» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
16 / 110
»»

fikus_ ::

Pozdravljeni,

Ali je pri BOB-u možno pošiljati MMS-e brez podatkovne opcije, to je brez interneta?

Hvala za odgovor.

LP

MacGyver141 ::

Pri meni deluje brez, da bi imel podatke vklopljene.

polde66 ::

da in vsakega ti zaračunajo
polde

fikus_ ::

MacGayver hvala za odgovor.

Polde: vem 0,04 €. Interneta ne rabim na telefonu, tako da je bob daleč najcenejša varianta zame.

LP

polde66 ::

Drži
polde

Karen ::

A ima kdo kak info kdaj bo spet bigbob na voljo?

SynTax64 ::

Karen je izjavil:

A ima kdo kak info kdaj bo spet bigbob na voljo?


Ponavadi je na vsake dva-tri mesece.

radmannsdorf ::

big bob poraba skupaj v enem letu je bila 140€. juhu :)

antonija ::

Hayabusa je izjavil:

btw, od letos mora biti prenos opravljen v 1 delovnem dnevu !
Kje to pise?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

misso ::

Živjo.

Ali ima kakšen težavo povratnicami od sms?

Povratnica za sms je delala recimo do 1.4 sedaj pa mi nedela.
Če dam sim kartico od mobitela mi povratnica deluje normalno.
Če zamenjam telefon mi tudi ne deluje povratnica.

Simobilova klasika med pogovorom izgine signal :P

Mobitel je pa čisto preprosti Nokia 101

MaterVola ::

Ja, mene tudi zanima, kje piše to o prenosu v enem delovnem dnevu. Sta že dva delovna dneva minila in še vikend vmes, ampak se Bob še ni zmigal.

Evo, z nphc.si:

Prenos telefonske številke v mobilnih omrežjih se izvede najkasneje v 3 delovnih dneh od dneva, ko je operater dajalec številke prejel zahtevo za prenos številke. Enak rok treh delovnih dni je predpisan za prenos številk v fiksnih omrežjih, vendar pa je v primerih usklajenih prehodov med operaterji na krajevni zanki in drugih medoperaterskih storitvah dejanski trenutek prenosa potrebno prilagoditi morebitnemu dogovorjenemu začetku izvajanj storitev pri operaterju prejemniku številke. Dejanski prenos številke, t.j. izključitev iz omrežja dajalca številke in vključitev v omrežje prejemnika številke, se mora izvesti v najkrajšem možnem času med 00.00 in 06.00 uro, ta čas pa je uporabniku onemogočena uporaba komunikacijskih storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaterVola ()

antonija ::

Moj zahtevek za prenos so dobili v sredo prejsnji teden, pa ni ne duha ne sluha o kaksnem SMS o prenosu stevilke... obrazec so pa skor ziher dobili, ker ga je imel GLS kurir skupaj s pogodbo (razen ce ni GLS spet kaksne cvetke izvedel).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

antonija ::

Glede tistega enega delovnega dneva sem nsel tale text na bob.si:
postopek v obeh primerih traja 1 delovni dan od dneva prejema pravilno izpolnjenega obrazca.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

antonija ::

antonija je izjavil:

Moj zahtevek za prenos so dobili v sredo prejsnji teden, pa ni ne duha ne sluha o kaksnem SMS o prenosu stevilke... obrazec so pa skor ziher dobili, ker ga je imel GLS kurir skupaj s pogodbo (razen ce ni GLS spet kaksne cvetke izvedel).
GLS je zajebal... kot ponavadi. Dobil od bob.si email odgovor ce lahko skeniram/fotkam obrazec in jim ga posljem, v roku nekaj ur dobim od simobila SMS da so dobili zahtevek za prenos stevilke.

Ce se kdo odloca za bob bi svetoval, da ko vam GLS kurir prinese papirje v podpis, da svojo kopijo (eno vam pusti) podpisete, skenirate/fotkate in posljete elektronske verzije po emailu (info@bob.si).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kitara8 ::

ej a za prejet mms potlej tut podatke zaračunajo? al samo za poslan 4 cente?

antonija ::

Ce lahko dobis MMS ko mas izklopljene podatke, potem ti ne morejo nic zaracunat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kitara8 ::

antonija je izjavil:

Ce lahko dobis MMS ko mas izklopljene podatke, potem ti ne morejo nic zaracunat.

ko pa to misls? sej mors met net przgan da ti dol potegne

antonija ::

fikus_ je izjavil:

Pozdravljeni,

Ali je pri BOB-u možno pošiljati MMS-e brez podatkovne opcije, to je brez interneta?

LP

MacGyver141 je izjavil:

Pri meni deluje brez, da bi imel podatke vklopljene.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kitara8 ::

ni logično, ker za prenos rabiš podatrkovno povezavo

MacGyver141 ::

V mojem primeru ne rabiš prižganih podatkov. Ko pošljem mms, jih telefon avtomatsko vključi za toliko časa, kolikor rabi za prenos slike.

kitara8 ::

ja no, sej to sm mislu

mk818764 ::

Ne boste verjeli: bob je zamenjal dostavno službo. Sedaj vozi DPD. Seveda je sedaj dostava taka kot mora biti, ne tako kot pri GLS

antonija ::

Kul. Pri meni se je zaradi GLS vse zavleklo za en teden, ker niso nazaj dostavili papirjev. Ko sem na bob.si emailal skenirane dokuemnte, je bilo vse urejeno se isti dan in od takrat naprej vse deluje tako kot mora.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

polde66 ::

Slaba izkušnja:
moji ženi je 28.4. crknila sim kartica. najprej seveda nisem verjel, da gre za sim a po poskusih menjav sim kartic in telefonov to ugotovitev potrdimo. Smo pač na dopustu v tujini in seveda ne ostane drugega kot elektronsko sporočilce takoj na BOB. Odgovorijo nam zadnji dan pred prazniki, naj jim zadevo pošljemo po pošti, Ni druge, kot poslati 1 dan po praznikih. Zadeva seveda spet traja, nakar pošljem kratko poizvedbo, kako stvari tečejo saj ugotoviti ali kartica dela ali ne pa le ni taka znanost. Spet mrk 2 dni in sporočilo nazaj, da nam pošiljajo novo sim kartico in v našem primeru brez stroškov za naslovnika. Pride kartica včeraj, super a je potrebna aktivacija na plačljivi tel. štev. 080..... Uredimo, in nas obvestijo, da nas pokličejo nazaj in bo kartica aktivirana. Seveda smo še vedno zbrani vsi pred telefonom, čakamo povratni klic in aktivacijo telefona.

Mislim..........
Kolikokrat je potrebno klicati na plačljivo tel. štev., da zadeve delujejo?

V tem času človek ne more brez telefonske komunikacije, zato smo pač vzeli eno Simpl Simobilovo free kartico. Gledam konkurenčno ponudbo Tuša 1500 za isti dnar pa pomoje se bomo počasi vsi spakirali stran z Boba.
polde

floyd1 ::

Glede na to, da sem si jo jaz obrezal na "micro" varianto, raje niti ne pomislim, da bi se mi to zgodilo :|.

Sicer pa je zadnje 3 tedne klicanje z BOB-om tu, v MB, še slabše kot navadno. Prekinitve, vzpostavljeni klici a brez zvoka... Za mojo običajno uporabo (telefoniram zelo malo) na srečo še nekako gre, ni pa fajn.

Nejcos ::

To je po moje problem na Simobilovem omrežju, signal močan, kvaliteta slaba. Glede MMS, jaz jih pošiljam in mi jih ne računajo, na računu v specifikacijah je samo označeno z ceno 0 tako kot sms.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcos ()

antonija ::

potrebna aktivacija na plačljivi tel. štev. 080
080 je brezplačna, 090 je plačljiva.
http://www.bob.si/pomoc/kontakt
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

polde66 ::

takole zgleda:


Pozdravljeni.
prejeli smo vašo prošnjo po menjavi SIM kartice za telefonsko številko 041/xxxxxx
Le to vam pošiljamo v prilogi dopisa. (Številka SIM: xxxxxx x.
Ob prejemu dopisa nas obvestite na telefonsko številko 080 680 680 (cena pogovora na minuto je 1 EUR z
vključenim DDV). Po prejetju vašega klica bomo izvedli menjavo SIM kartice.
V pričakovanju vašega klica vas lepo pozdravljamo
Vaš bob
Odgovor za vas je pripravila . ~ ~.= Špela Zajc \.::JJI ~
Telefonska številka: 090/068-068 (cena klica na mi...)
E-pošta: info@bob.si
1EUR z DDV)



Tole je iz njihoveg obvestila
polde

antonija ::

Cudna stvar, ker na 080 itak dobis samo robotka, ne pa cloveka (vsaj meni se je vedno javil samo robot...)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

thramos ::

Po ustrezni izbiri v meniju sem jaz dobil človeka ...

mk818764 ::

Ob prejemu dopisa nas obvestite na telefonsko številko 080 680 680 (cena pogovora na minuto je 1 EUR z

Ali si se zatipkal? Ker jaz vidim številko 080, ki pa ni plačljiva.

polde66 ::

a vidiš v oklepaju da je cena 1 eur na klic? Nisem se zatipkal ker sem skopiral njihov dopis
polde

mk818764 ::

nekaj ne štima!
http://bob.si/pomoc/kontakt

090 068 068
(cena pogovora na minuto je 1 € z vključenim DDV)

080 680 680
(brezplačna številka)

antonija ::

@mk818764: Njegov mail preberi, ne bob.si.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

polde66 ::

lahko gre za napako v dopisu, bom videl naslednjič ko bom plačeval račun
polde

Runnagain ::

Bigbob je ponovno v ponudbi, zato razmišlja o prestopu iz Simobila na tole ponudbo.

Kakšne nove ugotovljene pomankljivosti bob paketov? Dela vse OK oz. brez kakšnih presenečenj, kot nedelovanje spletne strani moj.bob, izpadi signala (pri branju starih postov sem zasledil te napake)?

Za 64kb interval sem že poračual, da je razlika od 1kb intervala in pri neki tipični uporabi 10% (pregled moje tipične uporabe, vzeta zgodovina in modul 64).

Kolikor razumem navodila na njihovi spletni strani, se prenos obstoječe številke lahko izvede šele po aktivaciji bob paketa? Je to pravi postopek, najprej aktiviraš paket, potem pa jim pošlješ zahtevo za prenos cifre in za vse poskrbijo oni?

Hvala za odgovore in lp, Runnagain!!

EDIT: še tole...če imaš naročen tudi 1Gb podatkov, ali so MMS-i v sklopu tistih 200/1000 brezplačnih sporočil ali pa jih vedno računajo?

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

izpadi signala (pri branju starih postov sem zasledil te napake)?

bob == simobil omrežje.
Razumeš ?

MaterVola ::

Cela komedija s prenosom številke s T-2 na Bob. Očitno je T-2 tako marginalen operater, da Bob nima urejenega protokola za prenos številk. Čeprav v obrazec vneseš pravilno številko, je ne sprejme.

Hayabusa ::

Obrni se na Apek.

MaterVola ::

Will do, jutri ob 9h :)

antonija ::

@Runnagain: Izpadanje signala je kolikor vem omejeno na stajersko regijo (glede na pripombe). V Lj regiji se nisem opazil da bi kaj prekinjalo.

Glede postopka pa:
1. Kupi Bob paket (preko neta, na petrolu, itd.)
2. Ko dobis SIM kartico se pejd na bob.si registrirat (zdaj lahko zacnes uporabljat bob na novi stevilki)
3. Kurir ti prinese v podpis pogodbo in obrazce (prenos stevilke, itd.)
4. Ko kurir vrne papirje bobu ti naredijo prenos stevilke (dobis SMS kdaj bo prenos stevilke)

Prej, ko je za njih vozil GLS bi ti svetoval, da ko odbis svoj izvod obrazcev da jih podpisi, skeniraj/fotkaj in poslji na info@bob. Ce je pa novi kurir kaj bolj sposoben pa verjetno lahko pocakas da dobis SMS kdaj bo stevilka prenesena.

Meni so poslali SMS da bo stevilka prenesena 6.5., in ko sem se zjutraj zbudil mi stara (simobil) SIM kartica ni vec lovila signala, tako da je sla menjava stevilke super-smooth (z izjemo GLS akrobacij).

Mam pa glede na moj.bob.si trenutno porabo malo pod 0.5 EUR, tako da vse kaze da bo tisti zacetni bonus zdrzal se kar nekaj casa 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Runnagain ::

antonija je izjavil:

@Runnagain: Izpadanje signala je kolikor vem omejeno na stajersko regijo (glede na pripombe). V Lj regiji se nisem opazil da bi kaj prekinjalo.

Glede postopka pa:
1. Kupi Bob paket (preko neta, na petrolu, itd.)
2. Ko dobis SIM kartico se pejd na bob.si registrirat (zdaj lahko zacnes uporabljat bob na novi stevilki)
3. Kurir ti prinese v podpis pogodbo in obrazce (prenos stevilke, itd.)
4. Ko kurir vrne papirje bobu ti naredijo prenos stevilke (dobis SMS kdaj bo prenos stevilke)

Prej, ko je za njih vozil GLS bi ti svetoval, da ko odbis svoj izvod obrazcev da jih podpisi, skeniraj/fotkaj in poslji na info@bob. Ce je pa novi kurir kaj bolj sposoben pa verjetno lahko pocakas da dobis SMS kdaj bo stevilka prenesena.

Meni so poslali SMS da bo stevilka prenesena 6.5., in ko sem se zjutraj zbudil mi stara (simobil) SIM kartica ni vec lovila signala, tako da je sla menjava stevilke super-smooth (z izjemo GLS akrobacij).

Mam pa glede na moj.bob.si trenutno porabo malo pod 0.5 EUR, tako da vse kaze da bo tisti zacetni bonus zdrzal se kar nekaj casa 8-)


antonija, super hvala za odgovore.
Zanima me še naslednje; če na začektu vzamem premajhen/prevelik paket, koliko stane prehod na drugega naročniškega oz. ali je to sploh možno?
Ali paket izbereš po aktivaciji oz. ali so sprva vsi paketi enaki in kasneje izbereš paket (4 cente, minibob, bigbob)?
Je plačevanje z moneto možno s temi bob naročniškimi paketi?

Hvala za info, Runnagain!!

EDIT: aja, pa še tole...ali je opcija za prenos podatkov 1Gb za 5EUR možna pri vseh naročniških paketih, tako pri tistem bob za 4 cente kot bigbobu?

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Ce se prav spomnim je prehod med paketi zastonj (oz. cena klica na bob 090 stevilko). Mogoce se da zmenit tudi preko emaila.

Paket izberes ko se registriras na njihovi strani. Kolikor opazam imajo na voljo samo po dva paketa hkrati (4 cente + big/mini-bob).

Za moneto nimam pojma, ker ne uporabljam. Je pa folk napisal da placevanje s studentskimi boni deluje BP.

Podatke (1GB) lahko izberes pri kateremkoli narocniskem paketu ce prav vem (tako lahko za tablico dobis SIM kartico z 0 EUR/mesec narocnine in 1GB interneta na mesec za 5 EUR, kar se mi zdi precej ugodno).

Drugace si pa malo preberi bob.si, je presenetljivo veliko uporabnih informacij gor.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ivanuscha ::

Glede na to da bob uporablja simobilovo omrežje, ali to pomeni da če kličeš na bob cifro iz simobila, je to enako kot simobil - simobil? Pa zanima me še kako je z hitrostjo interneta, ali deluje enako - 3,5G in 4G...? Zanimalo bi me tudi glede monete, sem skor 100%, da na bobu ne deluje. Študentski boni z moneto nimajo veze...

antonija ::

če kličeš na bob cifro iz simobila, je to enako kot simobil - simobil
Umm... ne, to je enako kot bob - simobil

Pa zanima me še kako je z hitrostjo interneta, ali deluje enako - 3,5G in 4G...?
Nimam pojma (ne delam speedtestov in ne downloadam vecjih kolicin podatkov ce nisem na wifi), ampak kolikor sem bral temo je prenos pocasnejsi kot pri "pravih" operaterjih.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ivanuscha ::

Aha, no saj je logično. Torej če kličeš na bob je kot bi klical v drugo mobilno omrežje. Pod črto se pomoje bolj splača vzet npr. Paket 9, ki ponuja isto vsega za 5€ več, ampak imaš vsaj service tak kot se zagre.

bond007 ::

Ja ampak za paket 9 je potrebna 2 letna vezava, pri bobu tega ni. Sicer pa je baje hitrost pri bobu omejena na 3mbit/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

MacGyver141 ::

Če kličeš v simobil, še zabeleži klic kot klic znotraj omrežja bob.

Runnagain ::

A na telih omejenih 3Mbis/s deluje Tvin (siol tv čez 3g)?
Sami deklarirajo 7,2Mbit omejitev...katera je sedaj pravilna...lahko kdo cifre potrdi ali ovrže?

Lp, R!

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Siol TViN naj bi potreboval na telefonih/tablicah vsaj 300 Kb/s

Kakšne so zahteve za uporabo mobilne aplikacije?
Za uporabo mobilne aplikacije potrebujete:
Android – verzije od 2.1 do 3.2. Aplikacijo najdete v Google Play.
iOS – verzija 3.2 ali višji. Aplikacijo najdete v App store-u.
Za ogled vsebin potrebujete internetno povezavo z vsaj 300 Kb/s.
««
16 / 110
»»