» »

Ivy bridge

Ivy bridge

Temo vidijo: vsi
««
5 / 16
»»

mirancar ::

brez veze čakaš ker razlik ni, razen v porabi
pa še 2600k so se mal pocenil tko da... kupi če misliš uporabljat

Dr_M ::

Vsekakor se splaca pocakat teh nekaj tednov, sploh ce delas kisto iz nule.
Nevem zakaj bi kupoval sicer solidno, ampak ze staro platformo, ce lahko dobis prenovljeno in izboljsano. Edini logicen razlog za SB ta trenutek je, ce dobis komponente za smesno nizko ceno.

Janac ::

se popolnoma strinjam!

kamuee ::

ja kišta bio iz nule, pol bom počakau da mi nebo treba spet naki menjat drugo leto!! :)
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

korenje3 ::

Zdravo. A se izplača upgrejdat moj pc:
intel core2duo E4300@2,7GHz; radeon 4870

na intel i7 3820@3,6GHz in isto ali novejšo grafično...

v glavnem računalnik normalno fukncionira, samo zagon računalnika v windows vista traja cca 8 minut, zato uporabljam hibernacijo.
prosm za normalne odgovore, brez takih kot je "če imaš denar...".

Dr_M ::

Nabav si ssd. Z novim procesorjem se ti ne bo kaj hitreje zaganjal sistem.

hojnikb ::

Če se ti zaganja 8 minut, potem maš resne probleme z sistemom. Formatiraj - to ti bo najbolši "upgrade".
Kak SSD zraven pa tud ne bo škodu.
#brezpodpisa

Zheegec ::

korenje3 je izjavil:

Zdravo. A se izplača upgrejdat moj pc:
intel core2duo E4300@2,7GHz; radeon 4870

na intel i7 3820@3,6GHz in isto ali novejšo grafično...

v glavnem računalnik normalno fukncionira, samo zagon računalnika v windows vista traja cca 8 minut, zato uporabljam hibernacijo.
prosm za normalne odgovore, brez takih kot je "če imaš denar...".

Splača se s SSD, za igre pa boljšo grafično. Procesor se lahko upgrada kasneje, ker se pozna _manj_, kot grafična za igre.
SSD pa se pozna popolnoma povsod, če je dober seveda.

Pesimist ::

Keri cpu je bolse nabavit. i7 3820 ali i7 2600k?

s51as ::

2600K
It's just me myself and I

Pesimist ::

zarad odprtega mnozilnika?

s51as ::

No tudi...
Glej vprašal si tako, da sem ti povedal osebno mnenje... Če maš kake posebne zahteve jih povej.

Oba procesorja sta štirijederna oba sta približno enako cenjena.
Razlika je v podnožju in 1155 podnožje je cenejše od 2011. torej cenejše matične plošče.
V prid 2011 pa je da bi lahko nadgradil na 6 jedernika, kar na 1155 ne moreš.
2600K ima tudi vgrajeno HD3000 grafično kartico. Verjetno je ne boš rabil ampak v primeru da ti diskretna grafika crkne, lahko še vedno odsurfaš na spletno trgovino in si naročiš novo medtem ko z 3820 tega ne moreš.
It's just me myself and I

korenje3 ::

s51as je izjavil:

No tudi...
Glej vprašal si tako, da sem ti povedal osebno mnenje... Če maš kake posebne zahteve jih povej.

Oba procesorja sta štirijederna oba sta približno enako cenjena.
Razlika je v podnožju in 1155 podnožje je cenejše od 2011. torej cenejše matične plošče.
V prid 2011 pa je da bi lahko nadgradil na 6 jedernika, kar na 1155 ne moreš.
2600K ima tudi vgrajeno HD3000 grafično kartico. Verjetno je ne boš rabil ampak v primeru da ti diskretna grafika crkne, lahko še vedno odsurfaš na spletno trgovino in si naročiš novo medtem ko z 3820 tega ne moreš.


3820 ima HD4000 grafiko, ki je baje +180% hitrejša od sandy bridge grafike.

Dr_M ::

3820 nima grafike. Poleg tega je to Sandy Bridge jedro.

Isotropic ::

180% lih ne, je pa fajn hitrejsa.
tisti proc je drugace 3750/ 3770
3820 je pa sandy bridge in lga2011 (xeon v bistvu brez ecc oz. sandy bridge-e)

Janac ::

3820 je sandy bridge extreme, je boljsi od 2600k in slabsi od 2700k, je pa PARTIALLY unlocked, kar pomeni da se ga da navit na 4,5Ghz+

kje si videl da majo lga 2011 plate video izhode?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

korenje3 ::

o fak. sm mislu da je ivy bridge. ignore me.

Janac ::

ivy bridge je na lga 1155 podnozju

s51as ::

HD4000 naj bi bilo okoli 50% hitrejša od HD3000 enako HD2500 50% hitrejša od HD2000.
Seveda i7 3820 (in tudi noben drug procesor za lga 2011) nima nobene od zgoraj naštetih.
lga 2011 procesorji so dimenzijsko ogromni, in bol požrešni kar se watov tiče. So seveda tudi nenormalno zmogljivi, 3820 je podn kar se lga 2011 tiče, pa je enakovreden najboljšemu 1155 procesorju.

Je pa res nekoliko dražje vse skupaj. Os plošče se dobro začnejo pri cca 250 EUR, kjer se 1155 plošče počasi končujejo. Drugo je pa enako.
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

PrimozR ::

Mah, LGA-2011 je za povprečnega uporabnika, ki se tukaj ne zna sam odločiti, nekaj popolnoma nepotrebnega. Sploh pa, če cincaš med 3820 in npr. 2600k. Oba sta štirijedrnika, torej z LGA-2011 dobiš samo podporo PCIe 3.0 (kar prihaja tudi z Ivy Bridge, torej zakaj se ne bi počakalo na 3750k?) in podporo za več RAMa (na nekaterih platah imaš 8 slotov). Ampak že 4 slote običajno ljudje redko zapolnijo, torej v LGA-2011 ni računice, razen če resno potrebuješ veliko zelo zmogljivih jeder. Potem se pa itak ne odločaš med 2600k in 3820, temveč gledaš izključno šestjedrnike.

Vsi, ki ste v dilemi, vzemite LGA-2011. Pa počakajte na Ivy Bridge, zadeva izide čez uboga 2 tedna no... :P

Pesimist ::

Ce si pa glih reko da je LGA 2011 nesmselno vzet. Torej cemu sluzi tvoj zadni odstavek?

Nimam pojma kaj je ivan bridg pa sandi bridge pa to. Sem pa vido da je Buldozer 8 true jeder slabse kot 4+4 virtualne od intela.

Pa od kdaj so plate tak drage postale. Vcasih sem dal 40€ za low end, 70 za high end, 120 pa za super end.

Kera dobra palta bi se bla v 70€ limitu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PrimozR ::

Služi demonstraciji, da je treba pogledati, kaj se posta. Seveda je bilo mišljeno, da naj se vzame LGA-1155, ne pa 2011.

Ivy Bridge je 'refresh' oz. shrink Sandy Bridge - slednji je narejen v 32 nm, Ivy Bridge pa v 22 nm procesu. Posledično bo poraba nižja, zmogljivost nekaj malega višja, bonus je pa še bistveno zmogljivejši integriran grafični čip.

Za 70 € danes spodobne plate ne boš dobil. Kaj se je zgodilo? Še nisi slišal za pojava inflacije in dražjih surovin (baker je danes ZELO drag, nekako tako, kot bencin). Za 40 € še vedno dobiš plato, močno pa dvomim, da je bil 120 € 'super end' (karkoli naj bi to že bilo). Če že, so bile najdražje plate okrog 120 € v direktnem menjalnem tečaju, ki pa ga zaradi inflacije in razlike v kupni moči ne moreš upoštevati. Dvigni limit na 100 € pa ne bo problema (pač ne boš neki ful navijal, ampak plata bo pa vsaj na pol spodobna).

Janac ::

3820 ni podno od procesorja, za 250 je dober nakup sploh ce rabis ful rama. Maticno dobis ze za 180evrov

Half-Saint ::

PrimozR je izjavil:


Za 70 € danes spodobne plate ne boš dobil. Kaj se je zgodilo? Še nisi slišal za pojava inflacije in dražjih surovin (baker je danes ZELO drag, nekako tako, kot bencin).


Odvisno kaj je zate spodobna plata? Za Asus P8H67 sm februarja dal 85€. Za moje pojme je to čist spodobna plata.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Brainstorm ::

Eden že ima 3570K procesor. http://www.overclock.net/t/1241776/newb...

Janac ::

kje dobil

Brainstorm ::

Na ebayu iz Hong Konga.

Janac ::

sem prebral, kje ga je pa prodajalec kupil

modicr ::

(c) nisem patentiran

PrimozR ::

Janac je izjavil:

3820 ni podno od procesorja, za 250 je dober nakup sploh ce rabis ful rama. Maticno dobis ze za 180evrov

A sem napisal, da se splača samo in le če potrebuješ veliko RAMa? Čeproav veliko RAMa ponavadi potrebuješ takrat, ko potrebuješ več jeder. Torej je 3820 še vedno več ali manj nesmiselen. Itak pa zlahka danes 32 GB RAMa počiš na LGA-1155 sistem. 32 GB je pa še vedno tudi danes kar precej. V primerjavi s 16 GB RAM-a lahko 4x8 GB kupiš že za razliko v ceni procesorja in plate.

Janac ::

glede cene procesorjev imata z 2600K identicno ceno, 3820 pa je zmogljivejsi...

Dr_M ::

Ce kupujes za gaming, je 3820 zelo slaba izbira, drugje je pa tam tam v primerjavi z 2600K.

Janac ::

na X79 mas lahko vec graficnih, zato za res extreme niti ni tako slabo

s51as ::

Saj imaš tudi na Z68 in Z77 lahko več grafičnih kartic
It's just me myself and I

Janac ::

vem

Dr_M ::

Na Z77 imas pa MVP, tko da ne rabis vec graficnih. :))

Isotropic ::

kaj je ta MVP?
drugace pa, kaj je sploh razlika med z68 in z77, kdo ve? nativni usb3 mogoce (kar nima lih velik veze imo)

modicr ::

"Most desktop Ivy Bridge systems won't support three displays"
http://vr-zone.com/articles/most-deskto...
(c) nisem patentiran

D3m ::

Dr_M je izjavil:

Na Z77 imas pa MVP, tko da ne rabis vec graficnih. :))


LOL. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zheegec ::

no ne trollat

D3m ::

Oww c'mon. Stop with the bitching.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kamuee ::

Če rabiš več displayev kupi radeonko z Eyefinity 6 pa boš meu stvar rešeno. Dela čist lepo. Tut na nvidi dela lepo.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

PrimozR ::

Eyefinity 6 na nVidii? URLPLS! Sicer pa Eyefinity 6 AFAIK obstaja več ali manj samo 5970 (al je blo to 6990? Ena od teh dveh pač). Vseeno pa vse ta boljše današnje AMD-jeve grafe podpirajo 6 displejev prek daisy chainanja. Problem je samo, da še vedno ni na trgu ključnega dela med grafo in zasloni - delilca za DisplayPort.

Janac ::

delilca?

PrimozR ::

Jap. Preberi Anandov test mislim da 7970, je ves tech lepo opisan. ZA 1080p displaye je mislim da dovolj, če imaš 2 DP porta (dovolj visokega standarda, da imaš dovolj prepustnosti) za 6 monitorjev.

Janac ::

kaj pa tisti aktivni pretvorniki DP>DVI\HDMI?

PARTyZAN ::

DP na Windowsih je fail, če ugašaš monitor pri prižganem računalniku.

Poldi112 ::

PrimozR je izjavil:


Za 70 € danes spodobne plate ne boš dobil. Kaj se je zgodilo? Še nisi slišal za pojava inflacije in dražjih surovin (baker je danes ZELO drag, nekako tako, kot bencin).


Bedarija. Baker se je sicer res podražil, ampak vseeno se pogovarjamo o platah in ne recimo o štromarskih kablih...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

Ma ce bo baker na plati samo 5 centov drazji, se bo to pri koncni ceni poznalo sigurno 5€. Pa vsaka stvar tkole mal drazja, pa mas kar konkretno visjo ceno.

Janac ::

naj mi en pove ce je tale plata za navijat, recimo 2500K z Schyte Mine 2 hladilnikom bi se dalo spraviti cez 4,5Ghz? a ma kej veze pri navijanju format plate?

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_...

hvala za odgovore
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o Matični Plošči in Procesorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689618 (8926) touchspeed

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698958 (8043) fr4nc

Več podobnih tem