» »

Odkrivanje brezžične mreže ki ne oddaja SSID

Odkrivanje brezžične mreže ki ne oddaja SSID

urbi ::

A obstaja kšn program, ki poišče vse dosegljive brezžične mreže, tudi tiste, ki ne oddajajo SSID.
Potrebujem za Windowse, za Linux sm sicer neki najdu, ampak nimam dostopa do Linuxa tuki.

Hvala

LP
Sej bo bolš!!!

popster ::

mislim da SSID lahko pridobiš ko se nekdo poveže gor z network stumblerjem

urbi ::

Hvala za nasvet, sem poizkusil, ampak ne deluje ker moja mrežna kartica ni podprta.
Sej bo bolš!!!

Pyr0Beast ::

Potem nimaš kaj drugega kakor menjat mrežno karto.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sims ::

Probaj tale program.

http://www.metageek.net/get_inssider_to...

Netstumbler je že star.

Spajky ::

Včeraj sem upgrejdal test WinXP sistem na starem disku samo zato, da sem probal gori navedeni program! Moram reči da je super, pokaže tudi AP-je s skritim SSID, vendar skritega SSID ne razvozla.

Namreč Za odkrivanje skritega SSID se mora en klient (ki se priključuje na tak AP in ve skrit SSID) (poskusit) nanj priklopit ! Če se noben nanj ne priklaplja, boš lahko npr.en teden čakal, prej ko se bo kdo priklopil na tak AP. Ker podatek z ustreznim OS/monitorMode-sofware za "prisluškovanje" dobiš od KLIENTA, rabiš tudi močno anteno v pravi smeri obrnjeno proti njemu, če si predaleč.

Jest mam tle tudi en tak AP brez enkripcije in s skritim SSID in Live CD z namenskim (Linux based) OS-jem za ev."hackanje" dostopa, ki mi podpira mojo wifi kartico ali wifi Usb ključek ter 15dBi anteno (ki bi morala doseči klienta). Pa sem obupal, čeprav sem zainteresiran (AP z dobrim signalom vedno "on"!), da bi odkril ta SSID ... Še mi ni uspelo; zgleda kot da Wifi del sploh uporabljajo (več), so samo na žični LAN povezavi verjetno ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

urbi ::

Hvala za nasvete, tale inSSIDer2 sem v bistvu že imel, ampak nisem bil popolnoma prepričan, če išče tudi skrite SSID.

Štos je v tem, da sem v Španiji v nekem najetem stanovanju in mi je lastnica dala ime omrežja, ki je APARTEMENTO 7 (ne vem, kako je zdej s tem presledkom, a se to v SSID sploh sme uporabljat?), dala mi je še geslo. To je rekla, da je omrežje skrito, ko sem jo pa vprašal kakšna je enkripcija (v bistvu jo je vprašala punca, ker ne govorim špansko, lastnica pa ne angleško) in ni sploh vedla o čem govorim.

Zdej bi pa rad najdu ta SSID, da preverim, če to sploh obstaja, pa karkoli poizkusim ne uspe.

Bom pustu zdej tale inSSIDer laufat pa da vidmo kaj se bo zgodil.

Mam pa Windows 7 in mi zadeva deluje.
Sej bo bolš!!!

Spc ::

Zakaj bi sploh to rabil ?
Če je skrit je skrit.
:)
 

amigo_no1 ::

http://www.wirelessforums.org/alt-inter...

>Can i use spaces like "my home accesspoint" or must it be without speces
>"myhomeaccesspoint"

Spaces are just fine. Some utilities will blow up if you do that, but
most access points handle it just fine.



NetStumbler, Kismet win32, WirelessMon 1.0

Zgodovina sprememb…

urbi ::

Spc je izjavil:

Zakaj bi sploh to rabil ?
Če je skrit je skrit.
:)


Nisi dobro prebral mojega prejšnjega posta.
Kljub temu, da imam geslo za to omrežje, se nanj ne morem povezati, ker je "skrito" (kot mi je to opisala lastnica stanovanja) in mi ga windows ne najde 7. Zdej pa gledam če signal sploh pride do mojega stanovanja - zaenkrat kaže da ne.

Da zakjlučim to temo z nekim povzetkom:

NetStumbler - meni ne dela, javlja, da ne podpira mrežne kartice
Kismet - kolikor sem uspel prebrati, je zadeva kar dobra, jsz je na windows 7 nisem uspel zrihtati da bi delala

inSSIDer 2
in
WirelessMon delata OK na windows 7
Sej bo bolš!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Več routerjev, isto omrežje - SSID

Oddelek: Omrežja in internet
232952 (2067) darkolord
»

Vprašanje glede naraščanja pinga na wirelessu?!

Oddelek: Omrežja in internet
10760 (565) buksek
»

AMIS Ruckus Wireless MediaFlex

Oddelek: Omrežja in internet
4914084 (7469) galex4
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374934 (3869) blackbfm
»

Wifi in prijavljanje v winXP

Oddelek: Omrežja in internet
232089 (1761) bluefish

Več podobnih tem