» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
57 / 110
»»

franckranc ::

@MrStein
No, če smo natančni, ne "propade", ampak se "izniči". Smisel je pa enak: "operater jih vzame, v zameno pa ne da nič".
To pa še ni vse! Zaklenejo ti spar-mobil račun, odvzamejo ti klicno številko in izklopijo SIM-kartico.

Tule je del splošnih pogojev, ki se nanaša na to tvojo napačno trditev:

Pogoji uporabe PREDPLAČNIŠKE PONUDBE SPAR MOBIL

3.4. Dobroimetje uporabnika je pozitivno stanje na računu SPAR MOBIL, ki je potrebno za uporabo storitev. Dobroimetje na računu SPAR MOBIL lahko uporabnik koristi 90 dni od dneva zadnje polnitve. Po preteku 90 dni in brez nove polnitve uporabnik SPAR MOBIL ne more več vzpostavljati zvez, sprejemati klicev in uporabljati dodatnih storitev, ne glede na morebitno dobroimetje na računu SPAR MOBIL. Če tudi v naslednjih 180 dneh uporabnik ne izvede polnitve, ga izvajalec storitev briše iz sistemov in s tem onemogoči uporabo katerih koli storitev. Vsakokratna polnitev računa pomeni, da od dneva te polnitve znova začne teči 90-dnevni rok. Najvišja vrednost dobroimetja na računu SPAR MOBIL je 500 EUR (z DDV). Ko dobroimetje na računu SPAR MOBIL ne omogoča več komunikacijskih storitev, se te prekinejo.

3.5. Skupni čas, v katerem lahko uporabnik polni račun SPAR MOBIL, je 270 dni od dneva zadnje polnitve računa. Če uporabnik polni račun SPAR MOBIL v času od 91. do 270. dneva, lahko ponovno črpa morebitno dobroimetje na računu SPAR MOBIL, ki ga je imel 90. dan uporabe po zadnjem polnjenju. V primeru, da od dneva zadnje polnitve računa SPAR MOBIL poteče 270 dni ali več, uporabnik ne more več polniti računa SPAR MOBIL (račun SPAR MOBIL je zaklenjen). Dobroimetje na računu SPAR MOBIL se izniči, izvajalec pa lahko uporabniku brez predhodnega obvestila odvzame klicno številko in izklopi SIM-kartico.

MrStein ::

Vse kar si naštel je nezakonito.
Naj kdo pogugla relevantno vsebino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amacar ::

Dajte to pisat v temo šparmobil, ne čisto pospamati te teme.

miko22 ::

MrStein je izjavil:

Vse kar si naštel je nezakonito.
Naj kdo pogugla relevantno vsebino.


Zakaj je nezakonito? saj maš to v splošnih pogojih s katerimi se strinjaš. Če se s tem ne strinjaš ne podpišeš. Mešaš malo pojme kaj je zakonito in kaj si lahko operater privošči.

Mimogrede, to imajo čisti vsi operaterji na predplačniških karticah. Vsaj pri nas.

MrStein ::

miko22 je izjavil:

Vsaj pri nas.

Lahko napišejo tudi, da je nebo zeleno, mesec pa iz sira. Pa še vedno ne bo.
(se tiče vseh ponudnikov)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

miko22 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Vse kar si naštel je nezakonito.
Naj kdo pogugla relevantno vsebino.


Zakaj je nezakonito? saj maš to v splošnih pogojih s katerimi se strinjaš. Če se s tem ne strinjaš ne podpišeš. Mešaš malo pojme kaj je zakonito in kaj si lahko operater privošči.

Mimogrede, to imajo čisti vsi operaterji na predplačniških karticah. Vsaj pri nas.


Je POPOLNOMA zakonito, stranka se ima možnost o tem prej tudi informirati, z uporabo predplačniških storitev se tudi logično strinjaš s pogoji poslovanja.

Drugače pa ja...čisto boste pospamali temo, tema o špar mobilu tudi obstaja.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

Ko ovce same gredo na striženje...
A če bi banka v pogojih imela pogoj, da denar na računu, ki ga ne porabiš do konca meseca, pripada njim, bi to tudi kar sprejel in zagovarjal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Magic1 ::

Pa zdaj se obešate na ene predplačniške pogoje, ki jih imajo itak vsi operaterji. Najbolje da grete v tujino poiskat kakšnega operaterja, ki ponuja predplačniški paket, katerega lahko filaš kadar ti paše, lahko tudi enkrat na par let. Pa le objavite ugotovitve, saj bi marsikomu prav prišlo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Sami ::

Najbolje da grete v tujino poiskat kakšnega operaterja, ki ponuja predplačniški paket, katerega lahko filaš kadar ti paše, lahko tudi enkrat na par let.


Tega žal ni :-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

blackbfm ::

Ko ovce same gredo na striženje...
A če bi banka v pogojih imela pogoj, da denar na računu, ki ga ne porabiš do konca meseca, pripada njim, bi to tudi kar sprejel in zagovarjal?


A teb se zdijo virtualni krediti isto kot denar? Dobr to

miko22 ::

Sami je izjavil:

Najbolje da grete v tujino poiskat kakšnega operaterja, ki ponuja predplačniški paket, katerega lahko filaš kadar ti paše, lahko tudi enkrat na par let.


Tega žal ni :-)


V avstriji dejansko lahko polniš boba 1x letno za 10€ pa ti drži celo leto. Vem, ker mam jaz eno simko tako.

Sami ::

Kot sem rekel...tega ni. Pri nas pa ostane simka aktivna 9 mesecev.

Da par let ne polnis pa lahko pozabis.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

miko22 ::

No, v avstriji je bob 1 leto aktiven dejansko. Ni nekih 90 dni, pa pol še 270 dni. Dejansko, danes napolnim za 10€ pa sem eno leto lahko brez skrbi. Pri nas te po 90 dneh lahko začne skrbet.

tsatthoggua ::

Izimobil ima, če filaš za 25 ali 50€ eno leto trajanja. Zame je to vredu.
Bom pa verjetno kmalu vklopil paket za 6,9€, kjer imas 300 min, sms, MMS in MB prenosa vkjučeno.

miko22 ::

Jaz sem že več kot leto na izi. Imam paket 6,9€, s tem da kupim na petrolu bon ko grem tankat pa dam za 10€ bon samo 9€(kao 1€ popusta.
Načeloma me pride 900 enot 6€.
Klice in sms itak ne porabim, Mb pa gre skoz za vse kaj rabim. Prenašam datoteke pa pač doma na wifi.

Magic1 ::

Če bi imeli vsi povsem iste storitve in pogoje, potem ne vem zakaj bi bilo več operaterjev, saj bi ja vsi najcenejšega imeli.
Magic

yani2000 ::

Tako je!
Nič na lovorikah spat.
Zato pa je na operaterjih, da so aktivni in si vedno nekaj novega izmislijo, da ostanejo v igri in poskrbijo za diverzifikacijo ponudbe.

predi ::

A si je kdo ogledal prenovljene splošne pogoje, ki stopijo v veljavo s 3. 10.? Se mi zdi, da je namen popravkov prodaja naših osebnih podatkov v komercialne namene. Nisem pa pravnik.
http://www.bob.si/obvestila?item=501745
http://www.bob.si/Upload/legal/splosni%...

AC_DC ::

Točka 98 na strani 24 te moti (spremembe označene z rdečo barvo) ?

miko22 ::

Kaj vi berete splošne pogoje? :D

predi ::

AC_DC je izjavil:

Točka 98 na strani 24 te moti (spremembe označene z rdečo barvo) ?

Tisto, ja.

Mirayrie ::

Tudi mene je sprememba zmotila, ampak opazila sem jo šele danes. Brat sem jih šla pa zato, ker se mi je zdelo sumljivo: 29.09.2015 sem prejela e-račun, v katerem je bilo tudi obvestilo o spremembi SP z dnevom uveljavitve 03.10.2015. In v tistem vmesnem času si lahko odstopil od pogodbe.
Podatki v tistem členu so pa lahko svašta: osebni podatki, podatki o prometu, lokacijski podatki, brskanje po internetu, s pogodbo ima pooblastilo za pridobivanje podatkov iz uradnih virov,... da ne govorim, da se podatki lahko obdelujejo za zgodovinsko, statistično in znanstveno-raziskovalne namene brez anonimiziranja. Kaj zdaj?

Malo se sprašujem, kakšne SP pogoje imajo drugi operaterji? in kdaj jih bodo spremenili..

Alamar ::

A mogoče kdo ve iz prakse, ali se naročnina za BigBob obračuna po dnevih ali za cel mesec (celo obračunsko obdobje)? Namreč obračunsko obdobje je prebrisano nastavljeno na 24. v mesecu in se plača za nazaj. Torej, če zamenjaš operaterja med 24. tekočega in 1. naslednjega meseca se bo teh 6-7 dni obračunalo 9.80 EUR ali sorazmerni delež?

Kebo ::

Sorazmerni delež, jaz sem prestopil na simobil marca in so mi računali 0,33 mesečne naročnine + 5€ za prestop.

sosed7 ::

BigBog postaja predrag - za isto ceno je sedaj Izimobil, 3000 enot, ki jih porabiš po svoje. Dodaten plus je še to, da je Izimobil na Mobitelovem omrežju. Že prestopil.

yani2000 ::

yani2000 je izjavil:

To kar si napisal ponuja Bob 4 cente in je najcenejši v SLO.
To kar pa jaz vsiljujem operaterjem (enote) pa je v bistvu kupovanje v večjih količinah, kjer dobiš količinski popust.
enote ... cena(EUR) ... cena/enoto(centi)
100 .......... 2 ............... 2
200 .......... 3 ............... 1,5
300 .......... 4 ............... 1,333
400 .......... 5 ............... 1,25
500 .......... 6 ............... 1,2
1000 ........ 10 .............. 1
1500 ........ 14 .............. 0,933
2000 ........ 18 .............. 0,9

Nekaj v tem okviru.
Seveda so to zaenkrat pobožne želje, ki se bodo enkrat v prihodnosti na takšen ali drugačen način definitivno uresničile.


sosed7 je izjavil:

BigBog postaja predrag - za isto ceno je sedaj Izimobil, 3000 enot, ki jih porabiš po svoje. Dodaten plus je še to, da je Izimobil na Mobitelovem omrežju. Že prestopil.


Očitno pri izimobilu spremljajo to temo. :P
In kot vidim so šli še dlje... veliko dlje!
Najprej Spar, sedaj Izimobil, da vidimo odgovor Bob-a!

miko22 ::

sosed7 je izjavil:

BigBog postaja predrag - za isto ceno je sedaj Izimobil, 3000 enot, ki jih porabiš po svoje. Dodaten plus je še to, da je Izimobil na Mobitelovem omrežju. Že prestopil.


hehe, ta je pa svetovna. Pred 3 leti bi za boba ne vem kaj naredli, danes je predrag.
Saj ne da kaj očitam, tudi jaz sem ze leto dni že na izi, a sem sedaj razmišljal...hm...spar nudi več, da bi prestopil. Pol pa naredi izi bum, pa ostajam tu.

Bob bo ziher dal odgovor. Če pogledaš avstrijski bob, je bolj ugoden. Bodo pri nas spet kaj naredli. Vprašanje kdaj.
Trenutno je Izi zakon. Mislim, da še je tuš(khm, telemach) z free2go nekje na tej zadevi, samo je mobitel omrežje le mobitel :)

Domobrancek ::

js mam pr bobu 1000 minut, smsev in interneta za 12€, kar se mi zdi zlo pocen. Pa tud nvm kaka prednost je mobitelovo omrežje pred simobilovim? mislim, da sta kar tam tam tko da to nemore bit lih prednost.

AC_DC ::

Pa tud nvm kaka prednost je mobitelovo omrežje pred simobilovim?

3g je slabši, ker je samo na 2100 Mhz (Telekom).

Domobrancek ::

AC_DC je izjavil:

Pa tud nvm kaka prednost je mobitelovo omrežje pred simobilovim?

3g je slabši, ker je samo na 2100 Mhz (Telekom).


Slabši pomen počasnejši?

AC_DC ::

2100 Mhz pomeni slabšo pokritost.

ZaLoMaT ::

Ima kateri od nizkocenovnikov sporocilo o nedosegljivosti?

miko22 ::

Izi ima, sparmobil tudi, bob nima, ne vem pa za telemacha.

jusv ::

Telemach ima tudi. Pa ima za razliko od ostalih še 4g za predplačnike, cene pa so nekje iste.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

...:TOMI:... ::

2100 MHz ne pomeni slabše pokritosti. Nižje frekvence imajo večji domet in lahko "prenesejo manj podatkov", višje frekvence pa lahko prenesejo več podatkov in imajo manjši domet.
Tomi

TgT ::

Manjsa mesta imajo po eno anteno 1800/2100 kar je slabo, preklop na E takoj za vogalom v gostilni :))
Hit'N'Run

amacar ::

Lepa igra bob

steev ::

Enako tudi meni.
:|

Domobrancek ::

Bob nokavtiru sceno :) 3k usega..top :)

hojnikb ::

heh, pomoje se kr kouca tistim, k so šli na izi :)
#brezpodpisa

miko22 ::

??

predi ::

Uf.. Tole je pa mesarsko klanje. Jaz sem tudi ravnokar dobil ta SMS.

sosed7 ::

Jaz sem se na Bobu trudil porabiti mojih prejšjih 1000/1000/1000 pa mi ni šlo. Izi mi je tako še vedno bolj všeč, za 7 EUR dobim isto storitev, to kar v bistvu rabim...

shadeX ::

Tud jaz dobil SMS. The best :)

Sam men se zdi, da nas hoče BOB navadit na večje količine in ko ta ponudba preneha, bojo vpalili tole ponudbo za 19.99EUR in bo 50% uporabnikov šlo potem na tale paket. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ZaLoMaT ::

Vse kar bi potreboval še Bob, je sporočilo o nedosegljivosti...

theBill ::

sosed7 je izjavil:

Jaz sem se na Bobu trudil porabiti mojih prejšjih 1000/1000/1000 pa mi ni šlo. Izi mi je tako še vedno bolj všeč, za 7 EUR dobim isto storitev, to kar v bistvu rabim...

Enako, pri Brutalnem nisem porabil niti tretjine minut, SMS in MB, prešaltal na mesec S, zame čisto dovolj enot. Pa še lepo imam trajnik s fiksnim zneskom.

Lahko dajo na Brutalnem 10x toliko enot pa mi ne bodo nič bolj zanimivi. Je pa res, da nisem nek heavy user.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

shadeX ::

Minute in količino SMS-jev je težko porabiti. Večji problem je pri prenosu podatkov.

Pithlit ::

Podatke se skuri mimogrede...
Life is as complicated as we make it...

Izaso ::

shadeX je izjavil:

Tud jaz dobil SMS. The best :)

Sam men se zdi, da nas hoče BOB navadit na večje količine in ko ta ponudba preneha, bojo vpalili tole ponudbo za 19.99EUR in bo 50% uporabnikov šlo potem na tale paket. :))


Tole spodnje pa drži kot pribito.
Enkrat se navadiš, pol pa logično, da boš šel na dražji paket. To je samo promocijsko obdobje in so ga nastavili tudi z nekim namenom. Samo pravim.

yani2000 ::

Izaso je izjavil:

shadeX je izjavil:

Tud jaz dobil SMS. The best :)

Sam men se zdi, da nas hoče BOB navadit na večje količine in ko ta ponudba preneha, bojo vpalili tole ponudbo za 19.99EUR in bo 50% uporabnikov šlo potem na tale paket. :))


Tole spodnje pa drži kot pribito.
Enkrat se navadiš, pol pa logično, da boš šel na dražji paket. To je samo promocijsko obdobje in so ga nastavili tudi z nekim namenom. Samo pravim.

Ja, če bi ostali operaterji zaspali, potem pa res. :P
Takšno razmišljanje sem jaz imel nekaj let nazaj, potem te izuči, da operaterji non-stop nekaj novega ponujajo. In zato pa imaš packet/ponudba wars na vsaki strani od vsakega opeterja, ker ti ponuja toliko paketov, da se v trenutku izgubiš.

shadeX je izjavil:

Minute in količino SMS-jev je težko porabiti. Večji problem je pri prenosu podatkov.

ZaLoMaT je izjavil:

Vse kar bi potreboval še Bob, je sporočilo o nedosegljivosti...

To dvoje pa res drži kot pribito!

Drugač pa pohvale Bob-u za dobro potezo! 8-)
««
57 / 110
»»