: "%BOBVAR"
Flash: Text: "BobMonitor je bil posodobljen!"
- Prvi profil "BobMonitor" se bo izvajal od npr. 9h zjutraj pa do 22h zvečer, vsake 3h. Izvedel bo: "BobMonitorWeb" task!
- Drugi profil "BobMonitorBoot" se bo izvedel ob Device Boot. Izvedel bo: "BobMonitorWeb" task!
5. V Zoom-u izdelaj 1x1 Template Widget z imenom "BobMonitor"; Background Colour: "#00000000"; Boder Colour: "#FFFFFFFF".
Notri naj bo text element raztegnjen čez celo površino widgeta: Name: "Text1"; Format: HTML; Text Colour: "#FFFFFFFF"; Text Size: 13; Centre; Click Action: "Tasker Task BobMonitorWeb" (ko tapneš na widget se osveži). Seveda lahko ta Zoom Widget oblikuješ kakorkoli ti paše!
Mogoče na začetku ne bo zaznalo Zoom Widgeta ali pa Task Taska, tak da boš moral widget znova dodat, ampak konec koncev bi moralo delat.
To je vse! Simpl ko pasulj mar ne? :))

kmetek ::

sure da, za petletnega otroka je ;)

yani2000 ::

Najrajš bi vidu, da bi tale BobMonitorServer laufal na kakšnem free Java hostu, sam teh ni veliko (če sploh so kakšni).
Al pa če grem spet znova in sprogramiram v PHP in potem iščem kaki free PHP host s CURL-om.
Sam toti ASP.NET Forms Authentication so prava jeba. :(

technolog ::

A mi lahko kdo razloži v res enem stavku, kaj dela ta app?

yani2000 ::

V naslovu programa se ti vsake 3h posodobijo informacije o: klicih, SMS, podatkih in plačilu.

eno_ime ::

Vprasanje glede bob-a:

narocnisko razmerje 4cente na minuto
Kako to poteka?

Kupim bob paket za 14eur?
notri imam ze za 100minut pogovorov

Ko pokurim teh 100minut, potem moram kaj?
Kupiti eno kartico za koliko eur, in dobim koliko minutk?


Drugi glede mini bob za 6.90eur na mesec:
a to dobim fizicno domov vsak mesec racun, ali pac lahko nalozim na nek racun 10eur recimo?

yani2000 ::

Jah, Bob ima res neposrečeno izvedeno naročitev pri njih. ;((
(Ne vem zakaj mora GLS 2x prit?!?! - prvikrat prinese paket, drugič pa pogodbo --> To bi lahko združili v eno!)
Ja, na njihovi strani vzameš naročniški/mini bob paket za 15eur in potem, pokličeš ono brezplačno številko in avtomatsko dobiš 100enot(min/sms).
Pol pa imaš na bob.si dva razdelka pod "prijava": "prijavi se" in "aktiviraj naročniški paket".
Prvo tam izvedeš prijavo ("prijavi se") in notri vpišeš serijsko SIM kartice itd. (ti vse piše na bob.si).
Pol dobiš na dom preko GLS pogodbo jo podpišeš in od tipa dobiš pismo v katerem imaš aktivacijsko kodo in tisto ZOPET vtipkaš na njihovo stran pod "aktiviraj naročniški paket", simpl ko pasulj.
Pol ko pa si aktiviran pa se moraš ZOPET prijavit sam tokrat na njihovo moj.bob.si stran, zato da dobiš uporabniško ime in geslo za dostop do njihovih online storitev (in/ali pa uporabo mojega programa).

BlaY0 ::

Presenetilo me je to, da naročniško razmerje velja od dneva podpisa pogodbe čeprav si hkrati podal zahtevo za prenos številke in se ta prenese šele kakšen teden po podpisu.

eno_ime ::

Se pravi, narocnisko pomeni, da fizicno dobivas racun na dom.
V tem primeru 4c na minuto.

Ce predplacnisko, boni, pa 6.9c na minuto.

Ko dobivas racune, koliko znasajo stroski opomina.
To nikjer nisem zasledil.

Ce preides z narocniskega 4c/min na minibob(6.9eur/mesec), koliko to stane?

Ali imas pregled, koliko si trenutno porabil ze denarja v paketu 4c/min?

Kaksne so izkusnje z bobom?
- pokritost, delovanje, metanje linije med pogovorom
- ali ce nisi dosegljiv, ali dobis sms, da te je nekdo klical

Se mogoce kaksen nasvet, opozorilo?

floyd1 ::

Če nisi dosegljiv ko te nekdo kliče, ne dobiš SMS-a oz. te ne opozori.
Pokritost, delovanje,... pač Simobil (tudi račun plačuješ njim).

BlaY0 ::

> Se pravi, narocnisko pomeni, da fizicno dobivas racun na dom. V tem primeru 4c na minuto.

Da.

> Ce predplacnisko, boni, pa 6.9c na minuto.

Da. Kupuješ dobroimetje na bencinski pumpi recimo.

> Ko dobivas racune, koliko znasajo stroski opomina.

To dobiš v pogodbi oziroma bi moglo biti v splošnih pogojih. Drugače pa je njihov point ravno v tem da te colajo tam kjer ti za*ebesh. Se pravi pri klicanju na support, pri stroških opominov, zamudnih obrestih...

> Ce preides z narocniskega 4c/min na minibob(6.9eur/mesec), koliko to stane?

Mislim da 1 €.

> Ali imas pregled, koliko si trenutno porabil ze denarja v paketu 4c/min?

Da.

eno_ime ::

splosnih pogojev ne najdem
torej 1eur na minuto je klic
stroski opomina so koliko?
pa zamudne obresti koliko?

BlaY0 ::

Zamudne obresti so zakonske.

Opomin je 1,45 €. Imaš v ceniku.

Tole je v FAQ:

menjava bob paketa je enostavna, hitra in predvsem brez stroška prehoda med paketi. bob paket je brez vezave, tako da ga lahko kadarkoli zamenjaš (velja za uporabnike naročniškega in predplačniškega paketa.) na voljo je številka za pomoč uporabnikom 090 068 068 (cena klica na minuto je 1 evro, z vključenim DDV)


...skratka pokličeš in ti zamenjajo paket. Plačaš ceno klica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

eno_ime ::

Zamudne obresti so zakonske.
Od kje je pol opomin 1.45eur(v zakonu ni tega)?

Hiter prehod iz predplacniskega v placniskega (posiljanje pogodbe, podpis, posiljanje nazaj)?
Razlika 6.9c:4c(40% popust) samo da pridobijo ime, priimek, naslov(kaj jim bo to?)

BlaY0 ::

eno_ime je izjavil:

Zamudne obresti so zakonske.
Od kje je pol opomin 1.45eur(v zakonu ni tega)?

To so stroški pošiljanja opomina. Papir, kuverta, znamka. A ti bi nucal, da ti to v zakonu piše?

Utk ::

Ne rabi pisat, ker posebej piše, da tega ti ne sme nihče zaračunavat. Če se jim opomina ne splača pošiljat, ga pač naj ne pošiljajo in ti zaračunavajo obresti, dokler se jim ne bo splačalo.

eno_ime ::

Utk je izjavil:

Ne rabi pisat, ker posebej piše, da tega ti ne sme nihče zaračunavat. Če se jim opomina ne splača pošiljat, ga pač naj ne pošiljajo in ti zaračunavajo obresti, dokler se jim ne bo splačalo.

Mogoce sem se prej narobe izrazil.
Tole napisano je pa super napisano.

Se prej pa me zanima:
se jim splaca dati 40% popusta,da dobijo ime in priimek?
In(ce) zakaj se jim to splaca.

BlaY0 ::

Utk je izjavil:

Ne rabi pisat, ker posebej piše, da tega ti ne sme nihče zaračunavat.

To seveda ne drži. Drži pa to da po zakonu veljata dva kriterija... eden je da ne sme presegati dejanskih stroškov opomina (papir znamka kuverta), drugi pa to da ne sme presegati zamudnih obresti.

eno_ime ::

A krsijo zakon?

floyd1 ::

Seveda ga. Vsi. Mobitel, Tušmobil, Simobil.

thramos ::

Da. Zakon je sicer napisan dvoumno, ampak se tolmači kot "in" in ne "ali". Torej znesek ne sme presegati ne dejanskih stroškov in ne zakonskih zamudnih obresti.

Simobil, ki je prav tako kršil zakon ga, kolikor vem, ne več. Vsaj pri tistih, ki smo se pritožili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

floyd1 ::

Jaz sem se pritožil, dobil takrat nazaj vse za nazaj in ... ...pri naslednji položnici spet dobil za plačat (si nisem mogel kaj, da ne bi zamudil, ker me je takrat RES zanimalo, če bodo dali spet zraven tisti znesek. In so ga.). Potem se je zgodilo čisto enako še pri moji dragi (vrnili, potem položnica plačana z zamudo in znova na naslednji položnici ta znamenit znesek). Potem sva oba šla od njih, tako da zdaj ne vem, kako je s tem pri njih.

Tušmobil pa mi zneska ni hotel vrniti. Tudi na izrecno vprašanje (o zakonitosti tega početja) nisem dobil nobenega odgovora, samo njihove splošne floskule o tem, kako se trudijo... Sicer pa sem po prijavi na TIRS dobil od njih mail, da proti njim teče postopek glede tega.

BlaY0 ::

A potem nisi šel do konca?

Mene pa zanima kako je z vračilom plačane naročnine, ko greš od njih? Se pravi naročnina se vedno plača za en mesec naprej, in če greš proč recimo 12. v mesecu bi ti mogli vrniti sorazmerni delež naročnine do konca meseca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

floyd1 ::

Tožit jih zaradi nekaj evrov ne bom šel. Prijava je bila dovolj.
Glede naročnine ne vem. Vprašanje kaj vse piše v pogodbi glede tega...

BlaY0 ::

Amapk tudi s prijavo torej nisi prišel nazaj do denarja ali pač?

floyd1 ::

Ne. Samo pojasnilo, da postopek proti njim že teče. če bom izvedel, da je končan bom pa drobiž vseeno zahteval nazaj. Princip.

mk818764 ::

Če plačaš v roku, te ne rabi skrbet opomin. Jaz še ga v živjenju nisem dobil. Se zavedam svojim obveznosti.

floyd1 ::

Priden ;).
In se torej strinjaš s tem, da velike firme ne rabijo spoštovati zakonov države, v katerih delujejo?

knesz ::

eno_ime je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne rabi pisat, ker posebej piše, da tega ti ne sme nihče zaračunavat. Če se jim opomina ne splača pošiljat, ga pač naj ne pošiljajo in ti zaračunavajo obresti, dokler se jim ne bo splačalo.

Mogoce sem se prej narobe izrazil.
Tole napisano je pa super napisano.

Se prej pa me zanima:
se jim splaca dati 40% popusta,da dobijo ime in priimek?
In(ce) zakaj se jim to splaca.

Verjetno zato, ker ljudje zelo neradi menjajo ponudnika mobilne telefonije, tudi če je konkurenca cenejša. Se pravi, v primeru težav, bo predplačnik za 10€ na najbližji bencinski kupil drugo kartico, veliko težje se bo pa odločil za prekinitev razmerja oz. menjavo ponudnika. Bo raje še malo počakal, saj se bo uredilo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

mk818764 ::

danes sem opazil, da so porihtali števce - tudi prenos podatkov - na moj.bob.si

Približno mi nekako štima.

yani2000 ::

Jaz pa sem ugotovil pod "stanje tekoče porabe", da ko pošljem SMS mi ga obračuna kot več SMS-ov, najprej sem mislil, da mi MightyText nagaja. Pa sem še en SMS poslal direkt iz telefona in sem ugotovil, da mi SMS reže na rečmo okol 60 znakov na SMS. In ne, nimam vklopljeno "SMS split" funkcijo (Split messages every 160 characters) pa še to je na 160 znakov in ne 60 kakor meni dela.
A še komu drugemu to dela?

Mi pa drugač kaže števec podatkov vrednost pred prejšnjo obdelavo, meni pa BobMonitor.jar kaže že novo (poznam jo ker jo računam "programsko"). Vem pa da je prejšnja, ker imam naštimano logiranje v txt datoteko (sorry, Linux only).

Limit-sky ::

Mislim, da je fora v šumnikih. Če uporabljaš šumnike, se dolžina SMSa zniža na pribl. 60 znakov na eno sporočilo. Probaj brez šumnikov ali kakšnih posebnih znakov in poročaj.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

radmannsdorf ::

Moja poraba na paketu Big Bob, prvih sedem mesecev :)

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Povej se koliko klicev (minut), SMS-om in podatkov.
««
10 / 110
»»