» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
58 / 110
»»

miko22 ::

kakšno ponudbo?
Lahko kdo kaj prilima? Ker ne vem o čem se menite uporabniki boba :)

yani2000 ::

15 postov višje imaš screenshot SMS-a.
Ni izrecno ponudba, je samo upgrade trenutnih "brutalni bob" uporabnikov.

Domobrancek ::

Vsi, ki imamo paket brutalni bob smo dobili dodatne minute smse in prenos podatkov. Prej smo imeli vsega po 1000 sedaj imamo vsega po 3000. Ta "povišica" naj bi trajala od 2.12.2015 do 2.12.2016. Nevemo pa kaj bo potem. Mogoče bo potem kak nov paket za kak € več ali kaj podobnega. Dvomim pa da bodo dali ceno 20€ ker za to ceno bo šel usak raje na mobitel/simobil/telemach (tušmobil al karkoli je že..). Bomo takrat videli kaj se bodo spomnili

miko22 ::

Aha, hvala. Zgoraj screenshot ne dela.

theBill ::

Če da Bob tole ven tudi za nove uporabnike ob naslednji akciji Brutalni, bo s tem paketom sesul "svoj" naročniški sektor Simobila.

Tole je skoraj pol cenejša naročnina kot paket Ultimativni M, ki vsebuje enako količino prenosa podatkov, ali pa kot Orto Elastik.

miko22 ::

Bomo videli kaj bo Telekom odgovoril :)

MrStein ::

Koliko procentov uporabnikov pa porabi (v povprečju) 1000 ali celo 3000 minut na mesec?
To ja moraš čvekati cele dneve, skoz in skoz.
Konkretno 3000 minut je 50 ur. Torej skoraj vsak dan dve ure viset na liniji. Vsak dan.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Minute niso problem... al jih maš 1000 al pa 3000 je praktično nepomembno.

Podatki so pa čist druga zver... 3 giga jih ni problem skurit.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Za tisto imaš podatkovne pakete oziroma opcije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

Največji problem je s podatki. Sicer branje E-mailov, mogoče kakšna novička ni tak problem. 1GB bi moral zadostovati. Za kakšen streaming service (Youtube), pa lahko pozabiš z 1GB. Pa s 3GB tudi.

Če imaš na voljo 3G Omrežje , ti bo zagotovo streamalo HD resolucijo videa. Slaba minuta videa je velika slabih 100MB. Par videjev pa si gotof..

hojnikb ::

Naj kdo ponudi recimo 50GB podatkov, pa ene 1000 enot za vse ostalo... Pa ene 15-20e :)
#brezpodpisa

Magic1 ::

Pri youtubu preko telefona je pač treba nastavit defoult low resolution, 240 ali 320p.
Magic

hojnikb ::

320p v letu 2015 ?

Ne hvala
#brezpodpisa

Magic1 ::

Užival v kvaliteti videov na 5 inčih... ne hvala.
Magic

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Užival v kvaliteti videov na 5 inčih... ne hvala.

Ja. Raje trpet s 320p na enem FHD ekranu. Že na HD je en sam zmazek.
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

Point je v tem, da če res rabiš portable nakaj na youtubu gledat, potem je tudi 320p ali 480p zadosti. Če pa hočeš še kvaliteto, pač gledaš na 24, ali več, inčnem displeju fhd+.
Magic

bojsi ::

Če primerjamo Spar Mobil 1500 in IZImesec 1500 (S paket)... Oba vključujeta 1500 enot, mobitelovo omrežje, 7 EUR/mesec.
So še kakšne druge razlike/posebnosti na katere je treba biti pozoren?

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Point je v tem, da če res rabiš portable nakaj na youtubu gledat, potem je tudi 320p ali 480p zadosti. Če pa hočeš še kvaliteto, pač gledaš na 24, ali več, inčnem displeju fhd+.

Point je v temu da nam v teh cajtih res ne bi morla bit nuja na take neumnosti gledat... ker, tehnično, 20GB prenosa na mesec za ponudnika ne pomeni nič večjo obremenitev (oz, dražjo) kot 1GB.
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

V ta segment nimajo interesa it, ker potem folk nebi rabil doma stacionarnega interneta. Njim je v interesu, da plačuješ za net dvakrat.
Magic

yani2000 ::

shadeX je izjavil:

Največji problem je s podatki. Sicer branje E-mailov, mogoče kakšna novička ni tak problem. 1GB bi moral zadostovati. Za kakšen streaming service (Youtube), pa lahko pozabiš z 1GB. Pa s 3GB tudi.

Če imaš na voljo 3G Omrežje , ti bo zagotovo streamalo HD resolucijo videa. Slaba minuta videa je velika slabih 100MB. Par videjev pa si gotof..

Če samo bereš e-maile in surfaš je 300 MB več kot dovolj.
Če non-stop na FB visiš in lajkaš slike bi moralo bit 500 MB več kot dovolj.
Če gledaš YT pa bi moralo bit 1 GB dovolj, sam v tem primeru pa je zelo odvisno kakšno kvaliteto gledaš in predvsem koliko časa visiš gor, ker se podatki kar hitro nalagajo.

Pa 1 minuta HD streama nikakor ne zasede 100MB! 1 minuta zasede 10MB to vem, ker uporabljam 4K Video Downloader (preslab PC imam za YT ;(( )!
Torej pokuriš 1 GB v približno uri pa pol, 3 GB pa v 5 urah.

AC_DC ::

http://help.encoding.com/knowledge-base...
LD 240p 3G Mobile @ H.264 baseline profile 350 kbps (3 MB/minute)
LD 360p 4G Mobile @ H.264 main profile 700 kbps (6 MB/minute)
SD 480p WiFi @ H.264 main profile 1200 kbps (10 MB/minute)
HD 720p @ H.264 high profile 2500 kbps (20 MB/minute)
HD 1080p @ H.264 high profile 5000 kbps (35 MB/minute)

amacar ::

1gb je premalo za youtube.

yani2000 ::

Jaz sem mislu, da mi boš iz uradne YT strani dal kakšne encodinge oni uporabljajo, ker encoding bitrate ni univerzalen.
Hej, tudi jaz znam quotat:

1.)
Andrew McAfee What will future jobs look like.mp4
Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 24fps 1003kbps [V: h264 main L3.1, yuv420p, 1280x720, 1003 kb/s]
Audio: AAC 44100Hz stereo 253kbps [A: SoundHandler (aac, 44100 Hz, stereo, 253 kb/s)]

2.)
Parallels - Trailer.mp4
Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 23.976fps 1048kbps [V: h264 main L3.1, yuv420p, 1280x720, 1048 kb/s]
Audio: AAC 44100Hz stereo 253kbps [A: SoundHandler (aac, 44100 Hz, stereo, 253 kb/s)]

To je bilo nekaj real-life random video clipov z YouTuba v 720p HD kvaliteti.
Pač jasno je, da YT ne uporablja 2500 kbps ampak 1000 kbps.:
HD 720p @ H.264 high profile 2500 kbps (20 MB/minute)

Hej, mogoče če zazna, da je uporabljena mobile aplikacija uporablja še celo manj kbps. Sumim zato, ker vsi YT filmčki iz desktop PC niso na voljo na mobile verziji (vsaj na začetku niso bili).

Domobrancek ::

Meni je bilo do sedaj 1gb povsem dovolj. Vglavnem sem bil na messengerju in gledal kaj je novega na fbju občasno sem uporabljal tudi snapchat. Kdaj pa kdaj sem obiskal slotech forum :) in pa 24 ur. Zelo redko sem pogledal kak video na yt pa praktično nikol nisem porabil več kot 800mb. Z 1gb se je dalo preživet..bo pa sedaj verjetno precej bolše ko bom imel 3gb :) Je pa verjetno precej pomagalo to, da imam doma v šoli in v službi wifi povezavo tako, da sem podatkovno povezava uporabljal praktično samo na vlaku.

AC_DC ::

Uradna yt mobile aplikacija uporablja max ločljivost 720p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

yani2000 ::

bojsi je izjavil:

Če primerjamo Spar Mobil 1500 in IZImesec 1500 (S paket)... Oba vključujeta 1500 enot, mobitelovo omrežje, 7 EUR/mesec.
So še kakšne druge razlike/posebnosti na katere je treba biti pozoren?

Za to imaš prav temo, to je tema o ponudniku Bob.
https://slo-tech.com/forum/t649594/199
Zadnjih nekaj postov imaš vse obrazloženo.

TL;DR
Izi zmaga.

6151 ::

AC_DC je izjavil:

Uradna yt mobile aplikacija uporablja max ločljivost 720p.


Čisto odvisno od telefona, jaz lahko izberem tudi 1080p60
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

AC_DC ::

Huh, na mojem z resolucijo 1280 x 720 je bila max 720p.

Pithlit ::

Zna bit gugl dost pameten da ti ne ponuja več kot je tvoj ekran sposoben prikazat. Just an idea.
Life is as complicated as we make it...

Krele ::

Glede spremembe splošnih pogojev:
Bob se pripravlja na nove čase.
Čeprav bi še tako rad verjel, da v kapitalizmu pa vseeno imaš IZBIRO, žal to trditev življenje v tem sistemu prav vsak dan vedno znova neštetokrat falsificira (Komentar tistim, ki bodo rekli, naj pač ne uporabljam telefona, če mi kaj ni všeč).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krele ()

shadeX ::

Če gledaš YT pa bi moralo bit 1 GB dovolj, sam v tem primeru pa je zelo odvisno kakšno kvaliteto gledaš in predvsem koliko časa visiš gor, ker se podatki kar hitro nalagajo.


Nikakor. Sva na sestanku s kolegom gledala neke informativne videje na Youtub-u. 3je filmčki po 6minut so skurili 600MB. Pa sem bil skupno potem na 950MB. Pa se je sestanek končal ..

yani2000 ::

shadeX je izjavil:

Če gledaš YT pa bi moralo bit 1 GB dovolj, sam v tem primeru pa je zelo odvisno kakšno kvaliteto gledaš in predvsem koliko časa visiš gor, ker se podatki kar hitro nalagajo.


Nikakor. Sva na sestanku s kolegom gledala neke informativne videje na Youtub-u. 3je filmčki po 6minut so skurili 600MB. Pa sem bil skupno potem na 950MB. Pa se je sestanek končal ..

Torej:
3 filmčki X 6 minut X 60 = 1.080 sekund gledanja
600 MB x 1024 = 614.400 KB porabljenih podatkov
614.400 KB / 1.080 sekund = 568,88 KB/s * 8 bit = 4.551 kbps


1.)
Ep.4 Final Fantasy Record Keeper Let s grab Cecil! (No money used).mp4
File size : 249 MiB
Duration : 17mn 53s
Overall bit rate : 1 947 Kbps
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 30fps 1685kbps [V: h264 high L4.0, yuv420p, 1920x1080, 1685 kb/s]
Audio: AAC 44100Hz stereo 253kbps [A: SoundHandler (aac, 44100 Hz, stereo, 253 kb/s)]

2.)
See the 60 FPS difference! - Head-to-Head Comparison!.mp4
File size : 94.7 MiB
Duration : 3mn 3s
Overall bit rate : 4 323 Kbps
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 59.94fps 4182kbps [V: h264 high L4.2, yuv420p, 1920x1080, 4182 kb/s]
Audio: AAC 44100Hz stereo 125kbps [A: SoundHandler (aac, 44100 Hz, stereo, 125 kb/s)]


OK, prav si imel.
Celo je možno, da ti 1 minuta porabi 35 MB (in ne prej povedanih 100 MB).
Z 1 GB lahko v tem primeru gledaš približno samo pol ure in z 3 GB lahko gledaš 1,5 ure. Oboje je kar malo, če razpotegneš čez celi mesec.
Je pa res, da si gledal skoraj v max. kvaliteti kar je možno in to je 1080p60. To ne gleda vsak povprečen gledalec.

Torej, za ostale: Zmanjšajte si kakovost na 720p oz. če vam še to ni dovolj, si zmanjšajte na 480p, itak gledate na majhnem ekranu pa preko 3G.

Pithlit ::

Ja sam dejstvo je da 1GB mobilnih podatkov za 'normalnega' mobilno-brskajočega človeka ni neka grozna stvar. Tud 3GB ne. Živimo v oblakih... od muzike do filmov.

Ko peljem jaz tamalo na tekmo je to hitro nekje med 300 in 400MB uploada. 3-4x mesečno. Niti pipnem ne YT ali spotify al pa karkoli drugega pa sem čez 1GB.
Life is as complicated as we make it...

yani2000 ::

Tamala ti porabi 300 MB uploada v 2h? Uf! :(
No, če imaš rad svojega otroka in si želiš le najboljše za njega pol pa ja greš na Telekom na Super Premium 4G LTE 40 GB, ki stane samo 41 €.
Ja, vem, trolam te. :P

Pač, konec koncev velja, to kar Sami non-stop poudarja:
To kar plačaš to dobiš in to žal ne vključuje neomejeno prenosa in LTE.

Pithlit ::

Hja, tamala mi ne porabi nič... porabim jaz. Je pač treba 'svega i svašta' šerat z njeno mami (ki ponavadi dela takrat ko jaz tamalo okol razvažam).

Hotrost prenosa (LTE) je pa precej manj kritična kot količina.. Point je v temu da nas operaterji umetno omejujejo (pri količinah) ker zanje ni _nobene_ razlike med 1GB ali pa 100GB podatkov mesečno. Pač komerciala. In zdaj bo BOB zadostoval s 3GB (za 'nujne' potrebe... do zdaj sem pač morala po tekmi nekje en wifi najt - kar pa, konec koncev, tudi ni neka znanost).
Life is as complicated as we make it...

Sami ::

ker zanje ni _nobene_ razlike med 1GB ali pa 100GB podatkov mesečno


Je ogromna razlika, če bi vsi po mili volji brez omejitve prenosa ter hitrosti prenašali preko mobilnega spleta bi šlo kmalu vse "k vragu", bazne postaje bi bile preobremenjene, kar bi močno vplivalo na delovanje vseh storitev.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Pithlit ::

Hitrost je problem v primeru ki ga opisuješ (pa se to da reševat na strani operaterja - sam uporabniki ne bodo veseli ko jim bo hitrost padla pod oglaševano, kar je spet problem operaterja ker se grejo 'overbooking'). Količina podatkov NI problem. Več kot tolk jih itak ne more it skoz... če jih je več, gre počasneje - če jih je manj gre hitreje. Za operaterja in infrastrukturo je popolnoma vseeno a jih je 1GB al pa 1TB.
Life is as complicated as we make it...

Sami ::

Pithlit je izjavil:

Hitrost je problem v primeru ki ga opisuješ (pa se to da reševat na strani operaterja - sam uporabniki ne bodo veseli ko jim bo hitrost padla pod oglaševano, kar je spet problem operaterja ker se grejo 'overbooking'). Količina podatkov NI problem. Več kot tolk jih itak ne more it skoz... če jih je več, gre počasneje - če jih je manj gre hitreje. Za operaterja in infrastrukturo je popolnoma vseeno a jih je 1GB al pa 1TB.


Količina podatkov je problem, ko si napisal "če jih je več, gre počasneje", v tem primeru bi uporabniku padla hitrost pod oglaševano, prišlo bi do izpadov in preobremenjenosti posameznih baznih postaj.

O tem smo se že na veliko razpisali.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

yani2000 ::

Sami je najbrž govoril o preobremenitvi s povezavami.
Če imaš ti 1 GB omejitev ti na kraj pameti ne pade da bi šel 700 MB filme preko torrentov DL, če pa imaš kar naenkrat 100 GB na voljo pa ne boš samo ti razmišljal o torrentih, ampak še cela truma ostalih, kjer bo vsak uporabnik imel nastavljeno po 100 in več povezav na posamezen torrent.
Potem pa se zgodi scenarij, ki se prikrade vsakega 31. decembra ob 23:59h, ko operaterjem centrale padajo kot za stavo.
Taki scenariji bi bili potem mnogo pogostejši in se bi tukaj cela truma uporabnikov zgražala (tisti ki ne torrentajo) kako je ta pa ta operater zanič.
Tisti ko pa torrentajo pa bi se lepo poskrili in se bi jim smejalo.
Saj... konec koncev bi samo hoteli optimalno izkoristiti zakupljene količine, nič narobe drži?

Si pa tudi jaz želim neomejenih količin z neomejeno hitrostjo za zmerno ceno, brez skrbi. Žal poznam da obstajajo omejitve, če se podatki pretakajo preko zraka (pri kablih je boljš, ker je manjša obremenjenost central).

Dom1 ::

Najboljši je SPAR 1500 enot za 6,99eurov to zdaj imam jaz.Imel sem bob in sem prekinil pogodbo piše brez triko ampak imajo polno trikov.Prodali so mi pokvarjen telefon 11.2.2015 takoj nazaj poslal da odstopim od pogodbe 13.2.2015 in so dobili 17.2.2015 od takrat do danes mi niso vrnili dnarja kakšne trike uporabljajo prav smešno ampak se nisem udal in bom šel v privatno tožbo

Sem pa živel v angliji in leta 2007 sem imel takšen telefon ki se ga še danes ne dobi škoda,da prinas ne prodajajo take telefone pogovarjal sem se po celem svetu samo in to ure in ure samo neverjetno 0funtov zastonj takšen telefon ne dobim več škoda

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: echo ()

AC_DC ::

Priporočam obisk slavista (vsaj 5 ur).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

radmannsdorf ::

A je še komu ta Dom1 poslal ZS?

amacar ::

Registriran danes, piše nesmisle kot so: "da prinas ne prodajajo take telefone pogovarjal sem se po celem svetu samo in to ure in ure samo neverjetno 0funtov zastonj " - kot da je to odvisno od telefona, izgleda kot troll račun.

radmannsdorf ::

zato pa vprašam ja. meni je kr ZS pisal, pa kot da mi je ime Jaka. krneki :)

yani2000 ::

Haha, dobre pravljice za lahko noč! :D
Je mogoče bil na wi-fi v tujini in se preko Skype pogovarjal? :)
Sem pa gledal v Angliji ponudbe in so imeli enega operaterja (MVNO), ki je ponujal ali 100 min + 100 SMS + 300 MB ali 500 MB.
Vse to brezplačno in znotraj Anglije in ne kar kjerkoli po svetu!
Fora pa je bila, da če si prekoračil meje si kr dobro plačal (še vedno pa ne ful ful grozno). Na to so tudi najbrž ciljali.
Pa lahko si gledal video reklame za dodatne enote.
Ta utopija ni trajala dolgo + do nekih tožb bi naj prišlo in so propadli v nekaj mesecih. :8)

EDIT: Pa SPAR je bil najboljši, če gledaš za 7 EUR je trenutno najboljši Izi (Telesmehu še ne zaupam dovolj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yani2000 ()

theBill ::

V Angliji je ogromno MVNO-jev, nekaj let nazaj mislim da cca. 70. In dejansko je obstajala ponudba, da si imel zastonj klice (koliko točno ne vem) v v zameno za to, da si dobival SMS in MMS reklame na tisto številko. Marketing pač, gonilo sodobnega sveta, kjer bi samo še oglaševali...

miko22 ::

EDIT: Pa SPAR je bil najboljši, če gledaš za 7 EUR je trenutno najboljši Izi (Telesmehu še ne zaupam dovolj).


Se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

javier ::

Na drugem forumu sem prebral, da z 2.12 zopet prihaja bob. Mogoce kdo ve kaj vec o tem?
Govori se o 3000/3000/3000.

Pithlit ::

Kje je pa bil bob?
Life is as complicated as we make it...

miko22 ::

««
58 / 110
»»