» »

Ivy bridge

Ivy bridge

Temo vidijo: vsi
««
8 / 16
»»

Janac ::

lolololol? ne ne naberejo se mi ikone, ampak formatiram KER LAHKO! and i like fresh installation of windows

pa ce si ze tok pameten, na racunalniku uporabljam samo Opero program in pa MS Office, nobenih drugih programov!

Pesimist ::

Mora Windows 7 install primit na bilokerem hardwareu ce pred menjavo generaliziras setup z sysprepom.
http://www.sevenforums.com/tutorials/13...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

korenje3 ::

Janac je izjavil:

lolololol? ne ne naberejo se mi ikone, ampak formatiram KER LAHKO! and i like fresh installation of windows

pa ce si ze tok pameten, na racunalniku uporabljam samo Opero program in pa MS Office, nobenih drugih programov!


"Janac :: danes, 17:44:59citiraj
predlagaj izbris
#
ne se ne zajebavam, preprosto se nabere prevec nesnnage in vsega sranja. To mi vzame 39minut(vkljucno s tem da nalozim vse potrebne gonilnike)"

torekj kaj zdaj? ker lahko, ali ker se ti nabira prevče nesnage?

Janac ::

oboje

Dr_M ::

Na 2 tedna formatirat je pa res mal bolno. Ajde ce bi reku 2x letno, bi se nekak razumel.
Je pa fresh instal vseeno zelo priporocljiv pri vecjih spremembah strojne opreme.

Janac ::

ups

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

m4d_m4n ::

Mitja358 je izjavil:

Janac je izjavil:

Windows jaz vsake 2 tedna na novo namestim, ker lahko in ker je to dobro.


Kaj ti se zajebavaš?

Sej če maš kšn acronis true image je to kr dost easy, samo 2 tedna je pa res mal ekstremno.

Anney ::

Pustite otroku veselje, z napakami se uči, pa čas ima. Pomembne stvari ga še čakajo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

s51as ::

Kaj bomo kej rekli okol procesorjev še al se bomo šli samo še kako se OS inštalira..

A je pri Ivy enako kot pri Sandy da je 2500K -> 3570K isto dobro za 95% stvari kot 2600K -> 3770K?
In se ne splača kupovat 3770K če ne rabiš za štrikanje in kvačkanje?

Kako je pa z ramom? Do zdaj smo rekli da ni važno kerega daš notri. To zdaj menda ni več tako, kero frekvenco se gleda?
It's just me myself and I

Janac ::

mislim da je 3770k bolj kot 2700k

s51as ::

Glede na to da bosta zdele dosegljiva samo 3570K in 3770K se bomo pač o teh dveh menila :D Za 2700K je blo zmeri rečeno da je samo navit 2600K. Pa saj to zdaj ni važno. Je kaka prednost če kupim 3770K kar se tiče igric in splošnega računalnikarjenja.
It's just me myself and I

Janac ::

Ja 3770k je hitrejsi, jaz bi vzel 3570k

Master Chief ::

Brainstorm je izjavil:

@Master Chief kje si naročil komponente? Na hoh.de še nimajo procesorjev, kjer imam namen naročiti vse skupaj.



Komponente sn naročil pri Dinotu. Ko bodo dobavljive bodo. Saj bi naročil v tujini pa se
mi ni za zafrkavat s karticami ipd. Hja, glede windowsev bo res najboljše na novo. Pa spet lederzic pa vse tweake pognat (servisi, procesi, SSD tweaki....)

Kolk bom od oka pridobil na performansu napram q8200? Aja vzel sem Core i5 3450 ker bi še rad obdržal ledvice :D pa plato Asus P8Z77.

Zgodovina sprememb…

m4d_m4n ::

Js čakam še na druge trgovine, da cene objavjo drugač pa 3770k, Sabertooth Z77 sm pa pr funtechu naroču dons zvečer/zjutri, dvomim pa da bo pred prazniki, če je nimajo fizično v trgovini.
Verjetno se bo poznala razlika med 3770k in Core 2 Quad Q9450 ^^.

Pesimist ::

porocaj ce se bo. :) Tudi sama izkusnja v windowsu me zanima, ker sam mam Q9300 navitega na 3Ghz, vendar to ni vec to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Zheegec ::

Pesimist je izjavil:

porocaj ce se bo. :) Tudi sama izkusnja v windowsu me zanima, ker sam mam Q9300 navitega na 3Ghz, vendar to ni vec to.

Izkušnja v Windows bo okoli 0% boljša. Kar rabiš je SSD disk. Nekateri pa SSD že imamo... :)

Dobavitelj jih dobi šele danes popoldne, tako da točne cene in število kosov na voljo še vedno ni znano...

m4d_m4n ::

Zheegec je izjavil:

Pesimist je izjavil:

porocaj ce se bo. :) Tudi sama izkusnja v windowsu me zanima, ker sam mam Q9300 navitega na 3Ghz, vendar to ni vec to.

Izkušnja v Windows bo okoli 0% boljša. Kar rabiš je SSD disk. Nekateri pa SSD že imamo... :)

Dobavitelj jih dobi šele danes popoldne, tako da točne cene in število kosov na voljo še vedno ni znano....

Kup kdo vartex 2 :)?
Zdaj lahko izkoristim 6gb/s, verjetno kar 2x60 v raid 0.
Kako je zdaj z ssdji pa raid 0? Včasih so bili problemi ko so ven prišl, zadnje čase pa ne spremljam.

Brainstorm ::

Iviji so prišli http://www.hoh.de/detail/index/sArticle... kar vredu cena.

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

To je že bolš ja, tiste cifre na začetku 230 al 240 mi niso ble ravno po godu. Zdej pa šparat :)

Dr_M ::

Possible reason for Ivy Bridge heat problem explained

Je res, ni res? Vse je potihnilo?
Me res zanima, ce bo tako tudi pri retail cipih?
Je kje kdo testiral z zunanjimi senzorji, ali te temperature berejo zgolj iz integriranih senzorjev?

PrimozR ::

Ne vem kako je z retail, ampak TBH jaz ne bi bil bistveno presenečen če so TIM res uporabljali samo za inženirske primerke, retail so pa zalotani. Navsezadnje to počnejo že od prvega P4 EE...

integral15 ::

Dajte mi povedat kater procesor je bolsi i5 2500k ali i5 3450 ivy pridge. Iskal sm teste pa nism nic nasu.

Isotropic ::

2500k se navija, 3450 se ne
glede tega je torej 2500 boljsi, 3450 ima pa malo manjso porabo.

m4d_m4n ::

integral15 je izjavil:

Dajte mi povedat kater procesor je bolsi i5 2500k ali i5 3450 ivy pridge. Iskal sm teste pa nism nic nasu.

Če se ne motim spada 3450 bolj v rang 2400.

Janac ::

Isotropic je izjavil:

2500k se navija, 3450 se ne
glede tega je torej 2500 boljsi, 3450 ima pa malo manjso porabo.


3450 se ne navija?

Dr_M ::

Kolikor prides z vodilom. Odvisno od srece.

Isotropic ::

110 mhz max baje

Janac ::

hah sanjata

Dr_M ::

Bolj realno 103-104MHz. Ce imas izjemno sreco, 110 :))
Ampak to je tako, kot IB na 5GHz+ na zraku za 24/7 :))

Janac ::

mislim da bi slo do ene 220 slo b.p

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

Isotropic ::

ne, to je bilo na sandy 103.
za ivy sem na anand al kje ze videl to o 110.

Janac ::

kok je je pa stock multipier

Dr_M ::

Isotropic je izjavil:

ne, to je bilo na sandy 103.
za ivy sem na anand al kje ze videl to o 110.


Nima veze to kater cpu je, odvisno je predvsem od plate.
Eni testerji so imeli 3770K, ki ni delal niti na 101MHz, kaj sele vec.

Zheegec ::

'bout time

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Zheegec ()

54j0 ::

Sexy box :)

Brainstorm ::

A ma ta ventilator, ki je zraven kakšno vrednost, ga kupi kdo mogoče, namreč sam ga ne rabim.

korenje3 ::

poročaj kolk se navije :p

54j0 ::

Brainstorm: hladilnik je vreden svoje teže v pistacijah ;)

batista bomb ::

Zanima me če je velika razlika med i5 3570k in i7 3770k v predpomnilniku ker ima 3570k 6MB 3770k pa 8MB oz. kje se tale prepomnilnik najbolj pozna, ker sem gledal teste npr. 2500k (6MB) in 2600k (8MB) pa bistvene razlike v testih ni v ceni pa je ogromna?

@ALIEn3001: Kje si kupil procesor?

54j0 ::

3770K: 8Mb in 4/8 jeder/niti

3570K: 6Mb in 4/4 jeder/niti

Če uporabljaš PC za zabavo in Office, razlike NI.

korenje3 ::

tistih 10% razlike je. plačaš pa 50% več.

batista bomb ::

Vem ja zato vprašam če se splača dat 100€ več za 3770k. Uporabljal bi pa predvem za igre.

Dr_M ::

Ne, predvsem za igre se ne slaca.

54j0 ::

10% razlike občutiš, ko si lastiš grafično kartico za 400+ €. In še to v redkih primerih. Si želiš zmogljivosti 300€ vrednega procesorja v katerikoli situaciji? Kupi tistega za 200€ in ga navij na recimo 4 GHz (za 3570K bi to morala biti mala šala, stock hlajenje).

FlyingBee ::

samo za igre je i3 2100 več kot dovolj, ponavljam samo za igre in mogoče je kakšna izjema pri kakšni igri
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Dr_M ::

FlyingBee je izjavil:

samo za igre je i3 2100 več kot dovolj, ponavljam samo za igre in mogoče je kakšna izjema pri kakšni igri



Ravno nekaj dni nazaj sem nekje gledal eno lepo primerjavo, ki postavi tole trditev na laz.
Primerjava med i5 in i3. Ampak se ne spomnim kje.

batista bomb ::

Hm,.. grafična bo 7970 ali gtx 680. Potem se splača vzeti 3570k za igre. Drugače pa imam vodno tako da računam tam 4.8-5ghz. Matična bo pa verjetno ASUS P8Z77-V Deluxe.

Dr_M ::

4.8-5GHz? Optimist :) No, ce ga dobis, se men enga takega zrihti :))

Zheegec ::

@ALIEn3001: Kje si kupil procesor?

Direktno pri dobavitelju...

batista bomb ::

Glede na to da skoraj vsak SB gre do 4.8, zakaj pa IB ne bi šel do te meje?

Zgodovina sprememb…

««
8 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o Matični Plošči in Procesorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689530 (8838) touchspeed

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698897 (7982) fr4nc

Več podobnih tem