» »

Varnostni sistem za gospodarski objekt

Varnostni sistem za gospodarski objekt

mr1two ::

Pozdravljeni!
Zaradi stiske s prostorom smo doma nekatere stroje in orodja preselili na oddaljeno lokacijo(ni pri hiši). Ker zadeve niso ravno poceni in bi lahko potencialnemu kandidatu v glavo šinilo, da bi si postregel z nečim, kar mu ne pripada, sem razmišljal v smeri "gsm varnostnika".
Zanima me, kakšna bi bila najcenejša varianta za en sistem, ki sem si ga zamislil nekako takole:
Objekt, v katerem bi bila 2 senzorja za gibanje(ker je dosti mrtvih kotov), mogoče še kakšen dodaten senzor na vratih(magnetni ali kaj podobnega). Zadevo bi rad pripeljal do kakšne GSM naprave, ki bi v primeru neželenih aktivnosti javila s sporočilom "Panic, they are stealing our cookies" ali klicem na moj telefon.
Za napajanje(objekt ni priklopljen na el.omrežje) bi lahko poskrbel z akumulatorjem, v primeru potrebe po 230V bi dodal še ustrezen adapter. Zadeva bi se polnila preko manjše sončne celice(verjetno bi bilo za dani porabnik več kot dovolj). Seveda bi imel rad tudi en fail-safe(prenizko stanje baterije, da pošlje sms "švoh baterija" ali pa prvotno sporočilo-samo da javi, da nekaj ni vredu).
Ogledoval sem si tole varianto:SIdaljinec, ampak se mi zdi, da je naprava malo preveč napredna za tako enostavno reč, kot bi jo jaz potreboval(lahko bi bila cenejša, preprostejša).

Iščem kakšen pameten predlog, mogoče kakšen primer, kako je to že kdo rešil...

LP

darkolord ::

Poceni varjante so recimo kaj takega - tale ima priložen en senzor za vrata in en senzor gibanja (preostale pač dokupiš) in jasno obvezno sireno, vklop/izklop je prek priloženih daljincev ali GSMa (klic ali sms).

Malo si poglej na tej strani (pa ostalih podobnih), imaš vse možne kombinacije gor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2561464858 (693) freesty
»

Vlamljanje in zaščita (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16424848 (10932) PersonaRuda
»

Samsung Galaxy S5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9718750 (12815) bajsibajsi
»

IR ograja okoli hiše-pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245153 (4237) svizec75

Več podobnih tem