» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
8 / 110
»»

pino ::

Ko berem kake probleme je imel/ima Volk|, moram rect, da sem sam imel dobro izkusnjo. V petek me mobitel obvesti da bo v ponedeljek ob 00.00 uri izkljucena moja stevilka. Ob 9.00 dobim od boba sporocilo, da imam novo/staro stevilko vkljuceno.
Cez vikend, sta ,mi lepo delovali obe, bobova in mobitelova.
Prvi racun sem od boba res komaj desifriral. Ko sem nekak stuhtal njihovo odstevanje pa sestevanje, ki je bilo na racunu, je vse kar štimalo.
Zaenkrat nimam pripomb. Zgleda, da mam vsaj enkrat sreco in upam, da bo tko se naprej. :D
LP Pino

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pino ()

Volk| ::

evo, da še povem konec moje zgodbe:

Me je klicala ena z simobila in se mi opravičevala 100 na uro.
Ponudila mi je 6 mesecev 100% brezplačno vse kaj koristim(kasnejša razlaga je bla 5€ za podatkovni prenos +10€ pogovora), pa sem si izboril 12 mesecev 12€ bonusa za vse moje težave.
Ni ne vem kaj, toda bolje nekaj kot nič.

Priznala je napako in obljubila, da se to nobenemu več ne bo zgodilo. Upam, da res ne.

V glavnem, lepa gesta. Tako da, bom poskušal pozabit začetni spodrsljaj. Če pa jih še bo več pa se bom spomnil nazaj te zadeve :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

floyd1 ::

Fajn, da si se zmenil in da so se vsaj na primerni način opravičili.

Mimogrede - ker je Bob na Si.mobil omrežju, me nekaj zanima. Meni se je na njihovem omrežju velikokrat dogajalo, da sem dobil obvestilo o zgrešenem klicu, čeprav je telefon bil ves čas prižgan in ga takrat nisem uporabljal/klical. V centru MB, kjer signal ni problem. Najprej sem mislil, da je telefon, a je bilo po menjavi enako. Tudi tu, na Slotech-u so ljudje jamrali, da se jim to dogaja (Štajerski konec). Torej - imate uporabniki Boba tudi kake podobne težave? Občasna nedosegljivost, čeprav je telefon prižgan in signal zelo dober?

Volk| ::

Žal ti uporabniki boba tega ne moremo potrditi, ker ne dobivamo sms z zgrešenimi klici :(
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

floyd1 ::

To vem, samo meni je tudi tako kdo od klicateljev omenil, da me je že prej klical, pa sem imel ves čas zasedeno/izklopljeno.

pviran3 ::

Lahko kdo to dešifrira:
kaj se zgodi z začetnim bonusom (100 minut pogovorov ali sporočil sms), ko aktiviram naročniški paket?
morebitni preostanek začetnega bonusa (100 minut pogovorov ali sporočil sms v sloveniji) se upošteva kot popust pri naslednjem računu. primer: če ti je od začetnega bonusa preostalo 50 enot (minut pogovorov ali sporočil sms) se to pomnoži s ceno klica/sporočila sms po veljavnem ceniku bob. vrednost se upošteva kot popust na računu.


Se pravi, kolikor enot nam je ostalo, se ponucajo kot zastonj minute in smsi?
Je to samo za prvo položnico?

Čez kok časa pride kurir za podpisat pogodbo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

floyd1 ::

Moja je obrazec izpolnila v soboto, kurir s pogodbo je prišel potem v torek. Žal je samo pustil obvestilo in je ni poklical. Škoda, bila je točno 1 ulico (2 minuti) oddaljena od doma :(. Pač pol pokličeš, pa se zmeniš, kdaj naj pride ponovno.

kmetek ::

izpolnil v nedeljo, kurirja še od nikjer.....mislim, halo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

Volk| ::

To je problem GLS-ja, ki dostavlja. Oni so kr neki. Meni vedno ko imajo paket pošlje zjutraj ob 6:30 sms, da ima pošiljko zame in naj javim če sem doma, da mi prinese paket. Sem se že bunil pa nič ne zaleže. Kot da bi mi poštar za vsako pošto poslal sms, naj mu javim če sem doma, drugače ne bo hodil. Kr neki.

1x mi je celo prinesel do vrat paket(odkupnina) pa nisem imel drobiža. mi je zabrusil da on ni dolžen met drobiža in reko naj si nekam na tržaško pridem sam dvigni paket pa šel. Sem ostal z odprtimi usti. Naslednji dan po moji pritožbi je pa imel drobiž na vratih :D

Zdaj ko vidim, da je dostav preko GLS, me kar mine, da bi naročil.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

kmetek ::

A dejansko GLS kurir dostavlja pogodbe po domače povedano...samo to je hudič da čakam že 4 dni no.

bauci ::

Ja GLS dostavlja. Ženo so klicali v torek in hoteli prinesti pogodbo na domači naslov. Ob prijavi je bilo dogovorjeno, da bodo pogodbo prinesli na službeni naslov. Ko mu je to žena povedala ji je dejal, da na službeni naslov pa že ne bo hodil, ker je bil tam pred eno uro zaradi neke zadeve, da jo bo poklical v sredo. V sredo seveda ni bilo nič zato sem napisal "besno pismo" na GLS. Obljubili so mi odstavo v četrtek. Seveda od tega ni bilo nič. Pogodbo je dostavil šele v petek. Torej je pogodbo vozil 4 dni s seboj.
Naslednji teden v torek je žena dobila SMS, da bo prenos številke opravljen v petek in res ob 8.00 uri zjutraj je bila številka prenešena na BOB. S strani BOB vse korektno, GLS pa katastrofa.

Volk| ::

Saj pravim da je ta gls katastrofa
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

šernk ::

ni rečeno, da vozi pogodbo 4 dni s seboj, kurirji se menjajo. meni je prenosnik ravno tako preko GLS klical v torek in ker me ni bilo, so mi dostavili v sredo brez težav. v sredo je bil pa drug kurir.

ne vem kaj imate za ene butaste kurirje, pri nas so res vsi OK od GLS, DHL, intereuropa,...nikoli težav.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Volk| ::

MMS delujejo! So me klicali z boba pa uredili zadevo. Bedasta napaka. geslo za mms ni "mms" kot dobiš v nastavitvah ampak sem moral nastavit na "/mms". Zdaj pa deluje. So rekli, da nekateri telefoni imajo bedasto foro in naj probam s tem.
Zanimivo. Mogoče bo komu kdaj pomagalo, če ne bo delalo.

Sem pa izkoristil priložnost pa vprašal glede prenosa podatkov.
Ker mi v moj.bob kaže prenos podatkov v kratkih intervalih ko mi sejo prekine, pa porabim 20,30 Kb, v glavnem manj kot 64 Kb kar je obračunski interval, pa so rekli da se obračuna vedno 64Kb. Ni mi najbolj všeč, ker to pomeni, da bo tisti 1GB porabil veliko prej, ker ne šteje dejanske porabe ampak vedno zaokroži na 64 Kb. Ni sicer bla prepričana v to, ampak je rekla naj se obrnem na info@ bob.si pa tam povprašam.
Bomo vidli kako bo ko bom dobil račun.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zak0n ::

GLS je 100x huj k posta slovenije... Naso posto ze tako ali tako ne maram, teh kretenov pa nocem vec v zivljenju videt...

Ko so meni dostavili paket me ni bilo doma in jih klicem pa povem da sem vsak dan do te pa te ure odsoten in mi mudel prbije da grejo sam 1x na dan cez moj kraj in to je vedno ob tej pa tej uri. Pa a se ti hecas?? In sem moral jit po paket tja nekam u tri krasne mal stran od medvod... KATASTROFA!

Ganon ::

Mi lahko nekdo nekaj razloži. Gledam te pakete ...

Bob predplačniški paket: 6,9 centa/minuto oz. SMS, naročnine ni

Bob naročniški paket: 4 cente/minuto oz. SMS, naročnine ni

A ni potem to isti šmorn? V čem je sploh razlika? Jaz sem zmeden.

Volk| ::

eno kupuješ kartice, drugo si naročnik in dobiš položnico. Kapiraš?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Ganon ::

Ja, mi je potem postalo jasno. :)) Hvala vseeno.

zuz3k ::

Volk| je izjavil:

eno kupuješ kartice, drugo si naročnik in dobiš položnico. Kapiraš?

kartice kupuješ :o se spomnite tistih mobi kartic k so ble različne ptice na njih :D

jaz sem mislu, da dobiš isto položnco sam nimaš tistih minut
Life is a psychological game.

šernk ::

predplačnišči je pač vključena v ceno anonimnost. torej oni nimajo tvojih podatkov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kixs ::

Vse po 0,04€ izgleda zelo v redu na papirju.

Kako je s tem obracunskim intervalom na 64KB? Je kdo delal primerjavo pri sebi pri prejsnjem providerju (10KB)?

Js pri Simobilu porabim cca 20MB na mesec. Uporabljam pa skoz Opero Mini in relativno zelo lahke seje.

Je kdo ze toliko casa na Bobu, da lahko naredi primerjavo. Pri priblizno enaki uporabi telefona sem prej imel x €, zdaj imam pa y € za placat.

Hvala

Volk| ::

Vprašanje, ki sem poslal na bob:

Imam zakupljen 1 GB prenos podatkov. Koliko vidim na spletni strani moj.bob, se seja dostkrat hitro zaključi tako da ne doseže 64 Kb, kar je obračunski interval. Zanima me ali v tem primeru ko imam zakupljene podatke se dejansko šteje dobesedni prenos ali po intervalih?
Torej, recimo imam 3 seje po 20 Kb + 35 Kb + 75 Kb. Dejansko je to 130 Kb.
Ali pa se izračuna po intervalih kar pol znese 64 Kb+ 64Kb + 128 Kb = 256 Kb

Iz zgornjega primera se vidi, da je razlika cca 100%. Torej bom porabil 1 GB podatkov, dejansko pa se bo zaračunalo 500Mb podatkov.

Torej vprašanje: kateri izračun je pravilen?


odgovor boba:
pravilen je vaš drugi izračun. se pravi najmanjši možen obračunski interval je 64Kb, vsak manjši prenos se torej obračuna kot prenos 64Kb.


Trenutno mi preko spletnih strani ne dela natančna poraba prenosa podatkov. Ko dobim natančne podatke, bom napisal koliko mi beleži števec na telefonu in koliko je dejansko.
Kot se iz primera vidi je lahko razlika ogromna, zaradi tega intervala.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

šernk ::

Niso neumni in vedo, da je večina sej majhnih. Mobitel ima recimo na predplačniškem paketu akcijo da plačaš le klic in ne minut pogovora. Če povprečno govoriš nad 2 min se ti tisti paket že izplača, ampak koliko takih, ki ima predplačniško dejansko govori več kot 2 min vsakič hkrati?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ganon ::

Kakšna je številka SMS centra pri bobu?

floyd1 ::

Ja, to s 64Kb je kar moteče. Nikoli se nisem poglabljal v to, kolikokrat na uro moj telefon "poizveduje" na gmail (niti se to na mojem starem SGS zgleda ne da nastaviti, sem ravno zadnjič iskal, a nisem našel), a mora biti precej pogosto, ker mi tel. "zatuli" praktično takoj (včasih niti minuto zatem), ko si kaj pošljem. Obstaja pa verjetno za android kak program, da lahko to poizvedovanje omejiš na npr. le nekajkrat na uro. Dobro, da sem večji del dneva še na wireless.

Bor H ::

Očitno imaš push mail vklopljen.

floyd1 ::

Ma tu (pri mailu) sem pa res totalni nevednež. Kaj sploh pomeni "push mail" in kaj to pomeni glede porabe podatkov? Do zdaj nisem imel neke hude porabe (www surfanje in e-mail okrog 200 MB skupaj mesečno), je pa res, da je na Mobitelu "interval" 1Kb.

Wikipedia:
Push email is used to describe email systems that provide an always-on capability, in which new email is actively transferred (pushed) as it arrives by the mail delivery agent (MDA) (commonly called mail server) to the mail user agent (MUA), also called the email client. Email clients include smartphones and, less strictly, IMAP personal computer mail applic
ations.
A to pomeni, da telefon (za potrebe e-maila) komunicira z omrežjem samo, ko dejansko dobim mail in samo takrat "letijo" podatki?

barakus ::

Hmm, ali to pomeni, da lahko netcounter na telefonu kaze 700MB podatkov, bob pa nam kasira ze cez 1GB? Se to lahko zgodi?

floyd1 ::

Glede na zgornji odgovor - sigurno :(.

Volk| ::

Če imaš smolo pa imaš prenose veliko krajše od 64Kb, je lahko meja ki jo maš zakupljena 500Mb, torej polovica dejanske.
Poglej zgoraj moj primer treh sej, da je razlika lahko 2x večja.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Bor H ::

Tuki je tudi razlika a se ti telefon disconecta al ne vmes.

barakus ::

Potem bi pa bob skoraj moral ponuditi nek števec prenešenih podatkov :/

Volk| ::

saj ga ima, samo še jim ne deluje:D
Stanje lahko preverjaš preko moj.bob.si ali preko sms STANJE.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

floyd1 ::

Torej, če povzamem - za "push mail" je pri tako velikem podatkovnem "intervalu" idealno, če je telefon ves čas povezan, ker vsaka na novo začeta seja pomeni vsaj novih 64Kb manj na skupni (1GB) kvoti. Ampak to je malo verjetno (verjetno večja poraba baterije?) oz. ali se mogoče to da nastaviti?
V tistem (linkanem) članku o teh podatkovnih intervalih sem bral, da vsi operaterji trdijo, da oni začetih sej ne prekinjajo. Torej (če predpostavimo, da je to res) je to odvisno izključno od naših telefonov?
Ja, njihov števec bo tu precej pomemben.

floyd1 ::

Sem še enkrat prebral ta članek in - kot sem si mislil - telefoni menda kar pridno prekinjajo seje zaradi varčevanja:

Prekinjanje sej
S tehničnega vidika lahko sejo prenosa podatkov prekine bodisi mobilni telefon bodisi mobilno omrežje. V praksi v veliki večini primerov sejo prekine mobilni telefon, vendar enoznačnega odgovora, v kakšnih primerih in zakaj, ni, saj se to razlikuje od proizvajalca do proizvajalca. Stari mobilni telefoni so sicer imeli možnost nastavitve časa trajanja seje, ki pa se je nanašala na čas neaktivnosti prenosa podatkov. V nastavitvah mobilnikov v naši sedanji ponudbi tovrstne nastavitve ne poznamo.

Mobilno omrežje pa sejo prenosa podatkov prekine v različnih primerih, pri čemer gre predvsem za prekinitve neaktivnih sej. Tako omrežje sejo prekine po določenem času nedosegljivosti mobilnega terminala, ko se uporabniku na primer izprazni baterija ali je na območju, kjer ni ustreznega signala, ob ponovni prijavi v paketno omrežje (če uporabnik sname baterijo med aktivno sejo in vstavi kartico SIM v drug mobilnik) ter pri prehodu iz domačega v tuje omrežje in praviloma tudi obratno, vendar je slednje v pristojnosti tujega operaterja. Prav tako se seja prekine ob ukinitvi storitve paketnega prenosa podatkov ali dostopne točke (APN) na uporabnikovi številki, ko uporabnik nima več dobroimetja na predplačniškem računu ali ko doseže limit za prenos podatkov v tujini.

Časovno omrežje sejo v domačem prometu prekine po dveh urah (predplačniki) oz. po desetih dnevih (naročniki) neaktivnosti seje na javnih točkah APN. To pa ne velja za poslovne točke APN, katerih podatkovne seje lahko trajajo poljubno dolgo, če je mobilni terminal dosegljiv, tudi po več mesecev. V tekočem obračunskem obdobju se tako upoštevajo vsi zapisi v tem obdobju zaključenega prenosa podatkov. Zapisi, ki so ob prehodu med obračunskima obdobjema aktivni, se upoštevajo v naslednjem obračunskem obdobju.

Tako je v Mobitelovem omrežju, pri Simobilu pa so nam zatrdili, da oni sej ne prekinjajo. Načeloma je »slabši« obračunski interval lahko problem, če imamo na eni strani naprave, ki pošiljajo majhne količine podatkov, po tem pa sejo prekinejo. Pri Bobu bo npr. poslan 1 KB podatkov, plačano pa bo 64 KB. Kar seveda počne večina GSM-vmesnikov, ravno zaradi varčevanja.

Lonsarg ::

Sem šel gledat zgodovino klicev pri Tušu in imam seje po 1MBit do tut 100Mbitov. Z izjemo, ko se očitno vozim in menja antene in z tem začne nove seje, ampak tega je proti gomozanskimi sejami na isti anteni zanemarljivo, torej ne bi več kot 1% vplival 64KB obračun.

Volk| ::

Očitno ima veze to s tem kak telefon imaš, kot je napisal floyd1.
jaz mam Sg3 pa mi prekinja za vsako sranje, tako da imam največ prenosov tam okoli 20-40kb, razen ko kaj seveda brskam ali pa prenašam, tedaj je seveda temu primeren prenos. Tako, da pri meni bo očitno to kar velika razlika med dejanskim prenosom in glede na intervale.
Kak telefon pa imaš ti Azgard, da lahko malo primerjamo zadeve, če je to res to.
Škoda, da še bobu ne dela izračun. Bi takoj videl kako je na stvari. No, 25. v meseccu je obračunsko obdobje, pa bomo takrat videli kako stojim :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

SubOrbit ::

Danes sem kupil bob SIM kartico, aktiviral začetni bonus 100min in po poskusu prijave na bob.si nisem prejel povratnega SMSja. Prijavo sem nato sicer uredil preko 080 680 680, pošiljanje in sprejemanje SMS pa mi še vedno ne deluje. Mi lahko nekdo sporoči nastavitve message centra? Ali bi SMSje moral prejemati, tudi če so nastavitve SMS centra napačne?

Hvala!

Ganon ::

Tudi mene zanima številka SMS centra.

SubOrbit ::

@Ganon: številka SMS centra je +38640441000

beta1 ::

Naročil bigbog.

Včeraj prišel GLS, v kuverti ob pogodbi ni bilo aktivacijske številke.

Včeraj poslal e-mail na info@... Nisem še dobil odgovora :(

Kaj pa zdaj?

polde66 ::

Aktiviraj preko telefona, tako sem storil tudi jaz, potreboval sem samo geslo.
polde

ZaLoMaT ::

Si lasti kdo izmed BOB uporabnikov mobilnik z operacijskim sistemom Windows Phone?
Prenos podatkov deluje?

clix ::

Jaz. Imam omnio 7. Prenos podatkov deluje iz prve. Tudi z simobilovimi nastavitvami. Edino z MMSi sem se malo zafrkaval. Najprej sem jailbreakal mobitel, ter nastavitve naložil ročno. Je pa možno, da so od takrat to že porihtali, in deluje tudi brez tega. Sploh če imaš kako lumio. Tam imaš kolikor jaz vem več možnosti za vpisovanje nastavitev.

Ganon ::

Nekje v tej temi sem bral, da naj bi pogodbo, ki ti jo dostavijo, podpisal, nato pa jo odnesejo nazaj. No, meni so jo pustili v nabiralniku, ker me ni bilo doma. Kako je s tem?

mk818764 ::

Podpiši in pošlji nazaj.

Ganon ::

Na tale naslov?

Si.mobil d.d.
Šmartinska 134b
1000 Ljubljana

Zak0n ::

Blagor se teb da so ti jo pustil :) Jst sm jo mogu jit iskat na GLS

mk818764 ::

Ta GLS je res en bavbav :D

beta1 ::

Dobil odgovor iz Bob-a.

Vse urejeno in aktivirano. :)

Ganon:
bob
p.p. 415
1001 Ljubljana
««
8 / 110
»»