» »

Ivy bridge

Ivy bridge

Temo vidijo: vsi
««
15 / 16
»»

klinker ::

OChack je izjavil:

fr4nc je izjavil:

Pri kakšni voltaži je stable pa pri kakšni je za sintetiko?

Lp

sintetika 1.55V na 5,2GHz samo pri AVX doseže 98 do 100 stopinj, kar ne smatram za avrno, komot pa naredi 3dmark recimo
sicer pa 5GHz pri 1.36 oziroma 1,42V (se en spomnim več, možno da mam nekje slikce objavlene v tej temmi)


Stable v nobenem pogledu, skratka ;((

amigo_no1 ::

The Proof is in - The Switch From Fluxless Solder to Thermal Paste is the Cause of Poor Ivy Bridge Overclocking Temperatures
http://www.maximumpc.com/article/news/p...

Dr_M ::

Evo, moji prvi poizkusi navijanja. :)
Ce ma kdo slucajno Maximus V Gene, bi lepo prosil za kaksno pomoc pri nastavitvah, jest sem se ze izgubil... :|:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Black Dragon ::

Dr M, tvoje temperature so skrajno nevarne, TCASE 67.4°C so tovarniške maksimalne temperature za 3570K :) in kot vem je voltaža 1.4V max za Sandy Bridge 2500K torej je za Ivy I5 še nižja. Če te zanimajo samo cifre kul samo to ni za 24/7 ^^
Time will tell.

hojnikb ::

Black Dragon je izjavil:

Dr M, tvoje temperature so skrajno nevarne, TCASE 67.4°C so tovarniške maksimalne temperature za 3570K :) in kot vem je voltaža 1.4V max za Sandy Bridge 2500K torej je za Ivy I5 še nižja. Če te zanimajo samo cifre kul samo to ni za 24/7 ^^

tCase =/= core Temp ;)

Drži ga tam okol 80C pa mu ne bo hudega.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Sej to je bil prvi poizkus. Zdej dela pri 1.35V, nisem ga pa se obremenil.
Imam pa eno tezavo. Zdele ko sem se s tem navijanjem mal igral, mi po shranitvi nastavitev ni hotel postat, dokler nisem parkrat pritisnil reset.

Black Dragon ::

Hmm sam si lastim I5 760 in tCase temperatura 72.2, ko to prekoračiš začneš zmanjševati življensko dobi proca, kot sm gledal drugje ima folk 1.25V napetosti pri 4.6Ghz OC... sicer se pa I5 sandy in ivy bridge enostavno navijajo :)

Nebi imel ivy bridge proc na 80 stopinjah za 24/7 osebno..

LP
Time will tell.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Black Dragon je izjavil:

Hmm sam si lastim I5 760 in tCase temperatura 72.2, ko to prekoračiš začneš zmanjševati življensko dobi proca, kot sm gledal drugje ima folk 1.25V napetosti pri 4.6Ghz OC... sicer se pa I5 sandy bridge enostavno navijajo :)

Nebi imel ivy bridge proc na 80 stopinjah za 24/7 osebno..

LP

Še vedno ti ni jasno, kaj pomeni tCase ... :P
#brezpodpisa

Black Dragon ::

Tcase temperature has a lot to do with what cooler you have and how well your thermal interface material has been applied. If heat can't transfer to your heat sink in an efficient manner, the delta between core temps and tcase can shrink.

Torej vprašanje za Dr M ker hladilnik in pasto uporabljaš? :)

get the 3570K... yes they do run hotter but intel has raised the TJ MAX TEMP for the ivy bridge cpus to 105C instead of 95C for sandy bridge.
of course u still shouldnt try to go above 95C but u shouldn't be afraid to raise it to 90C or 95C like u would be with sandy bridge.

Hmm absurdne temperature, je matična narejena za to? :D anyway jst bi raje bil na 1.25V in tam okoli 70ih stopinj na full load ;)
Time will tell.

Zgodovina sprememb…

Moonman ::

Evo na pamet osnovne 24/7 nastavitve:

Extreme Tweaker

- AI Overclock Tuner: Manual
- Turbo Ratio: 
- Internal PLL Overvoltage: Disabled
- Memory Frequency: za koliko so rami deklarirani oz. za koliko veš da delujejo
- Xtreme Tweaking: vseeno za 24/7


DRAM Timing Control

Maximus Tweak: Mode2

Primarne latence nastaviš kot veš da delujejo oz. auto
Ostalo auto. 

CPU Power Management

-CPU Ratio: 46x
-Enhanced Intel SpeedStep Technology: Enabled
-Turbo Mode: Enabled

Extreme OV: Disabled
CPU Voltage: Manual Mode 1.35
Lahko poskusiš tudi z offset mode, da ti med idlanjem spusti vcore.

DRAM Voltage: 1.65?
VCCSA Voltage: 1.07
VCCIO Voltage: 1.1
CPU PLL Voltage: 1.7 

CPU Spread Spectrum: Disabled
BCLK Recovery: Disabled

Za 24/7 raje navijaj preko multija kot pa s forsiranjem BCLK. Za ram je ogromno delilnikov tako da ne bo ostal neizkoriščen. 



Black Dragon ::

Moonman Dr M proc je lahko iz boljše serije in ima nižje potrebno temperaturo, 1.35V je nekam veliko. Jst bi sproti višal pa probaval stabilnost.
8ur Prime 95 small FFT in 20 ciklov IntelBurnTest na max stress level more zadostovati :)
Time will tell.

Dr_M ::

Moonman: hvala za enkrat, se pa priporocam se za kaj vec :)
Rame imam Samsung MV-3V4G3D/US 4x4GB (30nm) (trenutna napetost 1.525V), hlajenje procesorja pa EK Wave, EK-DCP 4.0 in EK-CoolStream RAD XT (360) in ene 3m cevi. Radiator je na balkonu, kjer je pa zdele kar vroce, zato take visoke temp. :)

Zaenkrat takole laufa, prime95 small FFT.

TechBeats ::

wow, zmanjšaj voltažo vsaj na 1.25v oz manj..:)

http://www.anandtech.com/show/5763/unde...
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

klinker ::

Dr_M je izjavil:

Moonman: hvala za enkrat, se pa priporocam se za kaj vec :)
Rame imam Samsung MV-3V4G3D/US 4x4GB (30nm) (trenutna napetost 1.525V), hlajenje procesorja pa EK Wave, EK-DCP 4.0 in EK-CoolStream RAD XT (360) in ene 3m cevi. Radiator je na balkonu, kjer je pa zdele kar vroce, zato take visoke temp. :)

Zaenkrat takole laufa, prime95 small FFT.



WTF...vodno pa take temp. in "samo" 4,6ghz 8-O to ko bos IntelBurn zagnal bos na 90-95 stopinj! Za 24/7 vsekakor naj ne gre preko 75-80 v IntelBurn.

TechBeats ::

To ti je pa IvyBridge, zadeva ne mara visoke voltaže zaradi 3d-gate (kot neke vrste volt izolator) in nov poceni soldering..

Zato sem pa omenil, da naj precej zmanjša voltažo, 1.20v nekako max, oz 1.25- 1.28v na vodnem hlajenju..
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Dr_M ::

WTF...vodno pa take temp. in "samo" 4,6ghz


Glede na to, da je bilo na balkonu blizu 40°C, je nekako pricakovano, da bodo temp malo visje.
Bo pozimi boljse, kot bo pod 0 :D

klinker ::

Dr_M je izjavil:

WTF...vodno pa take temp. in "samo" 4,6ghz


Glede na to, da je bilo na balkonu blizu 40°C, je nekako pricakovano, da bodo temp malo visje.
Bo pozimi boljse, kot bo pod 0 :D


V tem primeru se lahko rece da so temp se dobre :D Sicer bi pokomentiral tak setup, ampak ti ze ves kaj delas :P

Dr_M ::

Jest se s tem ukvarjam predvsem jeseni in pozimi, poleti je bolj postarnska zadeva, tako da me vrocina niti ne moti tako.
Ce pa imas kaksen pameten predlog, na dan z njim.

TechBeats ::

Zmanjši voltažo, to ti je edini predlog.


Nevem a si sploh prebral tisti anandtech link, zgleda da ne, ker kar nekaj ignoriraš..
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Dr_M ::

Nisem nic testiral, uceri sm su zurat :)
Edino, kar sem se naredil, spustil napetost na 1.3V in mnozilnik dvignil na 47x. :)

TechBeats ::

Jah to sem mislil, če si danes kaj brkljal ;)

In ja še zmeraj preveč voltaže..


Poglej oni so rabili samo 1.15v za 4.6ghz :)
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Dr_M ::

Na 4.8GHz 1.3V ni bilo vec stabilno prime85 small FFT.
Mogoce bi mogu se kej drugega spremenit. Se bom se ta teden malo igral.

FireSnake ::

Zelo mi diši S serija.

Zdaj, opazil sem, da so malce nižji clocki.
Ampak poraba je pa .... poezija 65W.
V čem je razlika, ali je S serija samo clockana nižje in s tem pridobijo manjšo porabo, ali je še kaj drugega.

Ob primerjavi:
http://ark.intel.com/compare/65511,65512
je razlika zgolj v frekvenci.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

Ja kaj bi pa še rad da zmanjšajo? :)

Frekvenca, ja. Iščejo čipe, ki pri čim manjši napetosti delujejo pri ne toliko znižani frekvenci. Zato jih pa tudi plačaš toliko, kot jih.

mihco ::

Razlik prakticno ni...kot so ugotovili na stevilnih testih lahko svoj "low power" cpu ustvaris z undervoltanjem.
sprc: "Still, the power consumption difference is slim enough that an i5-2400 with a small undervolt will deliver similar results without sacrificing any speed. This has been our biggest criticism of these specialty low power processors -- you can create your own with simple undervolting on a decent motherboard"

http://www.silentpcreview.com/intel-210...

FireSnake ::

PrimozR je izjavil:

Ja kaj bi pa še rad da zmanjšajo? :)

Frekvenca, ja. Iščejo čipe, ki pri čim manjši napetosti delujejo pri ne toliko znižani frekvenci. Zato jih pa tudi plačaš toliko, kot jih.


Jaz sem ciljal na to, o čemer mihco govori.
Ker, če je temu tako, potem si ga sam undervoltam, pa ne mečem denarja stran - na koncu pa imam enak učinek za manj denarja.

Če bi ti proci res bili iz sredice in "hand picked" bi se tudi navijali bolje.

Za zdaj se pa nekako ne morem znebiti občutka, da mal nategujejo :)
(ampak zadeva je vsekakor mamljiva)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

Seveda lahko narediš tako, ampak ti nihče ne garantira, da ti bo tvoj navaden proc deloval na enaki frekvenci in napetosti, kot S izvedenka. Če pa že bo, pa ni nujno, da bo 100% stabilen. Intel da v validacijo in stabilnost precej več časa/truda/denarja s hujšimi testi, kot domači uporabniki.

Za navijanje pa ne bomo vedeli, ker imajo zaklenjene množilnike. So bili pa včasih zelo popularni pri navijalcih Xeoni in Opteroni, ravno zato, ker naj bi bili bolj kvalitetni.

Dr_M ::

Zdele sem se malo poigral z undervoltanjem, najprej iskal eno se uporabno nizko frekvenco in potem nizal napetost.
Pri 2GHz je sistem se vedno popolnoma odziven (za razliko od AMDjevih 800MHz), poraba pa zanemarljiva.
Pri teh nastavitvah, obremenejen z Intel Burn Test pokuri tocno toliko, kot stock SpeedStep neobremenjen. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

korenje3 ::

jaz imam na 3770k 90°C max pri 4,8ghz (1,46V max)
deluje stabilno kot nikoli.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

fr4nc ::

"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

D3m ::

Haha :D

Tale stavek me je malo nasmejal:

"On paper, the new processor should offer a 3 percent advantage over the Core i7-3920XM."
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

kaj se bolj splača na tick ali tock kupovat nove procesorje? ... nekaj idej imam, vendar bi rad prej od vas videl

hojnikb ::

kupiš kar je takrat aktualno (ne kupiš previous gen) in je to to.
kaj več ti pa lahko sam kristalna krogla pove, ker noben ne ve kak se bo dejansko obnesu haswell/broadwell recimo ..
#brezpodpisa

FlyingBee ::

ja, enostavno rešiš to dilemo, da ne kupiš takoj po izidu

vprašanje je ali tick ali tock, če menjaš na cca. 2 leti ali 4 celo ali pa na 3 kot imajo garancijo ...???

Isotropic ::

raje unega, kjer je nova arhitektura, ne vem kako se ze rece. (sandy, nehalem, haswell). ta je narejen na mature procesu in pokuri manj kot prejsnji tick za enako zmogljivost. pa se nadejas se lahko dodatnih izboljsav arh.

Dr_M ::

Jest uzamem nov proizvodni proces.
Raje "mature" arhitekturo. Me je izucilo pri intelovem conroe arhitekturi.

Isotropic ::

kaj pa je bilo takrat?

Dr_M ::

Intel Core %28microarchitecture%29 @ Wikipedia

Sicer je bil cel spisek precej daljsi in bolj kriticen, kot je tukaj napisano. Kle je samo vzorec.

FlyingBee ::

jaz sem tudi bolj za nov proizvodnji proces, samo ne takoj po izidu, nimam pa pojma koliko počakat

Spodaj še en zaključek testa, ki pokaže kaj IB (3220) pomeni v igrah in kaj v aplikacijah v primerjavi z amd fx 4170, vse pa se konča pri izkoristkih

http://www.tomshardware.com/reviews/fx-...

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Mene pa zanima vse lastnike, ki imate ivy bridge proce, torej 3570k, 3770k, ali se vam vsem tako grejejo tile proci ?
A so vsi primerki tako vroči zaradi tega "slabega stika" ?

Ker ni mi jasno, ker veliko ljudi na forumu piše, da se jim greje tudi blizu 100 stopinj, a na intelovi strani piše, da proc ne sme iti čez 67 stopinj. In tudi ko je nekdo na njihovi strani vprašal, če je kaj narobe, ker ima temperature okoli 90 stopinj, so mu odgovorili da nikakor ne smejo biti tako visoke temperature.
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

hojnikb ::

se kr grejejo ja..
tistih 67C je tcase, ki ni enako temu kar ti pokaže core temp in podobni programi...
#brezpodpisa

DrYuri ::

meni real temp kaže max okoli 62 stopinj, po res dolgi obremenitvi. imam navito na 4.2 ghz pri 1.160V pa cooler nzxt havik 140. procesr je pa 3570k na začetku preden sem dobil cooler sem dal gor stock je pri prime95 prišlo do ene 75 stopinj na stock frekvenci in voltaži.

hojnikb ::

o kakih obremenitvah to ?
intelburntest al sam kak program ko pokur 100% ??
#brezpodpisa

DrYuri ::

sem za hec še jaz pognal tale intel burn test

RC14 ::

62 stopinj je nekaj čist normalnega, ampak, da pa se procesor greje blizu oz celo čez 90 stopinj je pa mal huda za procesor ?
Še posebno ob dejstvu, da imaš dober kuler gor, pa vseeno visoke temperature, zaradi tega "slabega stika". Tu so ga res "posrali" pri ivy procih.

Torej je še vedno loterija, da v trgovini naletiš na vroč primerek ,torej niso nič izboljšali to pregrevanje z zadnjimi primerki procov ?:|

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

hojnikb ::

kaj so mislal s to poceni pasto is beyond me.. 8-O
#brezpodpisa

BlackMaX ::

Pozdravljeni,

Mene zanima kako bi najučinkoviteje preveril temperaturo mojega procesorja?

In koliko je ponavadi normalna temperature in kdaj je kritično, k se res ne spoznam na to?

:)

DrYuri ::

real temp ali pa core temp (ali pa kaj podobnega) drugače pa se meni ne zdi neki problem pr mojem recimo da pr uporabi ne pride čez dobrih 60 pa mam še crossfire 7850 notr, tko da toplote dost v ohišju :)

BlackMaX ::

DrYuri je izjavil:

real temp ali pa core temp (ali pa kaj podobnega) drugače pa se meni ne zdi neki problem pr mojem recimo da pr uporabi ne pride čez dobrih 60 pa mam še crossfire 7850 notr, tko da toplote dost v ohišju :)


Hvala, torej za vse procesorje je tm nek, da ne sme čez 60 stopinj?

hojnikb ::

pri ivy dokler si pod 80C je vse ok..
#brezpodpisa
««
15 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o Matični Plošči in Procesorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689622 (8930) touchspeed

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698961 (8046) fr4nc

Več podobnih tem