» »

Sony ali Samsung?

Sony ali Samsung?

radmannsdorf ::

Jutri grem k telemachu podpisat aneks in v njihovi trgovini bom vzel 40inch tv, zdaj pa me zanima kaj je boljše:
Sony KDL-40EX520 http://www.sony.si/product/tv-102-40-lc...
ali
Samsung D5500 http://www.samsung.com/au/tv/led-tv-ran... (potreben klik na series 5)

Ali bom sploh opazil razliko med 50 in 100Hz?
Ali samsung sploh podpira web brower, sony pač takega brez flash podpore.
Ali je možno tudi snemati tv program na usb ključ/disk?

Mudi se :)

radmannsdorf ::

a si mogoče kdo lasti kater tv od teh dveh? zdaj sem prišel do tega da samsung sploh nima web browserja, ampak samo aplikacije.
sony ima še track id, snemanje na hdd.
tako da me zanima zdaj samo če je razlika med 50Hz in 100Hz velika?

sennheiser ::

Je velika razlika. Čene drugo se zapelji v trgovino eno nahitr, pred podpisom... pač če nisi že naredil. Jaz osebno raje 100Hz kot web browser, ker itak je prepočasen.

radmannsdorf ::

sem šel mal pogledat v trgovino. sicer razlike v Hz nisem mel šanse videt, ampak kvaliteta slike, barve je občutno boljša na sony. samsung ma čist preveč žive, nasilne barve.
tako da zaenkrat prevladuje sony:) podpisal pa še nisem, ker čakam poizvedbo za telemach trojček...

radmannsdorf ::

Torej, Sony KDL-40EX520 imam zdaj že več kot pol leta in je super, sploh v povezavi z DLNA-a serverjem :)
Slika je čista in hitra tako kot mora bit, le pri Pop tv-ju se včasih opazi počasnost, recimo če ima ženska ogromno frizuro in se za malenkost premakne, ampak očitno je to problem Pop tv-ja oz. Telemacha, ki predvaja obupno Pop tv sliko. Vsi ostalo kanali delajo normalno, da o HD ne govorim, ker so ZAKON:) Tkoda nimam nič za rečt čez 50Hz:)

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Osebno sem grozno nezadovoljen nad Sony-jem. Sicer si ga ne lastim, ker takega krša ne bi nikoli kupil, sem pa na šihtu več let gledal njihovo robo. Zanič SD slika, ki je vsa spacana in sfiltrirana z nekimi (očitno) crap filtri, USB playback podpora je praktično neobstoječa, podnapise podpira na vsako prestopno leto pa še to samo če je lepo vreme in polna luna, na petek. Ki mora bit trinajsti. Skratka obup.
Edino kar ni tko slabo je sama kakovost izdelave, ki ni slaba in tud reklamacij je bilo zelo malo. Pa HD slika ni tko napačna ampak to predvsem zato ker je že v osnovi tolk dobra slika, da jo je res nemogoče kakorkoli poslabšat.

Če že izbiraš med tema dvema potem raje Samsunga imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TOP ::

Če je zanič SD slika ni kriv TV ampak nekaj drugega se ti ne zdi.Pa si na to anteno priklopu drug TV.

RejZoR ::

Pri digitalnem signalu je slika ali pa je ni. Tako da vmesnih faz kot so bile pri analognem ni več.
Zraven sem imel postavljena LG in philips LCD-ja in na obeh je bila slika 100x boljša. pri Sony-ju pa tud če si navil ostrino do konca in izklopil vse filtre šuma in MPEG artefaktov je bila slika še vedno gnila.. Blede barve, brez vsakega detajla. Bljak. Tud temu primerna je bila prodaja. Kupovali so jih samo tisti, ki so prišli s fiksno idejo, da bojo imel Sony-ja. Vsi ostali so raje vzel vse drugo kot Sony.
Novejši modeli so mal boljši ampak me osebno še vedno ne prepričajo. Slika je zgolj povprečna, USB podpora pa še vedno zanič. Tipičen Sony.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

puginho ::

RejZoR je izjavil:

Pri digitalnem signalu je slika ali pa je ni. Tako da vmesnih faz kot so bile pri analognem ni več.
Zraven sem imel postavljena LG in philips LCD-ja in na obeh je bila slika 100x boljša. pri Sony-ju pa tud če si navil ostrino do konca in izklopil vse filtre šuma in MPEG artefaktov je bila slika še vedno gnila.. Blede barve, brez vsakega detajla. Bljak. Tud temu primerna je bila prodaja. Kupovali so jih samo tisti, ki so prišli s fiksno idejo, da bojo imel Sony-ja. Vsi ostali so raje vzel vse drugo kot Sony.
Novejši modeli so mal boljši ampak me osebno še vedno ne prepričajo. Slika je zgolj povprečna, USB podpora pa še vedno zanič. Tipičen Sony.


Malo si svetovne teste poglej pametnjakovič. Ne rečem da so najboljši so pa vedno v top 5

RejZoR ::

Pametnjakovič ja, to bo. Razen tega, da so na kupu stale 3 televizije in sem jih istočasno gledal priklopljene na identičen signal. Briga mene če jih tlačijo med top 10 v galaksiji če pa je še vedno ogaben krš od slike. Če ne bi na lastne oči več let gledal tako astronomsko razliko bi ti še verjel, tko pa ti žal nikakor ne morem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

puginho ::

RejZoR je izjavil:

Pametnjakovič ja, to bo. Razen tega, da so na kupu stale 3 televizije in sem jih istočasno gledal priklopljene na identičen signal. Briga mene če jih tlačijo med top 10 v galaksiji če pa je še vedno ogaben krš od slike. Če ne bi na lastne oči več let gledal tako astronomsko razliko bi ti še verjel, tko pa ti žal nikakor ne morem.


Me zanima če ti skrijem rob tv-ja in znamko in ti dam na razpolago tri televizorje, da ugotoviš katerega gledaš, se ti verjetno nebi sanjalo. Če si anti Sony pol je valda vsaka slika tam slaba. Poleg tega je mene vedno zanimalo zakaj je v trgovini slika na tv-ju za 1200 eur enaka ali celo slabša kot tista na TV-ju za 600 eur. Me res zanima kako priklapljao in nastavljajo v trgovinah tv-je ker na enih je slika res slaba pa ne verjamem da so take razlike v kvaliteti. Sem pa prepičan da so pri teh vodilnih proizvajalcih televizorjev razlike minimalne in bilokaj kupiš ne moreš zgrešit. Pa predlagam da res malo preveriš teste.

Seljak ::

Jaz sem se tudi odločal med LCD-ji Sony,LG,Grunding,Samsung in izbral Samsung.Boljše soltiranje programov(kartica),boljša slika,cena.Ni mi žal nakupa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je tv ponaredek SONY (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7815405 (11492) d4vid
»

Primerjave lcd LED 3d televizij

Oddelek: Zvok in slika
134952 (4549) GrEg3c
»

Kateri LCD TV?

Oddelek: Zvok in slika
71177 (934) GrEg3c
»

SONY KDL40EX500AEP

Oddelek: Zvok in slika
61175 (1066) lunnnatic
»

TV LCD Sony ali Philips???

Oddelek: Zvok in slika
298798 (7606) bf4ed

Več podobnih tem